Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

Kuran gerçekten Tanrı tarafından gönderilen kitap olsaydı,hiç birimiz eleştirecek bir şey bulamazdık.Günümüzdeki hukuk,kadın hakları felan olurdu.Sürekli bilime ve modernizme gelişmeye önem verirdi.Türban gibi şeyler olmazdı.En önemlisi kuranı herkes farklı anlayamazdı ve tefsire,hadislere ihtiyaç duyulmazdı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Kuran gerçekten Tanrı tarafından gönderilen kitap olsaydı,hiç birimiz eleştirecek bir şey bulamazdık.Günümüzdeki hukuk,kadın hakları felan olurdu.Sürekli bilime ve modernizme gelişmeye önem verirdi.Türban gibi şeyler olmazdı.En önemlisi kuranı herkes farklı anlayamazdı ve tefsire,hadislere ihtiyaç duyulmazdı.

Peki bu durumda özgür iradeden nasıl bahsedecektin?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Cundeb yazdı:

Peki bu durumda özgür iradeden nasıl bahsedecektin?

Ve Tanrı inanmayanları cehennemde yakmazdı işte o zaman gerçek özgür irade olurdu.Çünkü islamın Tanrısı benim dinden çıkacağımı doğmadan önce biliyor,hatta isteseydi herkesi müslüman yaparlarmış.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Scapula1903 yazdı:

Yine boş boş konuşmuşsun.. çevre ve gen birbiriyle ilişkilidir organizmanın yaşadığı çevrenin koşulları değiştiğinde, organizma seçilime uğrayarak major organ değişimine uğruyor.. sen ne salaksın ki bunları anlamaya beynin yetmiyor..

lan bırak bu felsefe kokan lafları beyinsiz tırpan. çevre ve gen birbiriyle ilişkiliymiş, sen hangi çevre etkisiyle genlerin değiştiğini gördün ulan? iki ayrı milletten insanın birbiriyle evlenmelerinden doğacak nesli diyorsan o zaten olacak. ona çevre deyip kestiremezsin. daha düzgün söylersin ama çevreden kastın bu değil, yaşam alanı olarak diyorsun.

Kur'an'da zaten "sizi tanışasınız diye milletlere ayırdık" buyurarak, baştan her milletin oluşmasında çevre faktörüyle alakası olmadığını gösteriyor. sonradan milletler arasında olan evliliklerden çıkanlar başka. çekik gözlülerin ortaasya ve şu anda japonyada çinde millet olmaları, hangi çevresel nedenle olmuştur lan? hangi çevresel neden onları çekik gözlü yapıp soylarınıda korumaya aynı şekilde çekik gözlü olmalarına devam ettirmiştir? çevre, insanda değişiklik yapacak olsa, yiyip içtiğinin sana ne etki yaptığını anlamadan senden ve sonrakilerden doğan çocuklar her nesilde gözebatacak değişiklikler gösterirdi. hintlilerden niye bir japon karakteri çıkmıyor? o hintliler kendi karakterlerini hep kendileri korudular diyebilirmisin? peki bulundukları topraklar sayesindemi korunuyor karakterleri? bunu da diyemezsin öyle birşey olsa ortaasyadaki türklerden japonyanın şu anki topraklarına yerleşip yaşayan nesilleri çevresel faktörlerle karakter değişimi gösterirdi. ama yok öyle birşey.

değişikliğe seçilime uğrayarak değişen major organ sensin dingil. sen seçmece major organsın. serçe beyinciksin yok yok bıldırcınsın.

tarihinde siramen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Ve Tanrı inanmayanları cehennemde yakmazdı işte o zaman gerçek özgür irade olurdu.Çünkü islamın Tanrısı benim dinden çıkacağımı doğmadan önce biliyor,hatta isteseydi herkesi müslüman yaparlarmış.

Tanrının cehennem tasviri sadece inanmayanlar için değil inandığı halde gereğini yerine getirmeyenler içinde geçerli. Gereği yerine getirlimediği takdirde ceza verilmeseydi bu kez de ''tanrı nasıl adaletli olabilir?'' sorusu gündeme gelirdi. Tanrının olacak olayları önceden bilmesi bunu onun cebrettiği anlamına gelmez. Bu sebeple özellikle ''özgür irade'' diye vurgulamıştım.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tengrizm yazdı:

yapmıyor işte, sen bu ülkede yeraltı kaynaklarının kullanılınca bu ülkenin zengin olacağını biliyorsun değilmi ama sen kalkıp yapıyormusun bunu hayır, çünkü bunu yapacak olan görevliler var. Tanrı da, Ezeli ilmiyle senin dinden çıkacağını biliyor ama inancı kendi iradenizle sizden bekliyor, zaman tanıyor senin gibilere Doğru yol da gösteriyor. senin o ömür sonuna kadar dönmen içinde bizler aracılığıyla size yardımcı da oluyor. yine dönmezsen daha napsın ulan? zaten herşeye rağmen dönmezsen kendi kalemini kendin kırmış oluyorsun, bu zaten senin iradenle isteyerek karar verdiğini gösterir. bize iradesizmişsiniz gibi ayak yapmayın. herşeyin ne olduğunu çok iyi biliyorsunuz. kafirseniz bu sizin suçunuz.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Tengrizm yazdı:

Bu esbarın fake galiba siramen oda bunun gibi hakaret ve küfürler ederdi.Forumun seviyesini bozuyor,farklı fikir ve inançlara saygısı yok.Dünyanın yaşı 4,5 milyar olduğu kanıtlandığı halde redetmesini normal buluyorum.Çünkü müslümanlar kitaplarında ne dedilerse inanırlar,bilimi,evrimi red ederler

dünyanın yaşının 4.5 milyar yıl olduğu sadece söyleniyor bunun kanıt tarafı yok, siz bu söylentiye kanıt diyorsanız sizin seviyenizi görüyoruz bize çamur atmayın. insanlığında 2.5 milyar yıldır yok bu familya yok bu tür diye sanki yüzlerce bitki çeşidiymiş gibi bahsedilip sonunda günümüzdeki bir insan oldu, lafına itibar etmeniz sizin ne kadar salak olduğunuzu gösteriyor. o zaman sizin önünüze bir söylentiyle ne atılsa herşeyi yersiniz ayağınız kayıp gider. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Cundeb yazdı:

Ateist olup olmadıkları bir şey ifade etmez ki. Siz bir dünya görüşünü, onu benimseyenlerin en zayıf halkasından yola çıkarak yanlışlayamazsınız. Bu durum tartışmayı sadece kısır döngüye sokar. Sonsuza kadar sürüp giden ''senin adamın da şunu yapmıştı''ya döner.(gavurlar :) buna ''whataboutism'' diyor.) Tartışmanın işe yararlılığı açısından ben bu yönteme karşıyım.

cevaben ateist olup olmadıkları şu şekilde gerekirdi, tuğbanın, insanlara zulmekten başka bir halt yememiş 10 psikopat lideri örneğinden sonra bu sitedeki bir ahmak o 10 lideri savundu ve yine durduk yere Müslümanlara suç attı, ağzının ayarını bilmeden tuğbaya da uluorta konuştu. işte ondan dolayı o ahmağın ve onun gibi düşünenlerin hatasının olduğunu göstermek yönünden iyi olurdu. Müslümanların bugüne kadar kitle imha yaptıkları görülmedi. günümüzde ALLAH , nidalarıyla insanları kesip biçenlerinde bizden olmadığını herkes biliyor. yani ispatlamaya gerek bile yok, bu yazıyı tuğbanın sorusunu haklı göstermek için yazdım.

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, Tuğba yazdı:

https://ipfs.io/ipfs/QmT5NvUtoM5nWFfrQdVrFtvGfKFmG7AHE8P34isapyhCxX/wiki/Müslüman_bilim_insanları_listesi.html bak ve teker teker araştır 

okumak küfür etmekten iyidir

bu bilim adamları  müslüman olanlar 

ama sonradan müslüman olan bilim adamları da var onlarıda yazıcam.

Yukarıdaki sorularımı yanıtla !

O soruları, cümle âlem görsün diye tekrar asayım mı ?!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, siramen yazdı:

dünyanın yaşının 4.5 milyar yıl olduğu sadece söyleniyor bunun kanıt tarafı yok, siz bu söylentiye kanıt diyorsanız sizin seviyenizi görüyoruz bize çamur atmayın. insanlığında 2.5 milyar yıldır yok bu familya yok bu tür diye sanki yüzlerce bitki çeşidiymiş gibi bahsedilip sonunda günümüzdeki bir insan oldu, lafına itibar etmeniz sizin ne kadar salak olduğunuzu gösteriyor. o zaman sizin önünüze bir söylentiyle ne atılsa herşeyi yersiniz ayağınız kayıp gider. 

İslamı bu şekilde savunmam mümkün değil. Elde edilen sonucun Kuran'a aykırı olmadığı sürece reddedilmesinin mantıkî dayanağını merak ettim doğrusu.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Cundeb yazdı:

İslamı bu şekilde savunmam mümkün değil. Elde edilen sonucun Kuran'a aykırı olmadığı sürece reddedilmesinin mantıkî dayanağını merak ettim doğrusu.

ya bu savunma gerektiren medet umulan bir konu değildi zaten, ben sadece tuğbanın ordaki sorusunun askıda kalmasının sebebini söylüyorum sana, savunmanı gerektirecek birşey yokki. benim bu kadar mesajımla zaten herşey bitti, hem İslam'ın Hak Din olduğu ispatlandı, hem de ateistlerin pislikleri ortaya döküldü.

Kur'an'da bir Ayetin elde edilen sonucu doğruysa ki şüphesiz doğrudur bugüne kadar asla şaşmadı şaşmazda. o doğruyu görenler hala reddediyorlarsa bunun adına zaten ne deniyor? inkar. ateistlerin aslında inkarcı olması bundan. Tanrı tanımazlık diye birşey olmaz. senin, ateistliği Tanrı tanımazlık ifadesi üzerine kurman zaten "ortada bir Tanrı var da, biz tanımıyoruz" demendir. çünkü bunların ideolojilerinde özellikle "tanrı tanımamazlık" diye niteleme var. uyduruk ideolojileriyle kendi kendilerini nasıl da ele veriyorlar aslında ama kendilerini akıllı sanıyorlar.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, siramen yazdı:

ya bu savunma gerektiren medet umulan bir konu değildi zaten, ben sadece tuğbanın ordaki sorusunun askıda kalmasının sebebini söylüyorum sana, savunmanı gerektirecek birşey yokki. benim bu kadar mesajımla zaten herşey bitti, hem İslam'ın Hak Din olduğu ispatlandı, hem de ateistlerin pislikleri ortaya döküldü.

Kur'an'da bir Ayetin elde edilen sonucu doğruysa ki şüphesiz doğrudur bugüne kadar asla şaşmadı şaşmazda. o doğruyu görenler hala reddediyorlarsa bunun adına zaten ne deniyor? inkar. ateistlerin aslında inkarcı olması bundan. Tanrı tanımazlık diye birşey olmaz. senin, ateistliği Tanrı tanımazlık ifadesi üzerine kurman zaten "ortada bir Tanrı var da, biz tanımıyoruz" demektir. çünkü bunların ideolojilerinde özellikle "tanrı tanımamazlık" diye niteleme var. uyduruk ideolojileriyle kendi kendilerini nasıl da ele veriyorlar aslında ama kendilerini akıllı sanıyorlar.

Yanlış anladın sanırım. Alıntıladığım yeri dikkate alarak cevap vermelisin :)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, administrator yazdı:

Bak kardeşim, son defa uyarıyorum, ya insan gibi yazarsın, ya da bir kere daha seninle ilgili şikayet görürsem seni atarım.. Senin bozuk ifadelerine cevap verenler de bozuk konuşuyor... Sen önce kendine bak...

anibal ve güven denen üyelerin, ağzından Müslümanlara karşı arap şusu arap busu diye hakaretler düşmüyor bize niye sarıyorsun sen admin? sen o üyelerinide engellesene. ben onları uyardığına dair ihtimal bile vermem. çünkü onlar sizden.

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, siramen yazdı:

lan bırak bu felsefe kokan lafları beyinsiz tırpan. çevre ve gen birbiriyle ilişkiliymiş, sen hangi çevre etkisiyle genlerin değiştiğini gördün ulan? iki ayrı milletten insanın birbiriyle evlenmelerinden doğacak nesli diyorsan o zaten olacak. ona çevre deyip kestiremezsin. daha düzgün söylersin ama çevreden kastın bu değil, yaşam alanı olarak diyorsun.

Kur'an'da zaten "sizi tanışasınız diye milletlere ayırdık" buyurarak, baştan her milletin oluşmasında çevre faktörüyle alakası olmadığını gösteriyor. sonradan milletler arasında olan evliliklerden çıkanlar başka. çekik gözlülerin ortaasya ve şu anda japonyada çinde millet olmaları, hangi çevresel nedenle olmuştur lan? hangi çevresel neden onları çekik gözlü yapıp soylarınıda korumaya aynı şekilde çekik gözlü olmalarına devam ettirmiştir? çevre, insanda değişiklik yapacak olsa, yiyip içtiğinin sana ne etki yaptığını anlamadan senden ve sonrakilerden doğan çocuklar her nesilde gözebatacak değişiklikler gösterirdi. hintlilerden niye bir japon karakteri çıkmıyor? o hintliler kendi karakterlerini hep kendileri korudular diyebilirmisin? peki bulundukları topraklar sayesindemi korunuyor karakterleri? bunu da diyemezsin öyle birşey olsa ortaasyadaki türklerden japonyanın şu anki topraklarına yerleşip yaşayan nesilleri çevresel faktörlerle karakter değişimi gösterirdi. ama yok öyle birşey.

değişikliğe seçilime uğrayarak değişen major organ sensin dingil. sen seçmece major organsın. serçe beyinciksin yok yok bıldırcınsın.

Sen nasıl bir boş beyinsen, ne dediğimi bile anlamamışsın.. o kadar salaksın ki yukarı da dünyanın yaşının 4,54 milyar olduğunun kanıtı yok demişsin..

ulan salak antibiyotik direncinin oluşması hangi sebebten ötürü biliyor musun? Tabii bi bilgin yok, ancak boş boş konuşuyorsun antibiyotik direncinin sebebi patojenlerin seçilime uğrayarak evrim geçirmesi aptal!

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, Scapula1903 yazdı:

Sen nasıl bir boş beyinsen, ne dediğimi bile anlamamışsın.. o kadar salaksın ki yukarı da dünyanın yaşının 4,54 milyar olduğunun kanıtı yok demişsin..

ulan salak antibiyotik direncinin oluşması hangi sebebten ötürü biliyor musun? Tabii bi bilgin yok, ancak boş boş konuşuyorsun antibiyotik direncinin sebebi patojenlerin seçilime uğrayarak evrim geçirmesi aptal!

ahmakmısın sen?

Antibiyotik direnci: bir bakterinin antibiyotiğe maruz kaldığında hayatta kalma becerisidir. / bunun evrimle ne alakası var? yok seçilime uğrarmış, seçmecemisin sen scapula? sizi insan pazarından seçerekmi alıyorlar bu siteye?

sen antibiyotiğemi maruz kaldın he tek hücreli? bunun uydurulmuş 4.5 milyar yıllık dünya yaşı konusuyla  ne alakası var? o antibiyotikleri prospektüsüyle yut, inş.

Sitelerde Paylaş

Siramen; yazdıklarından çıkardığım sonuç, evrimin olmadığını düşünen bir müslüman olduğundur. Şunu bilmen gerekir ki evrim, kurana aykırı değildir. Kaldı ki tarihte evrimi ortaya ilk kez koyan şahıs, müslüman bir bilim adamıdır. (bkz: ibn-i miskeveyh) Ortada cellanlenmeni gerektirecek bir durum yok. Günümüzde evrim var mı yok muyu tartışmanın, yerçekimi var mı yok muyu tartışmaktan hiçbir farkı yok. En basitinden şu soruyu kendine sorabilirsin: Neden her yıl grip aşısı olma gereği duyuyorum?

tarihinde Cundeb tarafından düzenlendi
ekleme ve imla
Sitelerde Paylaş
Şimdi, siramen yazdı:

ahmakmısın sen?

Antibiyotik direnci: bir bakterinin antibiyotiğe maruz kaldığında hayatta kalma becerisidir. / bunun evrimle ne alakası var? yok seçilime uğrarmış, seçmecemisin sen scapula? sizi insan pazarından seçerekmi alıyorlar bu siteye?

sen antibiyotiğemi maruz kaldın he tek hücreli? bunun uydurulmuş 4.5 milyar yıllık dünya yaşı konusuyla  ne alakası var? o antibiyotikleri prospektüsüyle yut, inş.

O patojenler yani türün çok hızlı evrim geçirir. Buda evrimin delilidir salak! 

Bakterinin kromozomunda oluşacak bir mutasyon, en sık rastlananlardan biridir. Mesela bakterinin hücre duvarında yer alan proteinin geninde meydana gelen mutasyon, antibiyotiğin bu proteine bağlanmasına ve etkisini göstermesine engel olur. Proteinin işlevine bir zararı olmayan bu mutasyon, onu antibiyotikten koruyarak bakteriye yaşamsal değeri olan bir katkı yapmış olur. 

Yani bakteriler, direnç geliştirmek için birçok imkandan faydalanır. Antibiyotik direncinin gelişmesi, mükemmel bir doğal seçilim örneğidir. İlaçların aşırı ve kontrolsüz kullanımı (örneğin, her burun akıntısında antibiyotiğe sarılmak) hassas bakterileri öldürürken, az sayıdaki dirençli bakterinin hayatta kalmasına ve zamanla bakteri popülasyonunda bu dirençli bakteri nüfusunun artmasına sebep olur. Yapılan çalışmalarda görülmüştür ki, bakteriler eninde sonunda her antibiyotiğe direnç geliştirir. Dirençli bakteriler, yeni kazandıkları direnç genlerini genetik mekanizmalar sayesinde diğer bakterilere de aktarabilirler. Birden fazla direnç geni taşıyan organizmalar, süper bakteriler olarak adlandırılırlar.

Yapılarında barındırıkları β-Laktam halkası nedeniyle beta laktam antibiyotikler olarak sınıflandırılan ilaç grubu, bakterinin hücre duvarı sentezini durdurarak etki eder. Ancak bakteriler, antibiyotiğin β-Laktam halkasına saldırarak ilacın etkisini yok eden β-Laktamaz isimli bir grup enzim üretmiş ve böylece ilaca dirençli hale gelmiştir. Enzimi kodlayan genlerde meydana gelen mutasyonlar, bakteri için hayati önem taşıyan bir kazanım sağlamıştır. İlgili antibiyotiklerin tedavide kullanılmaya başlanmasıyla, daha önce bu enzimlere sahip olmayan bakteriler de bu enzimleri üretmeye veya kullanmaya başlamış, doğal seçilimin devreye girmesiyle de kısa zamanda popülasyonda baskın hale gelmişlerdir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için, ilaçların yapısına β-Laktamaz inhibitörleri eklenmesi gerekmiştir.

evrimi destekleyen delillerden biridir. Antibiyotik direnci al kendi ağzına sok ilaç prospektüsü evrimi yazmaz zaten salak.. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Cundeb yazdı:

Siramen, yazdıklarından çıkardığım sonuca göre evrimin olmadığını düşünen bir müslümansın. Şunu bilmen gerekir ki evrim, kurana aykırı değildir. Kaldı ki tarihte evrimi ortaya ilk kez koyan şahıs, müslüman bir bilim adamıdır. (bkz: ibn-i miskeveyh) Ortada cellanlenmeni gerektirecek bir durum yok. Günümüzde evrim var mı yok muyu tartışmanın, yerçekimi var mı yok muyu tartışmaktan hiçbir farkı yok. En basitinden şu soruyu kendine sorabilirsin : Neden her yıl grip aşısı olma gereği duyuyorum?

cundeb, konuşurken aklı başında biri sanmıştım seni ama evrimin olmadığını düşünmek diye birşey yok, onun kadar saçmalık yok. evrim herşeyin rastgele sebepsiz geldiğini söyler. Kur'an'da sebepsiz bir yaratılış bildiren Ayet varmı? sen "evrim, Kur'an'a haşa aykırı değilki" nasıl diyebiliyorsun? ya bırak evrimle ilgili Müslümanların yaptığı hiçbirşey olmadı. kaldıki Mekkeliler o kadar azgındılar onların ağzından bile evrim lafı çıkmadı be, onların bile işi gücü sadece inkardı yani hiç kabul etmemekti, başka taraflara çekmek değildi. evrim, İslam'dan çok sonra uydurulan bir boktur. bana ilk ortaya atanın Müslüman olduğunu söyleyip yalan ve iftira atma. tarihte o kadar kavim helak oldu, evrim ayaklarıyla konu saptırmaya çalışanı olmadı. seviyeyi düşün artık evrim onlardan ne kadar daha sapık.

anlaşıldı. evrim sapıklığını, yerçekiminin olup olmamasıyla bir tutuyorsan, sende bunlardansın.

grip aşısı olmak evrimmidir? yada evrimimi gerektirir. hastalığın olması evrim değilki grip aşısı olunca evrim olasın. neyi neye karıştırmaya çalışıyorsun sen ya? bir yerde iyi varsa kötü olmaz, kötü varsada iyi olmaz. iyi ve kötü bir arada durmaz. hastalığın kendisi evrim değilken aşısına nasıl evrim sebebi ararsın? ikiside birbiriyle bağlantılıyken hastalık insanlara Hak ise, bunun tedavisi evrim olurmu hiç? hiçmi aklını kullanmıyorsun sen?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Tengrizm yazdı:

Bu esbarın fake galiba siramen oda bunun gibi hakaret ve küfürler ederdi.Forumun seviyesini bozuyor,farklı fikir ve inançlara saygısı yok.Dünyanın yaşı 4,5 milyar olduğu kanıtlandığı halde redetmesini normal buluyorum.Çünkü müslümanlar kitaplarında ne dedilerse inanırlar,bilimi,evrimi red ederler

Tengrizm ben gülmekten yanıt yazamıyorum :0_80cbc_37a71a73_L: aklıma antitezi geliyor sonrasında gülmekten unutuyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...