Jump to content

İslamın gerçek temsilcisi, mümessili kimdir?

Recommended Posts

İslam bir cemaat, ya da bazı siyasilerin iddia ettiği üzere bir milletse yasal bir temsilcisi olmalıdır.
Seçenekleri şöyle bir irdeleyecek olursak;
Suud, reformist adımlar atmaktadır, kadınlara araba kullanma hakkı vs... yaptıklar apaçık münafıklıktır.
İran da aynen Suud gibi reformist çabalar içindedir.
Malezya-Endonezya zaten başlangıçtan bu yana karma bir popülasyona sahip olduklarından ve diğer islam ülkeleriyle coğrafi bütünlük kasbetmediklerinden değerlendirmeye dahi alınmamalıdırlar.  
Afganistan bir devlet olmaktan çıkmış el-kaide - ABD eliyle kabile devleti yapılmıştır. Bu yapı dahilinde el-kaide de yerel bir kabile olmuştur. 

Pakistan ve Türkiye'nin de aralarında bulunduğu kalan 20-30 ülke ise zaten oldum olası şeriatle yönetilmez.
.....
Bu durumda benim kanaatime göre çok uluslu yapısıyla ve katı şeri rejimiyle islâmı temsil yeteneğine sahip en ciddi  kurum IŞİD'dir.
İcraatlerine baktığımda hiç bir konuda islama aykırılık şöyle dursun, bidat kabul edilecek hatta tartışmaya açık hiçbir hususun bulunmadığını görüyorum.
Dolayısıyla kanımca, Sosyalizm-Kominizm eleştirileri 100 yıldır nasıl Sovyetler ve Çin üzerinden yapılıyorsa, islam eleştirileri de IŞİD üzerinden yapılmalıdır.
Zira kanımca gerçek islamın tek temsilcisi IŞİD'dir.

tarihinde adeist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 23.02.2018 at 11:23, adeist yazdı:

Bu durumda benim kanaatime göre çok uluslu yapısıyla ve katı şeri rejimiyle islâmı temsil yeteneğine sahip en ciddi  kurum IŞİD'dir.
İcraatlerine baktığımda hiç bir konuda islama aykırılık şöyle dursun, bidat kabul edilecek hatta tartışmaya açık hiçbir hususun bulunmadığını görüyorum.
Dolayısıyla kanımca, Sosyalizm-Kominizm eleştirileri 100 yıldır nasıl Sovyetler ve Çin üzerinden yapılıyorsa, islam eleştirileri de IŞİD üzerinden yapılmalıdır.
Zira kanımca gerçek islamın tek temsilcisi IŞİD'dir.

İslâmiyeti algılayabilme, anlamlandırabilme düzeyleriniz hemen hemen aynı, ya'nî İşid ile ateistlerin... E siz ateist olduğunuza göre, onların da münâfık olması gerekir. Ya'nî bize değil, size yakınlar...

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Hurrican yazdı:

İslâmiyeti algılayabilme, anlamlandırabilme düzeyleriniz hemen hemen aynı, ya'nî İşid ile ateistlerin... E siz ateist olduğunuza göre, onların da münâfık olması gerekir. Ya'nî bize değil, size yakınlar...

Ben ateist değilim ancak islamiyeti ışid, el-kaide ile aynı doğrultuda anladığım doğrudur. 
Diğer yandan münafık dediğiniz kitleye göre siz de iman bakımından kâfir olursunuz.

Tıpkı tüm tarikatların diğer tarikatlar için düşündüğü şekliyle yani.  

Sitelerde Paylaş

Çok doğru işid,el kaide gerçek islamı temsil ediyor.Suudi arabistan ılımlı islama geçiyor,bazı arap ülkeleri tam olarak uygulamıyor.İşid ise savaşta ele geçirdiği kadınlara tecavüz ediyor.Müminun 6,nisa 24 ayetlerini işid terör örgütü referans alıyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Çok doğru işid,el kaide gerçek islamı temsil ediyor.Suudi arabistan ılımlı islama geçiyor,bazı arap ülkeleri tam olarak uygulamıyor.İşid ise savaşta ele geçirdiği kadınlara tecavüz ediyor.Müminun 6,nisa 24 ayetlerini işid terör örgütü referans alıyor.

Işid o kadar islamî ki,

işgal ettiği yerlerdeki türbeleri Kuran emri gereğince yıkıyor, 
Minarelerdeki hoparlörleri söküyor,
Homoseksüelleri yüksekten atarak öldürüyor,
İşgal ettiği yerlerdeki kadınları cariye yapıp tecavüz ediyor ve köle pazarında satıyor,
"Kafir yada mürted" olarak hakkında kadı kararı bulunanların kafasını keserek idam ediyor, 
Başlarında halife var,
Namaza gitmeyenlere 100 değnek cezası veriyor,
Tecavüze uğrayan kadınlara recm cezası veriyor,

....

Bu liste uzar gider... 
Bunların islam dışı olduğuna dair hiç bir belirti yok. 
Hepsi kurana sünnet uygun uygulamalar. Aksini iddia eden, (kendi uyduruk tercümesini değil) Kuran, hadis getirsin de inanalım.

IŞİD = İslamdır. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, adeist yazdı:

Işid o kadar islamî ki,

İşgal ettiği yerlerdeki kadınları cariye yapıp tecavüz ediyor ve köle pazarında satıyor,
"Kafir yada mürted" olarak hakkında kadı kararı bulunanların kafasını keserek idam ediyor, 
Başlarında halife var,

....

Bu liste uzar gider... 
Hepsi kurana sünnet uygun uygulamalar. Aksini iddia eden, (kendi uyduruk tercümesini değil) Kuran, hadis getirsin de inanalım.

IŞİD = İslamdır. 

Hocam size sonuna kadar katılıyorum,İşid islami gerçekten temsil eden tek terör örgütü diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, adeist yazdı:

Işid o kadar islamî ki,

Başlarında halife var,

....

Bu liste uzar gider... 

IŞİD = İslamdır. 

Geçen sene Munbicli bir Suriyeli ile tanıştım. Burada(Gazipaşa) inşaatta çalışıyormuş kardeşi ile beraber. Kardeşi inşaattan kumun üzerine düşmüş. Neyse ki sadece kalçasında ezikler olmuştu. Hastane odasında diğer yatakta babama refakat ediyordum. Babam IŞİD'i sadece nüfusunun tamamının gayrimüslim olan memleketlere saldırması gerektiğini söylüyordu. Ben de gerçek İslami gören birini bulmuşum(konuştuğum ağabey-kardes IŞİD zulmünü görmüş kişiler, yalansa onların yalancisiyim) babama göstereceğim baba bak İslam bu diye. 

Konu konuyu açtı, babam yukarıda saydiginiz uygulamaların hepsini islam dışı olduğunu yalan söylediğini bağırdi Suriyeli'ye. Dedim ki baba adamlar sünnete hadise göre uyguluyormus bak sen araptan daha mı iyi bileceksin. Suriyeli'ye bunun sebebini kaynağını sordum: IŞİD li de aynısıni söylüyormuş;"Biz kafamiza göre yapmıyoruz. Kur'an, sünnet, hadis ne diyorsa onu yapıyoruz." diyormuş. Velhasıl babam gerçek İslami begenmedi. Hâlâ kendi utopyasinda. (Bu arada kürdüz, babamın şu kadar yüreği sizlasa, içi yansa o yezidi kızlara yapılanların hatrina bu dinde bir sorun olduğunu görürdü ama...)

Arapla bir başka diyaloğu muz daha oldu ikindi namazını kılmak istedi. Ablam vardı odada çıkabilir mi dedi, çıkmayabilirdik ama neyse ablam nezaketen çıktı. Bana da gün doğdu. İkindi namazı Kuran'da geçiyor mu diye sordum. Arap asr suresini okudu. Dedim salât demiyor. Evet dedi geçmiyor. Eee! Dedim. Ama şerh(açıklamalar) de geçiyor dedi. Dedim Arap oğlu Arap anlamıyor ne okuduğunu ben geçen yillarima üzüleyim bizim yobazlara hâlâ laf anlatmak çabamıza emegimize mi üzüleyim. Bu kadar. Saygılarımla

tarihinde RedOneTheDiver tarafından düzenlendi
İmla
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, RedOneTheDiver yazdı:

Geçen sene Munbicli bir Suriyeli ile tanıştım. Burada(Gazipaşa) inşaatta çalışıyormuş kardeşi ile beraber. Kardeşi inşaattan kumun üzerine düşmüş. Neyse ki sadece kalçasında ezikler olmuştu. Hastane odasında diğer yatakta babama refakat ediyordum. Babam IŞİD'i sadece nüfusunun tamamının gayrimüslim olan memleketlere saldırması gerektiğini söylüyordu. Ben de gerçek İslami gören birini bulmuşum(konuştuğum ağabey-kardes IŞİD zulmünü görmüş kişiler, yalansa onların yalancisiyim) babama göstereceğim baba bak İslam bu diye. 

Konu konuyu açtı, babam yukarıda saydiginiz uygulamaların hepsini islam dışı olduğunu yalan söylediğini bağırdi Suriyeli'ye. Dedim ki baba adamlar sünnete hadise göre uyguluyormus bak sen araptan daha mı iyi bileceksin. Suriyeli'ye bunun sebebini kaynağını sordum: IŞİD li de aynısıni söylüyormuş;"Biz kafamiza göre yapmıyoruz. Kur'an, sünnet, hadis ne diyorsa onu yapıyoruz." diyormuş. Velhasıl babam gerçek İslami begenmedi. Hâlâ kendi utopyasinda. (Bu arada kürdüz, babamın şu kadar yüreği sizlasa, içi yansa o yezidi kızlara yapılanların hatrina bu dinde bir sorun olduğunu görürdü ama...)

Arapla bir başka diyaloğu muz daha oldu ikindi namazını kılmak istedi. Ablam vardı odada çıkabilir mi dedi, çıkmayabilirdik ama neyse ablam nezaketen çıktı. Bana da gün doğdu. İkindi namazı Kuran'da geçiyor mu diye sordum. Arap asr suresini okudu. Dedim salât demiyor. Evet dedi geçmiyor. Eee! Dedim. Ama şerh(açıklamalar) de geçiyor dedi. Dedim Arap oğlu Arap anlamıyor ne okuduğunu ben geçen yillarima üzüleyim bizim yobazlara hâlâ laf anlatmak çabamıza emegimize mi üzüleyim. Bu kadar. Saygılarımla

Hocam ben hiç suriyeli ile konuşmadım ama işid islamı gerçekten doğru uyguluyor,araplar bile okuduğunu anlamıyor ama bu müslimler arapçayı doğru bildğini idaa ederek sahtekarlık yaparak yok bilimsel mucizeler varmış ta gibi yalan söylüyorlar.Bazıları da arabın dini islami barış sevgi dini gibi gösteriyorlar.Benim ailemde gerçek islamı kendi ütopyasında görüyorlar,yok islam barış ve sevgi diniymiş gibi ütopyaları yaşıyorlar.Hocam araplar gerçek islamın temsilcileridir.Çünkü din onların dini olduğu için,islamı araplar kadar tabiki hiç kimse bilemez.Ama ılımlı,tatlı su müslümanlara bunu anlatamayız.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Ama ılımlı,tatlı su müslümanlara bunu anlatamayız.

7 dakika önce, Tengrizm yazdı:

araplar bile okuduğunu anlamıyor ama bu müslimler arapçayı doğru bildğini idaa ederek sahtekarlık yaparak yok bilimsel mucizeler varmış ta gibi yalan söylüyorlar

Bence bunu yapanların çoğu din bezirganı. Çünkü kendime bakıyorum samimiyetle inandığım dini yaşadım, aradım ve bulamayınca da evet bulamadım yanılmışım dedim. Eğer din samimiyetse herkes bunu yapabilir ama yapmıyorlar onlar da en az bizim kadar farkında her şeyin bir masaldan ibaret olduğunu. Bunu devam ediyorlar çünkü itiraf ederlerse tezgahlarindan olacaklar.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, RedOneTheDiver yazdı:

Bence bunu yapanların çoğu din bezirganı. Çünkü kendime bakıyorum samimiyetle inandığım dini yaşadım, aradım ve bulamayınca da evet bulamadım yanılmışım dedim. Eğer din samimiyetse herkes bunu yapabilir ama yapmıyorlar onlar da en az bizim kadar farkında her şeyin bir masaldan ibaret olduğunu. Bunu devam ediyorlar çünkü itiraf ederlerse tezgahlarindan olacaklar.

Evet hocam bunu yapanlar din bezirganı evet itiraf etseler islamın yalan olduğu hocam ortaya çıkacak.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Hurrican yazdı:

İslâmın her dönemdeki gerçek temsîlcisi, Tasavvuf ehlinin kutup (kutbu'l-aktâb) veyâ gavs dedikleri. Halk içinde gizli, sıradan görünümlü kişidir.

Al işte bir batıni daha. Bu gavslar kim bir örnek versene şöyle gerilere gitme çok. Günümüzden ya da son yüzyıldan olsun. Lütfen.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Hurrican yazdı:

Işıd in bir isrâil amerikan ortak yapımı olduğunu halâ göremeyenler insânsınıfından  olamaz.

Evet IŞİD'i İsrail kurdu, İsrail'i Amerika kurdu. Ama bizim bu kavramlarla aramız iyi değil mi? Bu müslimler ne zaman anti emperyalist oldu? Onu birak ainesi iştir kişinin lafina bakılmaz. Biz uygulamadan bahsediyoruz. Yani icraattan. yani İslam çok güzel bir yönetim şekli diyorsunuz ya, demek olsa ,bu olacak, siz de bunu mu savunuyorsunuz? yani kurandaki hükümler, hadis ve sünnet teki uygulamaları mi istiyorsunuz? Ama sen batınisin tavsiyeme kulak ver hayrına olur. Bu IŞİD gelse benden sonra ilk seni keser bilesin. Selametle

Sitelerde Paylaş

Sen ilkönce yazılanı biraz dikkatli oku, biz köy türküsü söylemiyoruz.

Bunlar, Halk içinde gizli (seçilemeyen, belirsiz, ünlü olmayan), sıradan kişilerdir. Demiştim.

Her birimin canlılığını ve birlikteliğini sağlayab nasıl kendine özgü bir rûhu varsa, her hücrenin, her organın her sistemin, her insânın bütünlüğünü sağlayan nasıl tek bir rûhu varsa, senin de dâhil olduğun bütün canlıların da tek bir rûhu vardır. İşte devrin kutbu, o rûhtur.

Cuma ezan vakti, müsâde...

Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, RedOneTheDiver yazdı:

Al işte bir batıni daha. Bu gavslar kim bir örnek versene şöyle gerilere gitme çok. Günümüzden ya da son yüzyıldan olsun. Lütfen.

Sen ilkönce yazılanı biraz dikkatli oku, biz köy türküsü söylemiyoruz.

Bunlar, Halk içinde gizli (seçilemeyen, belirsiz, ünlü olmayan), sıradan kişilerdir. Demiştim.

Her birimin canlılığını ve birlikteliğini sağlayab nasıl kendine özgü bir rûhu varsa, her hücrenin, her organın her sistemin, her insânın bütünlüğünü sağlayan nasıl tek bir rûhu varsa, senin de dâhil olduğun bütün canlıların da tek bir rûhu vardır. İşte devrin kutbu, o rûhtur.

Cuma ezan vakti, müsâde...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...