Jump to content
Hurrican

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

2 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

A- Sonic The Hedhedog geni bile var. Bilim insanlarını esprisiz zannetmeyin.

B- Higgs Bozonu'nu ortaya atan adam zaten ateist.

https://www.theguardian.com/science/2007/nov/17/sciencenews.particlephysics

C- Kitaplardan banane? Bana tanrının olduğunu söyleyen birtek bilimsel makâle getir.

Ateist veya değil. Sen harcanan paralar a bak. Otur sıfır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Tanrının olup olmasıyla ne alâkası var? Onu soruyorum. Adam bile dedi bu bir şakaydı diye.

tarihinde TheRationalAtheist tarafından düzenlendi
Üslûbu düzelttim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Sende dinayata harcanan camilere imamlara harcanan paralara bak 0 bu parlarala yüz türküye kurulurdu dinsizin  orsbunun maşından bile vergi kesip imama para ödüyorsunuz  imam .okoyor yok 9 yaşındaki kızla evelenilebilir yok ananın dizinden tahir olunur çay tahrik eder demli g****tüne sokcaksın bu caların. yalandan islamcılar salıyorlar kul hakkıya allahın yanına gelme neyle gelirsen gel islamın herşeyi yalan ahanda ben hakımı helal etmiyorum buyur işin içinden çık dedim ya islam yalan üzerine kurulmuş

tarihinde güven tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Tanrının olup olmasıyla ne alâkası var? Onu soruyorum. Adam bile dedi bu bir şakaydı diye.

Evrimin şakası bile bilim çevresinde para etmiyor olmalı ne yapsın :  d

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 22.04.2018 at 23:32, Tuğba yazdı:

Hangi hakla Allah’a islama onun gönderdiği dinlere ve peygamberlere hakaret ediyorsunuz hangi hakla 

Orada dur bakalım!   Çakallık yaparak rol kapma ile kimseyi kandıramazsın. hakkınız olmayan hakaret ve düşmanlığı ortaya koyan sizsiniz.
Burada islam hakkındaki tüm olumsuz sözlerin sebebi bizzat sizin zihniyetiniz !

Asıl siz hangi hakla durup dururken, sadece inancı bahane ederek düşmanlık ilan eden, hakaretler yağdıran dini burada savunabiliyorsunuz... Sizde utanma diye bir şey yok mu?

İslam hakkında kötü konuşulmasın mı istiyorsunuz .........................;

O halde bunda samimiyseniz din adına ortaya konulan rezilliklere tepki gösterin...

Kendisi gibi inanmayanı kafir düşman ve sapık gösterenlere gidip laf edin...

Dini siyaset ve ticaret için kullananlara..., dinci eğitim dayatanlara..., ezanı bağırtarak toplumu taciz edenlere...

Şeriat getirip toplumu din adına bölmek isteyenlere..., TV de basında herşeyi sansürlemek isteyenlere...

Şortla mini etekle geziyor diye kadınları aşağılayan iftira atan sapık yobaz zihniyete tepkinizi gösterin....!

Damgalayıp ötekileştirerek ibadet ve kuralları dayatan rezil yobazları... 

öpüşmek sarılmak, flört gibi nefes almak kadar doğal insani davranışları ayıplayan, insanların yaşam tercihlerine tecavüz etmeden rahat edemeyen yobazları gidip kınayın....

Çocukları tesettüre sokarak bizzat nikah yaşına geldiği mesajını veren rezil zihniyetle...

Dini eleştireni öldürmek, dövmek, hapse atmak isteyen... oruç tutmayana saldıran mafya zihniyetiyle uğraşın...

Toplumu din adına birbirine düşüren tarikat ve cemaatlere gidip sataşın....

Din adına her türlü ayrımcılık tehdit ve düşmanlığı ortaya koyan zorbalarla mücadele edin.

Ne o, yoksa gücünüz dincilere yetmiyor diye hakaretin kaynağını bırakıp, dinden zulüm gören insanlara mı çemkireceksiniz.

Herhalde bu kadar da alçalmayacaksınız..... öyle değil mi !!

İşte tam da bu noktada, zerre kadar dürüstlüğünüz varsa şu soruya cevap vermek zorundasınız....;

Şimdi din adına yapılan tüm bu ayrımcılık, düşmanlık, ahlaksızlık ve zorbalık olmasaydı..., burada islam, allah veya peygamber hakkında kötü bir laf söylenecek miydi....? ( sadece "inanmıyoruz, mantıksız buluyoruz" gibi ifadeler olacaktı, o kadar)

Kuran'da, sadece inanmadı diye insanlara hayasızca tehdit ve hakaretleri saydırmak yerine... "herkes içinden nasıl geliyorsa öyle inansın ve yaşasın... biz sadece insanlığa değer veriyoruz" denilseydi... ve bunu gerçekte de yaşatsaydı burada hangimiz islam hakkında kötü konuşacaktık?

Şimdi eğer zerre kadar utanmanız, insanlığınız, vicdanınız varsa, ya bu soruya dürüstçe cevap verin......., ya da burada yanlış kişilerle uğraşarak haksızlık yaptığınızı kabul edin...!

bir kez olsun "yanılmış olabilirim" diyebilme erdemini gösterin ki, biz de insan olduğunuzu bilelim, saygı duyalım !

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, DeepBlue said:

Sen tam bir safi oksijen israfısın, anan seni doğurunca insan doğurdum diye sevinmiştir, gariban kadın, n'apsın....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Mindsurfer yazdı:

Orada dur bakalım!   Çakallık yaparak rol kapma ile kimseyi kandıramazsın. hakkınız olmayan hakaret ve düşmanlığı ortaya koyan sizsiniz.
Burada islam hakkındaki tüm olumsuz sözlerin sebebi bizzat sizin zihniyetiniz !

Asıl siz hangi hakla durup dururken, sadece inancı bahane ederek düşmanlık ilan eden, hakaretler yağdıran dini burada savunabiliyorsunuz... Sizde utanma diye bir şey yok mu?

İslam hakkında kötü konuşulmasın mı istiyorsunuz .........................;

O halde bunda samimiyseniz din adına ortaya konulan rezilliklere tepki gösterin...

Kendisi gibi inanmayanı kafir düşman ve sapık gösterenlere gidip laf edin...

Dini siyaset ve ticaret için kullananlara..., dinci eğitim dayatanlara..., ezanı bağırtarak toplumu taciz edenlere...

Şeriat getirip toplumu din adına bölmek isteyenlere..., TV de basında herşeyi sansürlemek isteyenlere...

Şortla mini etekle geziyor diye kadınları aşağılayan iftira atan sapık yobaz zihniyete tepkinizi gösterin....!

Damgalayıp ötekileştirerek ibadet ve kuralları dayatan rezil yobazları... 

öpüşmek sarılmak, flört gibi nefes almak kadar doğal insani davranışları ayıplayan, insanların yaşam tercihlerine tecavüz etmeden rahat edemeyen yobazları gidip kınayın....

Çocukları tesettüre sokarak bizzat nikah yaşına geldiği mesajını veren rezil zihniyetle...

Dini eleştireni öldürmek, dövmek, hapse atmak isteyen... oruç tutmayana saldıran mafya zihniyetiyle uğraşın...

Toplumu din adına birbirine düşüren tarikat ve cemaatlere gidip sataşın....

Din adına her türlü ayrımcılık tehdit ve düşmanlığı ortaya koyan zorbalarla mücadele edin.

Ne o, yoksa gücünüz dincilere yetmiyor diye hakaretin kaynağını bırakıp, dinden zulüm gören insanlara mı çemkireceksiniz.

Herhalde bu kadar da alçalmayacaksınız..... öyle değil mi !!

İşte tam da bu noktada, zerre kadar dürüstlüğünüz varsa şu soruya cevap vermek zorundasınız....;

Şimdi din adına yapılan tüm bu ayrımcılık, düşmanlık, ahlaksızlık ve zorbalık olmasaydı..., burada islam, allah veya peygamber hakkında kötü bir laf söylenecek miydi....? ( sadece "inanmıyoruz, mantıksız buluyoruz" gibi ifadeler olacaktı, o kadar)

Kuran'da, sadece inanmadı diye insanlara hayasızca tehdit ve hakaretleri saydırmak yerine... "herkes içinden nasıl geliyorsa öyle inansın ve yaşasın... biz sadece insanlığa değer veriyoruz" denilseydi... ve bunu gerçekte de yaşatsaydı burada hangimiz islam hakkında kötü konuşacaktık?

Anlamadığınızı anlatmaya çalışıyorum

yine söylüyorum kişi iman etmişse de etmemişsede kendinden sorumludur.

günahkarlık ayrı şeydir dinle bağdaşmaz.

bütün dinlerde ve hayatın kendisinde kurallar yasaklar ve serbestlikler mevcuttur aykırı davranan cezayı göze almış demektir, en basitinden kendi ailende  iş yerinde hatta yaşadığın ülkede talimatlara , hukuk kurallarına uymak zorundasın, uymazsan işten kovulursun zindana atılırsın ve dahası...

kişi adına konuşmak gerekirse yukarda bahsettiğin gibi iman etmiş insanın ayrımcılığı düşmanlığı kendisini bağlar ve ahiret günü hesap verecektir.

sana dilediğin gibi yaşa denilseydi ve herkes dilediği gibi yaşamayı ve inanmayı seçseydi sence insanlık nerde olurdu. Namus hak hukuk iyi ve kötü kavramları insanlığa nasıl ulaştı biliyormusun, insan bir fıtrat üzere doğuyor ve Allah ilk insan hz. Adem’den bu yana peygamberler aracılığıyla bizlere bunları öğretiyor gerek sahifeler gerek dört büyük kitaptada itikadi konularda insanlığın iyi işlerinde müjdeleneceği, aksi takdirde de cezalandırılacağı bildirilir. 

Bu hayatın her anındadır. 

bırak dünyada bir aile içinde bile belli kuralların olması gerekir Allah bütün dünyaya sadece bir günlüğüne kurallara bağlı olmaksızın istediğinize İnanın ve yaşayın dese kimbilir ne olacaktı savaşlardan geriye doğru düşün bakalım bunu tahayyüle hayal yetmez çünkü  İnsanın sınırı yoktur, 

ezan sesinden rahatsız olmanıza bir şey diyemem. Ama kimse gelip size zorla namaz kılın demez

dini kullanarak insanları sömürenlerin dışında

çoğu tarikat ve cemaat arasına da mürid görünümlü arkalarında emperyalist güçlerin olduğu kişiler fitne çıkarmaya çalışır onlarlada mücadele ederiz, 

Dinde zorlama yoktur size bu yüzden hakaret edenler varsa günaha girerler 

Dediler ki: “Dünya hayatımızdan başka hayat yoktur. Ölürüz ve yaşarız. Bizi ancak zaman yok eder.” Bu hususta onların bir bilgisi yoktur. Onlar sadece zanda bulunuyorlar.

(CASİYE/24)

Şimdi eğer zerre kadar utanmanız, insanlığınız, vicdanınız varsa, ya bu soruya dürüstçe cevap verin......., ya da vermeyin size kalmış.

Ölüm vuku bulurda ahiret hayatı için tekrar diriltilirsen  (kendimi es geçiyorum)  Allah’ a onun peygamberine ve islam dinine yaptığın hakaretleri ordada tekrarlayabilir misin?

tarihinde Tuğba tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

Ne zaman bilimsel teori, konsensus ve kanun terimlerini anlayacaksınız? Bilimsel dünyada teorinin 3. anlamı kullanılır, isterseniz TDK'dan bakarsınız. Ayrıca, teoriler hiçbir zaman kanun olmaz.

Biliyorum peki neden kanun olmaz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.