Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

40 dakika önce, anibal yazdı:

Eee ,salaksın işte... Onlar maymun da değildi.. Hem onlar varken insan da yoktu ortada, hangi insna gidip maymuna dönecek ki, budala...

Bir de kendince espri kasmış salak. 

Konu hakkında hiç bilgin olmadığı belli. Ilimsiz fikir sahibi olursan işte böyle olur. Arkeoloğlardan iymi biliyorsun. Neanderthallerle ilgili aç belgesel izle.İnsan yoktu madem mezarlardan çıkan flüt neyin nesiydi? Diğer araç gereçleri saymıyorum bile.Az mantıklı ol.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

39 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Kur'an'da kavim der. Kavimler tanımları gereği insanlardan oluşur. Maymun olan Homo türü yok zaten.

Tür mür yok zaten.Onlar helak olmuş insanlar.Bilim bunu anlamlandıramaz.Ee anlamlandıramıyorda zaten.Gerçekler başka anlayana.

Sitelerde Paylaş
Just now, DeepBlue said:

Konu hakkında hiç bilgin olmadığı belli. Ilimsiz fikir sahibi olursan işte böyle olur. Arkeoloğlardan iymi biliyorsun. Neanderthallerle ilgili aç belgesel izle.İnsan yoktu madem mezarlardan çıkan flüt neyin nesiydi? Diğer araç gereçleri saymıyorum bile.Az mantıklı ol.

Emin ol, arkeologlardan iyi biliyorum, zira benim işim bu zaten, neyin ne olduğunu bilmek...

Belgesel izlemeye falan hacetim de yok, sen gibi salak samanyolu belgesellerinden öğrenmedik biyolojiyi. 

Araç gereç yapmak, flüt yapıp çalmak insana mahsus bir şey değil ki. Bunları yapmak insan olmaya yetiyor sanan salağın birisin işte. Neanderthal'de flüt yapmış çalmış olabilir, bu onu insan yapmaz, budala. Bir papağanın insan gibi konuşması, taklit değil, konuşması, onu insan mı yapar mesela, budala?

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, anibal yazdı:

Emin ol, arkeologlardan iyi biliyorum, zira benim işim bu zaten, neyin ne olduğunu bilmek...

Belgesel izlemeye falan hacetim de yok, sen gibi salak samanyolu belgesellerinden öğrenmedik biyolojiyi. 

Araç gereç yapmak, flüt yapıp çalmak insana mahsus bir şey değil ki. Bunları yapmak insan olmaya yetiyor sanan salağın birisin işte. Neanderthal'de flüt yapmış çalmış olabilir, bu onu insan yapmaz, budala. Bir papağanın insan gibi konuşması, taklit değil, konuşması, onu insan mı yapar mesela, budala?

Sen sana yutturulmuş bilgiler ile ezbere konuşuyorsun.aynen.o bahsettiğin papağanlar gibi.hiç araştırmadın değil mi?hep ezber.

Bu aşağılık maymun edilmiş insanlar en temel ihiyaçlarını bile karşılamaktan aciz bilime göre. Yine tamamı açlıktan ölmüş yapılan diş incelemelerine göre. Demek ki o kadar kötü bir duruma düşürülmüşlerki beslenmek, temizlik nedir bilmemişler bile öyle sefil yaşayıp ölüp gitmişler.cahilsin işte. flüt yapacak zekada olduklarını sanıyorsun. Ne flütü. Temel ihtiyaç karşılamak ne bilmiyorlar. Öyle aşağılanmışlar.işte gereçler.akıl ve mantığa uyan.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, DeepBlue yazdı:

Kerizlikle ne alaka senin kurandan haberin yok. Tanrı; katında, yıl kavramının farklı olduğunu cahil araplar nezdinde sanada söylüyor heralde.Sen hangi kurana inaniyorsan ben bilmem.

Keriz,

Adem’in soyağacı bellidir,6000 yıl önce yaşamıştır.

Maymun ettim dediği yahudiler,neandertaller değil,senin Allahın neandertelleri bilmez.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, DeepBlue said:

Sen sana yutturulmuş bilgiler ile ezbere konuşuyorsun.aynen.o bahsettiğin papağanlar gibi.hiç araştırmadın değil mi?hep ezber.

Bu aşağılık maymun edilmiş insanlar ....

Tüm hayatını arapların yahudilerin kıçından salladığı palavralara göre şekillendiren senin gibi bir dincinin bilimi rehber almış insanlara ezberci demesi çok komik. Bir insanın bir tanrı tarafından maymuna çevrilebileceğini ancak senin gibi mağara devrinde kalmış ilkel insanlar düşünebilir. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Abdülmalik yazdı:

Keriz,

Adem’in soyağacı bellidir,6000 yıl önce yaşamıştır.

Maymun ettim dediği yahudiler,neandertaller değil,senin Allahın neandertelleri bilmez.

israiliyat şeyine batmışsın gibi seziyorum.Beynin doğmalar ile yıkanmış.Senin gibi her söylenene inana derler keriz.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tüm hayatını arapların yahudilerin kıçından salladığı palavralara göre şekillendiren senin gibi bir dincinin bilimi rehber almış insanlara ezberci demesi çok komik. Bir insanın bir tanrı tarafından maymuna çevrilebileceğini ancak senin gibi mağara devrinde kalmış ilkel insanlar düşünebilir. 

Ortada bir yalan yok.Tanrı gerçek. Neanderthaller orda. Tarih tüm çıplaklığı ile karşında duruyor. Kuran ifadesi herseyi açıklıyor.

Sitelerde Paylaş
On 02.05.2018 at 12:31, DeepBlue yazdı:

Ne sayıklıyorsan. İnsandılar ya sora... 

Araf-166:  Kibirlenip de kendilerine yasak edilen şeylerden vazgeçmeyince onlara: Aşağılık maymunlar olun! dedik.

Önceden insandılar, sonra da maymun mu oldular? Bunu destekleyecek bağımsız kaynağınız var mı? Homo Neanderthalensis ne maymun ne de insandır. İnsandan farklı bir türdürler. Nereden çıkardınız aynı tür olduklarını? Kur'an mı? Kur'an'ın doğru söylediğini nereden biliyorsunuz?

On 02.05.2018 at 14:08, DeepBlue yazdı:

Kerizlikle ne alaka senin kurandan haberin yok. Tanrı; katında, yıl kavramının farklı olduğunu cahil araplar nezdinde sanada söylüyor heralde.Sen hangi kurana inaniyorsan ben bilmem.

Kaç dönemde neyi yarattığını söyleyen ayetleri getirir misiniz?

On 02.05.2018 at 14:10, DeepBlue yazdı:

Konu hakkında hiç bilgin olmadığı belli. Ilimsiz fikir sahibi olursan işte böyle olur. Arkeoloğlardan iymi biliyorsun. Neanderthallerle ilgili aç belgesel izle.İnsan yoktu madem mezarlardan çıkan flüt neyin nesiydi? Diğer araç gereçleri saymıyorum bile.Az mantıkol.

Yine de modern insanlarla çiftleşseler bile çiftleşip neslin devamını getirecek çocuk yapamazlar. Dolayısıyla farklı türlerdir.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/İnsan

Burada kullanılan "insan" tanımıyla Kur'an'da ve TDK'da kullanılan "insan" tanım farklıdır. Onlar sadece Homo Sapiens'i ifade eder.

On 02.05.2018 at 15:02, DeepBlue yazdı:

Bu aşağılık maymun edilmiş insanlar en temel ihiyaçlarını bile karşılamaktan aciz bilime göre. Yine tamamı açlıktan ölmüş yapılan diş incelemelerine göre. Demek ki o kadar kötü bir duruma düşürülmüşlerki beslenmek, temizlik nedir bilmemişler bile öyle sefil yaşayıp ölüp gitmişler.cahilsin işte. flüt yapacak zekada olduklarını sanıyorsun. Ne flütü. Temel ihtiyaç karşılamak ne bilmiyorlar. Öyle aşağılanmışlar.işte gereçler.akıl ve mantığa uyan.

Kafayı mı yediniz? Homo Neanderthalensis diğer birçok Homo türü gibi Homo Sapiens tarafından yok edildi.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Neanderthal_extinction

Sitelerde Paylaş
53 minutes ago, DeepBlue said:

Ortada bir yalan yok.Tanrı gerçek. Neanderthaller orda. Tarih tüm çıplaklığı ile karşında duruyor. Kuran ifadesi herseyi açıklıyor.

Tüm gerçekliği ile karşımda duran arapların ve yahudilerin kıçlarından salladığı zırvalar ve bu zırvaların peşine takılıp gerçek sanan senin gibi zırcahiller.

Eğer bu tanrı dediğin zımbırtı gerçek olsa onu konu alan alana din, mitoloji, inanç değil bilim denirdi. Daha bu kadar basit akıl yürütmeyi bile yapamıyorsun. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, DeepBlue said:

israiliyat şeyine batmışsın gibi seziyorum.Beynin doğmalar ile yıkanmış.Senin gibi her söylenene inana derler keriz.

Bu forumda kendi kendine keriz diyen ilk kişi sensin sanırım, bu israiliyat denen zırvanın peşine takılan sensin. Senin dinin bu israiliyat zırvası üzerine kurulmuştur.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, DeepBlue said:

Gene bir tarafına kaçacak laflar ediyorsun her zamanki gibi. Ama bıktım kıçına bir şeyler sokup durmaktan. Açılktan ölünce insna olunmuyorsa, bu ne peki:

Image result for etiyopya açlık akbaba

Salak, flü yapacak zekanın nesi var ki, dangalak. Ne aşağılandılar ne bir şey. Dahası, insanlarla karıştılar hatta.Tahminen işte sen gibi salaklar saf neandterhal DNA'sı ile yaşıyorsunuz ki, flüt yapmayı becerseniz de, ötesine zerre aklınız ermeyip böyle düttürü, düttürü ötüp duruyorsunuz.

Sana ödev, salak ve dangalak evladım. Git, Bir gri afrika papağanı olan Alex'in hayatını bul, izle de azıcık hayvan deyip geçmemeyi öğren. Kaz kafalı diyorum ama, hakaret oluyor kazlara...

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, DeepBlue yazdı:

Kuranda zaten bu kavimden (neanderthallerden) bahseder. Ve ekler yeryüzünü gezin dolaşın, geçmiş kavimlere ne olmuş araştırın bulun der.Bunlar Allah u tealanın kitabını doğrulayan apaçık bulgulardır.Önceki mesajlarımda detay var. Öğrenmek isteyen okur, öğrenebilir.Neantertal vadisi dışında birçok yerde bu insanlra ait veriler bulunmuş (asya, avrupa, afrika)gördüğünüz gibi tek bir bölgede değil. Bu kavimlerin aynı sonu sadece. 

Şaka mı bu?

Neanderthllere kitap gönderilmiş onlar da kitaba uymayıp Allah tarafın dan yok mu edilmiş?
Başkan,neanderthaller homo sapiens sapiens mi sizce? yani bizler gibi konuşan (ses çıkarabildikleri söyleniyor) okuyan ve üstüne üstlük elçisi gelmiş KİTABI GELMİŞ inanmassanız sizi yakacak inanırsanız cennete alacak denmiş bunlara öyle mi?
Sen hiç  Neanderthllere ait fosillere baktın mı kafatası yapısına alın genişliklerine vucut yapılarına bi göz attın mı..?

Sonra da deizm neden yayılıyo..az bile yayılıyo.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, TheRationalAtheist said:

Önceden insandılar, sonra da maymun mu oldular? Bunu destekleyecek bağımsız kaynağınız var mı? Homo Neanderthalensis ne maymun ne de insandır. İnsandan farklı bir türdürler. Nereden çıkardınız aynı tür olduklarını? Kur'an mı? Kur'an'ın doğru söylediğini nereden biliyorsunuz?

Kaç dönemde neyi yarattığını söyleyen ayetleri getirir misiniz?

Yine de modern insanlarla çiftleşseler bile çiftleşip neslin devamını getirecek çocuk yapamazlar. Dolayısıyla farklı türlerdir.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/İnsan

Burada kullanılan "insan" tanımıyla Kur'an'da ve TDK'da kullanılan "insan" tanım farklıdır. Onlar sadece Homo Sapiens'i ifade eder.

Kafayı mı yediniz? Homo Neanderthalensis diğer birçok Homo türü gibi Homo Sapiens tarafından yok edildi.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Neanderthal_extinction

Modern insanla çiftleşip, basbaya üreyip taa bu zamana kadarda gelebilen melezlerinin olduğunu biliyoruz: DNA'ları elimizde. 

Basitçe, kızıl saçlar mesela, onlardan alınmış bir genetik özellik. Daha başka da bir sürü var böyle genler. Özellikle arap ve berberilerin, baya baya hepsi neanderthal kırması örneğin. 

mtDNA açısından bakılınca, insan erkek, neanderthal kadından olan bebeklerin üremeye devam etmiş olduğuna dair pek bir emare yok. Yani, mtDNA'larımızda neanderthal kalıntıları görülmüyor. Genede, mesele üreme olunca, hayat her zaman bir yolunu bulmuştur, kesin konuşmamak doğru olur. 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, sağduyu yazdı:

Tüm gerçekliği ile karşımda duran arapların ve yahudilerin kıçlarından salladığı zırvalar ve bu zırvaların peşine takılıp gerçek sanan senin gibi zırcahiller.

Eğer bu tanrı dediğin zımbırtı gerçek olsa onu konu alan alana din, mitoloji, inanç değil bilim denirdi. Daha bu kadar basit akıl yürütmeyi bile yapamıyorsun. 

Ama bilimle  Allah’ın olmadığını da öne süremezsin... Allah akılla bilinir.

bildiklerini kalbinle görmedikçe anlayamazsın.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, Tuğba said:

Ama bilimle  Allah’ın olmadığını da öne süremezsin... Allah akılla bilinir.

bildiklerini kalbinle görmedikçe anlayamazsın.

Bal gibi de öne sürerim, bilim gözlemle, deneyle, kanıtla çalışır palavrayla, zırvayla değil. Sen rehber olarak bilimi değil de arap zırvalarını seçersen böyle zırvalaman da kaçınılmaz olur.

Bu kalple görmek lafını deli saçması, zırva iddialarını kanıtlarla, gözlemle, deneyle, mantıkla, akılla kanıtlayamayan şarlatanlar, sahtekarlar, palavracılar kullanır. Bu şarlatanlar kıçından sallar, sallar sonra da bu sallamalarını iplemeyenleri kalple görmemekle suçlarlar aynen senin yaptığın gibi.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bal gibi de öne sürerim, bilim gözlemle, deneyle, kanıtla çalışır palavrayla, zırvayla değil. Sen rehber olarak bilimi değil de arap zırvalarını seçersen böyle zırvalaman da kaçınılmaz olur.

Bu kalple görmek lafını deli saçması, zırva iddialarını kanıtlarla, gözlemle, deneyle, mantıkla, akılla kanıtlayamayan şarlatanlar, sahtekarlar, palavracılar kullanır. Bu şarlatanlar kıçından sallar, sallar sonra da bu sallamalarını iplemeyenleri kalple görmemekle suçlarlar aynen senin yaptığın gibi.

Acaba bilimin herdalına vakıfmısın da bu kadar net konuşuyorsun....bilimin alanı olmayan bir konuysa madem,  bilim Allah’ın yokluğunu da ispatlayamaz diyorum. 

hep ezber konuşmalar ve takiben hakaretler şaşırmadım.

tarihinde Tuğba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, Tuğba said:

Acaba bilimin herdalına vakıfmısın da bu kadar net konuşuyorsun....bilimin alanı olmayan bir konuysa madem,  bilim Allah’ın yokluğunu da ispatlayamaz diyorum. 

hep ezber konuşmalar ve takiben hakaretler şaşırmadım.

Bilimin her dalına vakıf olmam gerekmiyor bilimsel düşünceyi, bilimin çalışma metodunu bilmem için, sağlıklı, düzgün düşünen bir beyin yeterli.

Elinde Allah adında bir tanrı olduğuna dair ne gibi bir kanıt var? Kanıt diye getirdiğin her şey arapların kıçlarından salladığı palavralar. 

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bilimin her dalına vakıf olmam gerekmiyor bilimsel düşünceyi, bilimin çalışma metodunu bilmem için, sağlıklı, düzgün düşünen bir beyin yeterli.

Elinde Allah adında bir tanrı olduğuna dair ne gibi bir kanıt var? Kanıt diye getirdiğin her şey arapların kıçlarından salladığı palavralar. 

İki cümleyi bile küfürsüz bitiremiyorsunuz 

Sitelerde Paylaş
Just now, Tuğba said:

İki cümleyi bile küfürsüz bitiremiyorsunuz 

Şu yazdığım mesajın neresinde küfür var be? Verecek cevabı olmayanlar genellikle karşısındakinin mesajının içeriğine değil de üsluba odaklanıp oradan kendileri adına bir mağduriyet çıkarmaya çalışırlar. Dincilerin tipik tavrıdır bu. Kendisinden olmayanlara her türlü hakareti, aşağılamayı, baskıyı, zulmü yaparlar, sonra da hiç utanmadan, arsızca, yüzsüzce bu baskıya, zülme, hakaretlere direnenleri, karşı çıkanları, gerçekleri, doğruları, aklı, bilimi, vicdanı, iyiyi, güzeli, adaleti savunanları zalim, kafir, gavur vs diye suçlarlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...