Jump to content

Ateist genç imana geliyor

Recommended Posts

Şöyle rahat rahat yazma fırsatı bulamadım 2 gündür internet kesildi taş devrine döndük resmen.

Bir kısa film vardı izleyenler bilir halk ağızı ile aynştaynın  ateist öğretmeni imana getirişini konu alıyordu bu video tabiki islami çevreler tarafından oldukça ilgi görüp paylaşıldı hatta aynştayn müslüman mı? Yazan bile oldu sonra ateist profesörün islama yolculuğu gibi videolar patlama yaptı.

Bu tarz videolar yapılırken dinci kuruluşlar tarafından oldukça destek verildiğini düşünüyorum adamlar kısa film tadında videolar yapıyorlar amaçları etki bırakmak. Ve tabiki bu etki nasıl olur cevabı basit en cazip kaliteli paradan kısmadan içerik yapacaklarki milletin ilgisini çeksin.

konuya dönersek bu adamlar neden celal şengör tarzında kişilerle kendi tabirleri ile sohbet videosu çekmiyorlar? Korkuları nedir? Madem sokakta kaç yıllık ateistleri iman power ile anında müslüman yapıyorlar ama neden şengör tarzı adamların karşısına çıkmıyorlar?

Buda basit korkuyorlar

Dini kuruluşlar olabildiğince laf kalabalığı yaparak insanları kendisine çekip bu tarz adamları susturmaya çalışıyorlar okumuş bilgili kesim ayda 1 konuşurken bunlar hergün tvlerde gazetelerde sonuç olarak halkta bunlara sarılıyor  onlarda bilgili kesimi susturduğunu zannediyor

Bunların dininide bildiğini zannetmiyorum mürtedin cezası belli iken adam araya atlayıp 'cımbızlama' diyor evet aslında sonunda tiramisu tarifi veriyor.

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinden çıkmadan önce tüm lehte argümanlar üzerine düşündüm. hemde bayağı uzun süre. bir çok hristiyanı dine geri dönderen kierkegaardı bile okudum. aklın yolu bir dinin doğru olma ihtimalı yoktur. fikren doğru düşündüğüne emin olarak dini terkeden birini kimse dine geri dönderemez. idrakten geri dönüş yoktur.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Burakey yazdı:

Dinden çıkmadan önce tüm lehte argümanlar üzerine düşündüm. hemde bayağı uzun süre. bir çok hristiyanı dine geri dönderen kierkegaardı bile okudum. aklın yolu bir dinin doğru olma ihtimalı yoktur. fikren doğru düşündüğüne emin olarak dini terkeden birini kimse dine geri dönderemez. idrakten geri dönüş yoktur.

Bana göre kuranın binbir gece masallarından farkı yok ikisindede mitolojik hikayeler var ama birisinde masal ibaresi yok

Sitelerde Paylaş

Atomlarda nasıl ilim irade yok? Asıl maddenin içindeki ilmi, kudreti görmeyenler hayatın gerçeklerine "kafirdirler". Atomları bir boka benzetememek, onları başıboş serseri birer misket tanesi gibi görmek gerçeğe ve bilime edilmiş en büyük küfürdür. Dinin beyinde yarattığı en ciddi tahribatlardan biri de bu tür beyinsizce kavrayışlara sarılmaktır. Ama atomlarda da bir götlük var ki, bir araya gelip böyle sibopların yapısını oluşturabiliyorlar.

Bu ahmakların şuurdan anladığı, insan gibi davranışlara sahip olmaktır. İnsandan başka hiçbir varlık bilinçli olamaz. O "beyinsiz" kuş nasıl olur da navigasyon cihazı olmadan göç rotasını bulur? Ulan araştır da nasıl buluyor öğren orospu çocuğu, bir şeyi de anlamayı Avrupalılara bırakma, sen bul, bi kere de sen keşfet amın oğlu. Yok beyefendi gelemez onlara, o anca "eşref-i mahluk" oluşuyla şişinsin.

İnsan eşref-i mahluk değildir. Yediğimiz tavuklardan daha özel değiliz.

tarihinde isabettin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...