Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

• İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, anibal yazdı:

Yahu sen nasıl bir salaksın? Hiç bir bok bilmeyip bir şey bilirmiş gibi boyuna osurup duran bir götten ibaretsin. Ölü birinin şeyinin dikleştiğini gördün mü diyor birde, gayet kendinden emin emin..

0b395ec0.jpg

https://www.wikiwand.com/en/Death_erection

Hazır ölüyken bile kalkacak kadar işleyeni bulmuşken, sok şu boklu kıçına da, sussun bari, daha fazla rezil rüsteva edip durmasın seni aleme...

Onları biliyorum. Demek istediğim istemli bi şekildeydi. İstemsiz kas hareketleri,tepkiler,kasılmalar vs. değil.Kırık bir muslukta su akıtabilir ama fışkırtmaz.Neden? çünkü; içinde cuzi bi miktar su kalmıştır  o damlıyordur, misalen. 

Sitelerde Paylaş

Birinin derdi mllet habire düdükleşiyor, kafir kadınlar günde on kişi ile birlikte oluyor... Ülen manyak sana ne kafir kadınlarından! Sayaç mı takacaksın kaç kere gerçekleşiyor diye çok mu merak ettin! Sen müminelerine bak onlarla ilgilen.

Birinin derdi daha da komik, ruhun varlığını komik saçma iddialarla ispata çalışmak! Buna "senin Kuran'ın ruhu iddia etmiyor ki sana ne oluyor" diye istediğin kadar söyle. Nato kafa nato mermer. Bunlar olmazlar. İnanç mı geri zekalılığa yol açıyor geri zekalılık mı inanca artık neye yorarsan...

Hayır yahu Kuran'ında ruh iddia edilir de sana ödev çıkar. Kuran'ında bile olmayan bir iddia için ne kendini paralıyorsun! Köle ruhluluk bu olsa gerek. Kraldan çok kralcı!

Ülen insanda bir bilinç bir uyanma olur, "haaaa bak ruh benim Kuranımda bile iddia edilmiyormuş" diye yeni bir şey öğrenir, bir aşama kaydeder be! Bilmeye bilmeye Kuran diye bir şeye inanmak kadar aptalca bir iş olur mu! Bilmiyorsun ne yazıyor, iyi bir şeyler yazıyordur mutlaka diye inanıyorsun! Böyle enayilik görülmedi dünyada!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 saat önce, DeepBlue yazdı:

Norepinefrin  hormonunu araştır. Ruh tehlikeyi sezdiği an saniyenin bilmem kaçta kaçında enerji salınımı oluşturur (-)buna enerjinin negatif yöne kayması diyebiliriz. (+) enerji ile oluşan zıt tepkime magnetik alanı vücuda etki edecek. beyin ve böbrek üstü bezleri uyarılacak. böylece bu hormonun salınımı tetiklenmiş olur,neticede ne demiştik;" metafizikte zıt kutuplar birbirini iter" demiştik. Bu sebeple madde dünyasında bunun etkisi tersine gözlemlenecek ve
noradrenalin bir stres hormonu olarak  görevini yapmaya başladığında, kaç-veya-savaş tepkisinde rol oynayacak.Ruhun bu magnetik enerjisi ile beyne gelen uyarılar sinirlerle birlikte kaslara taşınacak.Organizmanın korktuğu bu durumda genelde hareketsiz ve tüylerinin dikili bir şekilde durmasının nedeni budur. Allahualem. 

Senin ruh sandığın o şey amigdalanın ta kendisi salak çocuğum. Öyle bir şey ki bu amigdala, durmaksızın dedektör gibi çevreyi tarayarak olası tehlikelere karşı beyni uyarır ve tehlike olarak gördüğü durumda kişinin vur ya da kaç tepkisini vermesini sağlar.

Ve ruh sandığın bu müthiş şey -ki hepsi hepsi bir badem büyüklüğü ve şeklindedir- azıcık hasar aldığında kişide ne korku kalır ne endişe. Akreplerle yılanlarla oynarsın, biri karanlık ve ıssız bir yerde boğazına bıçak dayadığında sessiz sakin onunla muhabbet edersin, kaplan saldırdığında kaçmazsın, korku filmlerini kılın bile kıpırdamadan izlersin vs..

Ne oldu şimdi ruh?  Kireçlenip işlevini mi yitirdi?

Ki literatüre geçmiş bir kadın vaka var böyle. 

Enerji, ruh, bilmem ne diye sayıkla sen böyle. Araya bir iki hormon, nörotransmitter adı da serpiştirince bilimsel olduğunu zannet...

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Senin ruh sandığın o şey amigdalanın ta kendisi salak çocuğum. Öyle bir şey ki bu amigdala, durmaksızın dedektör gibi çevreyi tarayarak olası tehlikelere karşı beyni uyarır ve tehlike olarak gördüğü durumda kişinin vur ya da kaç tepkisini vermesini sağlar.

Ve ruh sandığın bu müthiş şey -ki hepsi hepsi bir badem büyüklüğü ve şeklindedir- azıcık hasar aldığında kişide ne korku kalır ne endişe. Akreplerle yılanlarla oynarsın, biri karanlık ve ıssız bir yerde boğazına bıçak dayadığında sessiz sakin onunla muhabbet edersin, kaplan saldırdığında kaçmazsın, korku filmlerini kılın bile kıpırdamadan izlersin vs..

Ne oldu şimdi ruh?  Kireçlenip işlevini mi yitirdi?

Ki literatüre geçmiş bir kadın vaka var böyle. 

Enerji, ruh, bilmem ne diye sayıkla sen böyle. Araya bir iki hormon, nörotransmitter adı da serpiştirince bilimsel olduğunu zannet...

Kunu o değil. Konu kılların dikleşmesi.Amigdalayla -saldırganlık veya uysallıkla - alakası yok.Amigdalan alınırsa tepkilerin değişebilir. Bu da ruhun varlığını ve (amigdala da dahil) beden üzerindeki etkisini gösterir.

Korkmuyorsa, ürpermiyorsa veya üşüdüğünde kıllar dikleşmiyorsa vs. ruhu negatif manyetik enerji salmıyor demektir.Neden irkilsin ki.Kendi kendine mantık kurduğunu sanıyorsun.Mantıksızlık çukuruna düşmüşsün haberin yok tabi.Yazdıkların evrimsel açıklamayı reddediyor farkındaysan.Amigdalan alınırsa oysa bu tepkilerin hiçbiri çıkmamalı ortaya. Ama çıkıyor. Neden?Çknkü ;Ruh diye bişey var.

Hem amigdalası alınan birinin kılları dikleşmeyecek mi yani?Gördüğün gibi konuyla alakasız.Ayrıca amigdalası olanda bu gibi durumlarda korkmayabilir.Yani neresinden tutarsan tut elinde kalıyor.Anlattıkların bilimsellikten uzak şehir efsanesi.Bknz.Timsahın ağzına kafa sokan adam'ın sonu.

Senin bahsettiğin konunun çoğu akılla alakalı. Git amigdala zedelenmesinin ortaya çıkardığı hastalıkları araştır. Yarım yamalak araştırmışsın.

Sitelerde Paylaş

Yalnız organlar ampüte edildiğinde ilgili sinirler duyarlılığını sürdürüyor. Böyle çok vaka var. Kolu alınıp kolum kaşınıyor diyen hastalar var. Bu durum bir ışık gördükten sonra o ışık kaybolduğunda bile göz sinirlerinde negatif bir etki bırakması gibi. Sinir hücrelerinin de hafızası var. Hatta beyinde hafızadan sorumlu bir bölge olmasına rağmen bu bölge hafıza konusunda tekel değil. 

Ahtapotların yerleşik merkezi bir beyinden ziyade, tüm sinir sisteminin beyin gibi davrandığı biliniyor. Yani ahtapotun bütün vücudu beyin!

Bunu dogmatikler ruh bir zaman önce kolu olduğunu hatırlıyor diye salakça yorumlar o başka! :D

Sitelerde Paylaş

Necip Fazıl da gözünü yumduğunda gördüğü renk karmaşasını merak etmiş, bir şiirinde bu merakını dile getirmiştir. 

Tabii o da bu renk cümbüşünü ruha bağlıyordu. Soruyu sormaktaki amacı ruh fikrini çağrıştırmaktı.

Fakat işte alakası yok. Sinir sistemi sadece elektrik sinyalleriyle çalışmaz. Elektro-kimyasal olarak çalışır. Bu da çok uzun kalıcı olmasa da sinirlerde bir süre kalıcılık sağlayan bir bellek oluşturur. Hatta ileri giderek bu kimyasal ileticiler halisünasyon görmemizi de sağlayabilirler.

Daha dün gece halisünasyon yatkınlığım olduğuna o  kadar apaçık bir kanıt elde ettim ki, bundan daha apaçık bir kanıt olamazdı.

Elon Musk'un uzaya fırlattığı Tesla arabayı uzaydan canlı yayında izliyordum. Araba yandan görüldüğü bir sıradaydı. Arabanın sürücü koltuğunda oturan uzay elbisesi başlığını bana doğru çevirip bana bakmasın mı! Birden gözlerim faltaşı gibi açıldı! Ne oluyor ulan dedim! Fakat görüntüleri izlerken hep olağan dışı bir şey olması beklentim vardı. Fakat bunun cansız elbisenin canlanması olacağı hiç aklıma gelmezdi. Ben arabaya bir meteor çarpıp camı kırılsa filan gibi bir şey bekliyordum. Beklentinin halisünasyon tetiklediğini çok görmüşümdür.

Fakat başlık bana doğru filan dönmemişti. Bu bir halisünasyondu. :D İşte buna nörotransmitterlerdeki kimyasalların kısa devre yapması yol açıyor.

İyi ki uzay giysisi başını bana çevirip bir de elini kaldırıp selam çakmadı ha! :lol: Eli kapının üzerinde duruyor ya!

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Hâlâ bağımsız üniversitelerin hiçbirisi yaratılışı mümkün görmüyor. Ne de herhangi bir metafiziksel açıklamayı kabûl ediyor. 

SPR: Society for Psychical Research 1882 den buyana araştır.Çoğunun gizli olması olası.Açıktan üniv. arama gizli olabilir.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, democrossian yazdı:

Kuran'dan çok Kurancı diye de bir deyim girecek literatüre artık:lol:

Ruhun negatif manyetik enerjisi mi:0_80cbc_37a71a73_L:Niye bunu basit bir pusula ile ölçüp Nobel'i kapmıyorsun salak evladım! Nasıl olsa manyetikmiş! Manyetik! Manyaktik olmasın sakın :D 

İyde bu bildiğin magnetizma değilki.Burda farklı bir enerjinin oluşturduğu manyetik kuvvet var.Ruh bilim dallarından olan psikometriyi araştırabilirsin.Adamlar birsürü  ölçümler elde etmişler.

Parapisikolojik birçok bilimsel çalışma bulman mümkün. Gizli yürütülüyordur belki çoğu.Nedeni gizil silah olarak kullanılabilecek olması olabilir.Lazer silahları, hidrojen bombaları,elektrik şokları yerine ; Psişik güçler,geleceğin üstün silahı yerine geçebilir.Hııaaa biraz abarttım ama atomda bölünemezdi zaten öyleya assdsssss

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, democrossian yazdı:

Yalnız organlar ampüte edildiğinde ilgili sinirler duyarlılığını sürdürüyor. Böyle çok vaka var. Kolu alınıp kolum kaşınıyor diyen hastalar var.

Bu olay ruhun varlığını işaret eder.Aklın geçmişe dönük psişik etkisi o kişide kolunun var olduğu hissini ruhunda uyandırmıştır.Geçmiş ve yaşadığı an arasındaki sınırlar kalkmış ve zamanla hepsini uzay ve zamanın üst bir planında görür yada hisseder hale gelmiştir.

Kısaca akla yerleşmiş kolunun var olduğu düşüncesinin psişik enerjisi ruhu etkilemiş ve kişi ruhunda bu etkinin izlerini yaşamıştır.

Sitelerde Paylaş

Dindarr değilsen hepiniz aynı kafadan eksiklersiniz demektir, elli kere mi söyleyeceğiz insanların ruhları olduğu Kuran'da bile iddia edilmiyor diye be! Önce bir Kuranınızı öğrenin Kuranınızı!

Sen araştırdın da bir bot mu öğrendin. Gidip çöpü karıştırsan bundan iyiydi! Gerçek bir şeyler bulurdun hiç olmazsa! :D

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 28.04.2018 at 17:17, DeepBlue yazdı:

SPR: Society for Psychical Research 1882 den buyana araştır.Çoğunun gizli olması olası.Açıktan üniv. arama gizli olabilir.

Metafiziksel olay göremedim, sadece hipnozla ve bilinçaltıyla alâkalı araştırma yapıyorlar.

Düzenleme: Aslında paranormâl olduğu iddia edilen olaylar hakkında araştırma yapıyorlar. Ama metafiziksel bir açıklama kabûl ettiklerine dair bir makâle bulamadım.

tarihinde TheRationalAtheist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bir Kuranını ara tara da öyle gel, hiç insanların ruhları olduğunun geçtiği bir pasaj var mı. Yalan dolan süsleme meallerde gördüklerine hemen atlama, hepsi yalan. Arapça kelimeleri kontrol et. Ruh kelimesi arapçadır, direk ruh diye geçmesi lazım. Kuran'da ruh dediği hiç bir zaman insanların ruhları değildir. 

Siz Müslüm bile değilsiniz, çünkü islamı bilmiyorsunuz. Siz evangelistlerin size kakaladıklarına inanıyorsunuz. Yok ruh varmış, yok evrim yalanmış cart curt... İnandığınız islam değil, evangelistlerin size kakaladıkları.

Herif evrim yalan diye diye yıllarca yarı çıplak kadın oynattı televizyon pavyonu işletti de son son bir iki cılız tepki anca gelebildi. O da herif Müslümler tepki vermedikçe azıtıp artık kadınlara striptiz yaptırmaya, çizmeyi aşmaya başlayınca! Bir iki cılız ses anca çıkabildi! Size evangelist zırvalarını habire kakaladı da kakaladı, bol bol yediniz.

Sizin rezil haliniz bu işte... Açıp konuşacak ağzınız yüzünüz olmaması lazım, dilli düdük gibi ötüyorsunuz!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...