Jump to content
hartemes

Ülke Kuruyorum

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bir sosyoloji projesi için hayali bir ülke kuruyorum. Başlangıç olarak aşağıda kaba taslak düşündüğüm şeyleri sıralayacağım. Yorum ve fikirlerinizle bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ülkenin Adı: Murathan Devletin

Ülkenin yönetim şekli: Cumhuriyet

Ülkenin resmi dini: resmi din yok. Nüfusun tamamı ateist, agnostik ve deist

Ülkenin resmi para birimi: Hanlık Altını

Ülkede kadınlara ve çocuklara karşı pozitif ayrımcılık olacak.

Eğitim her yaşta devam edecek.

Milli tatil ve kutlamalar olmayacak.

Televizyonlarda sadece eğitici programlar ve haber bültenleri yayınlanabilir.

Cinayet, tecavüz, istismar, idam ile cezalandırılacak.

Sadece suç değil suç işleme girişimleri de sonuç başarısız olsa dahi ortada somut kanıt var ise aynı şekilde cezalandırılacak. (Örnek vermek gerekirse bir adamı üç yerinden bıçakladınız ama ölmedi ve olay sırasında kamera kaydına yakalandınız. Sonuç cinayete teşebbüsten idam.)

Ülkede temel gıda maddelerinden vergi alınmayacak. Villa, yat, son model spor araba  vb yüksek gelir grubunun satın alabileceği lüks ürün ve hizmetlerden ise %1000 vergi alınacak.

Ülkede bütün maaşlar asgari ücrete göre ayarlanacak (örnek vermek gerekirse bir millet vekilinin maaşı her zaman 4 asgari ücret olacak.)

Millet vekilleri sadece akademisyenler ve arasından seçilebilecek.

Eklemek istediğiniz ve “Bunu kesinle çıkarman lazım!” dediğiniz şeyler nelerdir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

idam çözüm değil ben faydacıyım cinayetmi işledi hemen kapatacaksın çalışma kampına ölene kadar ağır işlerde çalışacak  üretime katkısı olacak devlete faydası sağlayacak ve  tek başına hücrede kalacak intihar etmesinde sakınca yok intiharmı etti organlarını sök kanını çek hastaneye bağışla  hem devlet kazansın hemde millet

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, İlluminatus yazdı:

idam çözüm değil ben faydacıyım cinayetmi işledi hemen kapatacaksın çalışma kampına ölene kadar ağır işlerde çalışacak  üretime katkısı olacak devlete faydası sağlayacak ve  tek başına hücrede kalacak intihar etmesinde sakınca yok intiharmı etti organlarını sök kanını çek hastaneye bağışla  hem devlet kazansın hemde millet

Çalışma kampları iyi fikir.

Ben yinede idamda kararlıyım.

Mağdurlar veya mağdurların akrabaları kendilerine kabusu yaşatan yaratıklarla aynı havayı solumak istemezler. 

Son eklemeler;

Dolandırıcılar ve toplum düzenini bozanlar neden oldukları zararı karşılayana ve hatta devlete bu zararın 10 katını kazandırana kadar çalışma kampına gönderilir.

İdam edilen mahkumların tüm organları bağışlanır. 

tarihinde hartemes tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 03.03.2018 at 16:33, hartemes yazdı:

Merhaba arkadaşlar bir sosyoloji projesi için hayali bir ülke kuruyorum. Başlangıç olarak aşağıda kaba taslak düşündüğüm şeyleri sıralayacağım. Yorum ve fikirlerinizle bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ülkenin Adı: Murathan Devletin

Ülkenin yönetim şekli: Cumhuriyet

Ülkenin resmi dini: resmi din yok. Nüfusun tamamı ateist, agnostik ve deist

Ülkenin resmi para birimi: Hanlık Altını

Ülkede kadınlara ve çocuklara karşı pozitif ayrımcılık olacak.

Eğitim her yaşta devam edecek.

Milli tatil ve kutlamalar olmayacak.

Televizyonlarda sadece eğitici programlar ve haber bültenleri yayınlanabilir.

Cinayet, tecavüz, istismar, idam ile cezalandırılacak.

Sadece suç değil suç işleme girişimleri de sonuç başarısız olsa dahi ortada somut kanıt var ise aynı şekilde cezalandırılacak. (Örnek vermek gerekirse bir adamı üç yerinden bıçakladınız ama ölmedi ve olay sırasında kamera kaydına yakalandınız. Sonuç cinayete teşebbüsten idam.)

Ülkede temel gıda maddelerinden vergi alınmayacak. Villa, yat, son model spor araba  vb yüksek gelir grubunun satın alabileceği lüks ürün ve hizmetlerden ise %1000 vergi alınacak.

Ülkede bütün maaşlar asgari ücrete göre ayarlanacak (örnek vermek gerekirse bir millet vekilinin maaşı her zaman 4 asgari ücret olacak.)

Millet vekilleri sadece akademisyenler ve arasından seçilebilecek.

Eklemek istediğiniz ve “Bunu kesinle çıkarman lazım!” dediğiniz şeyler nelerdir?

bence ülke kurma  :D ülke kuranlar tavan arasına gidiyor. maykıı.  :0_80cbc_37a71a73_L:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...