Jump to content

İtalya'da Berlusconi ile merkez sağ ittifakı kazandı

Recommended Posts

3 saat önce, Antonius yazdı:

http://www.ensonhaber.com/italyada-berlusconi-ile-merkez-sag-ittifaki-kazandi.html

Bu adam Yosuzluk ve Rüşvetten hüküm giymemişmiydi?

Demekki İtalyada bizden farlı değil!

Rüşvetten de hüküm giydi reşit olmayan kızlarla para karşılığı seks yapmaktan da. 

Ama işte durum bu... Böyle hırsız arsız adamlar daima sağcı, dindar partilerden çıkar ve aday olur, üstüne bir de seçilirler.

Bu Berlusconi bizim Tayyip'in kankasıydı, Tayyip'in zeka gerisi oğlu Bilal'in nikah şahitliğini falan yaptı... 

Sitelerde Paylaş

Berlusconi Sadece italyanın değil  Türkiyenin de başını yaktı.

Tahminim 2007 yılları idi  bir toplantı için her iki liderde izmirdeydi.

Aralarında Şöyle bir diyolog geçiyor.

Silvio      :  Her seçim dönemi politikacının karın ağrıdır.  

RT          :  Dostum bu karın ağrının tedavisi nedir.?

Silvio     :  Önce güçlü basını ya susturacaksın ya da satın alacaksın.

RT         :   Maliyet büyük olmaz mı?

Silvio     :  Ben kestirmeden çoğunu satın aldım. Susturmak daha pahalı.

RT         :   Burada derinlere kök salmış  bir medya var kolay kolay satmazlar..

Sivio     :    Her büyük ağacın bir çürüğü olur. ordan gireceksin.  Hükümet sensin 

RT        :    Çok haklı ve kabiliyetlisin.

Bu olaydan sonra  Doğan medya ya Türkiye'nin en büyük vergi cezası kesildi. Bu gün aydın doğan kıstırılmış durumda.

RT 100 den fazla kanalı ve gazeteyi kendi yandaşlarına alarak medyayı adeta çökertti.   Geriye kalan birkaç muhalif medya ya reklam mobingi yapıp açlığa mahküm etti.

Ne diyor geçenlerde  Kılıçdaroğluna ?

Eyy kılıçdaroğlu Sen seçimi dert etme seçim kazanmak kolay.  demişti.

Sitelerde Paylaş

İtalyanların bozuk olduğu eskiden beri söylenir. Yunanlılarınki zaten meşhur. Avrupa'yı batırırsa İtalyanlar batırır diye Nostradamus bile söylemiştir. Yunanistan'ı da AB ye almak hata diye konuşulmuştur. Bu meşhur bir şey yani, gemide İtalyan ve Yunan varsa dikkatli olun filan diye espri yapılır. Bunlar ırkçılık mı, e yani tabii öyle ama espri şeklinde konuşulur Avrupa'da bunlar. 

Yani bir Mikelanjelo'yu, bir Leonardo'yu çıkarmış, rönesansın beşiği yine de İtalya. Yunanistan dersen benim avatar olarak kullandığım Demokritos yeter artar. Irkçılık yapılamaz tabii ama espri de olsa biraz ciddiyet payı olarak konuşulur bunlar. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...