Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

• İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, DeepBlue yazdı:

Katır örneği bunu anlatmak içindi zaten. Böyle birşeyin(gen akışının) kuşaklar arası olamayacağını yani. 

Eşek ile atın ortak ataları ilk Homo türü Homo Habilis'den çok daha önce ayrılmıştır. Sapiens ve Neanderthaller ise o kadar uzak değillerdir.

http://www.wiki-zero.net/m/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9FcXV1c18oZ2VudXMp

Sitelerde Paylaş
25 minutes ago, DeepBlue said:

Katır örneği bunu anlatmak içindi zaten. Böyle birşeyin(gen akışının) kuşaklar arası olamayacağını yani. 

Bak geri zekalı moron, katırın yavrusu da doğurabilir, fakat katır gibi olmaz, ne katırın yavrusu, ne de torunu. O yüzden de istenmez. Millete katır lazım, ne yapacak sen gibi bir eşek kırmasını?

Sen salak eşşeğe, öğrenilecek bir şey söyledik, ama elbette anırmak varken bakmadın, görmedin bile. Eşşek at, aslan kaplan, bunlar birlikte üreyebilen, doğan yavruları zor da olsa üremeye devam edebilen canlılardır, hala anırıyorusn oradan salak salak.

Sitelerde Paylaş
46 minutes ago, TheRationalAtheist said:

Anibal... Adam doğru demiş. Ben yanlış anladım. Özür diliyorum.

Sayıklıyor bu eşşek oğlu eşşek... Katırın yavrusu da doğurur. Bu bir asır evvelden beri bilinen bir şey, akademik bir çalışma ile kanıtlanmış bir olay. Velakin, katırın yavrusundan doğan yavru, olması gerektiği gibi, eşşek özellikleri göstermez. Yani bu eşşek oğlu eşşeğin doğuracağı/doğurtacağı şeyin ya tam insan ya da tam eşşek olması beklenir mesela. Katırların doğurabilidğin de, homeros dahi yazar kitaplarında. 

Dış görünüş ile bakınca, hastamsı bir attan farksız olur, katır yavrusundan doğan şey. Fakat, eşşek genleri hala oradadır, sürüp gider, tıpkı bizdeki neanderthal genleri gibi. 

Şu gözden kaçıyor, genlerin görülme frekansının değişmesi demek, evrim demektir. Yani, bu durumun akıbetine doğal seleksiyon karar verir. Bizdeki neanderthal genleri mutlak surette bize evrimsel avantajlar sağladılar, sağlıyor olmalılar. Fakat, katırdan doğan şey için, bu göründüğü kadarıyla bir dezavantaj. Yoksa ortalık katır yavrusu nesli ile dolardı şimdiye..

Gerçi genetik izler, böyle bir olayın olduğunu ve eşşek yada atların, benzer bir sürecin sonucunda avantajlı olup ana türlerden birinin yok olmasına yol açmış olduğuna dair kuvvetli işaretler barındırıyorlar. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, anibal yazdı:

Şu gözden kaçıyor, genlerin görülme frekansının değişmesi demek, evrim demektir. 

Yani allel genlerdeki değişim, değil mi?

14 dakika önce, anibal yazdı:

Sayıklıyor bu eşşek oğlu eşşek... Katırın yavrusu da doğurur. Bu bir asır evvelden beri bilinen bir şey, akademik bir çalışma ile kanıtlanmış bir olay.

http://bulbnrose.x10.mx/Heredity/AndersonMules1939/AndersonMules1939.html

Sadece katırın yavrusunu bulabildim. 1527'den beri sadece 60 defa gözlemlenmiş.

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, TheRationalAtheist said:

Yani allel genlerdeki değişim, değil mi?

Tam olarak öyle değil. Alellerin bütünü içeren, bir gen olarak düşünülmesi daha doğrudur. Yani, alel olarak izlenmez. 

Şöyle ifade edeyim, p ve q iki alel olsun. Bu durumda görülme sıklıkları

p2 + 2pq + q2 = 1

Olacaktır. Bu da haliyle, sabit bir ifade demektir ve bunların görülme sıklığının değişmesi demek baya bir abes kaçacaktır. O nedenle, genler üzerinden tarif edilir, yani, meanderthalden insanlara geçenler genlerdir, aleller değil. Zaten, alel demek, genin varyasyonu olan gen demek. 

http://bulbnrose.x10.mx/Heredity/AndersonMules1939/AndersonMules1939.html

Sadece katırın yavrusunu bulabildim. 1527'den beri sadece 60 defa gözlemlenmiş.

Görmek zor, zira, doğan şeyin tekrar bir at olması gibi abes bir durum var. 

Katırların doğurduğu da, aslında çok daha sık görünen bir şey, ama kayıtlara geçmiş değil pek, malum katır işte, yük sar, dağ taş gitsin. Ve doğan yavru, tahminen büyümeyi bile başaramayabilir,  çünkü katır değil, bir attır, en azından görünüşte, hemde hasta bir at ki, genelde akıbeti tutkal fabrikası olur, üreme olgunluğuna erişmeden.

Ha, bugün köpeklerde bile görülen bir durum vardır. Safkan... Safkan köpek demek, melez olmayan bir türle, başka bir melez olmayan türün melezi olan köpektir. Yani, atıyorum, terrier ile kaniş kırması. Garip geldi di mi? Ama öyle, işte bu meleze saf kan denir. Zira bu melez genelde sağlıklı olur, atalarının özelliklerini gösterir ama bu melezin doğuracağı yavrular genelde sağlıksız ve bazen büyük atalarının özelliklerini göstermeyen köpekler olurlar, genelde mesela, ya terrier, ya da kaniş gibi olurlar. O yüzden, cins köpek alırken saf kan olması istenir. Mesela bazı çoban köpekleri üretilir, yani yavruları çoban köpeği olmaz, lazım olanlar, başka iki cinsi birleştirip bir nesillik köpek üretir. 

Bu sadece köpekler için geçerli değil elbette, atlar için de kullanılan saf kan terimide aslında bunu ifade eder. 

Bu çalışma, haliyle eski. Katır doğuruyor, doğan şey ata benziyor. Deniyor ki, at oldu artık. At olarak gidiyor, görünüşte, daha ne DNA keşfedilmiş, ne de sequencer. 

Ama bu mevzular, GDO üretmenin anahtar bileşenidir. Bu bilinen sorunun çözümü için, klonlama denen malum olayı keşfettik zaten. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 28.04.2018 at 12:56, DeepBlue yazdı:

Korkmuyorsa, ürpermiyorsa veya üşüdüğünde kıllar dikleşmiyorsa vs. ruhu negatif manyetik enerji salmıyor demektir.Neden irkilsin ki.Kendi kendine mantık kurduğunu sanıyorsun.Mantıksızlık çukuruna düşmüşsün haberin yok tabi.Yazdıkların evrimsel açıklamayı reddediyor farkındaysan.Amigdalan alınırsa oysa bu tepkilerin hiçbiri çıkmamalı ortaya. Ama çıkıyor. Neden?Çknkü ;Ruh diye bişey var.

Ah keşke gerçekten bir Allah olaydı da sana iki gram akıl vereydi...

Ya da keşke sen gerçekten bir troll olaydın. Razıydım... Ama değilsin işte. Şu yazdıklarını doğru, gerçek, akıllıca falan sanıyorsun ya? İnsan böyle olunca sana bir şey demek istemiyor.

Sitelerde Paylaş
On 04.05.2018 at 00:56, anibal yazdı:

Doğal seleksiyon sağolsun, her şeye kadirdir...

Doğal seleksiyon derken sadece bir popülasyon içindeki sakat, zayıf ya da çevre şartlarına uymayan bireyleri ayıklamıyor mu

yanlışmıyım?

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Tuğba said:

Doğal seleksiyon derken ***sadece*** bir popülasyon içindeki sakat, zayıf ya da çevre şartlarına uymayan bireyleri ayıklamıyor mu

yanlışmıyım?

Yanlışsın tabi. Sadece bundan ibaret değil. Elenenler değil, geri kalanlar üzerinden düşünmelisin. Ve o zayıflarla beraber çeşitlilik ve varyasyonların nasıl ortaya çıktığı ve nelere kadir olduğu hakkında..

Ve görüldüğü gibi konuyu da bilmiyorsun. Bütün sorun, ne olduğunu dahi bilmediğin konu hakkında atıp tutuyor olman bunca zamandır.

Ama madem anibal'e sormuşsun, cevabı ben vermiyeyim. O ziyadesiyle yazar zaten.

Teori kanun meselesini de öğrenmişsin, ya da öğrenmiş ve yaptığın hatayı farketmişsindir inşallah. Kaldı ki verdiğin o açıklama dahi tam değil. Kanun teori arasında bir hiyerarşi varmış intibası uyandırıyor. Halbüki aralarında bir ast-üst ilişkisi yok. Bugün Yerçekimi kanununu yamultan şey bir teori. İzafiyet teorisi. Yani teoriler kanunları değiştirecek kadar güçlü olabiliyor. 

İşte bu yüzden size cahil diyoruz yeri geldiğinde. Hakaret amaçlı değil. Yeri geldiğinde. Ve hak ediyorsunuz.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

Buradaki iddiaların bir kısmını cevapladığım başlığın adı "Harun Yahya'nın Yalanları- Evrimcilerin İtirafları".

Adnan Oktar’ı sevmem o ayrı bir konu.

Bende evrimcilerin itiraflarında gördüm 

Fakat orijinal metinleri bulamadım.

Sen bulduysan ben bahsettiğim sayfayı buraya kopyalayayım ordan teker teker açıkla olur mu?

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, teflon yazdı:

nelere kadir olduğu hakkında..

Aynı kelimeyi anibalde yazmış biraz daha açabilir misin net yazında ona göre cevap verelim. 

5 saat önce, teflon yazdı:

Teori kanun meselesini de öğrenmişsin, ya da öğrenmiş ve yaptığın hatayı farketmişsindir inşallah. Kaldı ki verdiğin o açıklama dahi tam değil. Kanun teori arasında bir hiyerarşi varmış intibası uyandırıyor. Halbüki aralarında bir ast-üst ilişkisi yok. Bugün Yerçekimi kanununu yamultan şey bir teori. İzafiyet teorisi. Yani teoriler kanunları değiştirecek kadar güçlü olabiliyor. 

İşte bu yüzden size cahil diyoruz yeri geldiğinde. Hakaret amaçlı değil. Yeri geldiğinde. Ve hak ediyorsunuz.

5 saat önce tarihinde teflon tarafından düzenlendi

Hala akıl şuur zeka vicdan hakkında bir cevap veremediniz, 

Hakaret etmek için onca kelime sarf ediyorsunuz hadi doğal popülasyonla aklı şuuru zekayı  açıklayın 

Kişi muhatabına bir hakaret ettiği zaman muhatabının ona daha ağır bir şekilde hakaret edeceğini bilmelidir ama ben duruyorum neden çünkü sabretmenin hakaret etmekten daha faydalı ve hakaret etmenin de bir acziyet olduğunu düşünüyorum. 

Genelde bir organa birden çok görev yüklenmiştir. Biyologların görevi, her bir organın işleyişini ve ne gibi vazifeleri bulunduğunu ortaya koymaktır. Fakat bazı biyologlar, işin kolayına kaçmakta, görevini bilemediği organı lüzumsuz ve artık olarak nitelemektedir. İdeolojik davranarak, vazifesiz saydığı organları, bu canlının evrimleştiğini iddia ettiği ilkel atalarından kalmış gereksiz organ olarak ileri sürmektedir.

şimdi ben hikmetini bulamayıp tahkik etmeyen tahayyüle dayanıp milyon senelerden bahsedip kelime tekrarı yapıp organın işlevini araştırmak yerine kalıntı diyen bir biyologun sözüne kanıp evrimleşmeye inansam senin nazarında bilge  mi olucam. O belgelik sana kalsın. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Tuğba yazdı:

Genelde bir organa birden çok görev yüklenmiştir. Biyologların görevi, her bir organın işleyişini ve ne gibi vazifeleri bulunduğunu ortaya koymaktır. Fakat bazı biyologlar, işin kolayına kaçmakta, görevini bilemediği organı lüzumsuz ve artık olarak nitelemektedir

Ve tüm evrim çöktü.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Tuğba yazdı:

Adnan Oktar’ı sevmem o ayrı bir konu.

Bende evrimcilerin itiraflarında gördüm 

Fakat orijinal metinleri bulamadım.

Sen bulduysan ben bahsettiğim sayfayı buraya kopyalayayım ordan teker teker açıkla olur mu?

İngilizcesi olur ancak. Saçma çeviriler olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...