Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

Aslında Hassas Ayar argümanının en "sağlam" denilebilecek noktası evrenin başlangıcındaki "hassas ayarlar". Bu benim için her zaman karşı koyulması zor bir argüman oldu. Ama argümanın temel sıkıntıları 2 tane:

A- Bilinmezcilik Safsatası. Sırf evrenin başlangıcındaki -öbürleri zaten belli, açıklanmışlar zaten- ayarların nedeni bilinmiyor diye tanrı vardır deniliyor.

B- Ya Beyaz Ya Siyah Safsatası. Çoklu evrenler gibi bazı fikirleri -şuan deneysel olarak teste sokulamayacağı için hipotez değil- gözardı ediyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, Tuğba yazdı:

Prof. Cemal Yıldırım (Yerli Evrim Savunucularından, Felsefe Profesörü): 

Hiçbir bilim adamı (Darwinist ya da neo-Darwinist olsun) evrim kuramının ispat edildiği düşüncesini ileri süremez.40

Doğrudur, evrim kuramı ispat edilememiştir.41

Darwin'in evrim kuramı bugün geçerliliğini koruyorsa, bunun başlıca nedeni yerine geçecek daha doyurucu, alternatif bir kuramın yokluğundandır. Yetersiz de olsa Darwin'in kuramını, başka bir kuram ortaya çıkıncaya kadar korumak zorundayız.42

Darwin evrimi sadece ortaya atan adamdır. Darwin hata yapmıştır bu kabul ediliyor. Evrim teorisi Darwin öldükten sonra geliştirilmiştir. Darwin öldükten sonra kabul edilmiştir zaten Evrim. Bak farkındaysan DARWİNİN KURAMI demiş evrim dememiş. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Tuğba yazdı:

Hiçbir bilim adamı (Darwinist ya da neo-Darwinist olsun) evrim kuramının ispat edildiği düşüncesini ileri süremez.40

Darwin'in evrim kuramı bugün geçerliliğini koruyorsa, bunun başlıca nedeni yerine geçecek daha doyurucu, alternatif bir kuramın yokluğundandır. Yetersiz de olsa Darwin'in kuramını, başka bir kuram ortaya çıkıncaya kadar korumak zorundayız.42

Bize ne Cemal'den? Adam Türk mantık ve felsefe profesörüymüş. İrrasyonel Otorite Safsatası'na başvurmayın.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Tuğba said:

Sen boşver evrimi mevrimi, senin alanın değil ki. Sen kendi putuna odaklan. Peşine takıldığın arap bedevisi "Bana inanmayan herkesi Allah adında bir tanrı sonsuza kadar yakacak." derken doğru mu söylüyor yoksa yalan mı? Bunu açıkla.

Sitelerde Paylaş

@Tuğba

Acınası derecede cahilsiniz,  biraz ingilizceniz varsa verdiğiniz dinci sitelerin iddialarının iftira ve yalandan ibaret olduğunu göreceksiniz, dincilerin gerçekten iyi olduğu bir alan varsa "şüphesiz ki" yalan söyleme, iftira ve manipülasyon'dur böylece saf ve cahil vatandaşları ağına düşürebilirler. Cehaletinizi bir nebze olsun hafifletmek için aşağıdaki videoyu izleyin, veya başınızı  kuma gömmeye ve köleliğe devam edin, biz sizin haklarınızı sizin yerinize savunmaya devam ediyoruz..

Sitelerde Paylaş

http://www.evrimcilerinitiraflari.com/04.htm

Hepsini baştan çürütüyorum:

A- Pierre Paul Grassé

Adam "Evrim yoktur." demiyor bile. Neo-Lamarckist adam.

B-Derek Ager (?)-

It must be significant that nearly all the evolutionary stories I learned as a student, from Trueman’s Ostrea/Gryphaea to Carruthers’ Zaphrentis delanouei, have now been debunked.

Adam bu türlerden bahsediyor özellikle. Evrimden değil.

C- Robery Milikan

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Robert_A._Millikan

Adam 1953'de ölmüş. Bunu çeviren adam da aktif yaratılışçı -öldü ama-.

Ç- Jerry A. Corne

Neo-Darwinizm'in evrimle o kadar da alâkası yok. Sadece Doğal Seçilim hakkında görüş bildiren bir akım. Zaten adamın çevirisi bile yanlış.

Çevirisi:

Neo-Darwinist görüş için çok az delil olduğunu söylemeliyiz: Bu görüşün teorik temelleri ve deneysel delilleri oldukça zayıftır.

Asıl Yazı:

We review both the theory and the data supporting the neo-Darwinian claim that adaptation results from the accumulation of many alleles of small effect. The theory supporting this "micromutationist" view is inconclusive.Furthermore, the evidence from genetic analysis is mixed: although some adaptations are apparently based on many genes of small effect, others clearly involve major genes. Most genetic analyses, moreover, have lacked the power to detect major genes. We conclude that, although the neo-Darwinian view of adaptation may be correct, it is not strongly supported by evidence. The introduction of molecular approaches may, however, finally allow us to resolve this question.

Adamın yazdığı farklı bir yazı:

https://www.researchgate.net/publication/230571709_Science_Religion_and_Society_The_Problem_of_Evolution_in_America?ev=auth_pub

https://www.researchgate.net/publication/259805760_ReReading_The_Origin?ev=auth_pub

D- Christopher Wills

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Alfred_Russel_Wallace

Dediği öyle olsa bile yanlış söylemiş. Kitabı bende olmadığı için çevrinin doğruluğunu bilmiyorum.

Sonra devam ederim.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, yüpyücecik yazdı:

evet

yoksaymayı hakaret olarak kullandığını seziyorum ben de diyorum ki bak bak bak sen de bütün kainatı varsayıyorsun

konuyu saptırmak mı seni muhatap alıyorum yazdığını alıntı yaptım ve ona göre yazdım.

sübhanallah ne hakareti nerden çıkardınız yahu! Senin yazdıklarının ifadesi bu.

Aslında şaşırmamak lazım zaten Evrim teorisinin kökü varsayımlar ve farzetmelerdir, 

gençlerin beynine işlediler resmen.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, anibal yazdı:

Hala anırıyor bak salak, eşşek oğlu eşşek olduğuna bakmadan. Neymiş, insanla neanderthal çiftleşince çoluk çocuk çıkmazmış, teehhh, bir eşeğin hezeyanları işte... Lan eşşekle insan birleşmiş, sen olmuşsun, bu mu olmayacak? 

https://www.researchonline.mq.edu.au/vital/access/services/Download/mq:19095/DS01

Ortada allahın eylediği tek şey, eşşeği anana yollayıp seni bir eşşek oğlu eşşek olarak peydahlatmış olması. Her ettiğni laf anırmaktan başka bir halt olmuyor zira, salak insan katırı....

Cahillikte master yapmışsın.At ile eşek çiftleşmiş katırın fosili orada duruyor.N ve h.s nin çiftleşmesinden doğan melezin fosili nerde angut?

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Tuğba yazdı:

Aslında şaşırmamak lazım zaten Evrim teorisinin kökü varsayımlar ve farzetmelerdir, 

tanrı din denen şeyler ön kabüllerdir evrimle kıyaslanacak bir alaka göremiyorum sana dediğim senin varsaydığını ben yoksayıyorum yok benim sınırlarım dışında olduğu için tanımsızdır bir şeye eşit değildir değersizdir.

Sitelerde Paylaş

inanmakla bilmeyi bir sayan zihniyet saçmadır olabilir de ama saçmaya saçma dememekte ilginç asa yılan olur balık yunusu yutar helak olan kavimler allahın düşmanları inananlar ve onların put düşmanlığı zülkarneyn kelimei şehadet getirip rasyonel olduğunu söylemekte aynen saçmadır onu da bildiğiniz bir şeyden demiyorsunuz inanıyorsunuz tebliğ denen şey insanları asimile etmek müslümanlar ve diğerleri ve daha fazlası

Sitelerde Paylaş
42 minutes ago, Tuğba said:

Hakikaten inanılmaz!! Ayıp.

Evrimle ilgili sana kaç soru sorduk, hem de maddeledik, hepsini görmezden geldin, gıkını çıkaramadın.

Hala daha yüzsüz yüzsüz, pişkin pişkin bunları yazabiliyorsun!!

Hala daha atıp tutuyorsun!

Daha teori-kanun-hipotez nedir ne değildir, o soruya dahi cevap veremedin. Başlık açıldı oraya da uğrayamadın.

Çünkü ne olduğundan haberin dahi yok. Çünkü atıp tuttuklarının arakasında duramayacaksın.

Dilin resmen bir yerine kaçtı. Ama utandın mı?? Hayıır, ne münasebet.

Hah şimdi o sorular var ya o sorular;

Bütün bir adem-havva masalınıza, evrime attığınız asılsız iddiaların hepsinin çanına ot tıkıyor.

Ya cevap verin, ya da sindirmesini öğrenin.

Ezbere atıp tutmaya, koyun sürüsü gibi size yutturulanları buralara temcit pilavı gibi getirmeye bayılıyorsunuz.

Aslında bayılmıyorsunuz da, elinizden gelen başka bir şey yok.

Ama size onlara karşılık sorular sorulup açıklamalar verilince, öküzün trene baktığı gibi seyretmekten öte yapabildiğiniz yok.

Ama asıl sorun şu ki sizin gururla, onurla ilgili bir sorununuz var.

Bunca cevapsızlıktan, acizlikten hiç mi hiç rahatsızlık duymuyorsunuz.

Na, yüzün burda işte, sanki hiçbirşey olmamışcasına hala daha pişkin pişkin şunları yazabiliyorsun işte.

Evrim bugün bilim dünyasında geçerli paradigmadır.

Evrim kürsüleri ve her yıl hakemli dergilerde onlarcası yayınlanana evrim temelli ve evrimi referans alan makaleler bunun açık kanıtı ve de sonucudur.

İt ürüyor, kervan ürüyor kısacası.

Kendi küçük çomar sürünüz içerisinde ne kadar farzetme vb. diye ulusanız da, buz gibi gerçek bu işte.

Bunu sindirmesini öğrenin. Ha yoksa burnunuzu sürte sürte öğretecez. 

Siz de böyle dut yemiş bülbül gibi sessizce, cevapsızca oturup seyredeceksiniz.

Yaratılış sözde bilimdir.

Adem-Havva uydurmadır.

Kuran masaldır. Tüm dinlerle birlikte.

Biraz gaz yapacak ama bunları da sindireceksiniz.

Hayır, gece olunca kafayı yastığa koyup nasıl olur da rahatça uyuyorsunuz onu anlamak mümkün değil.

Kendinize saygınız da mı yok be adam?!

Varsa cevabınız insan gibi yazın.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Kemalist Cephe yazdı:

Tuğba bilim adamları niye tanrıya karşı önyargılı olsun? Adamlar " LANET OLSUN BU TANRIYA" diye isyan içinde falan mı? Düzen kaotik sana bir örnek vereyim bunun hakkında:

Bunu kaçıncı kez yazıyorum bilmiyorum artık yazmaktan sıkıldım ama tekrar yazayim.

Meteorların dünyayı paramparça etmesi. Akıllı bir yaratıcı bu evreni yarattıysa belli bir düzeni olmadan meteorlar gelip RASTGELE gezegenlere neden çarpıyor? Neden oradaki yaşamı bozuyor? Dinozorların soyu tükendi o meteor çarpması yüzünden mesela dünyadaki yaşam bozuldu. Ki bu bir tek dünyanın başınada gelmiyor ayda neden kraterler oluştu sanıyorsun . Çünkü meteorlar çarptı ve aya zarar verdi. Bu sadece  bir örnekti birde daha kaç tane var...

Bunun gerçek sebebini bilemezsiniz. Yada bugün anlayamayabiliriz. 

1 saat önce, Ebu Kafir yazdı:

@Tuğba

Acınası derecede cahilsiniz,  biraz ingilizceniz varsa verdiğiniz dinci sitelerin iddialarının iftira ve yalandan ibaret olduğunu göreceksiniz, dincilerin gerçekten iyi olduğu bir alan varsa "şüphesiz ki" yalan söyleme, iftira ve manipülasyon'dur böylece saf ve cahil vatandaşları ağına düşürebilirler. Cehaletinizi bir nebze olsun hafifletmek için aşağıdaki videoyu izleyin, veya başınızı  kuma gömmeye ve köleliğe devam edin, biz sizin haklarınızı sizin yerinize savunmaya devam ediyoruz..

Yine kibir yine kibir, bu rastlantı olamaz. karşısındakini hor gören cahil diye aşağılayan bir Müslümanın hatasını tüm İslam alemine yakıştıran,  okuduğu ayetlerden anlamayan uygulanan yanlışlardan yok saydığı peygamber ve  Allah’ı suçlayan, En basitinden yaşadığın hayatın amaçsızlığına, ölmek gibi bir gerçek ve karşısındaki acziyetle yok olacağına inanan birinin cahillikten söz etmesi manidardır ve hatta yoksunluktur.

Sen daha kendine bir menfaat sağlayamaz  durumdayken kimin hakkını savunabilirsin ki? Olduğun yerde kal ve sadece taşıdığın bu bedenin toprağa karışıp yok olacağını düşün. Düşün ki bu mükemmeliyetin aslında bunu haketmediğini anla,

sana bir sır vereyim mi değil bedenin bir başkasına söylediğin tek bir harf bile yok olmayacak. 

Ve tavsiye Kibrini ve gururunu ayaklar altına al ve öyle düşün ben kimim de samimi söylüyorum hayat bir oyun ve oyalanmadan ibarettir ve bir gün perde kapanacak ve perdenin açılması da emin ol kapanması kadar kolay olacaktır. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Tuğba said:

Bu kibir seni inançsız yapmış olabilir ama cevap bu değil. Daha açık

Kökü ne bunun bir başlangıç noktası olmalı değil mi? Biraz daha düşünün.

Size öğretilen ilk şeylerden biri, insanlara hemen bir kulp takmaktır. Neymiş efenim, kibirmiş... Hakikatleri söylemek ne zamandan beri kibir oldu? Ve elini vicdanına koyup söyle, kibirli olan kim? Tek marifeti bir masal kanmış olmakla, sanki dünyanın tüm sırlarına ermiş gibi kasılanlar mı, yoksa hakikati bulup, hiç olmazsa sakat doğacak bebeğine -mesela- bir katre faydamız olur diye çırpınıp duran bizler mi?

Ha, evet, senin bu adem havva masalının hiç bir halta faydası olmayacak, ama mesela, mtDNA mutasyonu ile doğacak çocuğunun, evrim sayesinde öğrendiğimiz şempanze kan proteinleri ile takviyesi sayesinde insan gibi yaşayabilir olacağı gerçeği var. Ve gene evrim teorisi sayesinde, o kan protenilerinin reddedilmesini önleyecek bir yol bulacağız. 

Yani, sizinkisi masal, ama evrim bir hakikat ve bugün bizzat senin ve sevdiklerinin hayatını doğrudan etkiliyor. 

Düşün bakalım, evrimciler mi, yoksa senin madrabaz masalcılar mı kibirli?

Gelelim soruna. Sana garip gelebilir, ama herşeyin bir başlangıcı olması gerekmez. Bu da sizin kandırıldığınız mevzulardan biridir aslında. Dahası, sen, sürecin herhangi bir anını başlangıç olarak alabilirsin, sonuçta neresidir başlangıç? Mesela, senin aklının ermesi, hatırladığın ilk şeyler mi? Doğumun mu? İlk iki ayakla yürüyen atalarımız mı? İlk canlılar mı? O canlıların olmasını sağlayan ilk aminoasitler mi? Dünyanın varolması mı? Güneş sitemini vareden süper novanın patlaması mı? Git, git, gidebildiğin kadar, emin ol sonu gelmeyecek. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Tuğba said:

Bunun gerçek sebebini bilemezsiniz. Yada bugün anlayamayabiliriz. 

Yine kibir yine kibir, bu rastlantı olamaz. karşısındakini hor gören cahil diye aşağılayan bir Müslümanın hatasını tüm İslam alemine yakıştıran,  okuduğu ayetlerden anlamayan uygulanan yanlışlardan yok saydığı peygamber ve  Allah’ı suçlayan, En basitinden yaşadığın hayatın amaçsızlığına, ölmek gibi bir gerçek ve karşısındaki acziyetle yok olacağına inanan birinin cahillikten söz etmesi manidardır ve hatta yoksunluktur.

Sen daha kendine bir menfaat sağlayamaz  durumdayken kimin hakkını savunabilirsin ki? Olduğun yerde kal ve sadece taşıdığın bu bedenin toprağa karışıp yok olacağını düşün. Düşün ki bu mükemmeliyetin aslında bunu haketmediğini anla,

sana bir sır vereyim mi değil bedenin bir başkasına söylediğin tek bir harf bile yok olmayacak. 

Ve tavsiye Kibrini ve gururunu ayaklar altına al ve öyle düşün ben kimim de samimi söylüyorum hayat bir oyun ve oyalanmadan ibarettir ve bir gün perde kapanacak ve perdenin açılması da emin ol kapanması kadar kolay olacaktır. 

Hangi ayetleri okudun Tuğba? Kaç ayetin ne dediğini bilecek kadar Arapçan var Tuğba? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...