Jump to content

Hristiyanlık gerçekten barış ve sevgi dinidir.

Recommended Posts

Bir saat önce, Charles dawkins yazdı:

İslama karşı çok radikal olunması gerekiyor. Bunların bir kere ezan okumalarını filan yasaklamak lazım. Tapınacaksanız ortalığa ilan etmeyin, kendi kendinize tapının demek lazım. Bunların kurban kesmesini filan kesinlikle yasaklayıp, keseni yakalayınca hapse atmak lazım. Bunların hacca gitmesini gereksiz döviz kaybı gerekçesiyle çok kısıtlamak lazım. Dini bayramların kesinlikle kaldırılması lazım. Kuran kurslarını inanç özgürlüğünü ihlal ediyor beyin yıkıyor gerekçesi ile yasaklamak lazım. Din dersleri tabii ki kaldırılması lazım zaten ve diyanetin kapatılması lazım.

HayaLler.

Bir saat önce, Charles dawkins yazdı:

Bunlar ise rüya... Neden rüya, çünkü ABD ve AB ülkeleri İslamı beleş lejyoner deposu olarak kullanıyor. Bu kullanma olduğu sürece insanlık bu yobaz ilkellikten yakasını kurtaramayacak.

HayaTlar.

Arkadaki fark TL₺. Demek ki biraz TL olsaydi, yemişim dini mini yobazıni!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 saat önce, Edip Cevdet yazdı:

dinler dünyadaki tek sömürü aracı değildir.

Elbette öyle. En etkilisi olduğunu söylemişsin zaten. Kişiler tek tek sömürü yapamazlar. Sömürü kolektiftir. Bireysel çıkar da olsa kolektif bir inanca dayalıdır. O bakımdan kişilerin tek tek inancı da kolektif sömürünün parçası olmaktan kurtulamaz.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Charles dawkins yazdı:

metni faşist zihniyetle yazmışsın.

Hayır, bu faşizm değil. Fikir ve inançlar üzerinde baskı kurmak faşizmdir. Eylemler kurallarla sınırlandırılabilir. Kuralların geçerliliği olacak elbet, keyfi olmayacak. Dini eylemlerin sınırlandırılmasının nedeni, tam bir inanç özgürlüğü sağlamak.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Hiçkimse... yazdı:

Bu ne şimdi? " ya varsa" da ne demek oluyor? 

"Benim bir kaybım olmayacak" ne demek??

Şu an için net olarak görülemeyen bir hususda karşılıklı kanâ'at bildirsek, muhtemelen birimiz düşüncemizde isâbet etmiş oluruz. Anlaşılması zor bir mevzû değil ama; sormanıza şaşırdım doğrusu. Eğer Tanrı yoksa öldüğümüzde hepimiz eşit duruma geliriz. Ben de inancımdan ötü bir kayba-zarâra uğramamış olurum. 

Umarm, anlatabilmnişimdir.

tarihinde Edip Cevdet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Edip Cevdet yazdı:

Tanrı yoksa sen ve ben öldüğümüzde eşit olacağız.

Hocam, anlama kıtlığı var mı? Ben sana ölüme endeksli kar zarar hesabı yapılmaz, hayattaki kârına zararına bakacaksın diyorum, sen hâlâ ölünce eşit olacağız diyorsun. Ölmeden ne yaptık, ona bak sen. Öldükten sonrasının nesine bakıyorsun, ölmüşsün be!

Tanrı yok ki, ne tanrıya giden yolu yahu? Olmayan şeye gidecek olan kim de yol gösteriyorsun? Yol nasıl açılırmış nasıl kapanırmış bana ne yahu! Bir yere varmayan yolda gidecek olan kim de?

Hayır şurda müslümlere edilecek lafı ateistlere etmeyin bir yahu! Tanrıya giden yolmuş! Ne tanrısı be! Hocam kusuruma bakma. Tanrıya giden yol filan dendi mi biraz heyheylerim kalkıyor da... 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Edip Cevdet yazdı:

@democrossian

Tanrı'ya giden yol, kâr-zarar hesabıyla açılmaz.

Bütün mesele ödül ve cezâdan ibâret değil.

Dediğim gibi. ..

Tanrı yoksa sen ve ben öldüğümüzde eşit olacağız.

Ama; ya varsa ?

Çelişki üstüne çelişki. Kar-zarar hesabı olmaz diyorsan "ya varsa" senin için önemli olmamalı. 

Hatta daha da öteye gidersek, eğer Tanrı varsa bu kadar kötü bir iş çıkardığı için hiç tereddüt etmeden nefret ederim, ona karşı savaş açarım, beni yoktan var edip bu kadar aptalca işler yapan Tanrı'yla işim olmaz...

Sana üzülüyorum doğrusu. Bi korkunun içinde debelenip duruyorsun. Yazık sana. 

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, RedOneTheDiver yazdı:

Ya varsa diyen arkadaş muhtemelen iyi niyet falan filan sallıyordu ortamlarda. Ulen hiç düşünmüyor musun tanrı varsa tanrı bunları okumuyor mu? Ya varsa diye inandiginin farkında olmayacak mı çakal

Çakal'in senden daha akıllı olduğu kesin.

Okuma-yazması olsaydı eğer, ne dediğimi çoktan anlamıştı.

O ağzına bir ayar ver.

Terbiyesizlik ediyorsun.

Bir saat önce, democrossian yazdı:

Hayır şurda müslümlere edilecek lafı ateistlere etmeyin bir yahu! Tanrıya giden yolmuş! Ne tanrısı be! Hocam kusuruma bakma. Tanrıya giden yol filan dendi mi biraz heyheylerim kalkıyor da... 

Bu kadar celâllenmeyin muhterem.

Basit bir ihtimâl hesâbı...

Yokluğundan bu kadar eminsen, neden sinirleniyorsun ?

Yazdığımda sinkaf yok hakâret yok.

tarihinde Edip Cevdet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, RedOneTheDiver yazdı:

Çocuğunuzun dâhi olduğunu düşünüyorsanız hemen sevinmeyin belki de siz gerizekalisinizdir. 

Yahu bırak sen el âlemin zekâsı hakkında gereksiz tesbitler yapmayı da.

Adam gibi yazmayı öğren bir.

Zekâ faslına geçmen için, kırk fırın ekmek yemen lâzım senin.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Edip Cevdet yazdı:

kırk fırın ekmek yemen lâzım senin.

Ekmek budalası olanlar için geçerli olabilir ben gözlerim kör olana kadar okudum. Ruhum_beynim korelecegine gözlerim kör olsun. Kapiş? 

Sen benim ne demek istediğimi anladın tanrin varsa senin bu söylediklerinden haberi olmayacak mı? Yani senin ya varsa diye inandiginin farkında olmayacak mı?

Sitelerde Paylaş
  • 11 months later...

Evet doğru kesinlikle hristiyanlık barış ve sevgi dinidir.İncilin hiç bir ayetinde nerede bulursanız öldürün,din tamamen egemen oluncaya savaşın gibi emirler yoktur.Aksine incilde barış ve sevgi vardır.

tarihinde Hristiyangenç18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, Hristiyangenç18 said:

Evet doğru kesinlikle hristiyanlık barış ve sevgi dinidir.İncilin hiç bir ayetinde nerede bulursanız öldürün,din tamamen egemen oluncaya savaşın gibi emirler yoktur.Aksine incilde barış ve sevgi vardır.

Tabi tabii öyledir, inanmıyor diye, cadı diye, bilimsel gerçekleri dile getirdi diye insanları yakan hristiyanlar değildi sanki. İnsanlığı sömüren kilise başka bir dinin içinden çıktı herhalde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...