Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

Şimdi, siramen yazdı:

ALLAH belanı versin. "Ol" emriyle başlayan evrim he? ben, ALLAH'ın "Ol" emrine ortak çıkacak yok diyorum. bu evrimi bile bile içine katıyor, ne şerefsizmişsin be.

lan anormal, ALLAH'ın yaratmasında yöntemmi var? O'nun Takdiri Ezeli ve Ebedidir. O'nun Kudretinin yanında evrim dediğin nedir ulan?

senin gibi yalan çevirerek, bile bile kasten Hakikatlere pislik bulaştırmaya çalışmak hedefe ulaşmaksa, al o hedefini ..........

sende de akledecek beyin yok anlaşıldı.

İnşallah şu an olduğun gibi kara bir cahil olarak hayatının geri kalanını geçirmezsin. Allah sana akıl fikir vermiş bunu kullanmaman gerçekten çok yazık. Ağzımdan sana karşı tek bir kötü kelime çıkmamasına rağmen sen bana Allah belanı versin diyorsun ya işte durumun ortada. Sorun ateistlerde değil arkadaşım, sorun sen ve senin gibilerde. Öz eleştiri yapamıyorsunuz. Bataklığa saplanmışsınız haberiniz yok. Bir daha seninle herhangi bir tartışmaya girmeyeceğim. Yazılabilecek her şeyi yazdığımı düşünüyorum. Makul bir insan olsaydın çoktan yaptığın yanlışın farkına varırdın ancak; görüyorum ki kibir gözlerine bir perde gibi inmiş. Yeniden görebilmen dileğiyle ...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

17 saat önce, Cundeb yazdı:

Siramen; yazdıklarından çıkardığım sonuç, evrimin olmadığını düşünen bir müslüman olduğundur. Şunu bilmen gerekir ki evrim, kurana aykırı değildir. Kaldı ki tarihte evrimi ortaya ilk kez koyan şahıs, müslüman bir bilim adamıdır. (bkz: ibn-i miskeveyh) Ortada cellanlenmeni gerektirecek bir durum yok. Günümüzde evrim var mı yok muyu tartışmanın, yerçekimi var mı yok muyu tartışmaktan hiçbir farkı yok. En basitinden şu soruyu kendine sorabilirsin: Neden her yıl grip aşısı olma gereği duyuyorum?

Başlangıcı(ısrarla bunu günah işleyen ve teröristlerin videolarıyla yanıt vermelerinin ardından) bana ait olmayan bir hatayı sadece beni alıntılayarak uyarmanı anlamış değilim öbür kişiyide uyarmalıydın. Bu burda dursun....

evrim konusuna gelince 

Bilindiği gibi evrim; "kademeli olarak gelişme ve değişme" demektir. Lügat manası böyle olmakla beraber, terim manası, bir türden bir başka türün veya bir varlıktan başka bir varlığın yavaş yavaş ve tesadüfen meydana gelmesidir. Bütün canlıların tek bir menşe (orijin)'den türeyip silsile halinde birbirinden tesadüfen geliştiğini savunan teori de "evrim teorisi"dir. Bu evrim felsefesinin dayandığı prensipleri dört kategoride toplamak mümkündür.

Bunlar:

1. Tedricilik (kademeli gelişme), yani, evrim hadiseleri uzun zaman içinde ve adım adım cereyan etmiştir.

2. Bir türden başka bir tür veya bir varlıktan başka bir varlık hasıl olmuştur.

3. Günümüzdeki bütün varlıklar, tek bir hücrenin farklılaşmasıyla meydana gelmiştir. Yani tek hücreden omurgasız çok hücreliler, onlardan balık, balıktan kurbağa, kurbağadan sürüngen, sürüngenden kuş ve memeli ve neticede maymundan insan hasıl olmuştur.

4. Bütün hadiseler, tesadüfen ve kendi kendine cereyan eder.

siz hangi kategoriye koyup düşünüyorsunuz

farklı anlamları var.

tartışmanın faydalılığı hakkında daha yararlı olur

şunuda belirteyim bu platformda kaotik bir şekilde veya kendi kendine var olmuş ve bir yaratıcıya ihtiyaç olmayan bir süreç  savunuluyor dahası kainattaki intizamı ve mükemmeliyetin olmadığı da yazılıyor

Fikriniz hangi doğrultuda 

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Tuğba said:

Başlangıcı(ısrarla bunu günah işleyen ve teröristlerin videolarıyla yanıt vermelerinin ardından) bana ait olmayan bir hatayı sadece beni alıntılayarak uyarmanı anlamış değilim öbür kişiyide uyarmalıydın. Bu burda dursun....

evrim konusuna gelince 

Bilindiği gibi evrim; "kademeli olarak gelişme ve değişme" demektir. Lügat manası böyle olmakla beraber, terim manası, bir türden bir başka türün veya bir varlıktan başka bir varlığın yavaş yavaş ve tesadüfen meydana gelmesidir. Bütün canlıların tek bir menşe (orijin)'den türeyip silsile halinde birbirinden tesadüfen geliştiğini savunan teori de "evrim teorisi"dir. Bu evrim felsefesinin dayandığı prensipleri dört kategoride toplamak mümkündür.

Bunlar:

1. Tedricilik (kademeli gelişme), yani, evrim hadiseleri uzun zaman içinde ve adım adım cereyan etmiştir.

2. Bir türden başka bir tür veya bir varlıktan başka bir varlık hasıl olmuştur.

3. Günümüzdeki bütün varlıklar, tek bir hücrenin farklılaşmasıyla meydana gelmiştir. Yani tek hücreden omurgasız çok hücreliler, onlardan balık, balıktan kurbağa, kurbağadan sürüngen, sürüngenden kuş ve memeli ve neticede maymundan insan hasıl olmuştur.

4. Bütün hadiseler, tesadüfen ve kendi kendine cereyan eder.

siz hangi kategoriye koyup düşünüyorsunuz

farklı anlamları var.

tartışmanın faydalılığı hakkında daha yararlı olur

şunuda belirteyim bu platformda kaotik bir şekilde veya kendi kendine var olmuş ve bir yaratıcıya ihtiyaç olmayan bir süreç  savunuluyor dahası kainattaki intizamı ve mükemmeliyetin olmadığı da yazılıyor

Fikriniz hangi doğrultuda 

Bak, kafana göre saçma sapan bir şeyler yazıp, sonra da amanda aha böyle şöyle diye sayıklama. Evrimin böyle bir tanımı yok. Otur önce şu meseleyi bir öğren:

Straw Man Fallacy.

A straw man is a common form of argument and is an informal fallacy based on giving the impression of refuting an opponent's argument, while actually refuting an argument that was not presented by that opponent.[1] One who engages in this fallacy is said to be "attacking a straw man.

İngilizcen yoksa, kabaca bu "Korkuluk Safsatası" denen şeyi anlatır. Yani bir tür zırvalığı. Tanımı ise "İddiayı zayıflatmak için, o iddianın tarif etmediği, söylemediği vs. bir şeyi söylüyor gibi gösterip, ona saldırmak" olarak çevirebiliriz. Beğenmediysen, git Google'a çevirsin, orjinal metin wikipedia'da, ama malum dinciler malum yasakladı orayı.

Yani zaten senin o evrim tanımın bir taraflardan uydurma sadece. O yüzdne, arkasından ne desen, hepsi boş. Merak ediyorsan, aha burada var evrim teorisi:

https://evrimagaci.org/

Hiç bir şey tesadüfle cereyan etmez, cereyan eden şeye denir tesadüf. Tesadüfen hamile kalabilir misin? iyi de, sana akacak 500 milyon spermden hangisini seni hamile bırakacağını bilebilir misin? Daha sonra da çıkıp, "Amanda bu spermin gebe bırakması ihtimali beş yüz milyonda birdi. en az beş yüz milyon kere ilişki yaşamam lazımdı demek bunun beni döllemesi için. Buna da ömrüm yetmez, o halde o spermin yumurtaya taşıyan bir sperm gütme tanrısı vardır" mı dersin? 

Olup bitmiş, neden o sperm kazandı, biri kazanacaktı, olacakıt, sıradna bir durumdu ve odlu, işte tesadüf bu durumu anlatır, gidip o spermin kazanmasını sağlayan şeyi değil. 

Ha, evrimde tesadüflerle falan yürümez. Doğadaki en az rasgele olan mekanizmadır evrim. Bak dikkat et, rasgele ile, tesadüf aynı şey değildir. Tesadüf, olan şeydir, rasgele o oluş sürecini ifade eder. 

Yani, birilerinin arsızca seni kandırmalarına bakıp, amanda evrim martaval falan goygoylarına inanma hiç. Evrim, bilinen en hakiki gerçektir. 

Diyeceksin ki, nassı ya, olur mu ya... Ama öyle. Sadece kandırılıyorsunuz, kullanılıyorsunuz, basit bir cinsel organ olarak kalmanız için uğraşan, kadına hitap edip onu birlikte olmaya ikna edemeyecek, kadını hiç anlamayan, hiç anlamak istemeyen, kadın gibi düşünemeyen, erkek gibi kadınına sahip çıkamayan bir takım ayak takımının abazalık ihtiyaçları için var olmanızı isteyen birileri tarafından...

Evrim, kadını kesin seçici olarak var etti. İlişkinin olup olmayacağınai, dilediği zaman, dilediği yerde kadın karar verir, bu onun en doğal hakkıdır. bir bak bakalım bu hakkı kullanmana rıza gösteren var mı? Erkek diye önüne atıldığın abazayı, ne kadar tanıma, ne kadar onun ile kendini iyi hissetme, onunla sana (ve yalnızca sana, bir rahme, bir cinsel alete değil, sana) ne kadar ihtiyacı olduğunu vs. anlamana izin veren var mı? En doğal hakkın olan, kendini teslim edip, ona ait olacağın erkeği seçmene, dikkat et, enine boyuna ölçüp biçip seçmene razılar  mı? 

Daha önce söyledik, beğenmezsem, uymazsa, seni hiç anlamazsa falan... Boşama gibi bir hakkın yok, kandırıyorlar seni, emin olabilirsin.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Tuğba yazdı:

Tabiki kaynak var sen kendin de araştırabilirsin. isimler belli tarafsız bir şekilde yazılmış.Nitekim siz birşeyi hep ES geçiyorsunuz BAKIN BİR İNSAN İMAN EDERSE MÜSLÜMAN OLUR EVET AMA BU ONU GÜNAHSIZ YAPMAZ YADA HATA YAPMIYACAĞINI GÖSTERMEZ DİREK CENNETE GİDECEK ANLAMINA GELMEZ,  BUNUDA İSLAMA MAL EDEMEZSİNİZ...

HAKSIZ BİR TARTIŞMA İSTİYORSANIZ BEN YOKUM. DEFAATLE AYNI ŞEYLERİ TEKRAR EDİP DURMAYIN 

NEDEN BEN HER TARTIŞMADA ATEİST BİRİNİN AYKIRI HATALARINI GÖSTERMİYORUM, ÇÜNKÜ BİLİYORUM Kİ KİŞİ KİM VE İNANCI NE OLURSA OLSUN KEN- DİN- DEN    SO- RUM- LU- DUR.

ben ne kimseyi savunurum nede bir başkasının hatalarıyla sizi suçlarım 

BEN SADECE İMAN ETTİĞİM İSLAM DİNİNİ SAVUNURUM.

Bana saydığınız küfürlere gelince (sizin için zaten bir anlamı yoktur ve vicdan azabı çekmeyeceğinizi bildiğim için yazıyorum)

Beni tanımadığınız bir kenara koyalım (adımı ve bayan olduğumu dürüstçe yazdım) kimseye küfür etmediğim halde öncelikle islam dinini savunduğum için bir sürü hakarete maruz kaldım adımı alıntılayarak üzerimden örnekler verip aşağıladınız,  uyardığım halde  küfür etmeye devam ettiniz,  bütün kainatı yaratan keşfedilmiş keşfedilmemiş evrenin içindeki bütün güzellikleri ve içindeki bütün mahlukatı yaratan Allah’a yemin ederim ki size hakkımı helal etmiyorum. Gerek bu dünyada vede ahirette bunun hesabını sorsun diye dua ediyorum Rabbim hakkımı size bırakmasın

@TheRationalAtheist  size cevap verdikten sonra yazmış bulunduğum bu yazıları aslında sürekli ve her fırsatta bir günahkarın yaptığı hatalar sebebiyle İslâma onun peygamberine ve bütün bunların yaratıcısı olan Allah’a küfreden ve bunları savunan bana umarsızca hakaret ve de  küfür eden @Anibal @kavak ve ismini hatırlamadığımm bir kaç kişi ve @Türk ateiste bunlara dahil olmak üzere onlara ithafen bu yazıyı yazmıştım, sizin asla üzerinize alınmanızı istemiyorum bir Müslüman olarak bu haksızlığı size yapmak istemiyorum bu yüzden özel bir mesajla değil yine buradan size yazmak istiyorum ki ben sizi bunlardan muaf tutuyorum. Siz gerçekten düzgün yazan bir insansınız. İnançlarımız her ne kadar farklı olursa olsun ben hiçbir kimseyi haksız yere üzmek istemiyorum, çünkü bu ne İslam diniyle ne de getirdiği güzel ahlakla bağdaşmıyor sizi üzdüysem ve şüphe içinde bıraktıysam özür dilerim....

Sitelerde Paylaş

Bu tartışmanın sonu yok arkadaşalar ve bunun kimseye bir faydası da yok. Önceki iletilerimde belirttiğim gibi bu bizi bir kısır döngüye sokar. Tarih boyunca sadece islam adına değil diğer tüm dinler ve ideolojiler adına da yapılmış, yenilir yutulacak durumda olmayan olaylar mevcut. Hala daha getirip bunları ortaya koymak ''senin adamın da şunu yaptı'' demek bir kez daha tekrarlıyorum kimseye FAYDA SAĞLAMAZ. Bu şekilde tartışmanın hiç bir anlamı da yok.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar neyin peşindesiniz aklım hafsalam gerçekten almıyor. Birbirinize küfür ve hakaret dışında son 2 sayfadır ne yaptınız allah aşkına. Ayet çok net. Kuran ensesti yasaklamıştır. Hâla daha bunun üzerinden islama saldırmayın rica ediyorum.

Nisa 23;  Size, şu kadınlarla evlenmek haram kılınmıştır: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle birleştiğiniz hanımlarınızdan doğmuş olup evlerinizde oturan üvey kızlarınız -eğer anneleriyle birleşmemişseniz o takdirde sizin için bir günah yoktur- ve sulbünüzden gelen oğullarınızın karıları. İki kız kardeşi birlikte almanız da haram kılınmıştır. Eskide kalanlar müstesna. Allah çok affedici, çok merhametlidir.  

Modern hukuk sisteminde de bu kanun geçerlidir. Ensest üzerinden hiçbir yere ulaşamazsınız.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Cundeb yazdı:

Arkadaşlar neyin peşindesiniz aklım hafsalam gerçekten almıyor. Birbirinize küfür ve hakaret dışında son 2 sayfadır ne yaptınız allah aşkına. Ayet çok net. Kuran ensesti yasaklamıştır. Hâla daha bunun üzerinden islama saldırmayın rica ediyorum.

Nisa 23;  Size, şu kadınlarla evlenmek haram kılınmıştır: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle birleştiğiniz hanımlarınızdan doğmuş olup evlerinizde oturan üvey kızlarınız -eğer anneleriyle birleşmemişseniz o takdirde sizin için bir günah yoktur- ve sulbünüzden gelen oğullarınızın karıları. İki kız kardeşi birlikte almanız da haram kılınmıştır. Eskide kalanlar müstesna. Allah çok affedici, çok merhametlidir.  

Modern hukuk sisteminde de bu kanun geçerlidir. Ensest üzerinden hiçbir yere ulaşamazsınız.

Adem’in oğlu ve kızı birbirlerini becerdimi?

Dürüstçe cevap ver?

Sitelerde Paylaş

İslamda tecavüz 

Nisa 24: Diyanet İşleri: (Savaş esiri olarak) sahip olduklarınız hariç, evli kadınlar (da size) haram kılındı. (Bunlar) üzerinize Allah’ın emri olarak yazılmıştır. Bunların dışında kalanlar ise, iffetli yaşamak ve zina etmemek şartıyla mallarınızla (mehirlerini verip) istemeniz size helâl kılındı. Onlardan (nikâhlanıp) faydalanmanıza karşılık sabit bir hak olarak kendilerine mehirlerini verin. Mehir belirlendikten sonra, onunla ilgili olarak uzlaştığınız şeyler konusunda size günah yoktur. Şüphesiz ki Allah (her şeyi) hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Neseî'nin, Muhammed ibn Abdil-A'lâ kanalıyla Ebu Saîd el-Hudri'den rivayetle, tahricine göre Allah'ın Rasûlu (s.a.v.) Evtas'a bir ordu göndermiş; düşmanla karşılaşıp onları yenmişler ve muşriklerden kocaları olan bazı kadınları da esir almışlar. Muşriklerle evli o esir kadınlarla munasebette bulunma konusunda sıkıntı içindelerken Allah Tealâ bu âyet-i kerimeyi indirerek iddetlerinin bitiminde bu cariye kadınların sahiblerine helâl olduklarını bildirmiş. (Kurtubî, Kurtubi tefsiri, v, 240)

Tirmizî'deki bir rivayette bu durumdaki ashabın, gelerek Hz. Peygamber (s.a.v.)'e ne yapacaklarını sormaları üzerine bu âyet-i kerime nazil olmuştur. (Tirmizı, Tefsîru'l-Kur'ân, 4/22, hadis no: 3036; Taberî, age. V,170-171)

Ebu Saîd el-Hudrî’den gelen başka bir rivayette o şöyle diyor: Allah'ın Rasûlu (s.a.v.) Evtas halkından esirler alınca biz: "Ey Allah'ın elçisi, neseblerini ve kocalarını bildiğimiz kadınlarla nasıl cinsel ilişkide bulunuruz?" dedik de bunun üzerine bu âyet-i kerime nazil oldu. (Taberî, Tefsiri Taberi, VII, 173)

Başka bir kanaldan Ebu Saîd el-Hudrî'den rivayet edildiğine göre o şöyle anlatıyor: Huneyn günü Allah'ın Rasûlu (s.a.v.) Evtas üzerine bir ordu gönderdi. Bu ordu düşmanla karşılaşıp savaştı ve onlara galip geldiler de onlardan kadın esirler elde ettiler. Rasûlullah (s.a.v.)'ın ashabından bazıları, onların muşriklerden kocaları olduğu için onlarla cinsel ilişki kurmada tereddut ettiler de bunun üzerine Allah Tealâ bunlar hakkında "Sağ ellerinizin mâlik olduğu cariyeler mustesna olmak üzere evli kadınlarla evlenmeniz haram kılındı..." 
"Yani iddetlerinin bitiminde onlar size helâldirler." anlamındaki âyet-i kerimeyi indirdi. (Kurtubî Tefsiri, V., 241)

İmâm Ahmed diyor ki: «Bize Abdurrazzek'ın... Ebu Saîd el-Hudrî'den rivayetine göre; o şöyle demiştir: Evtâs esirlerinden kadınlar elimize geçmişti. Onların kocaları da vardı. Kocaları olduğu halde, onlarla temasta bulunmaktan hoşlanmadık. Peygambere sorduk ve «Ellerinize geçen cariyeler mustesna, (yabancı) evli kadınlarla evlenmeniz de haram kılındı» âyeti nazil oldu. Ve onların fercleri bize helâl kılındı.
Hadîsin başka bir şekliyle rivayeti şöyledir: İmâm Ahmed der ki; bize İbn Ebu Adiyy'in... Ebu Saîd el-Hudrî'den naklettiğine göre; Rasûlullah (s.a.) in ashabı, Evtâs muharebesi günü kadın esirler almışlardı. Onların muşrik kocaları vardı. Rasûlullah (s.a.v.)'ın ashabından bazıları geri durarak, onlarla temasta bulunmayı günâh saydılar. Ve bu konuda «Ellerinize geçen cariyeler mustesna,(yabancı) evli kadınlarla evlenmeniz de haram kılındı» âyeti nazil oldu. 

Hadîsi Muslim, Ebu Dâvûd, Neseî, Saîd İbn Ebu Arûbe'den; Tirmizî'de Hemmâm İbn Yahya'dan rivayet etmişler ve Tirmizî; hadîs hasendir, demiştir...

Taberânî'nin Dahhâk kanalıyla... îbn Abbâs'tan rivayetine göre; bu âyet Hayber esirleri hakkında nazil olmuş ve Taberânî Ebu Saîd el-Hudrî hadîsinin benzerini zikretmiştir.
Bu âyetin umûmî oluşundan hareketle; seleften bir grup, cariyenin satılmasının kocasından boşanma sayılacağına kail olmuşlardır. 

Müminun 6:Diyanet İşleri: Ancak eşleri ve ellerinin altında bulunan cariyeleri bunun dışındadır. Onlarla ilişkilerinden dolayı kınanmazlar.

Arabın dinine göre kafirleri öldürüp karıları ile cinsel ilişkiye girmek normalmiş.Yedinci yüzyılda ahlak olmayan ilkel bir arap dinidir, ve islam savaşta tecavüzü onaylayacak kadar pis bir dindir.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 10.04.2018 at 15:57, Tuğba yazdı:

Türk ateist oku bunları islam ve bilim doğru düşünüldüğü zaman çelişmediğini göreceksiniz 

Şimdi bazılarınıza ( Türk ateist gibi) müslüman bilim adamlarından bahsetsem İbni Sina İbni Rüşd  farabi desem kabul etmeyecek çünkü batılı değiller

Müslüman eski bilimciler için ne düşündüğümü, bu iletini okumadan önce yazmıştım Tuğba. Şimdi o iletimi sana hatırlatıp sorduğum soruyu yanıtlamanı bekliyorum. O yanıtınla İslam, Müslüman ve bilim nasıl ve ne kadar bağdaşır, kendin de göreceksin.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Adem’in oğlu ve kızı birbirlerini becerdimi?

Dürüstçe cevap ver?

El cevap: Ademden itibaren soyumuzun nasıl devam ettiğni kuran bize söylememektedir. Ancak kuran şunu bildirmektedir ki ENSEST YASAKTIR. Bu mantıkla ademin çocuklarının ensestten türeyemeyeceğini söyleyebiliriz.

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, Cundeb yazdı:

Ayet çok net. Kuran ensesti yasaklamıştır. Hâla daha bunun üzerinden islama saldırmayın rica ediyorum.

Buna katılıyorum. Başlangıçta ensestle ortaya çıktığımız tüm İslam alemince kabul edilmiş olmakla ama utanç verici olduğu için dillendirilmek istememekle birlikte, Kur'an birinci derece ensesti kesin olarak yasaklamıştır.

Kur'an ikinci derece ensest dediğimiz kuzen vb evliliklere direkt izin verir ama. Bu da önemsiz bir ayrıntı değildir. Kuzen evliliği bizde o kadar rahat yapılır ki, adeta kültürün doğal parçası olarak görülür ve kabul edilir.

Müslümanlar Kur'an üzerinden sorumluluk almak ve bu işi de birinci derece ensest gibi lanetlemek zorunda. Çünkü birinci dereceden ensestten farkı olmayan bu ensest türü de diğeri kadar sakat doğumlara ve gen havuzunun kirliliğini artırmaya, fakirleşmesine neden olan bir davranış. Normal durumda çekinik kalması gereken ve zenginlik sağlayan sakat genler, bu çiftleşmeler nedeniyle dominan hale geliyor sürekli ve biz habire sakat doğumlarla uğraşıyoruz.

Kuzen, akraba evliliği sosyal olarak da zararlı ayrıca. Kabile kültürü işte...

Sitelerde Paylaş

@Tuğba

Bu ikinci yan çizișin, öyle palavra sallayıp, konuyu bulandırmak yok.

Öyle alakasız cevap vermek yok.

On 10.4.2018 at 18:55, kavak yazdı:

Yine bilmediğiniz tehlikeli sularda yüzüyorsunuz, muhterem.

Verdiğiniz listede toplam kaç kiși var ve dünyadaki bilim adamlarının sayısı ne kadar ?

Bir zahmet bunları da yazın, ikisini orantıya vurdugunuzda nasıl bir sonuç çıkıyor ?

Bitmedi, vermiș olduğuz listenin tümünü incelemedim.

Sadece birincisini biraz araștırdım.

Bir numaradakı sahıș, ne zaman 5 tane nobel ödülü almıș ?.

Bitmedi.

Bu muhterem ne zaman ve nerede "İște bu Allah´ın yaratması" demiș ?

Listedeki diğer isimleri de kurcalarsak, kimbilir neler çıkar...

Cevapları bekliyorum, dünkü gibi yan çızmek yok.

Soruları yanıtlayacağına, yine alakası olmayan ileti asmaya yeltenmeyin.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, kavak yazdı:

@Tuğba

Bu ikinci yan çizișin, öyle palavra sallayıp, konuyu bulandırmak yok.

Öyle alakasız cevap vermek yok.

Soruları yanıtlayacağına, yine alakası olmayan ileti asmaya yeltenmeyin.

Cehalete bak ya

sen soradan müslüman olan bilim adamları için ses çıkarmıyorsunda 

aklınca müslümanlar cahildir bilim adamı olamıyorlar diyorsun ben sana müslüman bilim adamlarını tarihiyle kanıtladım

anca aşağılayın sorgulamayın neden var olduğunuzu düşünmeyin ne amaçla yaşadığınızı sorgulamayın....aferin 

bilim adamları her zaman bir yerde tıkanır cevap bulamaz cevap bulunmadığı yerde Allah’ın varlığının delilidir.

madem okadar biliyorsun(!)

araştır bilim adamı ol 

Bi tek dünyadan ibaret olduğunu düşünüyorsun ya ölüme çare bul

yada ölüme çare bulan bir bilim adamı bulbakalım 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Cundeb yazdı:

El cevap: Ademden itibaren soyumuzun nasıl devam ettiğni kuran bize söylememektedir. Ancak kuran şunu bildirmektedir ki ENSEST YASAKTIR. Bu mantıkla ademin çocuklarının ensestten türeyemeyeceğini söyleyebiliriz.

Adem’den sonra bölünerek çoğaldığımızda bildirilmemiştir,

Sence nasıl çoğaldık?

Allah gökten yeni insanlar mı gönderdi ? 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tuğba yazdı:

Cehalete bak ya

sen soradan müslüman olan bilim adamları için ses çıkarmıyorsunda 

aklınca müslümanlar cahildir bilim adamı olamıyorlar diyorsun ben sana müslüman bilim adamlarını tarihiyle kanıtladım

anca aşağılayın sorgulamayın neden var olduğunuzu düşünmeyin ne amaçla yaşadığınızı sorgulamayın....aferin 

bilim adamları her zaman bir yerde tıkanır cevap bulamaz cevap bulunmadığı yerde Allah’ın varlığının delilidir.

madem okadar biliyorsun(!)

araştır bilim adamı ol 

Bi tek dünyadan ibaret olduğunu düşünüyorsun ya ölüme çare bul

yada ölüme çare bulan bir bilim adamı bulbakalım 

Pișkinliginin bu kadarı da olurmuș. Bu yașımdan sonra bunu da öğrendim.

Kadın ol, kadın !

O sorularımı yanıtlamadığız müddetçe, Size bu forumda rahat yok.

Mesele, o sonradan utanmadan astığınız ikinci liste değil.

Konumuz İlk astığınız liste, ilk.

Yan çizme, lütfen.

Karșınızda enayi yok, bizi keriz mi zannettin ?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Adem’den sonra bölünerek çoğaldığımızda bildirilmemiştir,

Sence nasıl çoğaldık?

Allah gökten yeni insanlar mı gönderdi ? 

Nasıl çoğaldıysak çoğaldık. Kuranın çizdiği sınırların dışına çıkmayan herhangi bir yöntemle çoğalmış olabiliriz. Benim bu konu hakkında herhangi bir fikrim yok. Bilim belki bunu bir gün bize açıklayabilir. Sadece bu durumun ensestle olduğunun Kurana aykırı olduğunu söylüyorum.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, kavak yazdı:

Pișkinliginin bu kadarı da olurmuș. Bu yașımdan sonra bunu da öğrendim.

Kadın ol, kadın !

O sorularımı yanıtlamadığız müddetçe, Size bu forumda rahat yok.

Mesele, o sonradan utanmadan astığınız ikinci liste değil.

Konumuz İlk astığınız liste, ilk.

Yan çizme, lütfen.

Karșınızda enayi yok, bizi keriz mi zannettin ?

Bi dah yaz lütfen

Sitelerde Paylaş

Kadın nasıl müslüman olur ona aklım almıyor.Halbuki islama göre kadın maldır ve erkeğin cinsel objesidir.Örneğin nisa 3 göre 4 kadın ile evlenilir,nisa 24'de  savaşta ele geçirilen kadınlar evli olsa bile ilişkiye girilir,müminun 6 da ise cariyelerle ilişkiye girildiği için kınanmazlarmış. Nisa 34 göre kadın dövülür ve 1 erkeğe 2 kadın şahit edilirmiş.İslam kadına değer vermeyen dinlerdendir. Ve doğmatik dinler kadınlara asla değer vermezler.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 10.04.2018 at 22:19, Cundeb yazdı:

Kaldı ki tarihte evrimi ortaya ilk kez koyan şahıs, müslüman bir bilim adamıdır. (bkz: ibn-i miskeveyh) 

Tarihte ilk kez evrimi ortaya koyan şahıs, müslüman falan değildir. İbn-i Miskeveyh'ten bir milenyum önce Antik Yunan'da evrime dair düşünceler vardı. Anaksimandros ilk hayvanların sudan geldiğini söyler örneğin.

tarihinde skeptikal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, skeptikal yazdı:

Tarihte ilk kez evrimi ortaya koyan şahıs, müslüman falan değildir. İbn-i Miskeveyh'ten bir milenyum önce Antik Yunan'da evrime dair düşünceler vardı. Anaksimandros ilk hayvanların sudan geldiğini söyler örneğin.

Haklısın. Anaksimandros'un çıkarımı evrimin en ilkel görüşünü oluşturduğu söylenir. Benim orada ''Evrimi de müslümanlar buldu.'' şeklinde bir amacım yoktu. Evrimi savunmak için ateist olma zorunluluğunun olmadığını göstermek için İbni miskeveyh'i örnek vermiştim. Anaksimandros da candır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...