Jump to content

Yapay zekalar sizce insanlığın sonu olabilir mi?

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Yapay zeka diye birşey yoktur yapay zeka aslında cinlerdir  interneti cinler bulmuştur.

şimdi bu yukarıdakileri şaka zannediyorsunuz ama ben bunları bizzat haberde okudum

Hocam galiba allah yapay zekaları lanetleyip cin yapmış,internette kafir icadı olduğu için cinler en çok bizim gibi farklı inançlara ya da dinsizlere rahatsızlık veriyormuş.Ama biz nasıl olduysa cinlerin bize rahatsız ettiğini anlamıyoruz.Cinler en çok müslimlere rahatsızlık veriyor diye biliyorduk.Neyse zaten tüm bu cinler bizim gibi kafir olduğu için allahın sözünü dinlemiyorlarmış.Hatta hocam cinler ile allah kavga etti duydum,bu yüzden allah artık kafirlere yardım edecekmiş.Kavgalarının sebebi iblismis,iyi cinler allaha demişki bu şeytanı cehennemde yak işi bitir sınavı bitir,allah da demişki. Ben artık bu müslimler ile uğraşamayacağım,bunlara kitap,peygamber gönderdim ama emirlerimi doğru uygulamalarına rağmen kafirler yasaları benden daha iyi,ben artık kafirlerin yanındayım demiş.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Yapay zeka diye birşey yoktur yapay zeka aslında cinlerdir  interneti cinler bulmuştur cinler internette kadınlar resim koymasın.

şimdi bu yukarıdakileri şaka zannediyorsunuz ama ben bunları bizzat haberde okudum

http://trend.mynet.com/internette-cinler-var-kadinlar-fotograf-koymasin-1034405 Hocam gerçekten de doğru söylüyormuşsunuz .Bu müslimler iyice kafayı sıyırmış.İnternette cinler varmış.Hocam bu müslimler bu kafayı nasıl buluyorlar hiç anlamıyorum Ve hocam dalga geçtim manasında anlamayın,bu müslimler ile dalga geçme istedim.Sizi kastetmeden yazdım.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Bir Buçuk yazdı:

Yapay zekanın geleceğiyle ilgili kimse böyle yorumlar yapamaz.

Ancak işle ciddi ilgilenen biri olarak söyleyebilirim ki, bazı konularda çok çok ilerlendi ancak henüz bunun etkileri halka ulaşmadı. 

Hocam zaten yapay zekanın çok hızlı geliştiği için tehlikeli buluyorum.Hocam eğer yapay zeka böyle giderse etkilerini belki 20,30 yıl sonra görmeye başlarız diye tahmin ediyorum.Çünkü aşırı hızlı gelişiyor.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Tengrizm yazdı:

http://trend.mynet.com/internette-cinler-var-kadinlar-fotograf-koymasin-1034405 Hocam gerçekten de doğru söylüyormuşsunuz .Bu müslimler iyice kafayı sıyırmış.İnternette cinler varmış.Hocam bu müslimler bu kafayı nasıl buluyorlar hiç anlamıyorum Ve hocam dalga geçtim manasında anlamayın,bu müslimler ile dalga geçme istedim.Sizi kastetmeden yazdım.

konudan çok saptırmayayımda atmasam olmayacak 

bu cinler black metal grubu kursun bak arkada şu müziği aç

7 saniyeden 32 ye kadar

norveçten katılan cinniyi dinle gerçekten muhteşem bir metal gırtlağı var

https://www.youtube.com/watch?v=STCF2D2Qr7M

https://www.youtube.com/watch?v=dz2VKUbFmiM

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Jakuzi_Operatoru yazdı:

İnsanlığın kurtuluşu bilinç aktarımında. Gerçekleştiği an her insan ölümsüzdür tanrıdir. Kainatın bütün kapıları ardına kadar açılır 

nasıl mümkün olabilir ki, kopyalamak kolayca akla gelebilirken, bilinci kes-yapıştır yapmak.

beyin fırtınası yapsam da aklıma gelmeyecek bir şey gibi,

acaba forumda sizlerin aklına bilincin kes-yapıştır şeklinde aktarımının nasıl mümkün kılınabileceği hakkında en ufak bir fikri var mı?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Belki 20-30 yıl mı?

Şu an fazlasıyla kullanılıyor. Sadece insanlar farkında değil.

Mesela son aradıklarımıza göre google ın önümüze reklam getirmesi gibimi . Daha çok ticari amaçlı kullanıldığını düşünyorum ve tabiki hükümetlerin "güvenlik" amacıyla kullanması . Başka bizim göremediğimiz nerelerde var .

Sitelerde Paylaş

O var, senin kişisel bilgilerinden ilgi alanlarının tahlili, alınmış ürünlerden onunla beraber alınacak ürünlerin tahmini, önceden aradığın şeylerden sonraki arayacaklarının tahmini vs... Geleceğe dair bazı tahminler, hiç olmayan görüntülerin oluşturulması işlemi, internet sitelerinden yolladığın taciz içerikli resimleri algılayıp onu buzlayan yapay zeka gibi şeyler var. Ucu bucağı yok. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, CinleriGorenAdam yazdı:

nasıl mümkün olabilir ki, kopyalamak kolayca akla gelebilirken, bilinci kes-yapıştır yapmak.

acaba forumda sizlerin aklına bilincin kes-yapıştır şeklinde aktarımının nasıl mümkün kılınabileceği hakkında en ufak bir fikri var mı?

Kes yapıştır diye bir şey yok. 2 ayrı disk arasında kes yapıştır yapamazsın. Haliyle bu konuda kopyalama kullanılmak zorunda. 

Bir insan bilincini bir yere aktarmak için yapılacak şey basitçe, bilinci başka bir kabuğa kopyalayıp eski kabuğu öldürmektir. Buda şuan birinin seni öldürmesinsen farksızdır. Çünkü aynı kişi olsanızda bilinçleriniz bağımsızdır. 

Hayali bile ürkünç 

Sitelerde Paylaş

@NotImportant

Aklımda çılgınca bir fikir var,

eşimizin karnında kendimizi büyütmek,

kendimizi klonlayıp eşimizin içinde kendimizi büyüteceğiz,

bebek de doğduğunda(yani eski biz) eşimiz her anne gibi, "ay şurası da aynı ben, aaa şurası da anneme çekmiş" diyecektir.

etik değil biliyorum bu şakaydı, 

fakat fena fikir değil.

onu geçersek.

buradaki insanların şimdi soracağım soruya vereceğim cevaplarını merak ediyorum.

-Hanginiz, eşinizle ortak gen ürününüz olan çocuğunuzu yetiştirmekten bağımsız olarak, kendinizi yetiştirmek isterdiniz,

mutasyonları hariç tıpatıp sizi?

ben yapılabilse yapmak isterdim, 3 çocuk, biri eşim diğeri ben diğeri ortak genler.

güzel bir düş.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, CinleriGorenAdam yazdı:

Daha iyi anlamaniz adına bilimkurgu dizisi tavsiye edeyim. Battlestar Galactica .Kısaca konusu. İnsan ve robotlar arasında geçen savaş. Bilinç aktarımı ne alaka ne dersen.   İnsan kılığına girmiş yarı biolojik yarı mekanik  robot olan  cylonlar deşifre olup öldürüldüğünde   bilinç bir network yardımı ile başka bir gemide uykuda bekleyen aynı benzerlikte ki bir bedende canlanıyor. Yasananlari hatırlayarak. 

Başka bir dizi tavsiye edeyim. 

Yalnız seyretmedim konusunu okudum 

Şuan netfix de oynanıyor.ismini hatırlamıyorum. Bilinç aktarımı üzerine kurgulanmış .

Gerçekte olabilirligi var mı diye soruyorsan.Şuan yok ama ilerde olmaması için bir neden yok  

Beyin çalışma prensibi tam anlamı ile desifre edildiğinde taklit edilebilir ve kopyalanabilir teknolojide peşinden gelecek .

İnsanların yaşadığı her duygu. Görmek mantık kurmak hayal kurmak kısaca bilinç beyinde gerçekleşiyor. 

Beynin sökülüp oradan alınması ile değil. Kopya yapıştır tarzı. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, NotImportant yazdı:

Kes yapıştır diye bir şey yok. 2 ayrı disk arasında kes yapıştır yapamazsın. Haliyle bu konuda kopyalama kullanılmak zorunda. 

Bir insan bilincini bir yere aktarmak için yapılacak şey basitçe, bilinci başka bir kabuğa kopyalayıp eski kabuğu öldürmektir. Buda şuan birinin seni öldürmesinsen farksızdır. Çünkü aynı kişi olsanızda bilinçleriniz bağımsızdır. 

Hayali bile ürkünç 

Neden ürkütücü olsun ki .

Organ nakli gibi düşünün . Beyniniz sağlıklı bir bedene naklediliyor . Yeni saglikli böbrek kalp gibi bir çok yeni sağlıklı organınız oluyor 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

O var, senin kişisel bilgilerinden ilgi alanlarının tahlili, alınmış ürünlerden onunla beraber alınacak ürünlerin tahmini, önceden aradığın şeylerden sonraki arayacaklarının tahmini vs... Geleceğe dair bazı tahminler, hiç olmayan görüntülerin oluşturulması işlemi, internet sitelerinden yolladığın taciz içerikli resimleri algılayıp onu buzlayan yapay zeka gibi şeyler var. Ucu bucağı yok. 

Ornegin Google translate, yapay zeka kullaniyordu, degil mi?

Ileride cevirmenlerin issiz kalabilecegini dusunuyorum, sen ne dusunuyorsun?

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Jakuzi_Operatoru yazdı:

İnsanlığın kurtuluşu bilinç aktarımında. Gerçekleştiği an her insan ölümsüzdür tanrıdir. Kainatın bütün kapıları ardına kadar açılır 

Bu bahsettiğiniz Rusların üzerinde çalıştığı "Avatar 2045 Projesi" ile mümkün olacak gibi görünüyor fakat Tanrı'yı oynamak fikrine katılmıyorum çünkü yapay zeka ya da bilinç aktarımı ile mevcut insan zekasının ulaşabileceği sınırların ötesine geçilemeyecektir. Yapay zeka önümüzdeki en büyük tehlikelerden birisidir, şu an herkesin yakındığı sorgulamayan biat kültürü ile yetişen kitleler sorunun bir benzeri yapay zekanın gelişimi ile karşımıza çıkacaktır. Ezbere dayalı bir sistem hatta insan duyguların taklidi ama asla samimi olmayan şekli v.s

Bir yapay zekadan yaratıcılık nasıl beklenebilir ki?

Bazı açılardan faydalı olacağı gibi bazı açılardan çok ciddi yıkım getirecektir mesela tıp alanında faydasının çok büyük olacağı kesin.

2045 Avatar Initiative

http://2045.com

Yapay zeka konusunda bu yıl 14 Şubat'ta İTÜ'de bir zirve yapıldı; "Yeni Aşkımız Yapay Zeka"

http://www.itu.edu.tr/haberler/2018/02/16/yapay-zeka-zirvesi-ilk-kez-itu-de-yapildi

tarihinde Gerçeksiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Jakuzi_Operatoru yazdı:

Neden ürkütücü olsun ki .

Organ nakli gibi düşünün . Beyniniz sağlıklı bir bedene naklediliyor . Yeni saglikli böbrek kalp gibi bir çok yeni sağlıklı organınız oluyor 

Hayır. 

Eski bilincin kaldığını hesaba katmıyorsun. Senin düşündüğün şey biraz suyu 1. havuzdan başka bir 2. havuza aktarmak. 

Gerçekten olacak şey 2. Havuzu suyla doldurup 1. Havuza benzetmek ve 1. Havuzu yok etmek. 

Bir diğer deyişle senden bir kopya yaptığımı düşün tamamen aynı. İkinizde bilinçlisiniz, aynısınız. Seni, yani ilk seni öldürdüğümü hayal et. İşte o zaman aktarma olmuş olur. 

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, Bir Buçuk said:

Yapay zekanın geleceğiyle ilgili kimse böyle yorumlar yapamaz.

Ancak işle ciddi ilgilenen biri olarak söyleyebilirim ki, bazı konularda çok çok ilerlendi ancak henüz bunun etkileri halka ulaşmadı. 

Aslında ulaştı baya...

Örneğin, trafik ışıkları, yapay zeka ile idare ediliyor çok yerde. Büyük fonların yönetimini yapay zeka yapıyor. Suçlarla mücadele içinde yapay zeka kullanan yerler var. Böyle pek çok örnek var. 

Fakat, sokaktaki insan, hayatını etkileyen çok yapay zeka olsa bile, kendinin yapay zeka kullandığını farketmemiş oluyor bir yerde. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...