Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

4 hours ago, DeepBlue said:

Yaratılışta bir teori kabul etsene madem. Sanki o teoride bu ne asssdssd

Yaratılış bir teori falan değil. Gerekli kıstasları karşılayamıyor. Ad-hoc hipotez dahi değil. Sadece safsata.

Bunları algılayabilmek için önce bilimsel bilgi ve pozitif bilim terim ve kavramlarını öğrenmen gerekiyor tabii.

4 hours ago, DeepBlue said:

Arkeoloji biliminden de haberin yok @TheRationalAtheist gibi. Bu yüzden ikinizinde sayıklaması normal.

Yaratılış teorisi birçok bilim dalı ile içiçedir.Buna evrimsel üniv. de dahil.

arkeoloji bilimi ile ilgili durum neymiş, yazsana onu da tıpa yapalım.

Yaratılışla ilişkilendireceksen eğer, çok güleceğiz demektir. 

2 hours ago, DeepBlue said:

Hiç kafan basmıyor değil mi? Evrimsel fakülteler neyin peşinde? 

Yazsana şunu bakalım neyin peşindeymiş evrim fakülteleri :) ..de biraz daha gülelim. Sonra tıpa yapalım.

Bekliyoruz. Bir laf ettin arkasında duracan herhalde.

Onurlu insanın yapacağı bu.

Seni bilemem :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

Canlıların evrimi hakkında araştırma yapmak için. Yaratılışı çürütmek için değil. Siz onların sandığınız kadar umrunda değilsiniz.

Umur meselesi olarak gören sensin. Adamlar neticede canlılık nasıl ortaya çıktı arastırıyor dolayısı ile yaratılış teorisi gerçek mi değil mi araştırılmış oluyor. Fakat sende bunu anlayabilecek beyin olsa işte.. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Adamlar neticede canlılık nasıl ortaya çıktı arastırıyor dolayısı ile yaratılış teorisi gerçek mi değil mi araştırılmış oluyor. Fakat sende bunu anlayabilecek beyin olsa işte.. 

Yahu, nereden nereye geldin? Bu mu yaratılışa yatırılan para?

Ayrıca "yaratılış teorisinin" doğru olup olmadığını araştırmayı uzun zaman önce bıraktık. O "teori" gerçek değil, bilim dünyası kabûl etti zaten. Kabûl etmeyen saygın bilim akademisi kalmadı dünyada. Biz daha çok evrimden yola çıkarak canlıların nasıl evrimleştiğini buluyoruz, mesela Paratrechina Longicornis gibi.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, anibal yazdı:

Sen gibi salakların dangalak laflarını gözardı edip, canlıların ne iş olduğunu çözerek, hastalıktan kurtulacak ilacını, kısır olunca bebek sahibi yapacak yöntemi, sakatlanırsan eksiğini tamamlayacak suni organı, aç karnını doyurman için gereken yiyeceği vs. nasıl yapacaklarını öğrenip yapıyorlar. 

Evrim yalansa, domates, biber falan yeme, zira hepsi de, evrimsel olarak bizim var ettiğimiz türler, koyun, inek vs. de dahil, git deve boku falan ye. Evrim yalansa, ilaçta içme, mübarek deve sidiği yeter sana şifa olarak, malum bedeviniz de tavsiye etmiş zaten. 

8TC73Q.png.69a616caff408d2002df6fbd37b488f5.png

Hıaaaaaa evrim ne kadar süper lan :  D xd

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Yahu, nereden nereye geldin? Bu mu yaratılışa yatırılan para?

Ayrıca "yaratılış teorisinin" doğru olup olmadığını araştırmayı uzun zaman önce bıraktık. O "teori" gerçek değil, bilim dünyası kabûl etti zaten. Kabûl etmeyen saygın bilim akademisi kalmadı dünyada. Biz daha çok evrimden yola çıkarak canlıların nasıl evrimleştiğini buluyoruz, mesela Paratrechina Longicornis gibi.

Sende inandın tabi

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, DeepBlue yazdı:

O tanrı parçacığı teorisi idi

Sonra da ben adamların kendilerinin espri amaçlı "Tanrı Parçacığı" dediklerini gösterdim. Normalde kullanılan adı "Higgs Bozonu".

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://m.haber7.com/amphtml/bilim/haber/1012253-higgsin-tanri-parcacigi-ismi-sakasi&ved=2ahUKEwiN9s_Bi9baAhVMiKYKHUHdCXUQFjANegQIBxAB&usg=AOvVaw05uPv69pa4A6ue_vcuXT8U&ampcf=1

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

Ama bu espiriye senden başka sırıtan yok.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, anibal yazdı:

Bir şeyi elbette anlamış değilsiniz. 

"sana dilediğin gibi yaşa denilseydi ve herkes dilediği gibi yaşamayı ve inanmayı seçseydi sence insanlık nerde olurdu. "

Eğer bu denseydi, kimse gidip senin sandığın gibi yaşamazdı. Namus, hak, hukuk vs. kavramları insanlığa sonradan ulaşmadı. Bunlar insanlığın içinde olan şeyler zaten. Ama bu kavramların ağzına edilmesini sağlayan dinler, mesela işte cariyeleri alıp düzün, karıları dövün falan diyen dinler, tam tersine o kavramları insandan çıkardı. 

Eğer herkes dilediği gibi yaşayabilseydi, bugün ne tecavüz, ne yağma, ne vahşet, ne de o rezillikler kalırdı dünyada.

Bir dindar olarak din sizin içinizdeki insanı iğfal etmiş olduğu için anlamanız zor oluyor. Kadınlar, 50 erkekle yatmak istemez. Erkekler amanda her gün, günde üç posta farklı karıyla iş tutayım demez. İnsanlar amanda gideyim şunu çalayım, şunu çarpayım demez. Bunlar ancak insan olmaktan çıkarılmış olan dincilerin aklına gelecek rezilliklerdir. Ve dahası, insan sandığın gibi bir şey değil, aklına gelirse de, yapar. İşte o nedenle dinciler, dindarlar aşşağılık, rezil, sübyancı, tecavüzcü, vahşi, ilkel insanlar olurlar. 

Eğer bir gün dirilirsem tekrar ve o muhammed denen şerefsiz bedevi ve allah denen o godoş bedevi putçuğu karşıma çıkarsa, birini alıp ötekinin münasip yerine sokup, ağızlarına sıçarım sadece. Şu insanlığa yaptıkları, çektirdiklerinden sonra, bunlar elbette az, ama her doğruyu her yerde yazmak olmuyor, sonra amanda şöyle konuşuyor, böyle sokuşturuyor diye eşi dostu zor duruma düşürüp canlarını sıkıyor başka şerefsiz kepazeler.

Neuzübillah

Cennet ucuz değil

cehennem dahi lüzumsuz değil.

tarihinde Tuğba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Var zaten. Ben dinin olmadığı bir evde doğup büyüdüm, kendi çocuğum dinin olmadığı bir evde büyüdü ve biz hepimiz iç disipline sahip kendi halinde insanlar olduk, hayatımız birtakım doğrular etrafında devam etti.

Yazımı tekrar okursan daha iyi anlarsın sadece din kurallarından bahsetmedim

kuralsız bir yaşamın olmayacağını söyledim. Bu yüzden açıklamaların beni doğruluyor Yani inançsız bile olsan belli kurallar doğrultusunda yaşarsın.

12 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bu disiplini içimize Allah vermedi. O doğruları Allah'tan falan öğrenmedik.

Nerden öğrendin? Evrmciler gibi bin dereden su getirme kelime oyunlarıyla olacak iş değil. Felsefi bir açıklamada kabul etmiyorum bilimsel açıkla?

12 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Allah olmayınca insanlar birbirini boğazlayacak, sokaklarda herkes önüne gelenle uluorta yatacak, tecavüzler olacak, dünya hep ahlaksızlıkla dolacak mı sanıyorsun?

Bunları insanlara yaptıran şeyler dinlerin bizzat kendisi zaten. İnançsız, doğal insanı kötü, tehlikeli, ahlaksız, pis olarak etiketleyip beyninize öyle yerleştirmiş ve sizi esas pisliğin temizlik olduğuna inandırmış.

Kuran-o Kerim  incil ve Tevrat’ın tahrif olduğunu haber vermiştir, aklı başında bir insan bunları okuduğunda tahrif olduklarını anlar. Kuranda bu söylediklerinin hangisi söyleniyor? 

13 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Sen bu forumda değil de İslami bir forumda olsan şu yazıştığın erkeklerden en az on tanesi sana özel mesajla yürümüş, bin kere şansını denemişti. Evli olanlar da dahil.

Denemesi bedava... Git orada da bekar ve genç bir kadın olduğunu söyle, türbanlıyım de, bahsettiğin namus ve ahlak üzerine orada da yaz, zinayı lanetle, bekar kadınların seks yapmasının korkunçluğundan dem vur falan...

Bak nasıl güzel gül kokulu mesajlar alacaksın, ortak noktanız din üzerinden kirlilikleri nasıl güzel mis yapacaklar...

Senin bi derdin mi var. Bak bu konu sende takıntı oldu....fikir zikir meselesine dönüştü.

13 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Neyi anlatmaya çalıştığımı anlayacak mısın bilmiyorum, umulur ki anlarsın.

Kuşkun olmasın.

Yalnız bu cümlenin öğe yerleri tanıdık geldi!

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Tuğba said:

Neuzübillah

Cennet ucuz değil

cehennem dahi lüzumsuz değil.

Eğer olsaydı, cennet dindarlar için olamazdı. Cehennem ise zaten dindarın hayatı, her şeyi, olsaydı, dindarlar hiç oradna çıkamazdı.

Eğer bir tanrı olsaydı, cennet, cehenneme seçimin yolu, din denen bu aşşağılık pislik ve şer oyunlarına alet olmamaktan geçerdi.

Bir düşün, sen şeytan olsan, insanlığa bu kadar aşşağılık, rezil, şerefsiz ve vahşi etmek için dinden daha iyi bir yol bulabilir miydin?

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, DeepBlue yazdı:

Konu espirinin kalitesi değil, bilim fakültelerinin yaratılışı destekleyip desteklemedikleriydi.

8 saat önce, Tuğba yazdı:

Nerden öğrendin? Evrmciler gibi bin dereden su getirme kelime oyunlarıyla olacak iş değil. Felsefi bir açıklamada kabul etmiyorum bilimsel açıkla?

https://evrimagaci.org/article/tr/ahlakin-evrimsel-kokenleri-ve-ahlak-ile-tiksinme-arasindaki-iliski/amp

A- "Evrimciler" kelimesini kullanmak artık saçma olur. Zaten evrimi reddeden bilim fakültesi kalmadı, kaldıysa da ortadoğuda kaldı.

B- Ahlâkın evrimsel açıdan özelliği bir türün belirli davranışları geliştirerek o türün yaşamını sağlamasıdır. Ama eğer Sapiens'e bakacak olursak iş değişir çünkü olaya kültürel açıdan da bakmak gerekir. O kısım da belli zaten.

Sitelerde Paylaş

Bilimsel açıklama istiyorsun ama evrimcilerinki olmasın diyorsun? Nasıl olacak evrimsiz? Sen evrimi böyle kafadan reddedince bilimsel açıklama isteme hakkın ve de şansın kalıyor mu sanıyorsun?

Evrim, insan davranışlarının köken ve nedenlerini en doğru, en sağlam biçimde açıklayan tek bilimdir. Onu, dini direkt çöpe gönderiyor reddettiğiniz için bir şey anlayamıyorsunuz zaten. 

Formül şu: Fenotip=Genotip+Çevre

Yani fenotip ki buna şu anda insandan bahsettiğimiz insan diyelim, genetik özellikleri ve çevreden edindiği özelliklerden ibarettir. Ahlak adı verdiğimiz şey, doğarken genlerimizle getirdiğimiz bir dolu duyarlılığa bağlı davranışın sosyal hayata penetre olmuş haline verdiğimiz ad. Ahlakla doğuyoruz, onu, aile, büyüdüğümüz küçük çevre, okul, eğitim, toplum vb faktörleri içeren çevreyle şekillendiriyoruz.

İç disiplin, kişinin temelde ahlaki doğrularıyla direkt ilişkili olan; kendini kontrol etme, yönlendirme gibi davranışların dinamiğidir. İç disiplinin olmadığı yerde kişi doğru ve yanlışı, yararlı ve zararlıyı, iyi ve kötüyü pek de sağlıklı biçimde ayrıt edemez ve o disiplini dışarıdan sağlayan bir otoriteye ihtiyaç duyar. Sizin dünyanızda bu otorite Allah'tır. Kurallarınızı o koyar, doğruyu yanlışı size o dikte eder, tuvalet alışkanlığınıza kadar hayatınızı o düzenler ve kurallara uymayanı korkunç biçimlerde cezalandıracağını söyleyerek otoritesini güçlendirir.

Yani sizin iç disiplininiz yoktur, korkuyla disipline edilirsiniz. Ben de diyorum ki korkuyla disiplin olmaz. Korku kaynağı ortadan kalktığında ortada disiplin kalmaz çünkü. O yüzden sen günlerdir Allah'a inanmayan, onun kurallarını ve emirlerini yerine getirmeyen, onun dikte ettiği gibi yaşamayan insanların ahlaksız, önüne gelenle yatan insanlar olduğunu söyleyip duruyorsun. Örtünmeyen kadının "herkesin kadını" olduğunu haykırıyor, koca ve babalarını onları örtmedikleri için kadın pazarlayıcısı gibi görüyorsun.

Ve sen bu halinle çıkıp bize ahlak falan öğretiyorsun. 

Senin bi derdin mi var. Bak bu konu sende takıntı oldu....fikir zikir meselesine dönüştü.

Valla ben ateistim, özgürlüğüme bugüne dek kimse ipotek koymadı, zikrim neyse onu dibine dek yaşadım, yaşıyorum da. Yani zikrim sizin cenah gibi kirli ve pis olsa emin ol açıktan belli ederdim, sen de görürdün. O yüzden böyle kişiselleştirme, şu direkt hakaretlerine de bir son ver. Terbiyeli, edepli ol. 

Geldiğinden beri iğrenç suçlamalarda, hakaretlerde bulunuyorsun. Oysa ben seninle en yazışırken hiç kişiselleştirmedim, seni hedef almadım, sana laf sokmadım. Ama sınırı aşma artık.

Ahlak nedir, insan neden ahlaklıdır, özellikle ateistler, agnostikler veya genel olarak dinsizler (hatta hiç dindar olmayan inanırlar) neden dindarlardan daha ahlaklıdır, en ufak bir fikrin yok. Aman da siz zinayı meşru görüyorsunuz, ahlaksızsınız, maymundan geldiğiniz için özünüze dönüp uluorta çiftleşirsiniz vs vs diyen benim babam değil, sensin. 

Ben de sana dedim ki bak buradasın, bir sürü erkekle yazışıyorsun günlerdir. Öyle, di mi? Bu kadar ahlaksız, aklı uçkurundan başkasına çalışmaz zannettiğin ve habire ahlaksız olduklarını söyleyip durduğun bu erkeklerin tek bir tanesi sana bir şey dedi, yaptı mı? Genç kadınsın, bekarsın, türbanın falan var... Bu erkeklerin türbanlılar hakkındaki doğru ön yargılarını da onların kendi yazılarında okudun. Hani bu insanlar bu kadar uçkur düşkünü, zinayı falan hep meşrulaştırıyor, maymundan geldikleri için de uluorta çiftleşmeye pek müsait falan ya?

Bir de gidip İslami sitelerde yaz bunları dedim. Git de gör ahlakı, edebi, ertesi günü beklemeden özel mesajlarla nasıl yürüklerini seyret. Din adı altında nasıl sapkın, nasıl ahlaksız, nasıl saygısız, nasıl pis yaşadıklarını bir kere daha görürsün belki dedim.

Bu seninle, senin kadın kimliğinle ilgili değil. Sana edilmiş bir laf yok, ama anlamaman da doğal. Aklın tipik İslamcı gibi bel altından yukarıya çıkamıyor çünkü. Çıkmadığı için türban takıyorsun zaten...

Kuşkun olmasın.

Yalnız bu cümlenin öğe yerleri tanıdık geldi!

Kuşkum vardı, olduğu için sana tanıdık gelen o sözcükleri kullandım. Senin dilinden konuşunca belki bir daha düşünür de beni yanıltırsın dedim.

Nitekim anlamamış, senden bahsettiğimi zannedip kendini durduk yerde konunun odağı yapmışsın. Örtünmenizin altında yatan ve ruhunuzu okşayıcı nedenlerden biridir bu. Dişilik özelliklerinizi yüceltip ondan haz almak ve bu hazzı herkeslerle paylaşmak istemek gibi bir yanınız var. Yani İslam'da seks objesine indirgenmiş olmak dediğimiz ve bu nedenle gururunuzu incitmesini beklediğimiz şey, size kesin olarak haz veriyor. Bu hazzın temeli seksüel. Başka türlü örtünmeye bu kadar hevesli olmanız mümkün değil.

Uzun hikaye, başka bir zaman değinirim.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, DeepBlue yazdı:

Aptal... 

Adam, Higgs bozonu adı verilen o atomaltı parçaçacığın Tanrı parçacığı olduğunu söylüyor. "Tanrı yaptı zannettikleri şeyi yapan bu parçacık. Yani Tanrı bu parçacık oluyor" deyip şahane bir ironi yapıyor, ama siz gibi bilimden korkan ezikler "Aman da Cern'de Tanrı bulundu, işte Tanrı'yı işaret eden parçacık bu" deyip rezil oldunuz, oluyorsunuz.

Adam sizinle bin yılın dalga geçme hikayesine imza attı...

Sizin bu zekasızlığınızla birleşen sahtekarlığınız, yüzsüzlüğünüz ve utanmazlığınız yüzünden ettiği laftan pişman oldu ama olan oldu. Adamcağız bilimci tabii, ne bilsin Müslüman'ın ne olduğunu garibim...

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, DeepBlue said:

Umur meselesi olarak gören sensin. Adamlar neticede canlılık nasıl ortaya çıktı arastırıyor dolayısı ile yaratılış teorisi gerçek mi değil mi araştırılmış oluyor. Fakat sende bunu anlayabilecek beyin olsa işte.. 

O araştırmaların sonucu, yaratılışın bir osuruktan teyyareden ibaret martaval olduğunu ispatladı. O yüzden artık canlılığın ortaya çıkışında kimse yaratıcı falan iplemiyor. Ha, sen gibi süzme salaklar başka tabi. 

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, anibal yazdı:

O araştırmaların sonucu, yaratılışın bir osuruktan teyyareden ibaret martaval olduğunu ispatladı. O yüzden artık canlılığın ortaya çıkışında kimse yaratıcı falan iplemiyor. Ha, sen gibi süzme salaklar başka tabi. 

Ee yollada görek tahlil sonuçlarını. Raptor, gargoyle gibi animasyon,karakalem, çizgi filim resimlerini filan delil diye atacaksan kalsın.Kimse iplemez.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Aptal... 

Adam, Higgs bozonu adı verilen o atomaltı parçaçacığın Tanrı parçacığı olduğunu söylüyor. "Tanrı yaptı zannettikleri şeyi yapan bu parçacık. Yani Tanrı bu parçacık oluyor" deyip şahane bir ironi yapıyor, ama siz gibi bilimden korkan ezikler "Aman da Cern'de Tanrı bulundu, işte Tanrı'yı işaret eden parçacık bu" deyip rezil oldunuz, oluyorsunuz.

Adam sizinle bin yılın dalga geçme hikayesine imza attı...

Sizin bu zekasızlığınızla birleşen sahtekarlığınız, yüzsüzlüğünüz ve utanmazlığınız yüzünden ettiği laftan pişman oldu ama olan oldu. Adamcağız bilimci tabii, ne bilsin Müslüman'ın ne olduğunu garibim...

Zaten öyle bişey olamaz hanımefendi. Komik olan zaten bunu tanrı ile ilişkilendirmesi. Yaratılış teorisinin ne denli tutarlı ve mantıklı olduğunu göz önüne koyup sergilemesidir.Tersine adamın bilmeden yaptığı bu espiri islamı ve hadisleri destekliyor. Tabi senin bu hadisten haberin olmadığı için idrak edemiyorsun.O adamın ortaya attığı teoriyi en doğru şekilde teeeyyy 1400 küsür sene öncesinden peygamber haber vermiş. Hey gidi hey. Sen neyin kafasındasın.Peygamber hem de o devirde hiç bir teknolojik alet olmadan bu sözleri nasıl ortaya koyuyor. Bunları nerden biliyor. Durmadan pot kırıyorsun.Gerçekleri yüzüne vurduğumda da ağlamaklı oluyorsun. Neredeyse ağlıyacaksın. Tabi bunda kadın olmanın da verdiği duygusallık olabilir ama ne yapayım gerçekler bu.Gözlerini kapayınca senden baskasına gece olmuyor.Anla.

Sitelerde Paylaş
Just now, DeepBlue said:

Ee yollada görek tahlil sonuçlarını. Raptor, gargoyle gibi animasyon,karakalem, çizgi filim resimlerini filan delil diye atacaksan kalsın.Kimse iplemez.

Al bak bakalım, sana harvard'ın hayatın kökenleri araştırmaları:

https://origins.harvard.edu/research

Gördüğün gibi, listeye bile alınmayacak kadar kaale alınmıyor sen gibi salakların şu yaratılış zırvalığı.

Sitelerde Paylaş
Just now, DeepBlue said:

Zaten öyle bişey olamaz hanımefendi. Komik olan zaten bunu tanrı ile ilişkilendirmesi. Yaratılış teorisinin ne denli tutarlı ve mantıklı olduğunu göz önüne koyup sergilemesidir.Tersine adamın bilmeden yaptığı bu espiri islamı ve hadisleri destekliyor. Tabi senin bu hadisten haberin olmadığı için idrak edemiyorsun.O adamın ortaya attığı teoriyi en doğru şekilde teeeyyy 1400 küsür sene öncesinden peygamber haber vermiş. Hey gidi hey. Sen neyin kafasındasın.Peygamber hem de o devirde hiç bir teknolojik alet olmadan bu sözleri nasıl ortaya koyuyor. Bunları nerden biliyor. Durmadan pot kırıyorsun.Gerçekleri yüzüne vurduğumda da ağlamaklı oluyorsun. Neredeyse ağlıyacaksın. Tabi bunda kadın olmanın da verdiği duygusallık olabilir ama ne yapayım gerçekler bu.Gözlerini kapayınca senden baskasına gece olmuyor.Anla.

Salak, tanrı ile ilişkilendiren kim, moron? Adamın dediği, "işte tanrı bu", parçacığın teki işte. Hani salak salak sorup duruyorsunuz ya, kainat nasıl ortaya çıktı falan, işte o parçacık ortaya çıkardı. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...