Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

2 hours ago, Tuğba said:

Aynı kelimeyi anibalde yazmış biraz daha açabilir misin net yazında ona göre cevap verelim. 

Hala akıl şuur zeka vicdan hakkında bir cevap veremediniz, 

Hakaret etmek için onca kelime sarf ediyorsunuz hadi doğal popülasyonla aklı şuuru zekayı  açıklayın 

Kişi muhatabına bir hakaret ettiği zaman muhatabının ona daha ağır bir şekilde hakaret edeceğini bilmelidir ama ben duruyorum neden çünkü sabretmenin hakaret etmekten daha faydalı ve hakaret etmenin de bir acziyet olduğunu düşünüyorum. 

Genelde bir organa birden çok görev yüklenmiştir. Biyologların görevi, her bir organın işleyişini ve ne gibi vazifeleri bulunduğunu ortaya koymaktır. Fakat bazı biyologlar, işin kolayına kaçmakta, görevini bilemediği organı lüzumsuz ve artık olarak nitelemektedir. İdeolojik davranarak, vazifesiz saydığı organları, bu canlının evrimleştiğini iddia ettiği ilkel atalarından kalmış gereksiz organ olarak ileri sürmektedir.

şimdi ben hikmetini bulamayıp tahkik etmeyen tahayyüle dayanıp milyon senelerden bahsedip kelime tekrarı yapıp organın işlevini araştırmak yerine kalıntı diyen bir biyologun sözüne kanıp evrimleşmeye inansam senin nazarında bilge  mi olucam. O belgelik sana kalsın. 

Akıl şuur zeka vicdan hakkında bu forumda trilyon kere yazıldı.

Sen önce teori kanun meselesini anladın, cahilliğini farkettin mi şunu yazsana bir kere?

Vestijyal organlara ne zaman atladın? Maymun musun sen? Daldan dala atlayarak uyutacağını mı sanıyorsun karşındakini..?

Ha  gerekirse vestijyal organlar meselesi de öğretilir sana ama, sen evrimi ve dayanağını vestijyal organlardan falan mı ibaret zannetin, a saf Tuğba?!

Bak teori kanun meselesinde ortaya çıkan cahilliğinin evrim konusunda da aynı şekilde orada olabileceğini akıl edebilemiyor musun?

İnsan biraz tedbirli yazar yahu. Cahil cesareti nereye kadar?

Evrimle ilgili sorduğum "o" sorulara halen daha cevap veremeyen Tuğba? 

Hiç mi rahatsızlık duymuyorsun? Sen işi pişkinliğe vurduğun sürece, ben de önüne getirip dürtmeye devam edicem.

Ta ki cevap verip, veyahut pes edene kadar.

Ama işte o vakte kadar bir daha evrim kelimesini ağzına almak dahi haddine değil.

Ne tahayyülü ne bilgeliği Tuğba, o sorular senin evrimle ilgili tahayüllerinin ipini çekiyor işte. Jeton düşmedi mi hala?

Senin tahayüllerini bitip bilgeliğin başladığı yer işte o sorular.

Cevap veremediğin müddetçe evrimi kabul etmiş sayabilirsin kendini. Git abilerine falan sor istersen..

Bir daha getireyim önüne istersen..İster misin?

Baktın bu iş olmuyor, o vakit otur sor bakalım kendine:

"MADEM EVRİM YALAN, YARATILIŞ GERÇEK, O ZAMAN BEN NEDEN O SORULARA CEVAP VEREMİYORUM" diye..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 saat önce, teflon yazdı:

Akıl şuur zeka vicdan hakkında bu forumda trilyon kere yazıldı.

Sen önce teori kanun meselesini anladın, cahilliğini farkettin mi şunu yazsana bir kere?

Vestijyal organlara ne zaman atladın? Maymun musun sen? Daldan dala atlayarak uyutacağını mı sanıyorsun karşındakini..?

Ha  gerekirse vestijyal organlar meselesi de öğretilir sana ama, sen evrimi ve dayanağını vestijyal organlardan falan mı ibaret zannetin, a saf Tuğba?!

Bak teori kanun meselesinde ortaya çıkan cahilliğinin evrim konusunda da aynı şekilde orada olabileceğini akıl edebilemiyor musun?

İnsan biraz tedbirli yazar yahu. Cahil cesareti nereye kadar?

Evrimle ilgili sorduğum "o" sorulara halen daha cevap veremeyen Tuğba? 

Hiç mi rahatsızlık duymuyorsun? Sen işi pişkinliğe vurduğun sürece, ben de önüne getirip dürtmeye devam edicem.

Ta ki cevap verip, veyahut pes edene kadar.

Ama işte o vakte kadar bir daha evrim kelimesini ağzına almak dahi haddine değil.

Ne tahayyülü ne bilgeliği Tuğba, o sorular senin evrimle ilgili tahayüllerinin ipini çekiyor işte. Jeton düşmedi mi hala?

Senin tahayüllerini bitip bilgeliğin başladığı yer işte o sorular.

Cevap veremediğin müddetçe evrimi kabul etmiş sayabilirsin kendini. Git abilerine falan sor istersen..

Bir daha getireyim önüne istersen..İster misin?

Baktın bu iş olmuyor, o vakit otur sor bakalım kendine:

"MADEM EVRİM YALAN, YARATILIŞ GERÇEK, O ZAMAN BEN NEDEN O SORULARA CEVAP VEREMİYORUM" diye..

Ben Evrime inanmıyorum sen ikna olmuş olabilirsin ama ben mantık dışı buluyorum. Ve soru soruyorum, insan gibi cevap vermeyi bilmiyor musun?

Ve ısrarla müthiş bir şekilde lafı dolandırıyorsun. hesabına gelince, başkasını alıntıladığım halde atlayıp cevap veren de sensin, üstüne hakaret edende sensin, şimdi kalkmış önce sorduklarıma cevap ver diyorsun bi daha sor ne var.

Cehaletten bahsederken kırk kere düşün bence

En büyük cahil varlığının bir amacı olmadığını düşünen ve ölünce yok olacağını sanan sensin.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Tuğba yazdı:

Genelde bir organa birden çok görev yüklenmiştir. Biyologların görevi, her bir organın işleyişini ve ne gibi vazifeleri bulunduğunu ortaya koymaktır. Fakat bazı biyologlar, işin kolayına kaçmakta, görevini bilemediği organı lüzumsuz ve artık olarak nitelemektedir. İdeolojik davranarak, vazifesiz saydığı organları, bu canlının evrimleştiğini iddia ettiği ilkel atalarından kalmış gereksiz organ olarak ileri sürmektedir.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, beş kalır yazdı:

Alıntılanmak yanlış mı?

Sana tümünü oku desem ve ne düşündüğünü sorsam ? 

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Tuğba yazdı:

Alıntılanmak yanlış mı?

Hayır değildir. Ancak alıntılanan içeriğin kaynağını göstermemek sizi art niyetli gösterebilir. 

25 dakika önce, Tuğba yazdı:

Sana tümünü oku desem ve ne düşündüğünü sorsam ? 

Bana öyle olmalarının bir hikmeti olması gerektiğini, çünkü Allah'ın herhangi bir şeyi hikmetsiz yaratmadığını söylüyor. Ancak herhangi bir hikmet ise göstermiyor.

Peki size ne söylüyor? Söylediği şey, sizi ikna etmeye yetti mi?

tarihinde beş kalır tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, beş kalır yazdı:

Hayır değildir. Ancak alıntılanan içeriğin kaynağını göstermemek sizi art niyetli gösterebilir. 

Bana öyle olmalarının bir hikmeti olması gerektiğini, çünkü Allah'ın herhangi bir şeyi hikmetsiz yaratmadığını söylüyor. Ancak herhangi bir hikmet göstermiyor.

Peki size ne söylüyor? Söylediği şey, sizi ikna etmeye yetti mi?

Muhakkak ki bir değil bin ömür bile hikmetleri anlamaya yetmez. Ama tek bir hikmet bile diğer tüm hikmetlerin varolacağı gerçekleşeceği anlamına gelir

http://www.risaleforum.net/islamiyet-72/kuran-i-kerim-82/kuran-i-kerimden-kissalar-85/353-kuranda-ki-bilinmeyen-gercekler.html

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Tuğba yazdı:

Muhakkak ki bir değil bin ömür bile hikmetleri anlamaya yetmez. Ama tek bir hikmet bile diğer tüm hikmetlerin varolacağı gerçekleşeceği anlamına gelir

http://www.risaleforum.net/islamiyet-72/kuran-i-kerim-82/kuran-i-kerimden-kissalar-85/353-kuranda-ki-bilinmeyen-gercekler.html

Neden konuyla alakasız bir içeriğe yönlendiriyorsunuz? Yoksa bizlerin bu ayet ve yorumlardan bihaber olduğumuzu mu ima etmeye çalışıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Tuğba yazdı:

Bilmiyorum ama söyleme gereği duydum

3 dakika önce, beş kalır yazdı:

Neden konuyla alakasız bir içeriğe yönlendiriyorsunuz? Yoksa bizlerin bu ayet ve yorumlardan bihaber olduğumuzu mu ima etmeye çalışıyorsunuz?

Sen Hikmet aramıyor musun?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tuğba yazdı:

Bilmiyorum ama söyleme gereği duydum

Ben, hikmeti olduğunuzu söylediğiniz hayvanların o özelliklerinde herhangi bir hikmetin olmadığını bildiğinizden, başka bir içerikten kendinizi savunmaya çalıştığınızı görüyorum.

4 dakika önce, Tuğba yazdı:

Sen Hikmet aramıyor musun?

Evet, şayet varsa bir hikmet onu bulmaya çalışıyorum ama onu yaratmaya çalışmıyorum. İlgili ayetlerle yapılmış olan yorumların üretilmiş birer fantezi olduklarını düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Hikmet demişken;

Kehf/74.     Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Bu ayetlerde anlatılan kıssada nasıl bir hikmet var acaba?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, beş kalır yazdı:

Ben, hikmeti olduğunuzu söylediğiniz hayvanların o özelliklerinde herhangi bir hikmetin olmadığını bildiğinizden, başka bir içerikten kendinizi savunmaya çalıştığınızı görüyorum.

Evet, şayet varsa bir hikmet onu bulmaya çalışıyorum ama onu yaratmaya çalışmıyorum. İlgili ayetlerle yapılmış olan yorumların üretilmiş birer fantezi olduklarını düşünüyorum.

Bende evrim teorisi için safsata diyorum

ve ekliyorum tüm canlılar (bitki hayvan insan) tek hücreden oluşuyor. Her bir türün kendine has bir genetik yapısı vardır o da tek hücrede şifrelenmiştir. Kısacası bu canlıların silsile halinde birbirinden meydana geldiklerine asla inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
On 08.05.2018 at 20:08, Tuğba said:

Doğal seleksiyon derken sadece bir popülasyon içindeki sakat, zayıf ya da çevre şartlarına uymayan bireyleri ayıklamıyor mu

yanlışmıyım?

Baştan aşşağıya yanlışsın.

Bazen doğal seleksiyon, sakat, zayıf vs. olanın hayatta kalmasına bile sebep olur hatta.

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, Tuğba said:

Bende evrim teorisi için safsata diyorum

ve ekliyorum tüm canlılar (bitki hayvan insan) tek hücreden oluşuyor. Her bir türün kendine has bir genetik yapısı vardır o da tek hücrede şifrelenmiştir. Kısacası bu canlıların silsile halinde birbirinden meydana geldiklerine asla inanmıyorum.

Pek ne dediğin anlaşılmıyor.

Senin inanıp inanmaman gerçekleri değiştirmiyor. Mesela, her bir türn değil, her bir bireyin kendine göre genetik bir yapısı vardır.

Diğer yandan tüm canlılar tek hücreden falan oluşmaz. Tek hücreden oluşan bir takım canlılar vardır elbette.

Sitelerde Paylaş
On 10.05.2018 at 01:39, Tuğba yazdı:

Kime neye  göre saçma? 

Ne olur ne olmaz. Yaratılışçılar yanlış çeviri yapmasınlar diye.

On 10.05.2018 at 01:39, Tuğba yazdı:

ayrıca orjinallerini bulabildin mi

Hayır.

On 09.05.2018 at 17:32, Tuğba yazdı:

Körelmiş yapıların hâlâ işlevi olabilir. Fakat temel işlevlerini yitirmişlerdir.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Körelmiş_yapılar

Zaten bu yazıyı nereden buldunuz? Hakemli dergilerden mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...