Jump to content

MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

Recommended Posts

• İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 dakika önce, tonyukukcuk yazdı:

Merhaba bay arap ajanı, o suç değil o yüzden diyorum:smashfreak:

Akıldan mantıktan bahsediyorsunuz, akıl ve mantık yoksunusunuz. Dünyânın her ülkesinde, dünyâdaki her etnik kökenden müslümân var. Bunların hepsine arapçı demek senin mantığına uyuyor mu? Ne hârika mantığın varmış, kaç çekiç darbesiyle şekillendirdin bu mantığı...

Son peygamber bütün insânlığın peygamberidir. Bir milletin içinden çıkması zarûrî idi, Arâb milletinden çıktı. Takdîr-i ilâhî böyle...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hurrican yazdı:

Akıldan mantıktan bahsediyorsunuz, akıl ve mantık yoksunusunuz. Dünyânın her ülkesinde, dünyâdaki her etnik kökenden müslümân var. Bunların hepsine arapçı demek senin mantığına uyuyor mu? Ne hârika mantığın varmış, kaç çekiç darbesiyle şekillendirdin bu mantığı...

Son peygamber bütün insânlığın peygamberidir. Bir milletin içinden çıkması zarûrî idi, Arâb milletinden çıktı. Takdîr-i ilâhî böyle...

Benim mantığıma uyuyor bakış açısı farkı işte

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, tonyukukcuk yazdı:

Benim mantığıma uyuyor bakış açısı farkı işte

Arapların dışındaki bütün dünyâ  müslümânlarının arapçı, arap ajanı olması mı mantığına uyuyor? Bir mantık hârikâsı olduğunu yukarıda belirtmiştim zâten.

tarihinde Hurrican tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu fıkra, mal bulmuș mağribi gibi buraya dalan, gri hücreleri eksilmiș ve yegâne hedefi sadece dinini güzellemekten ibaret olan müslüman forumdașlara gelsin:

Anne: "Oğlum, haydi kalk artık!. Camiye gitmelisin."
Oğlu, hiç oralı olmadan yorganı kafasının üzerine çeker. "Oraya gitmek istemiyorum.", der.

Anne: "Peki, niye gitmek istemiyorsun ?"
Oğul: "Hem uzun sürüyor, hem de Imam da bayağı sıkıcı. Cemaatte beni sevmiyor ve hiç dikkate almıyorlar."
Anne: "Olsun, yine de oraya gitmek zorundasın."
Oğul: "Hoșuma gitmiyorsa, niye gitmek zorundayım ki ?!"
Anne: "Caminin imamısın da ondan !"  :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 saat önce, tonyukukcuk yazdı:

Evet evet arapların gönüllü ajanlarılar bunlar

ajan hiç biinir mi ya..ajan işi gizli olur...sen onu nerden bileceksin. mümkün değil.. birine ajan diyorsan onun ajanlığı biter. işini gizli yapması gerekiyordu.ayrıca ajan bulunduğu topraklara ve millete ihanet eder. bizde ne ihaneti gördün?

bizim ajan olmadığımız tüm işlerimizin sebeb ve sonuçlarını bilmenden belli. bilmediğin bir nokta varsa söyle deyelim.

tarihinde FETİH tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"De ki" yazmıyor diye başlamış. Açtım baktım. Yazıyor!!!!

Zumer 10
1.kul: de, söyle
2.yâ: ey
3.ıbâdı: benim kullarım
4.ellezîne: kimseler, onlar

Baktım Arapça dili mi yetersiz kalmış. Hayır, aşağıdaki ayeti düzgünce yazabilmişler.

İbrahim 31
2.li ibâdiye: kullarıma
3.ellezîne âmenû: âmenû olanlar, Allah'a ulaşmayı dileyenler

İman eden kullarıma söyle: Namazı kılsınlar, alışveriş ve...

Eee problem nerde? Gerzeğin biri Kuranı yazarken dikkatsız davranmış, yani delinin biri kuyuya bir taş atmış, yazık günümüzün müslümanları bu taşı çıkartmak için bin takla atmak zorunda kalıyorlar ama taşı çıkartamıyorlar. Şimdi Kitap bir de "Allahın sözleri" olduğundan değiştiremiyorlar da.

Eee ne olacak?

Takla atmaya devam :-)))

Sitelerde Paylaş

Diyanet İşleri: (Ey Muhammed!) Bizim adımıza de ki: “Ey iman eden kullarım! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Bu dünyada iyilik yapanlar için (ahirette) bir iyilik vardır. Allah’ın yeryüzü geniştir. Sabredenlere mükâfatları elbette hesapsız olarak verilir.”

Diyanet bile bulamamış.

Sitelerde Paylaş

O ayette mesele yok, 

"söyle ki rabbine inanan ve takvalı olan kullara, onlar için bu dünyada en güzellik vardır ,allahın yeryüzü geniştir ki o yaptıklarının karşılığı olarak(onların ecirleri,onların ücretleri) hesapsızca sabredenlere verilir"

yazıyor.

tarihinde tonyukukcuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 24.02.2018 at 23:23, Hurrican yazdı:

Ben, sen değilim ki, okuyunca senin çıkardığın anlamları çıkarayım. da sapıtayım. Benim âyet-i kerîmeleri nasıl anladığımı görmek istersen, yazılarımı tâkip et.

nisa 24 dü tefsir ette engin bilgilerinden faydalanak madem böyle. (bu sitede nisa 24 başlıkları var)

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Burakey yazdı:

nisa 24 dü tefsir ette engin bilgilerinden faydalanak madem böyle. (bu sitede nisa 24 başlıkları var)

Hocam onun yerine ben tefsir ediyim,kafirlerin kadınları evli bile olsa onlarla ilişkiye girilirmiş.Çünkü ayetin başında harb esiri olarak hariç diyor.

Sitelerde Paylaş
On 25.02.2018 at 19:51, poiuz yazdı:

"De ki" yazmıyor diye başlamış. Açtım baktım. Yazıyor!!!!

Zumer 10
2.yâ: ey
3.ıbâdı: benim kullarım
4.ellezîne: kimseler, onlar

Baktım Arapça dili mi yetersiz kalmış. Hayır, aşağıdaki ayeti düzgünce yazabilmişler.

İbrahim 31
2.li ibâdiye: kullarıma
3.ellezîne âmenû: âmenû olanlar, Allah'a ulaşmayı dileyenler

İman eden kullarıma söyle: Namazı kılsınlar, alışveriş ve...

Eee problem nerde? Gerzeğin biri Kuranı yazarken dikkatsız davranmış, yani delinin biri kuyuya bir taş atmış, yazık günümüzün müslümanları bu taşı çıkartmak için bin takla atmak zorunda kalıyorlar ama taşı çıkartamıyorlar. Şimdi Kitap bir de "Allahın sözleri" olduğundan değiştiremiyorlar da.

Eee ne olacak?

Takla atmaya devam :-)))

Sen böyle hep, okumadığın bir yazı hakkında, ezberden yorum mu yaparsın.
Biz, "De ki" nin Kur'ânın orjinal kelâmı olduğunu yazımızda belirtiyoruz. Müslümânların da Muhammed'in (s.a.v.) kulları olduğunun îzâhını yapıyoruz. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tengrizm yazdı:

Hocam onun yerine ben tefsir ediyim,kafirlerin kadınları evli bile olsa onlarla ilişkiye girilirmiş.Çünkü ayetin başında harb esiri olarak hariç diyor.

:) eyvallah dostum.

bu arkadaş bakalım ahlaken vicdanen bu ayeti nasıl algılıyor diye sordum ona:)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Burakey yazdı:

:) eyvallah dostum.

bu arkadaş bakalım ahlaken vicdanen bu ayeti nasıl algılıyor diye sordum ona:)

Hocam biz bu ayeti ahlaksızca kötü bir şey olarak algılıyoruz,ama onun nasıl algıladığını her ikimizde az çok tahmin edebiliyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...