Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

2 hours ago, DeepBlue said:

O ayrı bir senaryo. Belgeselde onun olamayacağı söyleniyordu. Çünkü bulunan bu fosiller üzrinde yapılan incelemeler onların genlerinin bizimki ile farklı olduğunu söylüyor.%1 miydi neydi. Uzun zaman önceydi pek hatırlamıyorum. 

Işte bu yüzden o kerizin dediği gibi birşey olamaz. Onlarla h.s çiftleşince ortaya çocuk mocuk çıkmaz anladın.Sizler harbi ilerizekalısınız. Allah o insanların genetiğini değiştirmiş maymun insan gibi ortaya karışık birşey eylemiş.Tam maymun değil salak.

Sanki onun attığı yazıdaki şeyleri bilmiyorduk. Salaksınız işte. 

Hala anırıyor bak salak, eşşek oğlu eşşek olduğuna bakmadan. Neymiş, insanla neanderthal çiftleşince çoluk çocuk çıkmazmış, teehhh, bir eşeğin hezeyanları işte... Lan eşşekle insan birleşmiş, sen olmuşsun, bu mu olmayacak? 

https://www.researchonline.mq.edu.au/vital/access/services/Download/mq:19095/DS01

Ortada allahın eylediği tek şey, eşşeği anana yollayıp seni bir eşşek oğlu eşşek olarak peydahlatmış olması. Her ettiğni laf anırmaktan başka bir halt olmuyor zira, salak insan katırı....

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 hours ago, DeepBlue said:

Senin babanın ne olduğu belli değil. Bizim babamız Adem'dir.

Keklemişler seni. Senin baban bir eşşekti, sakladılar senden bu hakikati. Şimdi git samanını ye, hadeee, anırıp durma daha şuralarda.

Sitelerde Paylaş
On 03.05.2018 at 14:00, anibal yazdı:

Hala anırıyor bak salak, eşşek oğlu eşşek olduğuna bakmadan. Neymiş, insanla neanderthal çiftleşince çoluk çocuk çıkmazmış, teehhh, bir eşeğin hezeyanları işte... Lan eşşekle insan birleşmiş, sen olmuşsun, bu mu olmayacak

O zaman Homo Neanderthalensis'leri insandan farklı bir tür yapan nedir ki?

Sitelerde Paylaş

Sapiens and Neanders are separate species by virtue of deep separation in time and location from each other. They are morphologically and genetically distinct within the generic human form (genus), able to interbreed because they share a common, relatively recent ancestor.

Cevabımı aldım. Gerek yok.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, TheRationalAtheist said:

Sapiens and Neanders are separate species by virtue of deep separation in time and location from each other. They are morphologically and genetically distinct within the generic human form (genus), able to interbreed because they share a common, relatively recent ancestor.

Cevabımı aldım. Gerek yok.

Kemikleri, boyları, kafa yapıları ve metabolizmaları çok farklı. 

neanderthal and human comparison ile ilgili görsel sonucu

http://pediaa.com/difference-between-neanderthals-and-humans/

Sitelerde Paylaş
On 02.05.2018 at 09:03, anibal yazdı:

Emin ol yok Tuğba... 

Bak sana acayip şekilde yaratılışçılık palası sallayan birini göstereyim:

https://www.wikiwand.com/tr/Michael_Behe

Michael Behe. Sağlam bir biyologtur aslında. Önceleri, "Amanda evrim olamaz" derdi. Şu meşhur akıllı tasarım zırvalığı iddia eden adamdır kendisi. Bugünse, olayı "mutasyoncu babaya" çevirdi. Yani, insan evet maymundan gelmişte, gelirken bir mutasyoncu baba, tanrı mı dersin ne dersen artık, her nesilde ona doğru mutasyonları uygulamış falan filan. 

Bak mesela. Bugün, eczaneye gidip antibiyotik alamıyorsun. Sebebi, bakterilerin evrim geçirip antibiyotiğe direnç kazanıyor olması. Bu kadar hayatının içinde ve inkar edilemez bir gerçek evrim. VE bugün tıp, biyoloji vs. sonuna kadar evrimin üzerinde durur, evirm olmadan artık tıp falan olamaz. 

Geçen buralara gelen iki Tıp öğrencisi, bir şeylerin evrimsel kökenine dair bilgi istiyordu. Ödev olarak. Bu arkadaşların böyle bir bilgiyi ancak Ateistforumda bulacaklarını düşünmüş olması sence müslümanlar adına bir utanç değil mi?

Pierre Paul Grassé (Fransız Bilimler Akademisi Eski Başkanı, Evolution Of Living Organisms (Canlı Organizmaların Evrimi) Isimli Kitabın Yazarı): 

Bugün, bizim görevimiz, bizden daha önce baş gösteren ve basit, anlaşılır ve açıklanmış bir olgu olarak kabul edilen evrim mitolojisini yıkmaktır. Hile (aldatma) bazen bilinçsiz olur, ama her zaman değil, çünkü bazı insanlar, tarafgirlikleri nedeniyle, amaçlı olarak gerçeği görmezden gelirler ve inançlarının yetersizliğini ve yanlışlığını kabul etmeyi reddederler.24

Rastgele mutasyonların, tüm canlılık aleminin ihtiyaçlarını karşılamış olmasının imkansızlığını anlattıktan sonra Grassé şöyle diyor: 

Hayal kurmaya karşı bir yasa yok, ama bilim buna dahil edilmemelidir.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Tuğba yazdı:

Pierre Paul Grassé (Fransız Bilimler Akademisi Eski Başkanı, Evolution Of Living Organisms (Canlı Organizmaların Evrimi) Isimli Kitabın Yazarı): 

Bugün, bizim görevimiz, bizden daha önce baş gösteren ve basit, anlaşılır ve açıklanmış bir olgu olarak kabul edilen evrim mitolojisini yıkmaktır. Hile (aldatma) bazen bilinçsiz olur, ama her zaman değil, çünkü bazı insanlar, tarafgirlikleri nedeniyle, amaçlı olarak gerçeği görmezden gelirler ve inançlarının yetersizliğini ve yanlışlığını kabul etmeyi reddederler.24

Rastgele mutasyonların, tüm canlılık aleminin ihtiyaçlarını karşılamış olmasının imkansızlığını anlattıktan sonra Grassé şöyle diyor: 

Öncelikle evrim bir mitoloji değil kanıtlanmış bir gerçektir. Rastgele mutasyon tüm canlılık aleminin ihtiyaçlarını karşılamış olamaz deniyor. Doğal Popülasyonun olayı bu zaten. Bir canlı o ortama uyum sağlamaya çalışırken evrim geçiriyor. Kara canlısı ortama uyum sağlamaya çalışırken mutasyona uğruyor karada hızlı yürümesini sağlayan bir mekanizma meydana geliyor ( örnek olarak verdim)

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, sağduyu yazdı:

Bal gibi de öne sürerim, bilim gözlemle, deneyle, kanıtla çalışır palavrayla, zırvayla değil. Sen rehber olarak bilimi değil de arap zırvalarını seçersen böyle zırvalaman da kaçınılmaz olur.

Yok ya öyle kafana göre öne süremezsin.

neyi gözlemleyip, deneyip, kanıtlamaya çalışıyorsun? var olanı öyle değil mi?

o Var olanın nerden geldiği neden rastlantısal olsun diyorum...

sizden anladığım ki hawkingde böyle çarpık bir ifade kurmuştu kitabında,

“bir yaratıcı olamaz, ama bilim kanunları yaratıcı bir güce sahiptir” diyordu. Bunun anlamsızlığını idrak etmek çok zor değil.

siz müslümanları aşağlamaktan vazgeçip rasyonel bir şekilde araştırma yaparsanız rastgele gibi bir kavramı kurmaktan haya edersiniz. Benim derdim sizin Allah’a iman etmeniz değil. Bilim kanunlarına yaratıcı gözüyle bakmanızdır. Siz düğmeyi en baştan yanlış ilikleyenlerin peşinden gittiniz? 

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, Tuğba said:

İşte işi bilmeyince, böyle seni madara edecek çıkışlar yaparsın. 

Bu adam, neo-lamarkizm'in öncüsüdür. Yani der ki, Darwin'in evrimi yanlıştır, mesela tarlada çalışan çiftçi kolları, kasları kuvvetlenirse, daha kaslı, kuvvetli çocuklar yapar. 

Ve bu adam o kitabı yazdığında sene kaçmış, bir baksaydın hani. 

Yani, zaten bilinen ve çürütülmüş mevzular üzerindne kendince çıkış yapmaya çalışıyorsun. Sene olmuş 2018, 1970'lerin köhne ve çürümüş çıkışlarının arkasına saklanarak bir yere varamazsın. 

Merak ediyorsan, Grasse'nin neler sayıkladığına dair, Theodosius Dobzhansky'nin yazılarına bakabilirsin.

Sitelerde Paylaş
Just now, Tuğba said:

“bir yaratıcı olamaz, ama bilim kanunları yaratıcı bir güce sahiptir” diyordu. Bunun anlamsızlığını idrak etmek çok zor değil.

siz müslümanları aşağlamaktan vazgeçip rasyonel bir şekilde araştırma yaparsanız rastgele gibi bir kavramı kurmaktan haya edersiniz. Benim derdim sizin Allah’a iman etmeniz değil. Bilim kanunlarına yaratıcı gözüyle bakmanızdır. Siz düğmeyi en baştan yanlış ilikleyenlerin peşinden gittiniz? 

Raslantı gelinen yer değil, varılan yerdir. Birazcık ne dediğinizi bir öğrenin artık. 

Ne evrim, ne de kozmoloji rasgele değildir zaten. Onu sizi kandırmaya çalışan zavallı bunak kafalı cahiller söyler sadece. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Tuğba yazdı:

Ne dediğini anlayamadım fakat sanırım nasıl doğru bir şekilde mutasyona uğradığını soruyorsun. Şimdi bir kapı düşün. yanındada milyon tane anahtar o anahtarların biri kapıyı açıyor. Sen teker teker o anahtarları deniyorsun ve en sonunda kapıyı açıyorsun . Kapıyı açmayı becerebilirse eğer canlı , mutasyona uğrar. Evrende kaotik bir düzen olduğunu görmemek için çok taraflı yaklaşmak gerek . Eğer bir sonsuz hikmet sahibi bir yaratıcı tarafından programlansaydı bu evren böyle kaotik ve saçma bir düzene sahip olur muydu? Bak sen bana yaratıcının gözünden bak dedin. Bunu daha önce yapmama rağmen tekrar düşündüm. Ben yaratıcı olsam böyle kaotik bir düzen yaratmam. Ki böyle zaten kaotik bir düzen olmamalı. Yani eğer doğal popülasyonu kabul etmezsen ilaç da alma. Virüs evrim geçiriyor ona göre yeni ilaç üretiliyor virüsler hep olduğu gibi mi kalıyor sanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Kemalist Cephe yazdı:

Öncelikle evrim bir mitoloji değil kanıtlanmış bir gerçektir. Rastgele mutasyon tüm canlılık aleminin ihtiyaçlarını karşılamış olamaz deniyor. Doğal Popülasyonun olayı bu zaten. Bir canlı o ortama uyum sağlamaya çalışırken evrim geçiriyor. Kara canlısı ortama uyum sağlamaya çalışırken mutasyona uğruyor karada hızlı yürümesini sağlayan bir mekanizma meydana geliyor ( örnek olarak verdim)

Mesela yumurtadan kuşun çıkmasını nasıl açıklayabilirsin onu yapan bir yaratıcıyı kabul etmediğine göre, bunu tesadüfle mi yoksa tabiatla mı yoksa olayın kendi kendine mi meydana geldiğine inanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, anibal yazdı:

İşte işi bilmeyince, böyle seni madara edecek çıkışlar yaparsın. 

Bu adam, neo-lamarkizm'in öncüsüdür. Yani der ki, Darwin'in evrimi yanlıştır, mesela tarlada çalışan çiftçi kolları, kasları kuvvetlenirse, daha kaslı, kuvvetli çocuklar yapar. 

Ve bu adam o kitabı yazdığında sene kaçmış, bir baksaydın hani. 

Yani, zaten bilinen ve çürütülmüş mevzular üzerindne kendince çıkış yapmaya çalışıyorsun. Sene olmuş 2018, 1970'lerin köhne ve çürümüş çıkışlarının arkasına saklanarak bir yere varamazsın. 

Merak ediyorsan, Grasse'nin neler sayıkladığına dair, Theodosius Dobzhansky'nin yazılarına bakabilirsin.

Diyorum ya siz düğmeyi en baştan yanlış iliklediniz. 

tarihinde Tuğba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Tuğba yazdı:

Mesela yumurtadan kuşun çıkmasını nasıl açıklayabilirsin onu yapan bir yaratıcıyı kabul etmediğine göre, bunu tesadüfle mi yoksa tabiatla mı yoksa olayın kendi kendine mi meydana geldiğine inanıyorsun?

Bunun nedeni üremedir. Şimdi üremeyi kim gerçekleştirdi diyeceksin yaratılışçı olarak büyük ihtimalle. Dediğim gibi her şey doğal popülasyona bağlı. Kuş insan gibi veya diğer yumurtlamadan doğuran canlılar gibi doğuramayacağı için doğal popülasyonda yumurtlama yoluyla yavrusunu dünyaya getiriyor. Doğal popülasyon = canlının o şartlardaki ihtiyacını karşılayan mekanizma.

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, Tuğba yazdı:

Üniversitelerden haber verin, üniversitelerden. Ne oldu Harvard'a, Helsinki'ye, Oxford'a, Leicester'e, Paris'e ve Kent'e?

https://heb.fas.harvard.edu

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Tuğba yazdı:

inandığımız bir şey yok tanrıyı yaratıp tanımlayıp o bu yumurtayı yaptı demiyoruz şöyle akli düşünürsek doğduğumuzdan öncesi hakkında akli olarak deneyimimiz olamaz bir tanrı deneyimimiz yok demek istiyorum siz de peygamberin vahiy aldığına inanıyorsunuz, yaratıcının veya yaratıcıyı bilmenin pratikte bir faydası yok,pratiği de yok,insanlar tanrıya dua etmezler kendilerine yalvarırlar.Bildiğin kadarını bilmek var yada uçan spagetti canavarı yaptı demek var.

tarihinde yüpyücecik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, anibal yazdı:

Raslantı gelinen yer değil, varılan yerdir. Birazcık ne dediğinizi bir öğrenin artık. 

Ne evrim, ne de kozmoloji rasgele değildir zaten. Onu sizi kandırmaya çalışan zavallı bunak kafalı cahiller söyler sadece. 

Bu kibir seni inançsız yapmış olabilir ama cevap bu değil. Daha açık

Kökü ne bunun bir başlangıç noktası olmalı değil mi? Biraz daha düşünün.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...