Jump to content

ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

Recommended Posts

2 saat önce, Abdülmalik yazdı:

@Tuğba

Sana şöyle bir seçim sunulsa,örneğin

Batı ülkelerinde mi  yoksa şeriatla yönetilen ülkelerde mi (Arabistan,Afganistan vs) yaşamak isterdin?

Kim ve ne sebeple beni vatanımdan ayırabilirki 

şeriatla yönetilen ülkelere gelecek olursak bugün bahsettiğin ülkelerde Arabistan’da genelde bakabilirdin Afganistan’da genelde Taliban tarikatların yönettiği bir Şeriat sistemi var yani tam anlamıyla Şeriat değil

Halkın sadece recim ve hırsızın elinin kesilmesi olarak gördüğü şeriat, aslında Allah’ın indirdiği Kur’an’ın hükümleri ile Hz. Peygamber (asm)'in ortaya koyduğu ve Kur’an’ın bir nevi açıklaması olan sünnetin tesis ettiği hükümlerdir. Muamelatta zulüm yapılmazsa, aldatma olmazsa cezaya gerek kalmaz.

Kaldı ki, dünyanın hiçbir yerinde ceza usulleri ve kanunları olmayan bir ülke yoktur.

Cezai müeyyidelerin en bariz özelliği caydırıcı olmasıdır. Caydırıcı bir özelliğe sahip olmayan bu günkü bir kısım kanunların peş para bir fayda sağlamadığını işin uzmanları söylüyor.  

Batıya gelecek olursak batıya hayranlık size ait bir özelliktir ve bunu Hissettiriyorsunuz

Ama şöyle olabilirdi içinde petrolün olmadığı yeraltı zenginliklerinin olmadığı batılıların petrol alma bahanesiyle içine fitne sokup gerek dini gerek ahlaki gerek siyasi olarak karıştırdıkları ve sonra sömürdükleri bir ülkede olmak ve bir şey yapamamak çok üzücü...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Doğru, İslam'a bu denli bağlı bir kadının başına gelecekleri bu. Tuğba da olsa bu, Hatice de olsa bu.

Ama bak Tuğba hala hiçbir şey anlamamış, inisiyatifi hala adama terkediyor. Diyor ki "Allah'a ve İslam'a tam olarak teslim olmuş bir erkek zaten böyle davranmamalı, böyle davrananlar hacı hocaların kandırdığı, gerçek dini bilmeyen erkekler." 

Oysa gerçek olmadığını söylediği din bu erkeklere böyle davranma hakkını en baştan vermiş, ayetlerle de sabit. Ama içi almıyor, ruhu dayanmıyor ve suçu erkeklerde arıyor. Halbuki adam dininin izin verdiğini, emrettiğini yapıyor. Mesela Tuğba, kadınların hakettiğinde(!) dövülmesi gerektiğini söyleyen ayeti de düşünmek yerine döven erkeği suçlar. Ya da "Kadın da serkeşlik yapmasaydı, kocasının uyarılarını dikkate alsaydı" der, kadını suçlar. 

İslam, özellikle günümüz dünyasında kadına hiçbir şekilde uymuyor. Hiçbir dönem uymamıştır, kadının temel bazı güdülerini ve ihtiyaçlarını yüzde yüz baskı altına aldığı ve yok saydığı için uyması mümkün değildir. Kadınlar da o yüzden sorumluluğu uygulayıcı sıradan Müslümanlara atıp Allah'ı ve dini koruma yolunu seçer. Buna rağmen erkek yanlısı olmaktan ve kendilerini ezik, güçsüz, erkeğin himayesine muhtaç ve erkeği baştan çıkarmak için yaratılmış eğlencelik olarak görmekten kurtulamazlar. O yüzden gönüllü olarak örtünürler ve örtünmeyen kadına kötü gözle bakarlar. Sonra da "Kadın İslam'la şereflendi ve değer buldu" derler, tıpkı Tuğba gibi. 

Düşünme biçimleri sakat. Oysa İslam, bir kadının başına gelebilecek en kötü şeydir. Kadını örtülere hapsederek herkese ait bir seks objesine indirgeyen tam olarak İslam'dır ama gel de anlat. Anlatmak zor değil de, anlamaları ve kabul etmeleri zor.

Örtünmek mi yoksa açılmak mı kadın için bir Bilmemne objesi  oluyor 

Yahu evde saçma sapan eşofmanlarla eşlerinize görünüp dışarda olabildigine teşhirkar olan kadınları mı savunuyorsunuz şimdi sen söyle bakalım kadın kocasına mı  şık ve güzel giyinmeli yoksa sokakta mı? Hele hele karşısına kimin çıkıp çıkmayacağı belli olmayan bir zamanda! 

Bu son yazdığın saçma sapan cümleleri oku ve kendi kendine üzül sana özür dile de demiyorum

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Abdülmalik senin o yere göğe sığdıramadığın islam denen ilkelliğin fikir babasıdır.Kendisi hristiyan olup ,eli güçlenince, hırslanıp,yeni arayışlara girmeye başlamıştır.

https://www.americanthinker.com/articles/2012/04/inventing_muhammad.html

Milyonlarca insanı yüzyıllardır trolleyen bu  bedevi,yağmacı,barbarın çok önemli tarihsel bir figür olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca ben Allah dahil kimsenin kölesi olmam,kendi kararlarımı kendim veririm,insan olmak bunu gerektirir.

Arapça kökenli bir isim tam anlamıyla arapça bir isim anlamınıda zaten sana yazdım ha sen amerikan dergisinde gördüğün bir zatın ismini kullanmak istiyorsan yaptıklarından dolayı o başka batı hayranlığı işte Amerika dergisinde yazıyor ya nettir (!) siz batıya mı tapıyorsunuz? 

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Tuğba yazdı:

Örtünmek mi yoksa açılmak mı kadın için bir Bilmemne objesi  oluyor 

Yahu evde saçma sapan eşofmanlarla eşlerinize görünüp dışarda olabildigine teşhirkar olan kadınları mı savunuyorsunuz şimdi sen söyle bakalım kadın kocasına mı  şık ve güzel giyinmeli yoksa sokakta mı? Hele hele karşısına kimin çıkıp çıkmayacağı belli olmayan bir zamanda! 

Bu son yazdığın saçma sapan cümleleri oku ve kendi kendine üzül sana özür dile de demiyorum

Örtünmenin karşıtı açılmak, kendini olabildiğince teşhir etmek mi? Bunu söylemek, örtünmeyen kadına fahişe muamelesi yapmak mı edep?

Bak birkaç sayfa önce ne yazmıştın: 

Alıntı

Üst başa gelince 

(Herkese ait olduğunu gösterecek kıyafetler giymelisin sadece bana ait olma) anlayışında kadınları açıp saçıyorsunuz!...

Biz sana özür dile demedik, di mi? Yoksa söyleyecek çok lafım var, esas tesettür kadını seks objesine indirger derken ne dediğimi de iyi biliyorum. Açıklarım sana.

Niye örtündüğünü, tesettürü neden savunduğunu bana açıklar mısın peki? Allah'ın emri olduğunu biliyorum, ama o emrin içeriği ne, Allah neden örtünmenizi istiyor, sen düşünüyorsun, onu anlat. 

Oradan devam edelim.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Örtünmenin karşıtı açılmak, kendini olabildiğince teşhir etmek mi? Bunu söylemek, örtünmeyen kadına fahişe muamelesi yapmak mı edep?

Bak birkaç sayfa önce ne yazmıştın: 

Biz sana özür dile demedik, di mi? Yoksa söyleyecek çok lafım var, esas tesettür kadını seks objesine indirger derken ne dediğimi de iyi biliyorum. Açıklarım sana.

Niye örtündüğünü, tesettürü neden savunduğunu bana açıklar mısın peki? Allah'ın emri olduğunu biliyorum, ama o emrin içeriği ne, Allah neden örtünmenizi istiyor, sen düşünüyorsun, onu anlat. 

Oradan devam edelim.

Farkındaysan sana zaten özür dile demedim okuduğunu oku ve üzül dedim Sen önce neden örtünün ....objesine dönüştüğünü açıklar mısın?

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Tuğba yazdı:

Farkındaysan sana zaten özür dile demedim okuduğunu oku ve üzül dedim Sen önce neden örtünün ....objesine dönüştüğünü açıklar mısın?

.... dediğin yerde seks var Tuğba. Yazmaktan çekinme, ayıp bir şey değil. "Seks objesi".

Kadın neden örtünür?

Erkek onun saçına başına, koluna bacağına bakıp da tahrik olmasın diye. Çünkü kadın erkeği baştan çıkarır, tahrik eder. Erkeği günaha sokar, onu günaha soktuğu için kendisi de günaha girer. Örtünmeyen kadınsa bütün erkekleri baştan çıkarmayı hedeflemiş kadındır ve birileri onu taciz ederse de haketmiş sayılır bir yerde.

Bu, kadını sadece ve sadece seksüel bir yaratık saymak demektir. Bundan daha korkunç kaç düşünce daha var, bilmiyorum. Örtünmek demek "Benim fikrim zikrim, kişiliğim, kişisel özelliklerim, aklım zekam değil, bedenim önemli sadece. Ben bedenimden ibaretim, erkekler bana bakınca tahrik olur, o yüzden saçlarım da dahil olmak üzere her yerimi sıkı sıkı kapatıp erkekleri baştan çıkarmamalıyım" demektir. Varlık nedenini sekse indirgemekten başkası değildir bu. 

Sokaklarda acayip acayip şeyler giyen kadınlar görürüz bazen. Vücut dilleri de acayiptir. Fahişeler mesela...

Onlarınki iş elbisesidir, kadının sermayesi zaten bedenidir, talep geldiğinde değerlendirir. O da o giysiler ve davranışlar içinde seks objesidir örneğin, çünkü sattığı şey odur.

O yüzden fark yok. Fark, diğerlerinin çok daha net ve dürüst olmasında. Sen seks satmıyorsun elbette ama seks objesi olduğunu düşünüp kendini görünmez yapıyorsun. İkinizi harekete geçiren dinamik aslında aynı.

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

.... dediğin yerde seks var Tuğba. Yazmaktan çekinme, ayıp bir şey değil. "Seks objesi".

Kadın neden örtünür?

Erkek onun saçına başına, koluna bacağına bakıp da tahrik olmasın diye. Çünkü kadın erkeği baştan çıkarır, tahrik eder. Erkeği günaha sokar, onu günaha soktuğu için kendisi de günaha girer. Örtünmeyen kadınsa bütün erkekleri baştan çıkarmayı hedeflemiş kadındır ve birileri onu taciz ederse de haketmiş sayılır bir yerde.

Bu, kadını sadece ve sadece seksüel bir yaratık saymak demektir. Bundan daha korkunç kaç düşünce daha var, bilmiyorum. Örtünmek demek "Benim fikrim zikrim, kişiliğim, kişisel özelliklerim, aklım zekam değil, bedenim önemli sadece. Ben bedenimden ibaretim, erkekler bana bakınca tahrik olur, o yüzden saçlarım da dahil olmak üzere her yerimi sıkı sıkı kapatıp erkekleri baştan çıkarmamalıyım" demektir. Varlık nedenini sekse indirgemekten başkası değildir bu. 

Sokaklarda acayip acayip şeyler giyen kadınlar görürüz bazen. Vücut dilleri de acayiptir. Fahişeler mesela...

Onlarınki iş elbisesidir, kadının sermayesi zaten bedenidir, talep geldiğinde değerlendirir. O da o giysiler ve davranışlar içinde seks objesidir örneğin, çünkü sattığı şey odur.

O yüzden fark yok. Fark, diğerlerinin çok daha net ve dürüst olmasında. Sen seks satmıyorsun elbette ama seks objesi olduğunu düşünüp kendini görünmez yapıyorsun. İkinizi harekete geçiren dinamik aslında aynı.

O zaman erkeklerde bu düşüncede yani kendilerini .... objesi olarak mı görüyorlar  kadınlara oranla gayet tesettürlüler.

Sen anadan doğma dolaşıp  amacımız belli nasıl olsa bu şekilde düşünmüyoruz diyebilirmisin? 

Sen gerçek örtülü kadınların eğitimsiz işe yaramaz olduğunu mu düşünüyorsun, sadece ....objesi olduklarını düşündükleri için mi örtünüyorlar eğer beyninin sınırları bu kadarsa yapacak birşey yok...

kadın değerlidir eşya değildir fitneye sebep olmamalıdır inanışını kıyafetiyle tamamlar bir kuyumcunun kasasında muhafaza ettiği bir elmas gibidir tozun çamurun içinde kalmış bir taş değildir.( Hiçbir meyve veya sebze de kabuksuz değildir muhakkak onu muhafaza eden bir örtüsü vardır)

elimizden geldiğince Tesettürümüze dikkat etmeliyiz çünkü dışarıdaki hiç kimseden emin değiliz !

şunu asla savunmuyorum bir kadın giyimi nasıl olursa olsun hiç bir erkeğin hakaretine veya tacizine mahrum kalmamalı 

Böyle erkeklerde hem dünya hem de ahiret te cezasız kalmayacaktır 

Bir kadın da bir erkekte iffetli olmalı edepli olmalı haya nedir bilmeli nerde nasıl konuşacağını bilmeli sınırları olmayan kadın ve erkek aklı olmayan sadece nefsiyle hareket eden mahluktan öteye gidemez.

sen eşinin ortamlarda kendince medeni bir şakilde(!)  açılıp saçılmış kadınları görünce seninle kıyas etmediğini mi zannediyorsun bunu sana söylemeyebilir ama yapar bu konuda iyimser olma 

kadın da aynısını yapar ( yaradılış gereği ve insan psikolojisi)

çünkü ortamlarda çok rahat konuşur çok rahat giyinir olduk 

evliliklerde huzur kalmadı Herkes düştü bir özgürlüğün bencilliğin peşine sonrası manevi bir zindan dedim ya sınırı olmamak çok zor

Halbuki evlilik çok özel bir müessesedir bir hayattır bu hayatın içinde birbiriyle saygı ve sevgi içerisinde yaşamaktır çocukları ahlak kurallarına göre büyütüp topluma yararlı olarak yetiştirmektir 

Allah yarattıklarını en iyi bilir ve ona göre kurallar koyar Allah ilimden zamandan ve mekandan münezzehtir Siz bugün bazı ayetlerin ağır ve zor olduğunu düşünebilir ama yarın bunların haklılığını da görebilirsiniz çok aceleci davranıp hemen hüküm vermeyin...

Hangi ülkeye hangi topluma hangi inanışa ve hangi yüzyıla bakarsan bak kadınların açık seçik dolaşması ayıp olarak görülmüş Ve kabul edilmiştir

Ve dikkat et Yaşlanan kadınlar veya vücutlarının bir yerlerinde çirkinlik meydana gelen kadınlar bu yerlerini örterler demekki güzel olunca açıp göstermek ihtiyarlayınca veya çirkinleşince örtüp saklamak isterler ne demek istediğimi anladın mı?

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, Tuğba yazdı:

O zaman erkeklerde bu düşüncede yani kendilerini .... objesi olarak mı görüyorlar  kadınlara oranla gayet tesettürlüler.

Sen anadan doğma dolaşıp  amacımız belli nasıl olsa bu şekilde düşünmüyoruz diyebilirmisin? 

Sen gerçek örtülü kadınların eğitimsiz işe yaramaz olduğunu mu düşünüyorsun, sadece ....objesi olduklarını düşündükleri için mi örtünüyorlar eğer beyninin sınırları bu kadarsa yapacak birşey yok...

Erkekler tesettürlü falan değil, gayet normal giyiniyorlar, tıpkı normal giyinen kadınlar gibi. Tesettür kadın için geçerlidir. İslam kadınla uğraşır, onu kapatır. Erkeğe verdiği hakların hangisini kadına vermiş de erkekle kadını kıyaslıyorsun? Kadını istediği gibi boşayan o, kapatıp eve hapseden o, dört taneyi birden alabilen o vs vs... Sen bunların hiçbirini yapamazsın.

Örtülü kadının eğitimi hikayedir Tuğba. Müslüman kadının eğitimle işi olmaz, onun alacağı tek eğitim İslami eğitimdir. Gidip erkeklerle omuz omuza bir yerde çalışamaz, aynı odada kalamaz vs vs. Ne eğitiminden bahsediyorsun? Müslüman kadının yeri evidir.

Ayrıca evet, ne tür bir eğitimden geçerse geçsin kesin olarak seks objesi olduklarına inandıkları, erkekleri baştan çıkarma ve günaha sokma aracı olduklarını düşündükleri için örtünürler. Allah bu yüzden kapanmalarını istemiştir çünkü. 

59 dakika önce, Tuğba yazdı:

kadın değerlidir eşya değildir fitneye sebep olmamalıdır inanışını kıyafetiyle tamamlar bir kuyumcunun kasasında muhafaza ettiği bir elmas gibidir tozun çamurun içinde kalmış bir taş değildir.( Hiçbir meyve veya sebze de kabuksuz değildir muhakkak onu muhafaza eden bir örtüsü vardır)

Ben sebze meyve, elmas zümrüt, çiçek böcek değil, insanım. Kadın olmaktan önce insanım, en önemlisi bu. Kadınlığımı da hiç kimsenin gözüne sokmam, ama tesettür bunu yapar. 

Giyinmenin ahlakla ilişkisi tartışmalıdır falan ama insan zaten giyinir, bedenini soğuktan da sıcaktan da korur, on binlerce yıldır böyledir bu. Şunu da söyleyeyim, türban veya benzeri örtüler İslam'dan çok önce Sümerlerde, tapınak fahişelerinin kullandığı bir örtüdür. 

Bir saat önce, Tuğba yazdı:

sen eşinin ortamlarda kendince medeni bir şakilde(!)  açılıp saçılmış kadınları görünce seninle kıyas etmediğini mi zannediyorsun bunu sana söylemeyebilir ama yapar bu konuda iyimser olma 

Kıyaslar mı bilmem ama bundan neden korkayım ki? Bunun ne sakıncası var? Ayrıca çok güzel bir kadına ben de kadın halimle bakıyor ve hakkını teslim ediyorum. Kendimle kıyaslamıyorum mesela. Sevdiğin adamdan daha yakışıklı adamlar da var mutlaka, onları görünce sen kıyaslıyor musun? Kıyaslasan ne olur ayrıca?

Kendine güven biraz. Dünya çok güzel kadınlarla, çok yakışıklı adamlarla dolu, kendine ve sevdiğine güvenmezsen hayat zından olur. 

Bir saat önce, Tuğba yazdı:

çünkü ortamlarda çok rahat konuşur çok rahat giyinir olduk 

evliliklerde huzur kalmadı Herkes düştü bir özgürlüğün bencilliğin peşine sonrası manevi bir zindan dedim ya sınırı olmamak çok zor

Halbuki evlilik çok özel bir müessesedir bir hayattır bu hayatın içinde birbiriyle saygı ve sevgi içerisinde yaşamaktır çocukları ahlak kurallarına göre büyütüp topluma yararlı olarak yetiştirmektir 

Evet, evlilikte, genel olarak birlikteliklerde sevgi ve saygı elbette önemlidir, bunlar olmadan ilişki olmaz. Kesinlikle katılıyorum. 

Fark, saygı kavramından ne anladığımızda. 

Sen kadını kapatırsan, baskı altına alırsan, en doğal güdülerini yok sayması için zorlarsan orada birliktelik falan değil, kölelik vardır. Ama tabii senin gibi köleliğe dünden gönüllü, erkeği kendinden üstün gören, seks objesi bir tehlike olduğuna erkekten daha çok inanmış biriysen sorun yok...

Aman da ben elmasım, zümrütüm, kocam benim kapanmamı istiyor çünkü benim değerimi bilip korumak istiyor diye kendinizi avutun durun.

Ve sen bunca edepten, ahlaktan söz edip dururken bizim gibi kadınların erkekleri için basbağı "p...k"  falan demeye getiriyorsun. Niye? Çünkü karılarını açıp herkesin malı haline getiriyorlar.

Sen sakın edepten ahlaktan bahsetme. Sakın.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Erkekler tesettürlü falan değil, gayet normal giyiniyorlar, tıpkı normal giyinen kadınlar gibi. Tesettür kadın için geçerlidir. İslam kadınla uğraşır, onu kapatır. Erkeğe verdiği hakların hangisini kadına vermiş de erkekle kadını kıyaslıyorsun? Kadını istediği gibi boşayan o, kapatıp eve hapseden o, dört taneyi birden alabilen o vs vs... Sen bunların hiçbirini yapamazsın.

Örtülü kadının eğitimi hikayedir Tuğba. Müslüman kadının eğitimle işi olmaz, onun alacağı tek eğitim İslami eğitimdir. Gidip erkeklerle omuz omuza bir yerde çalışamaz, aynı odada kalamaz vs vs. Ne eğitiminden bahsediyorsun? Müslüman kadının yeri evidir.

Ayrıca evet, ne tür bir eğitimden geçerse geçsin kesin olarak seks objesi olduklarına inandıkları, erkekleri baştan çıkarma ve günaha sokma aracı olduklarını düşündükleri için örtünürler. Allah bu yüzden kapanmalarını istemiştir çünkü. 

Ben sebze meyve, elmas zümrüt, çiçek böcek değil, insanım. Kadın olmaktan önce insanım, en önemlisi bu. Kadınlığımı da hiç kimsenin gözüne sokmam, ama tesettür bunu yapar. 

Giyinmenin ahlakla ilişkisi tartışmalıdır falan ama insan zaten giyinir, bedenini soğuktan da sıcaktan da korur, on binlerce yıldır böyledir bu. Şunu da söyleyeyim, türban veya benzeri örtüler İslam'dan çok önce Sümerlerde, tapınak fahişelerinin kullandığı bir örtüdür. 

Kıyaslar mı bilmem ama bundan neden korkayım ki? Bunun ne sakıncası var? Ayrıca çok güzel bir kadına ben de kadın halimle bakıyor ve hakkını teslim ediyorum. Kendimle kıyaslamıyorum mesela. Sevdiğin adamdan daha yakışıklı adamlar da var mutlaka, onları görünce sen kıyaslıyor musun? Kıyaslasan ne olur ayrıca?

Kendine güven biraz. Dünya çok güzel kadınlarla, çok yakışıklı adamlarla dolu, kendine ve sevdiğine güvenmezsen hayat zından olur. 

Evet, evlilikte, genel olarak birlikteliklerde sevgi ve saygı elbette önemlidir, bunlar olmadan ilişki olmaz. Kesinlikle katılıyorum. 

Sen kadını kapatırsan, baskı altına alırsan, en doğal güdülerini yok sayması için zorlarsan orada birliktelik falan değil, kölelik vardır. Ama tabii senin gibi köleliğe dünden gönüllü, erkeği kendinden üstün gören, seks objesi bir tehlike olduğuna erkekten daha çok inanmış biriysen sorun yok...

Aman da ben elmasım, zümrütüm, kocam benim kapanmamı istiyor çünkü benim değerimi bilip korumak istiyor diye kendinizi avutun durun.

Ve sen bunca edepten, ahlaktan söz edip dururken bizim gibi kadınların erkekleri için basbağı "p...k"  falan demeye getiriyorsun. Niye? Çünkü karılarını açıp herkesin malı haline getiriyorlar.

Sitelerde Paylaş
On 03.04.2018 at 23:58, Tuğba yazdı:

Biz başörtümüzden dolayı Ülkemizde nasıl okuyamayıp başka ülkelere gidip okuduysak sizde ezanların okunmadığı ve okullarda İslam dininin veya hiçbir dinin eğitiminin verilmediği bir yerlere gidin

Böyle söylüyünce  sanki bana küfür ediyorlar yav  başka ülke derken uvurpada okuyorsunuz bir taneniz girtimi iranda sudilerde okudunuzmu avurpaya gitmeniz bahne parnız çok birde uvurpa amerikda din işi bitmiş rafa kalkmış zamaqnında ko kara çağı yaşadılar gördüler dinden fayda yok devlet kilislere madi yardımı kesti kiliseye tıktı bilime önem vermeye başladılar şimdi kiliseye atayacak papaz bulamıyırlar papazlar baktı ulan biz allaha du ediyoruz o yıkdırmla kiliseyi başımıza yıkıyor  baktılar olmuyor bilime baş vurup paratoner taktırdılar. biz islam dinini camiye tıkamadık  bir yüz verdik 15 yılda ülkenin ansını belediniz türküyeyi bitirdiniz  utanmazlar ben bir ateistim  benim verdiyim vergiyle vami yaptırım imam maaşı ödüyorsunuz varsayalım sizi muhmmed kandırmamış cennet cehnnem var ben hakımı helal etmiyorum hani kul hakıyla allahın yanına gidilmezdi yetmiyor imalarınız 9 yaşındaki kızla evlenin diyor  sözde ayet utanmasan aç ahzap 50 ve 37 ayetini omurgaların  gellişin 

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 02.04.2018 at 00:58, Tuğba yazdı:

Ateistlerin bu çabaları niye

kimse sizi zorla müslüman yapacak değil

inançsizlığınız size yeter

bizim dinimiz bize sizinki size...

ben inacım yok senin bana karışma hakın yok ben sana karşımıyorum zorla müslüman yapmakmı müslüman plmayanın kafasını kesen sizin dininiz deyilmi sana kalkıp burda dinmi öyretceyim

Sitelerde Paylaş
On 03.04.2018 at 23:50, Tuğba yazdı:

Ne yani şimdi ben de kalkıp birkaç ateistin sapkın videolarını paylaşıp seni mi suçluyayım inançsızlığının getirdiği inanç bu mu?

Daha ateisliyi bilmiyorsun gelmiş tartışıyorsun ateislik bir din deyil bunu bir öyrenin birsi birşey yapmışsa yapmış bizi bağlamaz. ama genel anlamda ateistler sebin ALLhından daha iyidirler 

Sitelerde Paylaş
On 03.04.2018 at 23:58, Tuğba yazdı:

Biz başörtümüzden dolayı Ülkemizde nasıl okuyamayıp başka ülkelere gidip okuduysak sizde ezanların okunmadığı ve okullarda İslam dininin veya hiçbir dinin eğitiminin verilmediği bir yerlere gidin

gidecek olan varsa oda sizsiniz çünkü kuran denen zırba kitap arplara inmiş inen kişide araptır mekke çeversine inmiş araplarada indiyini söylüyor sen allahına inanıyorsan git orda yaşa 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Türk Ateist yazdı:

1.Kadının tesettürlü hali normal halidir

2.islam kadınla uğraşmaz kadını korur ve evlendiği erkeğe kadını koruması için yükümlülükler vermiştir. ( her kadın anne adayıdır en fazla kocasının desteğine ihtiyacı vardır vb ) 

3.erkekler veya kadınlar fikir olarak aynı görüşteki insanlarla evlenirler zaten tesettürlü bir kadını adam niye zorlasınki 

4.Erkekler öyle kafasına göre ard arda dört kadın getirip eve hapsedemez 

Karşılıklı anlaşma sonucu evlenirler kadının haklı sebepleri varsa (aldatılma cimrilik vs.) kadın boşanır

erkeğin haklı sebepleri varsa ( aldatılma vs) erkek te boşanır 

5.erkek başka ikinci bir evlilik yapmayı göze aldıysa evlenebilir önceki karısıda bunu kabul etmek istemeyebilir doğal olarak.  Sonuç olarak kadın benimle boşanmadan böyle bir evlilik yapamazsın diyebilir. Erkekte ona göre  karar verir ya boşanırsın yada adam ikinci evlilikten vazgeçer onu affedip evliliğine devam edersin

(çok garipseme senin kocan seni aldatsa mesela boşanmak istemezmisin. Veya affedip bir daha yapmaması halinde evliliğini sürdüredebilirsin bu da onun gibi 

6"Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır." (Nisa, 4/3)

Sözün özü: İslam çok evliliği ne emir ne de tavsiye etmiştir. Sadece bazı zaruri hallerde müsaade etmiştir. 

7.Evet tesettürlüyüm çok iyi bir eğitim almışımdır 3 dil biliyorumdur üst düzey bir yöneticiyimdir buna ne diyeceksin neden müslüman kadın çalışamazmış Kardeşim ben bedenimi sergilemek zorunda hissetmiyorum var mı ötesi benim inancım bu kimene 

8.Eğer islam ahlakına sahip değilseniz  kıyaslamanın harama bakmanın getirdiği meyveleri çok geçmeden alırsınız

9. erkek kadına zulmedecek hapsedecek kadında kabul edecek öylemi 

yanlışınız var müslüman ne zulmeder nede zulme uğrar.

islamda böyle bir şey yoktur bu zulmü yapanda ve bile bile zulme boyun eğende şahit olp müdahale etmeyen de günahkardır

10. kimse sana insan değilsin demedi teşbih yaparak örnek verdim

11. Evet ben hem insan hemde kadın olarak değerliyim bir erkeğin bana değerlisin demesi için değil Allah emrettiği için örtündüm 

12. Sen benim inancımla alay ediyor sorguya çekiyor hakaret ediyor bana çirkin sözler sarfediyor sonra da edepten bahsediyorsun sana ne demeli bilmiyorum.  

Y. Emre

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Tuğba yazdı:

2.islam kadınla uğraşmaz kadını korur ve evlendiği erkeğe kadını koruması için yükümlülükler vermiştir. ( her kadın anne adayıdır en fazla kocasının desteğine ihtiyacı vardır vb ) 

3.erkekler veya kadınlar fikir olarak aynı görüşteki insanlarla evlenirler zaten tesettürlü bir kadını adam niye zorlasınki 

Karşılıklı anlaşma sonucu evlenirler kadının haklı sebepleri varsa (aldatılma cimrilik vs.) kadın boşanır

5.erkek başka ikinci bir evlilik yapmayı göze aldıysa evlenebilir önceki karısıda bunu kabul etmek istemeyebilir doğal olarak.  Sonuç olarak kadın benimle boşanmadan böyle bir evlilik yapamazsın diyebilir. Erkekte ona göre  karar verir ya boşanırsın yada adam ikinci evlilikten vazgeçer onu affedip evliliğine devam edersin

(çok garipseme senin kocan seni aldatsa mesela boşanmak istemezmisin. Veya affedip bir daha yapmaması halinde evliliğini sürdüredebilirsin bu da onun gibi 

6"Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır." (Nisa, 4/3)

Sözün özü: İslam çok evliliği ne emir ne de tavsiye etmiştir. Sadece bazı zaruri hallerde müsaade etmiştir. 

7.Evet tesettürlüyüm çok iyi bir eğitim almışımdır 3 dil biliyorumdur üst düzey bir yöneticiyimdir buna ne diyeceksin neden müslüman kadın çalışamazmış Kardeşim ben bedenimi sergilemek zorunda hissetmiyorum var mı ötesi benim inancım bu kimene 

8.Eğer islam ahlakına sahip değilseniz  kıyaslamanın harama bakmanın getirdiği meyveleri çok geçmeden alırsınız

islamda böyle bir şey yoktur bu zulmü yapanda ve bile bile zulme boyun eğende şahit olp müdahale etmeyen de günahkardır

11. Evet ben hem insan hemde kadın olarak değerliyim bir erkeğin bana değerlisin demesi için değil Allah emrettiği için örtündüm 

12. Sen benim inancımla alay ediyor sorguya çekiyor hakaret ediyor bana çirkin sözler sarfediyor sonra da edepten bahsediyorsun sana ne demeli bilmiyorum.  

Y. Emre

Ya çok laga luga yapıyorsun ,söylediklerinin hiçbirisi doğru değil,sana yukarıda yazdığım gibi gerçek islamı tatmak istiyorsan Afganistan veya Bangladeş’e yerleşmeni öneriyorum ondan sonra daha ciddi bir tartışma içine girebiliriz.

Sana gerçek değerini veren laik cumhuriyette yaşayıp islam güzellemeleri yapman inandırıcı değil.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Tuğba said:

6"Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyelerile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır." (Nisa, 4/3)

Tuğba kardeşim,

Allah'a şükürler olsun ki siz de müminsiniz ben de;

kalbe kalbe konuşabiliriz.

Örneğin Nisâ 3'ün alıntıladığınız  "meal"inin 

fena halde çarpıtılmış  olduğu o kadar açık ve net ki.

Nasıl görmezsiniz o çarpıklığı? 

Şu ifadeye bakar mısınız:

Meal: yahut da sahip olduğunuz (cariyelerile yetinin.

Arapça: ev mâ meleket eymânukum.

Gördünüz mü kardeşim:

1.Arapça metinde cariyeler yok, mealin sahibi zaten onun için parantez içine almış (cariyeler)i.

2.Arapça metinde yetinin de yok

Arapça metinde

1 (bir) tek fiil var: fenkihû, ki nikahlayın anlamına geliyor.

O halde Allah'ın emri:

Fenkihû... mâ meleket eymân ukum. 

Nikahlayın... mâ meleket eymânınızı

Yetinin onlarla demiyor Allah,

nikahlayın onları diyor.

Allah'ın emri ta bu kadar açık ve net

ama meal sahibi öyle bir çarpıtmış ki

pes.  Pes. 

Asıl önemlisi ise, lütfen Ahzâb 55'e bakar mısınız. 

MÂ MELEKET EYMÂN orda da var, 

peygamber eşlerinin "mâ meleket eymân"ı.

Peygamber eşleri de onları nikahlayacak,

peki kime nikahlayacak;

kendilerine mi, başkalarına mı?

Anlaşıldı mı efendim,

4:3'te ne buyuruyor Allah?

Sitelerde Paylaş

Safkan müslümanlar  söyler de, biz dururmuyuz ?!

Uçan spagetti canavarına șükürler olsun ki, insan ürünü oldukları kanıtlanmıș olan mitlerin, masalların, uydurma kitapların ve tabii ki bunları yumurtlayanların peșinden gitmiyoruz. Gitmeyeceğiz, ama bu yâlın gerçeği her fırsatta, bu safsataların peșinden gidenlerin gözlerine, gözlerine sokacağız.

Bizler dobra dobra, neyse onu söyleriz. Bu böyle biline.

Tanrı varsa, buyursun gelsin. Hoșgeldi safageldi. Diğerleri gereksiz yere kalabalık ediyorlar, bence.

Bekliyoruz, efendim....

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Tuğba yazdı:

Biz anormaliz yani. Koca dünyada normal olan bir kapalı Müslümanlar kadınlar diyorsun. Bizim ülkede Müslüman olduğu halde kapanmayan milyonlarca kadın var ayrıca, onlar da normal halde dolaşmıyor sana göre.

Bana da örtülü kadın normal, doğal, ama hepsinden çok saygın gelmiyor. Ne kendilerine ne de tercihlerine saygı duyuyorum. 

İslam kadını korumaz, böyle bir şey yok Tuğba. Kadına "Sen erkekler için tehlikesin, o yüzden sıkı sıkıya örtün" diyen bir anlayış kadının en temel haklarını gaspetmiş demektir. Onurunu, varlığını yok sayıyor demektir. 

İslam'a göre elbette erkek kadını koruyacak, hatta kadının karnını o doyuracak. Kadın bunu yapamaz ki. Evinden çıkıp işe gitmek, çalışmak gibi bir hakkı yok ki kadının, erkeğe muhtaç olmadan hayat sürebilsin. Sen şimdi okumuş etmişsin, ne güzel yönetici olmuşsun, paranı kazanabiliyorsun. Kocan gelip ikinci kadın alacağım dese kabul eder misin? Hadi onu ettin diyelim (hiç sanmıyorum edeceğini), üçüncüyü eder misin?

Başlarım senin erkekliğine deyip kapıyı çarpar gidersin, veya onu kapının önüne koyarsın. Çünkü çalışıyorsun, öyle veya böyle hayatını sürdürür, varsa çocuğuna da bakarsın. Üstelik de mahkeme seni tek celsede boşar ve herkes kocanı kınar.

Neden? Çünkü laik bir ülkeye doğdun, ne kadar dindar olursan ol evrilmiş bir İslam'ı benimsedin, kafan her ne kadar bize göre geri olsa da (hatta yobaz dediğimiz türdensin, light Müslüman değilsin) İslam'da var olan hükümler işine gelmiyor. Gelmez çünkü kadını açıkça eziyor. 

Daha fazla uzatmayayım. Diğer maddelere de tek tek açıklama getirebilirim ama anlamı yok çünkü sen İslam'a değil, kendi gönlüne göre yazıp çiziyorsun. Nedenini de bir üst paragrafta yazdım.

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, Türk Ateist said:

Kocan gelip ikinci kadın alacağım dese kabul eder misin?

Sevgili Türk Ateist,

ikinci kadın almak haramdır,

Kuran'a aykırıdır, kafirliktir.

Kanıt için lütfen Nûr 32'ye bakar mısınız.

Nikaha tanıklık etmek suretiyle

nikahı geçerli kılacak olanlar var.

Nûr 32'de onlara sesleniliyor:

"Bekarlar"ınızı evlendirin

Enkihûl eyâmé minkum. 

İnsanlar evlenir evlenmez bekar konumundan çıkarlar;

tanıklık etme durumunda olanlar

işte onların evlenmesine tanık olmayı ve onları evlendirmeyi reddecekler.

Allah'ın emri bu.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Sevgili Türk Ateist,

ikinci kadın almak haramdır,

Kuran'a aykırıdır, kafirliktir.

Kanıt için lütfen Nûr 32'ye bakar mısınız.

Nikaha tanıklık etmek suretiyle

nikahı geçerli kılacak olanlar var.

Nûr 32'de onlara sesleniliyor:

"Bekarlar"ınızı evlendirin

Enkihûl eyâmé minkum. 

İnsanlar evlenir evlenmez bekar konumundan çıkarlar;

tanıklık etme durumunda olanlar

işte onların evlenmesine tanık olmayı ve onları evlendirmeyi reddecekler.

Allah'ın emri bu.

Peygamber niye çok evlilik yapmıştır,insanlara örnek olması gerekmiyormu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...