Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

2 saat önce, kavak yazdı:

Yukarıdakine benzer șekilde  sık sık görüldüğü gibi,  müslümanlar birbirini beğenmezken, kalkmıșlar dinsizlere öğretmenlik yapmaya kalkıyorlar.

Halbuki bu muhteremlere sayısız kere ne demiștik ?.

Biz inanmak yerine, bilmeyi tercih edenlerdeniz. 

Hâlâ mı, keçi inadı gibi bu gerçeği görmezden geleceksiniz ve "En büyük benim dinim." teranesine devam edeceksiniz ?

Kavak, Bilgiye dayanmayan konu dışı, sürekli zevzeklik türünden yazılar yazan sensin.
Biz sizin gibi gâvurları muhatab aldığımız için burada yazı yazmıyoruz. Yalan yanlış, i'tirâzlarınıza, saldırılarınıza cevap veriyor müdâfa yapıyoruz. İnsânlar aldanmasın diye?
Nasîbi olana yazıyoruz. Ya'nî konunun senle bir ilgisi yok.
Senin ilâhî bilgileri anlama kapasiten yok. Yazdığın yazılardan bu belli,, Velev ki anladın velev ki inandın, uygulayabilmen zâten hiç mümkün değil. Biz seni inandırmak için niye uğraşalım?

Elbette en büyük inanç benim inancım.
Sizin i'tirâzlarınız üzerinden, Açtığım konular hakkında,  tartışma yeterliliğiniz bile yok. Yazılanlar ortada...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 hours ago, Hurrican said:

Kavak, Bilgiye dayanmayan konu dışı, sürekli zevzeklik türünden yazılar yazan sensin.
Biz sizin gibi gâvurları muhatab aldığımız için burada yazı yazmıyoruz. Yalan yanlış, i'tirâzlarınıza, saldırılarınıza cevap veriyor müdâfa yapıyoruz. İnsânlar aldanmasın diye?
Senin ilâhî bilgileri anlama kapasiten yok. Yazdığın yazılardan bu belli,, Velev ki anladın velev ki inandın, uygulayabilmen zâten hiç mümkün değil. Biz seni inandırmak için niye uğraşalım?

Sizin i'tirâzlarınız üzerinden, Açtığım konular hakkında,  tartışma yeterliliğiniz bile yok. Yazılanlar ortada...

Senin inancının bir bedevi osuruğuna inanç olduğu hakikati, onu büyük mü yapıyor yani? 

Ne işkembe varmış demek bedevide, en büyük osuran o olmuş.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Hurrican yazdı:

Şuhûdî tevhîdin hiçbir gerçekliği yoktur. Bir anlamı da yoktur. Bir anlamı olmadığı için anlayanı da yoktur.

Vücûdî tevhîd, geçilesi bir makam falan değildir. Bir ilimdir, irfândır.

Kimsenin hz. Îsâ'yı tanıması da mümkün değildir. 
Hz. Îsâ'nın kendini tanıması bile mümkün değildir.
Hiçbir insânın kendini tanıması da mümkün değildir.
Çünkü, varlıklarımızın gerçek sâhibi biz değiliz, O'dur.

Çünkü, nefsini bilen, Rabb'ini bilir.
Kimse nefsini tâmm olarak bilemez eğer bilseydi Rabb'ini de bilmiş olurdu ki bilemez.

Allah'ın hazret-i Îsâ olduğunu anlaman için temelde, bu kâinâtın Allah'ın sayısız esmâsının tecellîgâhı olduğunu idrâk etmen lâzım. Bunu idrâk ettiğin vakit, Kâinattaki her varlığın, Allah'ın bir ismine mazhâr olduğunu anlarsın. Bu mazhâriyet noktasında hz. Îsâ'nın bir ayrıcalığı yoktur. Şeytân bile aynı mazhâriyete sâhiptir ve hepimiz kuluz. Kâinâtta kulluktan başka bir şey yoktur.

Bütün varlıkların arasındaki fark, kulu olduğumuz isimlerin farkından ileri gelir.
İsâ âleyhisselâm, Allah ism-i şerîfinin kuludur. Şeytan da kuldur ama şeytân, mudill isminin kuludur.

Varlıkta zuhur eden O'ndan başkası değildir. Bu sayısız çeşidliliğin kaynağı, O'nun farklı isimleridir. Allah, sayısız ve muhtelif bütün isimlerin gerçek sâhibidir.
Sen hz. îsâ'yı kabûl edemiyorsun ben şeytânı bile dâhil etdim.
Allah'ın  Îsâ oluşunu Kur'ân ve hadîse dayanarak sayısız şekilde izâh etmek mümkündür ben kısaca yazdım.

Asıl mes'ele, hz. Îsâ'nın Allah olması konusudur ki, bu konuda konuşacaklarımızı anlayabilecek kimse yok. Hristiyanlar da anlamaz.

İsa ne demektir? Allah kurtarsın anlamına gelir.İsa aynı zamanda babasız yani sebebsiz doğumdur.Konumuz manevi olduğuna göre sebebsiz bir maneviyatın doğumudur.Allah ise aynı zamanda Rab yani koruyucu olduğuna göre senin koruyucun senin bu hayattaki başarından başka bir şey değildir.O zaman bakın hapse düşene "Allah kurtarsın" yani" İsa" denir.Hapisten kurtulmak içinde başta hapishane ortamını sevmek gerekir oraya önce uyum sağlayamadan oradan çıkamazsın! Oradada yaşama gülmesini bileceksin.Şu halde İsa tarihte yaşamış bir kişi olmayıp İnsan beyninde oluşan Yaşam sevgisidir.Ve bu sevgiden doğan Yaşama azmidir! Bu sevgi aslında İlahi aşk dediğimiz mefhumunda ta kendisidir.O olmadan Rabbinide bulamazsın.Ne diyor Şarkıda :

Gezerken yağmurda Rüzgarda karda

İçimde güneşi yakar giderim

Ömrümü kaplayan karanlıklarda

Ben bir şimşek gibi çakar giderim

İşte o içinizedeki manevi güneşin ta kendisidir.O güneşi yakanda sonuçta biziz. İsada Muhamamedde aynıdır.Muhammed İsanın övülmüş olanı yani aynı mefhumun ta kendisidir

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, kavak yazdı:

Yukarıdakine benzer șekilde  sık sık görüldüğü gibi,  müslümanlar birbirini beğenmezken, kalkmıșlar dinsizlere öğretmenlik yapmaya kalkıyorlar.

arkadaş beni beğenmiyor. dini mi değil. sen beni din yerine koyma , olayı çarpıtma.

19 saat önce, kavak yazdı:

Biz inanmak yerine, bilmeyi tercih edenlerdeniz. 

Hâlâ mı, keçi inadı gibi bu gerçeği görmezden geleceksiniz ve "En büyük benim dinim." teranesine devam edeceksiniz ?

sanki kendi dinsizlik dini ne iman etmemiş gibi. bizi suçluyor.

biz biliyoruz. sen de bilmek mi istiyorsun? insandan daha akıllı varlık var mı ? yoktur değil mi? o zaman güneşi batıdan doğur. doğurtmazsan bir şeyler bilmeye başlarsın. en başta acizliğini bilirsin. bu acizlik inanç değildir. çünkü yaşadın. o zaman sonsuz bir kudret sahibi varlık olmalı. neden bu kıyası kabul etmiyorsun. tabiat veya kendi kendine oluyor diyerek gerçeği örtüyorsun.

bu kör olası tabiat ne menem şey ki güneşi yaptı da, ampülü neden unut tu? lambayı yapmak güneşten zor değil. demek ki bu tabiat kolayı yapamıyorsa, zoru nasıl yapabilir.  zaten yapmadı. siz öyle inanıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Hurrican yazdı:

Yine doğru durum tespiti yaptığımız nasıl da belli. Olmayan șeyin neyini tartıșacaksın ?!

Sıkıșınca, aman bunlar birșey bilmiyor, bunlar tü kaka. Bunları mı öğrendiniz bu menem dinizinde ?

Bre aklıevvel muhrerem, ben Sizlerin gibi inancı gerçek bilgiymiș gibi sunanlardan değilim.

Biz neyse onu söyleriz, o ilahi bilgi dediklerinizin tümü birilerinin yumurtlaması. Onların aydan uzaydan falan geldikleri yok.

Bir kere inancınızın diğerlerinden bir kıynık farkı yok, var diyorsanız, yalan söylüyorsunuz.

Bu kadar açık söylüyorum, çünkü piyasaya sürülmüș binlerce Tanrı´dan hiç bir farkı yok, Tanrı´nızın. Dolayısıyla kitabanız ve inancınız diğerleriyle aynı seviyede. Belki de daha da așağıda.

Eğer burada birisi birșey savunacaksa, o da bizzat Tanrı´nız.

Çekilin aradan, kuru laflara karnımız tok. Arap ürünü Tanrı´ınız cesareti varsa, buyursun gelsin.

Bekliyoruz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, FETİH yazdı:

arkadaş beni beğenmiyor. dini mi değil. sen beni din yerine koyma , olayı çarpıtma.

sanki kendi dinsizlik dini ne iman etmemiş gibi. bizi suçluyor.

biz biliyoruz. sen de bilmek mi istiyorsun? insandan daha akıllı varlık var mı ? yoktur değil mi? o zaman güneşi batıdan doğur. doğurtmazsan bir şeyler bilmeye başlarsın. en başta acizliğini bilirsin. bu acizlik inanç değildir. çünkü yaşadın. o zaman sonsuz bir kudret sahibi varlık olmalı. neden bu kıyası kabul etmiyorsun. tabiat veya kendi kendine oluyor diyerek gerçeği örtüyorsun.

bu kör olası tabiat ne menem şey ki güneşi yaptı da, ampülü neden unut tu? lambayı yapmak güneşten zor değil. demek ki bu tabiat kolayı yapamıyorsa, zoru nasıl yapabilir.  zaten yapmadı. siz öyle inanıyorsunuz.

Bana burada gazel okuma. Olayı çarpıtan Sizlersiniz; referans aldığınız kitap insan ürünü.

Var mı, otesi ?!

Varsa Tanrı ´nız gelsin, yok gelemiyorsa, hepsi fasafiso söyledikleriniz.

Sittin seneden beri sayfalar dolusu yazılar yazmak zorunda kalmanız, inancınızın insan ürünü olduğunun kanıtıdır aslında.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, kavak yazdı:

Yine doğru durum tespiti yaptığımız nasıl da belli. Olmayan șeyin neyini tartıșacaksın ?!

Sıkıșınca, aman bunlar birșey bilmiyor, bunlar tü kaka. Bunları mı öğrendiniz bu menem dinizinde ?

Bre aklıevvel muhrerem, ben Sizlerin gibi inancı gerçek bilgiymiș gibi sunanlardan değilim.

Biz neyse onu söyleriz, o ilahi bilgi dediklerinizin tümü birilerinin yumurtlaması. Onların aydan uzaydan falan geldikleri yok.

Bir kere inancınızın diğerlerinden bir kıynık farkı yok, var diyorsanız, yalan söylüyorsunuz.

Bu kadar açık söylüyorum, çünkü piyasaya sürülmüș binlerce Tanrı´dan hiç bir farkı yok, Tanrı´nızın. Dolayısıyla kitabanız ve inancınız diğerleriyle aynı seviyede. Belki de daha da așağıda.

Çekilin aradan, kuru laflara karnımız tok. Arap ürünü Tanrı´ınız cesareti varsa, buyursun gelsin.

Bekliyoruz.

"Ben bilgiye bakarım bilgi ehliyim" diyorsun  ya,, yukarıda olduğu gibi bütün mesajların "inanıyorum -inanmıyorum" tepkisi ve refleksleri ile dolu.
Mesajların bilgiye dayalı değil. Genel anlamda Maymun gibi tepki veriyorsun, hayvânî bir reflekslerini bilgi ve çağdaşlık olarak yutturmaya çalışıyorsun.
 Bilgin ve düşünme gücün yok, kendine göre bir inancın var (inançsızlığın) Bu inanç ta müslümânlara öfkeden ibâret, O yüzden sürekli konu dışına çıkıyorsun.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, kavak yazdı:

Bekliyoruz.

"Ben bilgiye bakarım bilgi ehliyim" diyorsun  ya,, yukarıda olduğu gibi bütün mesajların "inanıyorum -inanmıyorum" tepkisi ve refleksleri ile dolu.
Mesajların bilgiye dayalı değil. Genel anlamda Maymun gibi tepki veriyorsun, hayvânî reflekslerini bilgi ve çağdaşlık olarak yutturmaya çalışıyorsun.
 Bilgin ve düşünme gücün yok, kendine göre bir inancın var (inançsızlığın) Bu inanç ta müslümânlara öfkeden ibâret, O yüzden sürekli konu dışına çıkıyorsun.

Şöyle demişsin: "Sittin seneden beri sayfalar dolusu yazılar yazmak zorunda kalmanız, inancınızın insan ürünü olduğunun kanıtıdır"
Bilgiye dayalı konuşmadığın gibi mantığın da yamuk.
Sayfalar dolusu yazılar yazmak, İsbatlamaya çalışanın isbatlamaya çalıştığı şeyin isbatlanacak bir gerçek olmadığını gösterebileceği gibi,,
isbatlamada muhatab alınan mahlûğun,, anlama, idrâk etme veyâ varlık seviyesi noktasında münâsebetsiz bir varlık olduğunu da gösterebilir.
Ya'nî, İnsân görünümlü bir şebeğe birşey isbatlamaya çalışmak, ve başarısız olmak, İsbatlanmaya çalışılan şeyin bir gerçek olmadığını mantıken  göstermez.   

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
On 26.02.2018 at 19:56, teflon yazdı:

Yazınızın geri kalanı alıp da yerden yere, duvardan duvara vuracak nimetlerle dolu ama o kadar vaktim yok. Ha, kuyruğu kısıtırıp da hemen toz olmayacaklardansanız eğer, elbet her birine yazarız. Zaten yazılmışı da var.

On 26.02.2018 at 23:38, teflon yazdı:

Sen ön/giriş olarak sunduklarıma bir cevap veriver ki, detaylı itirazı hakedesin. Hani ayak sürüme, topu taca atma üstteki gibi.

Şuncacık bir-iki itiraz ve soru alt tarafı. Tutarsızlık, dayanak ve açıklamaları sorduk. Onları da buharlaştırıver(!) hemen. Yalnız bu sefer tutarlısından olsun. Hemen su koy verme böyle daha en baştan azizim...

Akabinde sana zaten bu sitede dahi daha önce verilmiş bu konuya ilişkin açıklamalardan derleme yaparız. Hani yeni birşey yazmaya dahi gerek yok. Yeni yetme olan sensin.

Haydi bakalım boy aynasına..

Kuyruğunu kıstırıp kaçarken, çamuramı yattın suya mı battın? Yoksa çok mu işin var teflon.
Bu ateist sitede bile konu dışına çıkmadan soru (i'rirâz) sorabilecek adam bulamıyoruz. Gel kurtar siteyi Teflon...
Ya da "Ben teflona hakâret ediyor bu hurrican" diye admine bi işâret çak,, beni siteden banlasınlar. Banlarken yazılarımı silmeyi zâten ihmâl etmezler,,
Bu sitenin cevap veremeyeceği müslümânlara en güzel cevâbı, yazılarını da silerek kişiyi siteden atmak.  Evrimin alt basamaklarındaki mahlûk sınıfından olan ateistler,, vaziyetlerini ancak böyle kurtarabileceklerini biliyorlar.
Korkma gel, i'tirâz yap ki, İslâmın üstünlüğünü ortaya çıkaralım.

tarihinde Hurrican tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dini sayılan bütün argümanlar insan maneviyatını yani İnsanlığın duygu ve düşüncelerini anlatan insanlar tarafından yazılmış edebi eserlerden başka bir şey değildirler.Bunlar tabiki maddemize etki ederler.Yaşamdaki başarı ve mağlubiyetlerimiz bunlara bağlıdır. Ama bunları maddiyatın kendisi  olarak görmek bu alanda aklın dumurundan başka bir şey değildir.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Hurrican yazdı:

Mesajların bilgiye dayalı değil. Genel anlamda Maymun gibi tepki veriyorsun, hayvânî reflekslerini bilgi ve çağdaşlık olarak yutturmaya çalışıyorsun.

Şöyle demişsin: "Sittin seneden beri sayfalar dolusu yazılar yazmak zorunda kalmanız, inancınızın insan ürünü olduğunun kanıtıdır"
Bilgiye dayalı konuşmadığın gibi mantığın da yamuk.
Sayfalar dolusu yazılar yazmak, İsbatlamaya çalışanın isbatlamaya çalıştığı şeyin isbatlanacak bir gerçek olmadığını gösterebileceği gibi,,
isbatlamada muhatab alınan mahlûğun,, anlama, idrâk etme veyâ varlık seviyesi noktasında münâsebetsiz bir varlık olduğunu da gösterebilir.
Ya'nî, İnsân görünümlü bir şebeğe birşey isbatlamaya çalışmak, ve başarısız olmak, İsbatlanmaya çalışılan şeyin bir gerçek olmadığını mantıken  göstermez.   

Kitabınınız insan ürünü olması, en somut bilgilerden biridir. Bunu da yazın bir kenara, kimbilir belki lazım olur birgün.

Ne demiștik, eğer Tanrı´nız gelemiyorsa, boșuna çenenizi yormayınız.

Çok duyduk bunları, kuru laflara karnımız tok.

Hani nerede bu en büyük dininizin(!) yakıșıklı Tanrı´sı ?

Cevabınız yoksa, hiç boșuna heveslenmeyin, kem küm yapmaya.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
On 27.02.2018 at 13:23, Hurrican yazdı:
On 27.02.2018 at 10:49, anibal yazdı:

Hani çıkıp zort zort zoooorrrt deyip cevap verdiğini sanınca, cevap vermiş mi oluyorsun?

Ben seni engellemiştim, Zort diye hangi delikten çıktın sen?

Sitede yöneticisin, birden fazla rumuzla yazı mı yazıyorsun?

Anibali siteden atalım atmayalım tiyatrosu mu oynuyordunuz?

Bu arada anibali atalım-atmayalım derken tartışmaktan korktuğunuz müslümârı sürekli siteden atıyorsunuz.

Attığınız müslümânların yazılarını silerek niye atıyorsunuz.?
Çünkü tartışmalardaki yenilgilerinizin arşivlerde açığa çıkmasından korkuyorsunuz.
Yahûdî ve misyonerlerden böyle mi tâlimat aldınız?

Ateistfikir 07 kullanıcısı, Anibal ile aralarında geçen tartışmadan sonra, "onun (anibalin) engellenmesi gerekirken kendisinin engellendiğini" dile getiren bir başlık açmış.
"O pedofiliyi savunuyordu ben karşı çıkıyordum, fakat site beni engelledi" diyordu.
Ben de bu konu başlığında anibal ile ilgili ilginç olayı paylaşacakken, sayfayı uçurmuşlar.
Sayfa uçurulmasaydı ben de şunları yazacaktım:

Anibali, üyeliğimin ilk günlerinde engellemiştim.
Engelleme seçeneklerindeki kutucukların hepsini işâretleyerek engellemiştim.
Bir hafta sonra çok ilginç bir şey oldu.
Anibal, benim açtığım konuda benim yazımdan alıntı yaparak bana cevap verdi. Engellediğim için, benim yazılarımı bile görmemesi gereken adam bana cevap yazabildi.
Ben de onun bu sitede yönetici, belki sitenin sâhibi olduğunu anladım. Yine aynı konu başlığında bu durumu ifşâ ettim.
Ardından Yine ilginç bir şey oldu,, benim konuyu (anibalin durumunu) ifşâ etmemden hemen sonra (15-20 dak.) Konu'ma yaptığı yorumu sildi. Dikkat edin, bizler yazılarımızı silemiyoruz. Ama o silebildi. Benim onu engellediğimi unutarak bana yazmıştı, Pisliğini temizlemek için Aklınca delîl kararrttı.
Halbuki ben bu arada onun yazısından çoktan alıntı yapmıştım. Ve benim açtığım konuda, ondan yaptığım alıntı halâ sayfada duruyor.
Bence anibal, sitenin Yöneticisi ve/veyâ sâhibi... Ve en az iki rumuzla yazıyor.

tarihinde Hurrican tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 01.03.2018 at 04:27, Hurrican yazdı:

Yazınızın geri kalanı alıp da yerden yere, duvardan duvara vuracak nimetlerle dolu ama o kadar vaktim yok. Ha, kuyruğu kısıtırıp da hemen toz olmayacaklardansanız eğer, elbet her birine yazarız. Zaten yazılmışı da var.

On 01.03.2018 at 04:27, Hurrican yazdı:

Sen ön/giriş olarak sunduklarıma bir cevap veriver ki, detaylı itirazı hakedesin. Hani ayak sürüme, topu taca atma üstteki gibi.

Şuncacık bir-iki itiraz ve soru alt tarafı. Tutarsızlık, dayanak ve açıklamaları sorduk. Onları da buharlaştırıver(!) hemen. Yalnız bu sefer tutarlısından olsun. Hemen su koy verme böyle daha en baştan azizim...

Akabinde sana zaten bu sitede dahi daha önce verilmiş bu konuya ilişkin açıklamalardan derleme yaparız. Hani yeni birşey yazmaya dahi gerek yok. Yeni yetme olan sensin.

Teflon, fetö nün bedduası nasıl kendi aleyhine döndüyse, kuyruk kıstırmak suçlaman da sana döndü. Facebook taki sayfamı inceleyip gözün mü korktu?
Korkmana bir anlam veremiyorum, Rumuzun teflon, nasılsa kim olduğun belli değil. Bir de Sizin hakkınızda onlar akletmezler, işitmezler diye bize bildirilmiş kesin hüküm var. Ya'nî tartışırken mantıklı olmak gibi bir zorunluluğunuz da yok. Ya'nî çekinecek bir durum yok, gel i'tirâz yap da İslâmın muhteşemliğini biraz daha açığa çıkaralım. 

Sitelerde Paylaş

Alıntılar yanlış çıkmış Düzeltiyorum.

On 26.02.2018 at 19:56, teflon yazdı:

On 26.02.2018 at 23:38, teflon yazdı:

Teflon, fetö nün bedduası nasıl kendi aleyhine döndüyse, kuyruk kıstırmak suçlaman da sana döndü. Facebook taki sayfamı inceleyip gözün mü korktu?
Korkmana bir anlam veremiyorum, Rumuzun teflon, nasılsa kim olduğun belli değil. Bir de Sizin hakkınızda onlar akletmezler, işitmezler diye bize bildirilmiş kesin hüküm var. Ya'nî tartışırken mantıklı olmak gibi bir zorunluluğunuz da yok. Ya'nî çekinecek bir durum yok, gel i'tirâz yap da İslâmın muhteşemliğini biraz daha açığa çıkaralım. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Hurrican yazdı:

Alıntılar yanlış çıkmış Düzeltiyorum.

Allah akıldan sakat insanı niye yaratmış sence?

Sitelerde Paylaş
On 26.02.2018 at 07:09, Hurrican yazdı:

PARADOKS MANTIK SORULARI -1

NOT:BUNLAR EN ZORLARI KALBİ OLAN İNANÇLI KİMSELER OKUMASIN

1.TANRI'NIN KENDİ KENDİNİ YOK ETMEYE GÜCÜ YETER Mİ?

2.TANRI'NIN İKİNCİ BİR TANRI'YI YARATMAYA GÜCÜ YETER Mİ?

3.TANRI'NIN BİRDEN FAZLA OLMAYA GÜCÜ YETER Mİ?

4.TANRI'NIN GÜCÜ YETMEYECEK BİRŞEYİ YARATMAYA GÜCÜ YETER Mİ?
5.TANRININ KENDİSİNDEN DAHA GÜÇLÜ BİR TANRI YARATMAYA GÜCÜ YETER Mİ?

6.TANRI MANTIK İLKELERİNİN ÜZERİNDE MİDİR? AYNI ANDA HEM DOĞRU OLAN HEM DE YANLIŞ OLAN BİR ŞEY YARATABİLİR Mİ ÖRNEĞİN; DAİRE ŞEKLİNDE BİR KARE?

Bu soruları soran bir Ateist agnostik ya da dinsiz ne dersen de soran bir kişi bile görmedim? Kendin çalıp kendin oynuyorsun. Bunlar  olsa  olsa mantık dersi alıştırmaları olabilir. Bunları soran biri dek gelirse hiç merak etme ben sana gönderirim sen de itinayla beynini yikarsin. Burada beyin kalp demek çünkü müslimler kalpleri ile düşünür. 

tarihinde RedOneTheDiver tarafından düzenlendi
İmla
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, RedOneTheDiver yazdı:

Bu soruları soran bir Ateist agnostik ya da dinsiz ne dersen de soran bir kişi bile görmedim? Kendin çalıp kendin oynuyorsun. Bunlar  olsa  olsa mantık dersi alıştırmaları olabilir. Bunları soran biri dek gelirse hiç merak etme ben sana gönderirim sen de itinayla beynini yikarsin. Burada beyin kalp demek çünkü müslimler kalpleri ile düşünür. 

Sen hep böyle görmediğin şeyleri inkâr mı edersin.
Yok dediğin sorular internette uçuşuyor.
https://eksisozluk.com/tanri-paradokslari--4000278

https://eodev.com/gorev/10297634

https://ateistcanavar.wordpress.com/2017/10/03/topluca-derlenmis-ateist-sorulari/

http://alfa-sorgulama.blogspot.com.tr/2014/10/mutlak-kudret-paradoksu.html

Yeter mi daha link atayım mı, çok var?

Düzeyli sorular toplamak ve cevap vermek hoşuma gidiyor. Cevap vereceğim soruları seçerken, düzeyli ve zor olanları tercîh ediyorum. Ki İslâmın Hakk olduğu ve muhteşemliği daha çok bürûz etsin.

Kendim çalıp kendim oynamıyorum, mantıklı soru sorabilme kapasitesine sâhip ateist veyâ agnostik bulmakta zorluk çektiğim doğrudur. Kafası çalışan ateistler Eskiden vardı şimdi ortalık şebek dolu. Azaldıklarına göre, doğru yolu gün geçtikçe anlamış olsalar gerek.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 26.02.2018 at 07:09, Hurrican yazdı:

PARADOKS MANTIK SORULARI -1

NOT:BUNLAR EN ZORLARI KALBİ OLAN İNANÇLI KİMSELER OKUMASIN

1.TANRI'NIN KENDİ KENDİNİ YOK ETMEYE GÜCÜ YETER Mİ?

2.TANRI'NIN İKİNCİ BİR TANRI'YI YARATMAYA GÜCÜ YETER Mİ?

3.TANRI'NIN BİRDEN FAZLA OLMAYA GÜCÜ YETER Mİ?

4.TANRI'NIN GÜCÜ YETMEYECEK BİRŞEYİ YARATMAYA GÜCÜ YETER Mİ?
5.TANRININ KENDİSİNDEN DAHA GÜÇLÜ BİR TANRI YARATMAYA GÜCÜ YETER Mİ?

6.TANRI MANTIK İLKELERİNİN ÜZERİNDE MİDİR? AYNI ANDA HEM DOĞRU OLAN HEM DE YANLIŞ OLAN BİR ŞEY YARATABİLİR Mİ ÖRNEĞİN; DAİRE ŞEKLİNDE BİR KARE?

Çok saçma.. mantık hatalarıyla dolu bu sorular mesela tanrı kendi kendini yok edebilir mi? Sorusu acayip mantık dışı senin kafanda kurguladığın tanrı nedir mesela ? Enerji mi? Madde mi? Nedir tanrı?.. madde ve enerji yok var edilmez .. ancak dönüşür.. 

Farklı perspektiften başka soru sorayım hayvanların tanrıları var mıdır?.. mesela bir aslanın tanrısı ? ona dua eder mi? 

tarihinde Scapula1903 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...