Jump to content

TERVAT KİME İNMİŞ?

Recommended Posts

On ‎5‎.‎3‎.‎2018 at 16:25, güven yazdı:

Yanlış yazdım kusuruma bakmayın  demem lazımdı hepinizden af diliyorum

Aferin. Gelişme var. İyi gidiyorsun. Dikkatli olursan daha düzgün yazacaksın. Öğretmen gibi konuştum ama olsun, öğretmenin zararı olmaz yararı olur. :)

Sitelerde Paylaş

Tevrat da İncil de doğrudan tanrının sözü olarak lanse edilmemişlerdir. Bu lansman sadece Kuran için öne sürülmüştür. Tevrat ve İncil, İslamdaki kutsal hadis formatı ile aynıdır. Rab şöyle buyurdu, rab böyle buyurdu şeklinde rivayetlerden oluşurlar.

Kuran'ın lansmanı risklidir, allah buyura buyura bunu mu buyurdu, bundan çok daha iyisini bizim ediplerimiz söyler denilmesi riski yüksekse de bu risk, beğenmeyenin kafasını kesmek suretiyle ortadan kaldırılmıştır. Kimse allah söyleye söyleye bunu mu söyledi diyememiş, kelle gitme korkusuyla herkes yutkunup kalmıştır. 

Bu formatı desteklemek için de kısa, muğlak, belirsiz, ne anlama geldiği hayal gücüne bırakılmış ifadeler kullanılmıştır. Bu da saçma sapan bir sayıklama kitabı ortaya çıkarmıştır. Ama etkilidir. Bu çağda bile bir yığın salak, kim bilir ne esrarengiz şeylerden bahsediyordur mutlaka diye keklenmektedir.

Kuran, farklı bir formatta ortaya atılmış ve başarılı da bir şekilde olmuştur. Ne kadar gidecek belli değil. Hâlen etkisini sürdürüyor, salaklar ve cahiller üzerinde.

Sitelerde Paylaş
On 09.03.2018 at 00:14, ALIENRIPLEY yazdı:

Tervat Ne?... Dalgamı geçiyorsun?.. Yoksa gerçekten bilgisiz birimisin?

Dalaga iye geçeyim tevrat kitapmıdır kitmsa insanlara nasıl ulaştı vahiy kitabı deyil diyorlar vs

Sitelerde Paylaş

NEYSE BEN AÇILAYIM MÜSLÜMANLARDA İŞ YOK

bazılarına göre on tablet indi buda şaşırtıcı on tablet nasıl kitap oluyor özelilkle islama göre kitap gönderilmiş  sedece musaya deyil haurunadan indirlmiş  sanırım bu musa kekeme olduğu için kitabı garntiye almış.

âffât Suresi-114.Andolsun, biz Mûsâ'ya ve Hârûn'a da lütufta bulunduk.

Sâffât Suresi-115.Onları ve kavimlerini o büyük sıkıntıdan kurtardık.

Sâffât Suresi-116.Onlara yardım ettik de onlar galip gelenler oldular.

Sâffât Suresi-117. Ve ikisine de her şeyi apaçık gösteren kitabı verdik

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

On 11.03.2018 at 14:30, güven yazdı:

Dalaga iye geçeyim tevrat kitapmıdır kitmsa insanlara nasıl ulaştı vahiy kitabı deyil diyorlar vs

Yav kast ettiğim şey yazım hatası idi... yani TERVAT demişsin TEVRAT'a...

Lütfen yazılarını dikkatli yaz, taş devrinde bile daha iyi yazılıyordu duvarlara!

Sitelerde Paylaş

Bu arkadaşa/ büyüğümüze "dikkatli yaz" demektense "ayık kafayla yaz" demek daha münasip düşer.

Gerçi bence ateistler sarhoşken, ayık olduklarından daha fazla hakikate yakınlar. Yani kafaları ne kadar güzel, ne kadar dumanlı olursa o kadar gerçeğe yaklaşıyorlar.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Yeni Üye yazdı:

Bu arkadaşa/ büyüğümüze "dikkatli yaz" demektense "ayık kafayla yaz" demek daha münasip düşer.

Gerçi bence ateistler sarhoşken, ayık olduklarından daha fazla hakikate yakınlar. Yani kafaları ne kadar güzel, ne kadar dumanlı olursa o kadar gerçeğe yaklaşıyorlar.

Hadi ordan  sen doğar doğmaz dumanlı kavan kulağına hocalar okuyup  üflüyor telafisi olmayan o kadar dumanlı kafaya sahip oluyorsunuzki asla iflak olmasınız çünkü kafa kalmıyor  doğal uyuşturcu kulanıyorsunuz

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güven sana güvenmek istiyorum. Ama lütfen sende bana güven.  Ben arkadaşa şahitim. Tervat demekle aslında "Tevrat" demek istemiş. Buna yemin ederim.

Yeri ve göğü yaratan Allahın adına hamd olsun ki.:smashfreak:

Sizde bize inanın.

İfade edilen                           anlamı                  :

nakmayın                              bakmayın

öyrenmek                              öğrenmek

Tervat                                    Tevrat

islamcılardır                         islamcılaradır.

Dalaga                                  Dalga

kitmsa                                  Kitap ise

Saba                                     Sana

NEYSE BEN AÇILAYIM      Neyse ben açıklayayım.      Bu iki anlamda olabilir. Yakında o anda havuz varsa "Bunaldım iki kulaç atayım . demek olabilir.

Güven forumca seni seviyoruz ve yazılarını devamın bekliyoruz. :f57:

tarihinde Mempish tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 05.03.2018 at 16:59, güven yazdı:

Kusuruma nakmayın öyrenmek istiyorum tervat kime inmiş? sorum islamcılardır,

Ortadoğu dinleri, insan hırsını,bitmek bilmeyen egosunu tatminden başka bir amaçla kurgulanmamıştır.Özellikle Tevrat ve kuran, insanların içindeki egoyu vahşetle ilişkilendirip bunu da ilahi bir emir gibi gösterip,yağmayı ve cinayeti normalleştirme çabasından başka bir şey anlatmaz.

İnsanları birbirine kırdırtıp,ganimet,cariye,cennette huri,şarap vaad eden bir tanrı var karşımızda,ama bu tanrı İsrail ve Arap şovenizminin,barbarlığının tanrısı,tüm insanlığın değil.

Tevrat inmedi,İsraillilerin çıkarı doğrultusunda yeryüzünde yazıldı,kuran da arapların..

Bu arada Türkçeniz bir harika..

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Mempish yazdı:

Güven sana güvenmek istiyorum. Ama lütfen sende bana güven.  Ben arkadaşa şahitim. Tervat demekle aslında "Tevrat" demek istemiş. Buna yemin ederim.

Yeri ve göğü yaratan Allahın adına hamd olsun ki.:smashfreak:

Sizde bize inanın.

İfade edilen                           anlamı                  :

nakmayın                              bakmayın

öyrenmek                              öğrenmek

Tervat                                    Tevrat

islamcılardır                         islamcılaradır.

Dalaga                                  Dalga

kitmsa                                  Kitap ise

Saba                                     Sana

NEYSE BEN AÇILAYIM      Neyse ben açıklayayım.      Bu iki anlamda olabilir. Yakında o anda havuz varsa "Bunaldım iki kulaç atayım . demek olabilir.

Güven forumca seni seviyoruz ve yazılarını devamın bekliyoruz. :f57:

Üsdat uyardığın için teşekkürler yeri göyü yartana yemin etme çarpılırsın . hadi çekirdeye zeytine yıldızın yerine yemin etsen cezan hafiflerdi. benim yüzümden sen günaha girdin en iyisi sen o borçları bana iade et bende vicdan azabından kurtulayım,neyse asıl konumuz türçe ve bikaçkulaç atmak şstiyorsun havuz senindir itediyin kadar kulaç atabilirsin tabi içi su dolu olması lazım onuda ben doldururum. hatalı olan bir insan ne yapabilir özür dilenir bende özür diliyorum ama bu eyleme dökülse seni öldürmüş olsam sen mezarda ben hapiste yatrdım Allah o kadar büyük ki bebni bozuk türçmle kurtardı bu yazıları nasıl yazarım bir bilimsel açıklması olması lazım benim şivemdenmi kaynaklanıyor yoksa iki parmakla yazmaklamı Bu yeni türçeyi ben icat etim  açılışa beklerim sizleri. benbu yazımlaru türçeme bağlıyorum o kadar okuduk olsa dükkan senin. ben genelde harf eksikliyi bırakıyorum normal yazımda öyle ha türçe dersen ben türçeyi iyi bilmem ama okuduğumu anlarım. kızma demişin  niye kızayım

5 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Ortadoğu dinleri, insan hırsını,bitmek bilmeyen egosunu tatminden başka bir amaçla kurgulanmamıştır.Özellikle Tevrat ve kuran, insanların içindeki egoyu vahşetle ilişkilendirip bunu da ilahi bir emir gibi gösterip,yağmayı ve cinayeti normalleştirme çabasından başka bir şey anlatmaz.

İnsanları birbirine kırdırtıp,ganimet,cariye,cennette huri,şarap vaad eden bir tanrı var karşımızda,ama bu tanrı İsrail ve Arap şovenizminin,barbarlığının tanrısı,tüm insanlığın değil.

Tevrat inmedi,İsraillilerin çıkarı doğrultusunda yeryüzünde yazıldı,kuran da arapların..

Bu arada Türkçeniz bir harika..

ilk önce tükrçemi övdüyün için teşekkürü:lol: porç bildim sağolun beni uyardığınız için.dinleri zaten güzel bir şekilde özetlemişin söylencek laf yok

On 11.03.2018 at 16:08, güven yazdı:

NEYSE BEN AÇILAYIM MÜSLÜMANLARDA İŞ YOK

bazılarına göre on tablet indi buda şaşırtıcı on tablet nasıl kitap oluyor özelilkle islama göre kitap gönderilmiş  sedece musaya deyil haurunadan indirlmiş  sanırım bu musa kekeme olduğu için kitabı garntiye almış.

âffât Suresi-114.Andolsun, biz Mûsâ'ya ve Hârûn'a da lütufta bulunduk.

Sâffât Suresi-115.Onları ve kavimlerini o büyük sıkıntıdan kurtardık.

Sâffât Suresi-116.Onlara yardım ettik de onlar galip gelenler oldular.

Sâffât Suresi-117. Ve ikisine de her şeyi apaçık gösteren kitabı verdik

Şu an ben türküyede yaşadığım için müslümanlar ilgilendiriyor beni müslümanlar tevrat musaya indi diyorlar ve ben yalışta olabilirim yanlışım ne öyrenmek hakımdır.SAFFAT 117 VE İKİSİNEDE HERŞEYİ APAÇIK GÖSTEREN KİTABI VERDİK. BURDA KİTAPMU TABLETMİ NE DERSENİZ DEYİN TEK MUSAYA VARİLMİYOR DİYORKİ KİTABI VERDİK BENİM İTİRAZIM BUNA

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...