Jump to content

Atatürk Artık Aşılmalı

Recommended Posts

Atatürk Artık Aşılmalı

"Uygarlık bir ateş gibidir kendisine uymayanları yakar yok eder" diyen anlayış Anadolu toplumunun sosyal travmasının temelidir. Eskiden saygı vardı , sevgi vardı , hatır vardı , hürmet vardı , sakinlik vardı..... Şimdi her şey ; kapitalist dünyayı muasır medeniyet diye bize tanıtan zihniyetin toplumu hızlılığa , strese , kimliksizleştirmeye , kozmopolitleştirmeye ve kolay güdülebilir kapitalist köleler oluşturmaya sürüklemesi sonucu anlamsızdır. Uygar olamazsak yok olurmuşuz. Her şeyimizi açılması imkansız arşivlere atfen yapılan ve ne derece doğru olduğu 'kanunla korunan asker' dolayısıyla malum olan bir tarihe göre Batı Medeniyetine borçluymuşuz. Yoksa Yok olurmuşuz... Peki Japonya küllerinden kendi kültürüne bağlı kalarak yeniden doğmadı mı... Uygarlık diyerek memleketi sıkıntıya strese sokan kişi, bil ; Türk Kültürü revizyona muhtaç değil . Atatürk'e tavır almak Türkiyede çok olumlu gelişmelere sebep olacaktır. Çünkü Türkiye'nin tüm problemlerinin kökü TC Devletinin kuruluş felsefesindeki yanlış teorilerden vücut bulmuştur. 1920'lerin formülasyonlarıyla 21. yüzyıl kesinlikle bağdaşmıyor bunu görmek lazım. Bana dediler : "Sen Özalcı oldun Erbakancı oldun Erdoğancı oldun bak biz hep Atatürkçü olduk".  Peki Atatürk neyci idi. 1880'lerde dünyaya gelmiş bir osmanlı ahvali , Şemsi Efendi (Şimon Zvi)nin çalışkan bir talebesi, 1909'da İtalyan Mason Locası ve İttihat Terakki kadrosunda , 1914'te Halife yanlısı ve İslamcı ,  1920'lerde "Hilafet kesinlikle kaldırılmayacak" diyen bir milli kahraman, 1930'larda Türk kavramını İslamdan arındırmaya titizlikle çalışan bir Türk Milliyetçisi , Türkiye Komünist Partisinin kuruluşu emrini veren sosyalist......... Peki Atatürkçülere göre Atatürkçüler hangi Atatürk'çü? Zamanın evrimi kanununa göre hareket ettiği anlaşılan Atatürk "arkamda dogma bırakmıyorum" derken birileri Atatürk adıyla Atatürk'ün ilke kavram kurum ve kanunlarını dondurup Bülent Ecevit gibi bana "Sen Atatürke mecbursun !!!!!" diyorsa işte onlar asıl Aydınlık Türkiye düşmanlarıdır. (Yazı bana aittir.)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 dakika önce, Hanifi_Bahadir yazdı:

Atatürk Artık Aşılmalı

"Uygarlık bir ateş gibidir kendisine uymayanları yakar yok eder" diyen anlayış Anadolu toplumunun sosyal travmasının temelidir. Eskiden saygı vardı , sevgi vardı , hatır vardı , hürmet vardı , sakinlik vardı..... Şimdi her şey ; kapitalist dünyayı muasır medeniyet diye bize tanıtan zihniyetin toplumu hızlılığa , strese , kimliksizleştirmeye , kozmopolitleştirmeye ve kolay güdülebilir kapitalist köleler oluşturmaya sürüklemesi sonucu anlamsızdır. Uygar olamazsak yok olurmuşuz. Her şeyimizi açılması imkansız arşivlere atfen yapılan ve ne derece doğru olduğu 'kanunla korunan asker' dolayısıyla malum olan bir tarihe göre Batı Medeniyetine borçluymuşuz. Yoksa Yok olurmuşuz... Peki Japonya küllerinden kendi kültürüne bağlı kalarak yeniden doğmadı mı... Uygarlık diyerek memleketi sıkıntıya strese sokan kişi, bil ; Türk Kültürü revizyona muhtaç değil . Atatürk'e tavır almak Türkiyede çok olumlu gelişmelere sebep olacaktır. Çünkü Türkiye'nin tüm problemlerinin kökü TC Devletinin kuruluş felsefesindeki yanlış teorilerden vücut bulmuştur. 1920'lerin formülasyonlarıyla 21. yüzyıl kesinlikle bağdaşmıyor bunu görmek lazım. Bana dediler : "Sen Özalcı oldun Erbakancı oldun Erdoğancı oldun bak biz hep Atatürkçü olduk".  Peki Atatürk neyci idi. 1880'lerde dünyaya gelmiş bir osmanlı ahvali , Şemsi Efendi (Şimon Zvi)nin çalışkan bir talebesi, 1909'da İtalyan Mason Locası ve İttihat Terakki kadrosunda , 1914'te Halife yanlısı ve İslamcı ,  1920'lerde "Hilafet kesinlikle kaldırılmayacak" diyen bir milli kahraman, 1930'larda Türk kavramını İslamdan arındırmaya titizlikle çalışan bir Türk Milliyetçisi , Türkiye Komünist Partisinin kuruluşu emrini veren sosyalist......... Peki Atatürkçülere göre Atatürkçüler hangi Atatürk'çü? Zamanın evrimi kanununa göre hareket ettiği anlaşılan Atatürk "arkamda dogma bırakmıyorum" derken birileri Atatürk adıyla Atatürk'ün ilke kavram kurum ve kanunlarını dondurup Bülent Ecevit gibi bana "Sen Atatürke mecbursun !!!!!" diyorsa işte onlar asıl Aydınlık Türkiye düşmanlarıdır. (Yazı bana aittir.)

Ahanda geldi bir türk düşmanı daha atatürk hilefeti  kaldırdı karşı oşmadı

Sitelerde Paylaş

atatürk mason localarını kapatmıştır işin komik tarafı mason localarını kapatmış bir lidere mason diyorsunuz 

şemsi efendinin ırksal kimliğini bilmiyorum ama yahudi birisinin talebesi olsa ne olur olmasa ne olur ? bu ne saçma yazıdır 

atatürk sadece bir lider değil aynı zamanda fikirdir semboldür  türkler için çok önemli bir şahsiyettir kısacık hayatına binbir iş sığdırmış bir dehadır.

bu saçma sapan yazıya daha doğrusu konuya daha fazla yazı yazmak istemiyorum siz onu bile anlamazsınız.

Sitelerde Paylaş

Atatürk mason localarını kapattı ise neden eski mason devlet yetkililerini eski görevlerinde bıraktı ?

"Cehennem olun gidin yahudi uşakları!" demiş güya kendisine masonluk teklifi yapan Mim Kemal ÖKE'ye... Peki nasıl oluyor da Mim Kemal ÖKE, Atatürk'ün ölümüne kadar Atatürk'ün yanında Atatürk'ün doktoru olarak görev yapabiliyor ? Atatürk'ün mason karşıtı olduğu hikayeleri yalandır.

küçük adamsın illuminatus, sana cevabım bu kadar.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Hanifi_Bahadir yazdı:

Yayınlayan da Devlet yayını. Türk Tarih Kurumu....

deli bir dinci vardı ismini unututum tayip geçen hastanede ziyaret etmişti sende onun gibi  niye ebemi belmedi yunan diye sayıklarsın ha deli kadirdi ismi

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Hanifi_Bahadir yazdı:

Atatürk Artık Aşılmalı

Japonya pozitivizm felsefesine Meici restorasyonu ile geçiş yaptı.

Osmanlıda ittihat ve terakki ile pozitivizm felsefesine geçiş yaptı.

Kişiler önemli değildir.Savunulan felsefe önemlidir.

Atatürk e itirazını felsefe üzerinden  yap.

Masonmuş yahudiymiş ingiliz ajanıymış diyerek yapman aptalca bir davranış.

Bir tablo yaparsan daha anlaşılır olur.Pozitivizmin savunduğu bu islamın savunduğu bu diye.

tarihinde SHORTWAVE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

TC olarak şu aralar çağa uyacak şekilde gelişmemiş, yaratıcılıktan yoksun, ahlaksız, Atatürkçü zihniyetin çökertilmeye çalışıldığı Müslüman bir devleti simgeliyoruz.. TC'nin kuruluş felsefesinde en ufak bir yanlışın olmadığını bizler değil, batının aydın ve uygar ülkeleri söylüyor. TC'nin kuruluş öyküsünü hiç bir dünya ülkesi deneyimlememiştir... Bu felsefenin yanlış olduğu birkaç hain, yobaz Türk'ün iddiasıdır.. Bugün onlarla mücadele içindeyiz.. Bakalım önümüzdeki yıllarda bu mücadeleyi kimler kazanacak.... Ben de çok merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Hanifi_Bahadir said:

Eskiden saygı vardı , sevgi vardı , hatır vardı , hürmet vardı , sakinlik vardı.....

Belki 1000 yıldır aynı terane. Eskiden böyle güzeldi, şöyle nefisti, buralar hep tutluktu.. Bak yani bin yıl önce Mısırdaki yazar bile aynı şeylerden dert yanar.

Peki Japonya küllerinden kendi kültürüne bağlı kalarak yeniden doğmadı mı...

Bildiğin bizim gibi batılılaştılar. Bizden daha kanlı isyanlar çıktı orada. Hem burada mesele batılı olmak değil ki. Uçak lazım, pilot lazım, mühendis lazım, tekniker lazım... Nerede? Batıda. Küllerinden uçak üretemezsin. Türkler tarih boyunca diğer milletlerden öğrenip, geliştirip, başarılı olmuşlardır. İstanbul'u kuşatan topların mühendisi kimdi? Güncellenmezsen ölürsün, bu hiç değişmez. Halil İnalcık bu meseleyi çok güzel ve uzun uzadıya yazar, Türklerin diğer milletlere ait sistemleri ve teknolojileri devşirerek tarihte nasıl başarılı olduklarını.

Atatürk'e tavır almak Türkiyede çok olumlu gelişmelere sebep olacaktır.

Atatürk akıldır, akıl. Adam bir bilim adamı gibi, deney yapıyor, bakıyor sonuçlarını tahlil ediyor, başarılı olursa uyguluyor yoksa geri çekiyor. Adam çıkıp "benim dediğim bilimle ters düşerse bilimi seçin" diyen bir zeka. Bu adam yobaz değil ki, yobazlığı hiç sevmedi ki. Atatürk'e tavır almak rasyonel düşünceye çatmaktır, başka bir şey değil.

5 hours ago, Hanifi_Bahadir said:

1920'lerin formülasyonlarıyla 21. yüzyıl kesinlikle bağdaşmıyor bunu görmek lazım.

Atatürk'e niye tavır takınıyorsun o zaman? Atatürk'ün çizdiği yolu anlamayıp onu din haline getiren andavallara diyeceksin onu. Atatürk "benim dediğimin üstüne laf koymayın" dememiş ki. Adamdan bir şey öğreneceksen şartlar içinde en akılcı kararı almayı, en güncel yolu seçmeyi öğreneceksin. Ha bugünün Türkiyesinde sanki bunları tınlayan var ya. Eskiden "iktidar değişse de kurumlar aynı kafa" derlerdi, şimdi kurumlar da değişti işte netice ortada.

1920'lerde "Hilafet kesinlikle kaldırılmayacak" diyen bir milli kahraman,

Belki ilkokullarda bile öğretiliyordur ki Atatürk'ün o yıllardaki derdi ulusal bağımsızlıktı zira savaş vardı. Durduk yere halife sevdalıları ile çatışıp milli mücadelede nifak çıkmasını istemiyordu. Şartlar onu gerektiriyordu. Bunu ilkokul çocuğu bilmese bile ortaokulda okuyan bir öğrenci bilir.

Türkiye Komünist Partisinin kuruluşu emrini veren sosyalist

Keyfine vermedi ki bu kararı. Adam sovyetlerden yatırım alıyordu. Kurtuluş savaşında da sovyetlerden destek almak için göstermelik komünist gruplar kuruldu yani bunlar siyasi manevralar artık, ortaokul ders kitabı seviyesidir bu.

4 hours ago, SHORTWAVE said:

Peki Atatürkçülere göre Atatürkçüler hangi Atatürk'çü?

Çok basit. Milletinin çıkarları için pragmatist, akılcı kararlar alan, dogmalara bağlı değil yaratıcı, deha Atatürk.

4 hours ago, güven said:

"Sen Atatürke mecbursun !!!!!" diyorsa işte onlar asıl Aydınlık Türkiye düşmanlarıdır.

Atatürk'ü anlamadıysan o senin suçun, onun fikirlerini din yaptılarsa yapanların suçu. O andavallar üzerinden Atatürk'ün namına sesleniyorsun tabi bu senin suçun.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Hanifi_Bahadir yazdı:

1930'larda Türk kavramını İslamdan arındırmaya titizlikle çalışan

Ben burda Atatürk'ün 2 politikasını görüyorum. Birinde İslamiyeti silmeye çalışmak-ki keşke başarılı olabilseymiş- bir diğeri de Türk milliyetçiliğini yerleştirmek - keşke yapmasaymış-. 

Tabi şimdi milliyetçiler bağırır birazdan Türklük kutsaldır diye. Ama öyle değil işte...

Sitelerde Paylaş

Kemâlist düşüncenin en az yarısını pratiğe dönüştürebilseydik bu gün hem bilim ve treknolojide, hem de Demokratik toplumun inşâsı noktasında çok daha iyi yerlerde olurduk. Gâzi Paşa'nın vefâtı sonrası yönetimdeki çakma entelijansiya devrimleri sürdürmek yerine, sırtını uluslararası konjonktüre dayayıp varlık ve egemenliğini koruma yolunu seçti. İçinden çıktığı toplumu küçük görüp aşağıladı. Onları kazanmak yerine Atatürkçü düşünceden iyice uzaklaştırdı. Devrimler yarım kaldı. Ne Batılı olabildik. Ne de Osmanlının köhne mirasından kurtulabildik. Bütün bunların üzerine, bir de Mustafa Kemâl'i "Mason"luk ile suçlayıp,  "Atatürk'ü aşmak" başlığı açmak, "kendini "akıllı" gayrısını "saf" bellemektir.

Bu toplum Kemâlizm'i henüz anlayabildi mi ki sıra aşmaya gelsin ?

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Tengiz yazdı:

Atatürk'ü anlamadıysan o senin suçun, onun fikirlerini din yaptılarsa yapanların suçu. O andavallar üzerinden Atatürk'ün namına sesleniyorsun tabi bu senin suçun.

Benim öyle bir yazım yok sanırım yinde bakayım  ama bana söylediyin bu lflardan ben bir  şey anlamdım

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, güven said:

Benim öyle bir yazım yok sanırım yinde bakayım  ama bana söylediyin bu lflardan ben bir  şey anlamdım

Pardon siz Hanifi'den alıntı yapmışsınız ben de sizin alıntınızdan alıntı yapmışım o sebeple sizin adınız gözükmüş. Sözüm Hanifiye idi, size değil, kusura bakmayın.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Hanifi_Bahadir yazdı:

Atatürk Artık Aşılmalı

Sen "Hayatta en hakiki mürşit bilim değil, dini ilimdir" "Biz akla değil nakle bakarız" diyen şeriatçı kafa mı Atatürk'ü aşarak aydınlık Türkiye'ye ulaşacaksın.

Sen kim, akıl bilim demek, Atatürk demek, "aydınlık" demek kim?

Kafa mı buluyorsun sen bizle?

Hadi yürü Tayyip'in dergahına şimdi. Senin gibi gerici pisliklerin Atatürk'le derdi yeni değil. Burası da hiç bu pislikleri yayabileceğin yer değil.

Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki sayfayı inceleyince, mustafa kemal in birinci fetö,, fetönün ise ikinci m. kemâl olduğu görülüyor.
Muhtemelen bu cümleyi de anlamamışsınızdır. İkisinin de "yahûdî ve hıristiyân" süper güçlerin maşalık ortak paydasında birleştiklerini ifâde ediyoruz.

https://www.facebook.com/Mustafa-kemal-paşa-1689998161052801/

Emperyal güçlerin yahûdî ve masonların maşasıydı,
Dînsiz olduğu için, Maşası olduğu güçlerin çapından ve kudretinden ise bîhaberdi. 
Kendisini baş egemen zannediyordu. 
Arka planda devleti ele geçirmiş olan yahûdî ve masonlar,, tek bir sözü ile istediği kişiyi katlettiren, ikindi vaktine kadar uyuyup sabaha kadar içki içen bu diktatörün, artık kendileri için de tehlikeli olmaya başladığını gördüler. 
Ateistti, Pozitivistti. Ülkenin Dîn ile bağlarını kopartmak isterdi fakat pozitivist olduğu için Halkın ekonomik olarak kalkınmasını da isterdi (Bir Japonya olmasını isterdi). Fakat, arka planda Ülkeyi ele geçirmiş olan yahûdîler ülkenin kalkınmasını aslâ istemezlerdi. 
Artık bu adamın kullanışlı olmadığına karar verdiler,
Zâten hedeflerine ulaşmışlardı Osmanlı islâm İmparatorluğu yıkılmış ve müslümânların birliğini dağıtmışlardı Türkün Bütün dünyâ Gavûrlarını titreten gücünü kırmışlar hafızâsını bile sıfırlamışlardı 
Ve yurt dışından getirilen ve içerdeki mason doktorlar eliyle yavaş yavaş zehirleyerek öldürdüler (Ecevit'ide bu yöntemle öldürmeye teşebbüs etmişlerdi). 
Zavallı bir ateistti, şeytânın varlığını da kâbul etmezdi ama şeytânın hesâbına çalıştı (enfüsteki şeytânın âfaktaki karşılığı yahûdîdir) ve emeklerinin karşılığı öldürülmek oldu.
Şeytândan başka ne beklenebilirdi ki...

Ateist icrâatlerini anlatmaya gerek yok, normal ve doğal buluyorum.
İnancı ne olursa olsun, karakterli bir insân mıydı? Değildi. Birkaç örnek vereyim.
Hayâttayken heykellerini yaptırmaya başlamış, heykeltraşları fırçalamış, heykellerinin altında poz verip foto çektirmiştir.
Sevgilisini sırtından vurarak öldürtmüştür.
57. alayda emrindeki bütün askerleri öldürtmüş kendisi sağ kalmıştır. Kurşunu biten askerleri süngüyle düşmânın önüne sürmüştür.
Filistin cephesinde düşmânla işbirliği içinde emri altındaki bütün ordu ve topları bırakıp bir gecede suriyeye kaçmış. Yaklaşık 60 bin askerimiz esir edilmiş ve işkence görmüştür.
Devlet memurluğu ve gazete yazarlığından  başka bir iş yapmamasına rağmen Akıllara zarâr bir serveti vardır. Bu servet içinde tapulu arâzîler, 350 bin dönüm kadardır. İnönü, meclis kürsüsünden, mal val varlığını, ölümünden hemen sonra okumuştur. Zabıtlarla kayıtlıdır.
Hedonisttir, Cinsellikte sınır tanımaz. Lâtife hanım, sabetaist olmasına rağmen osmanı kültürü aldığı için bu adamla evli kalmayı midesi kaldırmamıştır. Hâtırâtında bu durumu te'yîd eden bilgiler olduğu için sürekli okunmasına devlet yasak koymaktadır. Yukarıda söylemeyi unuttum, Kamal in vasiyetine gelince, Zehirlendiğini anladığı aşamada, yahûdîlerin oyununa geldiğini anlayınca, İngilizlerin Türkiye'yi idâre etmesini istemiştir. Vasiyette bu doğrultu da olsa gerektir.
Emriyle birçok insanı öldürmüş olan muhafızı topal osmân, Çankaya köşkünü bastığı sırada, Karısını (lâtife) hedefe koyup (Pencerenin önünde portakal kasalarıyla boyu yükseltilmiş, kamal in askeri elbiseleri ve kalpağı giydirilmiş), Aynen şener şeni ziyârete giden kemâl sunal gibi, karaçarşaf giyip kırıta kırıta topal osmanın önünden çankaya köşkünden kaçmıştır.
Daha neleri neler, anlatmakla bitmez...

İnançsızlığının gereğini yapması doğaldır fakat karakteri de bu işte...
Zavallı...

Dünyâda ve Kâinatta iki büyük güç odağı vardır. Rahmânîi ve Şeytânî... Ya Râhmânın velâyetindesin ya da şeytânın velâyetindesin.
Ateist olup da şeytânın maşası olmaktan kurtulan bir ateist var mıdır acaba?
Allah korusun, ateist olsaydım, şeytânın maşası olmak zavallılığına düşmek istemezdim.

https://www.facebook.com/Mustafa-kemal-paşa-1689998161052801/

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...