Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

11 saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

Önceden insandılar, sonra da maymun mu oldular? Bunu destekleyecek bağımsız kaynağınız var mı? Homo Neanderthalensis ne maymun ne de insandır. İnsandan farklı bir türdürler. Nereden çıkardınız aynı tür olduklarını? Kur'an mı? Kur'an'ın doğru söylediğini nereden biliyorsunuz?

Kaç dönemde neyi yarattığını söyleyen ayetleri getirir misiniz?

Yine de modern insanlarla çiftleşseler bile çiftleşip neslin devamını getirecek çocuk yapamazlar. Dolayısıyla farklı türlerdir.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/İnsan

Burada kullanılan "insan" tanımıyla Kur'an'da ve TDK'da kullanılan "insan" tanım farklıdır. Onlar sadece Homo Sapiens'i ifade eder.

Kafayı mı yediniz? Homo Neanderthalensis diğer birçok Homo türü gibi Homo Sapiens tarafından yok edildi.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Neanderthal_extinction

Onlar zırva. Ve zırva tevil götürmez.H.S tarafından yok edilmedi. Zaten böyle(hs) birşeyde yok.Hepsi düşsel, kurgu.Neanderthaller tek bir coğrafyada değiller. Geçmişte birçok kavim bu şekilde(insanumus) helak olmuş.

Açlık,pislik,hastalık,ve hayvan yaralamaları ile öldüler. Zira kemikleri incelendiğinde derin diş,pençe izleri yanında hastalık da bulgular arasında. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 saat önce, dramkow yazdı:

Şaka mı bu?

Neanderthllere kitap gönderilmiş onlar da kitaba uymayıp Allah tarafın dan yok mu edilmiş?
Başkan,neanderthaller homo sapiens sapiens mi sizce? yani bizler gibi konuşan (ses çıkarabildikleri söyleniyor) okuyan ve üstüne üstlük elçisi gelmiş KİTABI GELMİŞ inanmassanız sizi yakacak inanırsanız cennete alacak denmiş bunlara öyle mi?
Sen hiç  Neanderthllere ait fosillere baktın mı kafatası yapısına alın genişliklerine vucut yapılarına bi göz attın mı..?

Sonra da deizm neden yayılıyo..az bile yayılıyo.

Yav kardeşim sen ne diyorsun? Neanderthal derken Neanderthal olmadan önceki yani; normal insan hallerinden bahsediyoruz.Git kitap mitap okuda anlama kabiliyetin gelişsin.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, anibal yazdı:

Gene bir tarafına kaçacak laflar ediyorsun her zamanki gibi. Ama bıktım kıçına bir şeyler sokup durmaktan. Açılktan ölünce insna olunmuyorsa, bu ne peki:

Image result for etiyopya açlık akbaba

Salak, flü yapacak zekanın nesi var ki, dangalak. Ne aşağılandılar ne bir şey. Dahası, insanlarla karıştılar hatta.Tahminen işte sen gibi salaklar saf neandterhal DNA'sı ile yaşıyorsunuz ki, flüt yapmayı becerseniz de, ötesine zerre aklınız ermeyip böyle düttürü, düttürü ötüp duruyorsunuz.

Sana ödev, salak ve dangalak evladım. Git, Bir gri afrika papağanı olan Alex'in hayatını bul, izle de azıcık hayvan deyip geçmemeyi öğren. Kaz kafalı diyorum ama, hakaret oluyor kazlara...

Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Bu neandertallerin zekası flüt yapmaya yatkın değil. Maymunlardan bile düşük zekalılar. Allah boşuna aşağılık maymunlar olun dememiş.Maymunlar kadar zekaları yok. Keza papağan kadar bile.Hala flüt yapamazlar mı diyorsun.

Ayrıca o fotoğrafı çeken de bir insan var heralde moruk. Allah'ın hikmetinden ne anlarsın. O çocuk orda iken yalnız değil. Bu görev insanlara verilmiş.Birbirine yardım etme. Tüm bunlar Allah'ın değil insanların suçu ve hesabı da sorulacak.

Sitelerde Paylaş

Neandartalleri bilmem de bu dinci bidonların insan olmadığı kesin! Bunları hangi tür olarak tanımlayacağız artık bilemiyorum! Bunlar da evrimin bir cilvesi olsa gerek.

Ülen neandartaller de allahın aşağılık maymunlar ettiği insanlar diye varsayım mı olur be! Bu kadar ahmakça bir iddiada bulunan embesillere insan demek... Çok zor. Bunlar tipik özelliği geri zekalılık ile karakterize olmuş bir tür ama adını ne koysak... Homo dincius beyin dumurus... 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, DeepBlue yazdı:

Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Bu neandertallerin zekası flüt yapmaya yatkın değil. Maymunlardan bile düşük zekalılar. Allah boşuna aşağılık maymunlar olun dememiş.Maymunlar kadar zekaları yok. Keza papağan kadar bile.Hala flüt yapamazlar mı diyorsun.

Ayrıca o fotoğrafı çeken de bir insan var heralde moruk. Allah'ın hikmetinden ne anlarsın. O çocuk orda iken yalnız değil. Bu görev insanlara verilmiş.Birbirine yardım etme. Tüm bunlar Allah'ın değil insanların suçu ve hesabı da sorulacak.

Sen hem keriz hem de cahilsin.

Kafana göre senaryo yazıyorsun,buna biz saf aptallık ve cehalet diyoruz.Git İslami forumlarda neandertallerden bile geri erectus formlarıyla tartış..

Neyse,neandertaller en az homo sapiens kadar bir zekaya sahiptiler,bunu ben değil veriler söylüyor,Ha o zaman niye yok oldular?çünkü homo sapiensle çiftleştikleri zaman yavruları infertil oluyordu.

Senin Allah’ın en fazla 2-3 bin yaşında,bunu kabul et.Öncesi yok.

Ayrıca hesabı Allah’ın soracağını düşünen siz kerizler yüzünden dünya pislik ve lağım çukuru oldu,Hakkını arayamayan,zavallı insanlar yaratıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Sen hem keriz hem de cahilsin.

Kafana göre senaryo yazıyorsun,buna biz saf aptallık ve cehalet diyoruz.Git İslami forumlarda neandertallerden bile geri erectus formlarıyla tartış..

Neyse,neandertaller en az homo sapiens kadar bir zekaya sahiptiler,bunu ben değil veriler söylüyor,Ha o zaman niye yok oldular?çünkü homo sapiensle çiftleştikleri zaman yavruları infertil oluyordu.

Senin Allah’ın en fazla 2-3 bin yaşında,bunu kabul et.Öncesi yok.

Ayrıca hesabı Allah’ın soracağını düşünen siz kerizler yüzünden dünya pislik ve lağım çukuru oldu,Hakkını arayamayan,zavallı insanlar yaratıyorsunuz.

Hangi veriler? Aç netten belgesellere bak ki öyle mi diyor. Taş devrinde mi yaşıyorsun,elinin altında internet var hala abuk subuk, cahilane konuşuyorsun.Araştırmaktan acizsin.Uyduruk yazıları bilim sanıyorsun. Senin evrimciler bile h.s tarafından yok edildi diyor cahil.Nedeni ise onların zeka olarak geri olmasıymış. Sen git bu martavallara inan.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, DeepBlue said:

Hassittir şurdan zibidi... Neanderthal bile olamayacak kadar sağın tekisin işte. Ne sayıkladığını bile bilmeyen geri zekalı bir bunak.

Neanderthal maymun mu, değil mi, önce buna bir karar ver, dallama...

Şu an yazdıklarından çıkan tek şey, allah eşşeğin tekine demiş, git şu karıyı sik, eşşekte gitmiş anana, seni peydahlamış, bu hakikati inkar mi ediyorsun?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Hangi veriler? Aç netten belgesellere bak ki öyle mi diyor. Taş devrinde mi yaşıyorsun,elinin altında internet var hala abuk subuk, cahilane konuşuyorsun.Araştırmaktan acizsin.Uyduruk yazıları bilim sanıyorsun. Senin evrimciler bile h.s tarafından yok edildi diyor cahil.Nedeni ise onların zeka olarak geri olmasıymış. Sen git bu martavallara inan.

Keriz 

Al,oku.

http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0096424

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Hassittir şurdan zibidi... Neanderthal bile olamayacak kadar sağın tekisin işte. Ne sayıkladığını bile bilmeyen geri zekalı bir bunak.

Neanderthal maymun mu, değil mi, önce buna bir karar ver, dallama...

Şu an yazdıklarından çıkan tek şey, allah eşşeğin tekine demiş, git şu karıyı sik, eşşekte gitmiş anana, seni peydahlamış, bu hakikati inkar mi ediyorsun?

Anana sorsana baban kim diye, hayvanlar bile babasını anasından öğreniyor. 

Neyse ;

Insanumus dedikya diğerlerine ayrı sana ayrımı yazak angut.G.tunden uydurup uydurup duruyorsun. Gerçeklerden kaçamazsın. 

tarihinde DeepBlue tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Burda benim söylediklerimden farklı birşey mi yazıyor kerizsin işte.İsrailiyat şeyiyle beynin yıkanmış senin.Ortada veri meri yok diyor neandertal morfolojisinin karmışık süreçler sonucu kaybolduğu düşünülüyormuş.Düşünülüyor...Aslında ne olduğu belli değil keriz.Mevcut genetik verilerin, karmaşık bir melezleşme ve asimilasyon sürecinin, fosil kayıtlarından spesifik Neandertal morfolojinin ortadan kalkmasından sorumlu olabileceğini düşündürmekteymiş.Az üstte de modern insanlardan h.s den bahsediyor. Neandertallerin ölümüne yol açacak silah ve geçim stratejilerinde üstünlük kurmalarıyla yok oldukları sanılmakta ki belgesellerde de bunlara değinmişler keriz. Bunlar hep kurgu , senin o doğmalar ile yıkanmış kafan anlamaz.Bilim bunu anlamlandıramıyor keriz. Senaryo hepsi.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, DeepBlue said:

Anana sorsana baban kim diye, hayvanlar bile babasını anasından öğreniyor. 

Neyse ;

Insanumus dedikya diğerlerine ayrı sana ayrımı yazak angut.G.tunden uydurup uydurup duruyorsun. Gerçeklerden kaçamazsın. 

Benim babamın insan olduğu kesin, evrim öyle diyor. 

Ama senin babanın bir eşşek olduğu daha kesin, çünkü allah öyle diyor. Yoksa sen allahı inkar mı ediyorsun, eşşek oğlu eşşek?

İşte senin asla kaçamayacağın gerçek bu.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, DeepBlue said:

Burda benim söylediklerimden farklı birşey mi yazıyor kerizsin işte.İsrailiyat şeyiyle beynin yıkanmış senin.Ortada veri meri yok diyor neandertal morfolojisinin karmışık süreçler sonucu kaybolduğu düşünülüyormuş.Düşünülüyor...Aslında ne olduğu belli değil keriz.Mevcut genetik verilerin, karmaşık bir melezleşme ve asimilasyon sürecinin, fosil kayıtlarından spesifik Neandertal morfolojinin ortadan kalkmasından sorumlu olabileceğini düşündürmekteymiş.Az üstte de modern insanlardan h.s den bahsediyor. Neandertallerin ölümüne yol açacak silah ve geçim stratejilerinde üstünlük kurmalarıyla yok oldukları sanılmakta ki belgesellerde de bunlara değinmişler keriz. Bunlar hep kurgu , senin o doğmalar ile yıkanmış kafan anlamaz.Bilim bunu anlamlandıramıyor keriz. Senaryo hepsi.

Al işte, salaklığı şiar edinmiş bir eşşek oğlu eşşek olunca, böyle anırılır sadece.

Hani açlıktan yok olmuştu la onlar, eşşek oğlu eşşek?

Sen sana yutturulmuş bilgiler ile ezbere konuşuyorsun.aynen.o bahsettiğin papağanlar gibi.hiç araştırmadın değil mi?hep ezber.

Bu aşağılık maymun edilmiş insanlar en temel ihiyaçlarını bile karşılamaktan aciz bilime göre. Yine tamamı açlıktan ölmüş yapılan diş incelemelerine göre. Demek ki o kadar kötü bir duruma düşürülmüşlerki beslenmek, temizlik nedir bilmemişler bile öyle sefil yaşayıp ölüp gitmişler.cahilsin işte. flüt yapacak zekada olduklarını sanıyorsun. Ne flütü. Temel ihtiyaç karşılamak ne bilmiyorlar. Öyle aşağılanmışlar.işte gereçler.akıl ve mantığa uyan.

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, anibal yazdı:

Benim babamın insan olduğu kesin, evrim öyle diyor. 

Ama senin babanın bir eşşek olduğu daha kesin, çünkü allah öyle diyor. Yoksa sen allahı inkar mı ediyorsun, eşşek oğlu eşşek?

İşte senin asla kaçamayacağın gerçek bu.

Senin babanın ne olduğu belli değil. Bizim babamız Adem'dir.

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, anibal yazdı:

Al işte, salaklığı şiar edinmiş bir eşşek oğlu eşşek olunca, böyle anırılır sadece.

Hani açlıktan yok olmuştu la onlar, eşşek oğlu eşşek?

O ayrı bir senaryo. Belgeselde onun olamayacağı söyleniyordu. Çünkü bulunan bu fosiller üzrinde yapılan incelemeler onların genlerinin bizimki ile farklı olduğunu söylüyor.%1 miydi neydi. Uzun zaman önceydi pek hatırlamıyorum. 

Işte bu yüzden o kerizin dediği gibi birşey olamaz. Onlarla h.s çiftleşince ortaya çocuk mocuk çıkmaz anladın.Sizler harbi ilerizekalısınız. Allah o insanların genetiğini değiştirmiş maymun insan gibi ortaya karışık birşey eylemiş.Tam maymun değil salak.

Sanki onun attığı yazıdaki şeyleri bilmiyorduk. Salaksınız işte. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, DeepBlue yazdı:

Hem keriz hem de kerestesin,yavaş yavaş diğer özelliklerini de belli ediyorsun

Çalışmayı niye okumadın la?

Niye okudum diyorsun?

Bak neyi bulmuşlar kereste..

We have found no data in support of the supposed technological, social and cognitive inferiority of Neandertals compared to their AMH contemporaries

Neandertallerin,çağdaşı homo sapienslerden daha alt seviyede olduklarına dair hiçbir veri bulunamamış.!

Öğrendin mi keriz efendi!

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Hem keriz hem de kerestesin,yavaş yavaş diğer özelliklerini de belli ediyorsun

Çalışmayı niye okumadın la?

Niye okudum diyorsun?

Bak neyi bulmuşlar kereste..

We have found no data in support of the supposed technological, social and cognitive inferiority of Neandertals compared to their AMH contemporaries

Neandertallerin,çağdaşı homo sapienslerden daha alt seviyede olduklarına dair hiçbir veri bulunamamış.!

Öğrendin mi keriz efendi!

Tam bir kerestesin, neden öyle dediklerini anlayamayacak kadar odunsun. Yazıda neden olası düşündüklerini söylüyor o zaman? Işte sende bunu anlayacak kapasite yok. 

Fark görememelerin nedeni aynı zamanda kazıda buldukları zeka gerektiren araç ve gereçler ahmak.Öncesinde insan olduklarından bu meteryaller o bölgede mevcut ilerizekalı. Senin kafan basmaz. Sen git israiliyat doğmalarına inan. 

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, DeepBlue yazdı:

araç ve gereçler öncesinde insan olduklarından bu meteryaller o bölgede mevcut ilerizekalı. 

Yalancıyı öpsünler mi!

Sen harbiden malmışsın be.

İyi lan söyle bilim adamlarına,bunlarla uğraşmasınlar,gelip sana danışsınlar!

Allah’ın geri zekalısı!

Sitelerde Paylaş
On 03.05.2018 at 12:37, DeepBlue yazdı:

Fark görememelerin nedeni aynı zamanda kazıda buldukları zeka gerektiren araç ve gereçler ahmak.Öncesinde insan olduklarından bu meteryaller o bölgede mevcut ilerizekalı. Senin kafan basmaz. Sen git israiliyat doğmalarına inan. 

http://science.sciencemag.org/content/309/5741/1720.short

https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-1-4020-5121-0_2

Instead, current genetic data suggest that complex processes of interbreeding and assimilation may have been responsible for the disappearance of the specific Neandertal morphology from the fossil record.

İddianızı alayım şimdi.

Sitelerde Paylaş
On 03.05.2018 at 12:37, DeepBlue yazdı:

Tam bir kerestesin, neden öyle dediklerini anlayamayacak kadar odunsun. Yazıda neden olası düşündüklerini söylüyor o zaman? Işte sende bunu anlayacak kapasite yok.

"Veri bulamadık, veri." diyorlar ya zaten? Ne desinler daha?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...