Jump to content

Bu Ülkede ateist olmaktan gurur duyuyorum.

Recommended Posts

Yaklaşık 12 yıldan beri ateist düşüncedeyim. Örnek alacağım çok Aydın ve kararlı insanlar oldu. Bu insanların başında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürktür. Ancak En çok Vatandaş duygusunu memleket ve arkadaş duygusunu yaşadığım tokalaşma şerefine nail olduğum insan Sayın Aziz Nesin olmuştur.  Onun buram buram anadolu kokan kitaplarında hep memleket özlemi duymuşumdur.  Üstad Aziz Nesin hocamızı Saygıyla anıyorum.

Siz Ateist arkadaşlara küçük bir hediye olarak aşağıdaki videoyu sunuyorum. Esen kalın.

Üstadın 15 güzel sözü  

tarihinde Mempish tarafından düzenlendi
edit
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Yaşadığım yer olarak camiye uzak bir alan daydım.  Ezanları uzaktan olsa bile  bizleri fazla etkilemiyordu. 

Ancak bir gün aniden bir gürültü duydum. kocaman Metal bir hoparlörden  Ezan la  irkildim. Karşımdaki binanın üzerinde kocaman bir metal hoparlör konulmuştu.

Günde 5 vakit evin içerisinde adeta minare montajlanmıştı.  Hemen çevremdeki insanlara ulaştım. Onlar da olayın şokundaydı. 

Aramızda fikir birliğine vararak ilgili makama  bir çok e posta attık. 2 gün sonra geldiler sesi biraz kıstılar. Ancak Ses o kadar yüksek ti ki  adeta ensemden bağırıyor gibiydi.

Tekrar  şikayette bulunduk. İlgili idareyi aradık. Tekrar dan gelip ayarladılar. ses desibiyeli baya düştü .  

Sevgili arkadaşlar biz bu mücadeleyi verirken çağdaş insanların bütünleşmesi ile verdik. Aksi takdirde hoparlör i bir yerimize monte edeceklerdi. 

Etrafınızda bulunan çağdaş ve medeni insanlarla irtibatınız güçlendirin. Ben muhitim le gurur duyuyorum. Kadınıyla erkeği ile bu yobazların karşısında tek yumruk olalım.  

arap ülkesinden gelen  hijablı bir aileyi  dahi kendi saflarımıza çektik. Burada bir şeyi esas aldık. 

Aslolan şey 

İNSAN HAK VE YAŞAMA HÜRRİYETİDİR.   DEMOKRATİK VE LAİK DEĞERLERE  SAHİP ÇIKARKEN KARŞIDAKİ İNSANLARA  SAYGI GÖSTERİN. İÇİNİZE KAPANMAYIN. BİLGİNİZİ HERKESLE PAYLAŞIN.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Aziz Nesin de Atatürk'e az küfretmedi. Zamanında Tayyip onun gençliğe hitabe ile alay eden yazısını nasıl da zevkle okumuştu.

Aziz Nesin'in çok doğru bir lafı var ama evet Türkiye'nin yüzde 60'ı gerizekalı çok doğru. Ama kendisi de bu yüzde 60'a dahil.

Aziz Nesin'i ben de hiç sevmem, ateistliğini de zerre kadar beğenmem ama Gençliğe Hitabe ile dalga geçtiği doğru değil. Daha doğrusu amacı hitabeyle dalga geçmek değil.

Darbecilere, dolayısıyla sevmediği Kemalistlere sesleniyor güya...

Kur'an'cı ateisttir, şeriatçıyla aynı lisanı kullanıp Atatürkçü laik Müslümanlara "Aptallar" diyen bir aptaldır Aziz Nesin. İnsan hem Atatürkçü hem de Müslüman olamaz diye düşünerek Kur'an'a selam çakmayı da aşıp direkt referans alır. Bu adam bir de kendini Marksist olarak tanımlar, Kemalizmden hiç hoşlanmaz falan. Nasıl bir solculuksa artık... Tayyip'in en sevdiği, onunla aynı dili konuşup Kemalistlere saydıran bir "aydın". Kızları türbana sokanların, orta çağ karanlığa mahkum edenlerin Kemalistler olduğunu söyleyen bir "aydın".

Bunlar onun hakkındaki kişisel düşünce ve hislerim ama kitaplarını okudum, bazılarını sevdim de. 

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Kızları türbana sokanların, orta çağ karanlığa mahkum edenlerin Kemalistler olduğunu söyleyen bir "aydın".

Kızların aile baskısından kurtulması ve laiklik ilkesinin ayakta tutulması için türban denen arap paçavrasını kamu alanlarında yasaklayan Kemalistler olmasına rağmen , orta çağ zihniyetine karşı devrim yapan Kemalistler olmasına rağmen gidip böyle bir şey söylediyse bu sonuca nasıl vardığını cidden merak ediyorum. Gerekçesini açıkladığı bir video , makale yada herhangi bir şey var mı?

Sitelerde Paylaş

Ata'nın hitabesini değiştirip kendince eğlenmiş aptal komünist.

Ey Türk Faşisti!

Birinci vazifen Türk matbaalarını yıkmak, makineleri ısırmak, demirleri dişleyip duvarlara saldırmaktır. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli, gazeteleri çamurlara serip, üzerlerinde ağzın köpürünceye kadar tepinmektir. Bu temel partinin hazinesidir..

Bir gün nümayiş yapmak için emir alırsan, bütün polisleri yanı başında bulacaksın.

Meydanlarda, kitaplarını yaktığın, namuslu insanlar, bütün dünyada eşi emsali görülmemiş şekilde işkenceye tabi tutulabilirler. Emniyet müdürlüğümüzde dövülebilir. Demir Ahmet tarafından sövülebilir. Bütün malları mülkleri zapt edilmiş, matbaaları yakılmış, gazeteleri kapatılmış, evleri tarumar edilmiş , çoluk-çocuğu dağıtılmış , haneleri işgal, kendileri perişan edilmiş olabilir.

Bütün bu şartlardan daha elim ve daha vahim olmak üzere, Amerika’dan borç dahi alınabilir. hatta bu borç alınan paralar ziyafetlerde yenebilir.

Ey faşist yumurcakları! İşte bu ahval ve şerait içinde dahi bütün bu yapılanları kâfi görmeden, vazifen matbaaları yıkmak, makineleri ısırmak, namuslu vatanperverleri parçalamaktır. Muhtaç olduğun kazma, balta halk partisinin ambarlarında mevcuttur.

Sitelerde Paylaş

Ama yiğidi öldür hakkını da yeme şimdi adam Atatürk ve Kemalistlere düşman olduğuna göre görüşlerinde samimi. Gerçek komünistler Aziz Nesin gibi Atatürk düşmanı olur. Öyle Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan gerizekalıları gibi Kemalist ayaklarına yatmaz. Hep de sinir olmuşumdur böyle sosyalist, Marksist olup Kemalist ayaklarına yatan tiplere. Herif Kemalist'im diyor ama gebermeden önceki son sözleri yaşasın Marksizm-Leninizm yaşasın halk kardeşliği oluyor. Senin neren kemalist ulan it!

Atatürk kapitalizmi reddettiği gibi sosyalizmi de reddetmiştir. Atatürk tıpkı Mussolini gibi, Hitler gibi bir korporatisttir. Yani Mussolini ve Hitler'in fikirleri Atatürk'e Marx ve Lenin'den çok daha yakın.

Kemalizm; nazizm ve faşizmin daha insancıl ve daha az otoriter bir formudur bana göre.

tarihinde AteistBilinç96 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Kızların aile baskısından kurtulması ve laiklik ilkesinin ayakta tutulması için türban denen arap paçavrasını kamu alanlarında yasaklayan Kemalistler olmasına rağmen , orta çağ zihniyetine karşı devrim yapan Kemalistler olmasına rağmen gidip böyle bir şey söylediyse bu sonuca nasıl vardığını cidden merak ediyorum. Gerekçesini açıkladığı bir video , makale yada herhangi bir şey var mı?

Hah işte, o da tam olarak sizin söylediğiniz şeyi eleştiriyor. "Bu çocukları din derslerine mecbur tutarak, başlarını örterek, imam hatipler açıp oralara göndererek orta çağ karanlığına iten zaten sizsiniz, sonra da Atatürkçülük adına başlarını açmaya çalışan yine sizsiniz. Üniversitelere sokmuyorsunuz. Askeri okullara da girebilmeliler" falan der.

Korkudan Korkmak kitabının tanıtım bülteninde söyler bunları, bazen de videolarındaki söyleşilerde. Öte yandan "Atatürk sağken, kendisi yaşarken, bu Kuran kursları yoktu ve yasaktı; bu din dersi adı altındaki İslamlık dersleri de yoktu. Bugünkü Atatürkçüler Onun sağlığında yapmadıklarını yaparak, yaptıklarını da yıkarak Atatürkçü olduklarını söyleyebiliyorlar." da der, cılız bir sesle. "Bin kere söyledim, ben Atatürkçü değilim" diyen de aynı Aziz Nesin'dir.

Velhasıl Türban pisliğini çoluk çocuğun başına geçiren, dini diriltip yayanın Kemalistler olduğunu söylemesi garabet... Kur'an'ı referans alarak Atatürkçü Müslümanlara aptal demesi garabet. Bunların hiçbirinde zekanın izi yok. Kaldı ki 80 darbesi sonrası yapılan anayasa referandumunda sonucun %92 çıkması sonucu "Türk halkının %60'ı aptaldır" demesi hepsinden büyük garabet.

http://www.dr.com.tr/ekitap/korkudan-korkmak

https://www.nesinyayinevi.com/detail.php?kod=87

https://www.semakirtasiye.com.tr/kitap/korkudan-korkmak-aziz-nesin-9786055794101

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Ata'nın hitabesini değiştirip kendince eğlenmiş aptal komünist.

Ey faşist yumurcakları! İşte bu ahval ve şerait içinde dahi bütün bu yapılanları kâfi görmeden, vazifen matbaaları yıkmak, makineleri ısırmak, namuslu vatanperverleri parçalamaktır. Muhtaç olduğun kazma, balta halk partisinin ambarlarında mevcuttur.

Matbaaları yıkma kısmına acayip güldüm. Aziz Nesin Atatürk'ün matbaayı yaygınlaştırdığını ve matbaanın bu topraklara gelmesini geciktiren Osmanlı'ya karşı devrim yaptığından habersiz sanırım.

Namuslu vatanperverleri parçalamak derken şu sosyalistlerin/komünistlerin propagandalarını yıkmasından bahsediyor sanırım. Ulan ülkeyi Varşova Paktı ülkesi haline getirecektiniz size kalsa. 

Dinciler islamcı faaliyetlerle Müttefiklere çalışıyordu sizde sol propagandası yaparak Sovyetlere. 

Yani ülkeyi NATO'ya peşkeş çeken islamcılardan tek farkınız sizin Sovyetlere peşkeş çekmeniz.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Ama yiğidi öldür hakkını da yeme şimdi adam Atatürk ve Kemalistlere düşman olduğuna göre görüşlerinde samimi. Gerçek komünistler Aziz Nesin gibi Atatürk düşmanı olur. Öyle Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan gerizekalıları gibi Kemalist ayaklarına yatmaz. Hep de sinir olmuşumdur böyle sosyalist, Marksist olup Kemalist ayaklarına yatan tiplere. Herif Kemalist'im diyor ama gebermeden önceki son sözleri yaşasın Marksizm-Leninizm yaşasın halk kardeşliği oluyor. Senin neren kemalist ulan it!

Atatürk kapitalizmi reddettiği gibi sosyalizmi de reddetmiştir. Atatürk tıpkı Mussolini gibi, Hitler gibi bir korporatisttir. Yani Mussolini ve Hitler'in fikirleri Atatürk'e Marx ve Lenin'den çok daha yakın.

Kemalizm; nazizm ve faşizmin daha insancıl ve daha az otoriter bir formudur bana göre.

Sen de kafayı yiyenlerdensin, belli oldu iyice.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Hah işte, o da tam olarak sizin söylediğiniz şeyi eleştiriyor. "Bu çocukları din derslerine mecbur tutarak, başlarını örterek, imam hatipler açıp oralara göndererek orta çağ karanlığına iten zaten sizsiniz, sonra da Atatürkçülük adına başlarını açmaya çalışan yine sizsiniz. Üniversitelere sokmuyorsunuz. Askeri okullara da girebilmeliler" falan der.

Korkudan Korkmak kitabının tanıtım bülteninde söyler bunları, bazen de videolarındaki söyleşilerde. Öte yandan "Atatürk sağken, kendisi yaşarken, bu Kuran kursları yoktu ve yasaktı; bu din dersi adı altındaki İslamlık dersleri de yoktu. Bugünkü Atatürkçüler Onun sağlığında yapmadıklarını yaparak, yaptıklarını da yıkarak Atatürkçü olduklarını söyleyebiliyorlar." da der, cılız bir sesle. "Bin kere söyledim, ben Atatürkçü değilim" diyen de aynı Aziz Nesin'dir.

Velhasıl Türban pisliğini çoluk çocuğun başına geçiren, dini diriltip yayanın Kemalistler olduğunu söylemesi garabet... Kur'an'ı referans alarak Atatürkçü Müslümanlara aptal demesi garabet. Bunların hiçbirinde zekanın izi yok. Kaldı ki 80 darbesi sonrası yapılan anayasa referandumunda sonucun %92 çıkması sonucu "Türk halkının %60'ı aptaldır" demesi hepsinden büyük garabet.

http://www.dr.com.tr/ekitap/korkudan-korkmak

https://www.nesinyayinevi.com/detail.php?kod=87

https://www.semakirtasiye.com.tr/kitap/korkudan-korkmak-aziz-nesin-9786055794101

Kenan Evren isimli sözde Atatürkçü özde amerikancı din derslerini zorunlu hale getirip feto'nun yeşil kuşak projesini hızlandırmasaydı böyle saçma şeyler yaşanmazdı.

Buna karşı çıkan olmadı çünkü kendine Atatürkçü diyenlerin %90'ı tatlı su müslümanı. Atatürk'ü müslüman gibi lanse etmeleride ayrı ironik neyse. 

Sözde Atatürkçüler ilk din dersini zorunlu hale getirip sonra başörtüsünü yasaklayarak ironik hareketler sergilediler. "Hani Atatürkçüyüz ama müslümanızda. Yani müslüman olunda çok olmayın" gibi bir tablo ortaya çıktı. 

Cidden garipti. Kenan Evren'in ve onun peşinden giden Evrencilerin tamamı Atatürk'ü bir kalıba sokmaya çalıştı. Atatürk'ü olmadığı bir adam gibi lanse etti. Sanki adam elinde kura'nla gezen " İslam hoşgörü dinidir" diyen biriymiş gibi anlatıldı. Bunun sonucunda böyle garip olaylar yaşandı.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Bir Atatürkçü olarak hak veriyorum. Atatürk siyasi tutuklamalar yaptıran ve yeri geldiğinde silahla müdahele eden bir adamdır. Korporatist ekonomiyi benimsemiştir. Bu kötü bir şey mi? Hayır. Atatürk otoriter bir adamdır. Bu bir gerçektir. Atatürk'ü "Çiçekler böcekler özgürlük!" diye sloganlar atan bir adam olarak görüyorsanız saçmalıyorsunuz.  Liberaller ve zamanında Atatürk'e  " Burjuva Kemal" diyen komünistler birden dönüp " Atam be " demeye başladılar. Bunun sonucunda Kemalizm sol bir ideoloji olarak lanse edildi . Tabii birde Kemalistler laik olduğu için islamcılar hemen sol olarak yaftaladı. 

tarihinde Fikir Adamı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evren'in çok imam hatip açtığı bir solcu palavrasından ibaret. Yanlış hatırlamıyorsam sadece Tunceli'de bir imam hatip açtırmış o kadar.

Evren Siyasal İslam'ın ya da Fethullahçılığın önünü falan açmadı. Bunların hepsini yapan kişi Turgut Özal hainiydi. Evren Paşa televizyonlara çıkıp bu adama oy vermeyin dedi defalarca ama yaramadı.

Fetoş denen alagavatın bir iki tane Evren hakkındaki konuşmasından yola çıkarak saçma sapan komplo teorileri üretiyorsunuz. Ben Fetoş'un her siyasetçi için söylediği en az bir tane övücü sözünü gösteririm. Ecevit için de ahirette şefaatçi olacağım ilk kişidir demiştir mesela. Ecevit şimdi Fetocu mu?

Bana Evren Paşa'nın Fethullah ile çekilmiş bir fotoğrafını bırakın onun hakkında olumlu tek bir sözünü bile gösteremezsiniz. Ama ben Fethullah hakkında olumsuz pek çok konuşmasını gösterebilirim.

Hatta ben iddia ediyorum ki Fethullah Gülen'in kandıramadığı tek lider Kenan Evren'dir. O dönemki bütün liderler Fetoş'un önünde el pençe divan dururken, Erbakan ve Ecevit de dahil hepsinin yolu Fethullah ile kesişmişken Evren Paşa Fetoş'un kendisiyle görüşme teklifini bile reddetmiştir. Hatta kendisine rüşvet olarak saat gönderdiğini de Genç Bakış'ta anlattı: "Tamam bir şartla kabul ediyorum kravatını taksın gelsin dedim ondan sonra da bir daha ses çıkmadı. Çünkü biliyorum ki Fethullah Gülen kravat takmaz çünkü kravat cumhuriyeti simgeler." Bunun gibi bir şeyler demişti o programda tam hatırlamıyorum.

Evren'e pek çok şey diyebilirsiniz ama Atatürkçü değildi diyemezsiniz. Evren Paşa senden benden daha Atatürkçü bir insandı. Atatürk'e taparcasına bağlıydı. O, adeta hastalık derecesinde Atatürk sevgisiyle dolu bir insandı.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Bir Atatürkçü olarak hak veriyorum. Atatürk siyasi tutuklamalar yaptıran ve yeri geldiğinde silahla müdahele eden bir adamdır. Korporatist ekonomiyi benimsemiştir. Bu kötü bir şey mi? Hayır. Atatürk otoriter bir adamdır. Bu bir gerçektir. Atatürk'ü "Çiçekler böcekler özgürlük!" diye sloganlar atan bir adam olarak görüyorsanız saçmalıyorsunuz.  Liberaller ve zamanında Atatürk'e  " Burjuva Kemal" diyen komünistler birden dönüp " Atam be " demeye başladılar. Bunun sonucunda Kemalizm sol bir ideoloji olarak lanse edildi . Tabii birde Kemalistler laik olduğu için islamcılar hemen sol olarak yaftaladı. 

Doğru sonuna kadar katılıyorum dediklerine.

Ben kendimi ve Atatürk'ü siyasi yelpazenin tam ortasında olarak görüyorum. Ne sosyalist ne kapitalist. Ne otoriter ne özgürlükçü. 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Evren'in çok imam hatip açtığı bir solcu palavrasından ibaret. Yanlış hatırlamıyorsam sadece Tunceli'de bir imam hatip açtırmış o kadar.

Evren Siyasal İslam'ın ya da Fethullahçılığın önünü falan açmadı. Bunların hepsini yapan kişi Turgut Özal hainiydi. Evren Paşa televizyonlara çıkıp bu adama oy vermeyin dedi defalarca ama yaramadı.

Fetoş denen alagavatın bir iki tane Evren hakkındaki konuşmasından yola çıkarak saçma sapan komplo teorileri üretiyorsunuz. Ben Fetoş'un her siyasetçi için söylediği en az bir tane övücü sözünü gösteririm. Ecevit için de ahirette şefaatçi olacağım ilk kişidir demiştir mesela. Ecevit şimdi Fetocu mu?

Bana Evren Paşa'nın Fethullah ile çekilmiş bir fotoğrafını bırakın onun hakkında olumlu tek bir sözünü bile gösteremezsiniz. Ama ben Fethullah hakkında olumsuz pek çok konuşmasını gösterebilirim.

Hatta ben iddia ediyorum ki Fethullah Gülen'in kandıramadığı tek lider Kenan Evren'dir. O dönemki bütün liderler Fetoş'un önünde el pençe divan dururken, Erbakan ve Ecevit de dahil hepsinin yolu Fethullah ile kesişmişken Evren Paşa Fetoş'un kendisiyle görüşme teklifini bile reddetmiştir. Hatta kendisine rüşvet olarak saat gönderdiğini de Genç Bakış'ta anlattı: "Tamam bir şartla kabul ediyorum kravatını taksın gelsin dedim ondan sonra da bir daha ses çıkmadı. Çünkü biliyorum ki Fethullah Gülen kravat takmaz çünkü kravat cumhuriyeti simgeler." Bunun gibi bir şeyler demişti o programda tam hatırlamıyorum.

Evren'e pek çok şey diyebilirsiniz ama Atatürkçü değildi diyemezsiniz. Evren Paşa senden benden daha Atatürkçü bir insandı. Atatürk'e taparcasına bağlıydı. O, adeta hastalık derecesinde Atatürk sevgisiyle dolu bir insandı.

12 Eylül darbesi gerekliydi. Çünkü ortalık karışmıştı. Ama 12 Eylül'den sonra yaptığı avellikleri sayarak bitiremezsin. Din dersini zorunlu hale getirerek isteyerek veya istemeyerek bir neslin beynini islamla yıkadı. İslam'ı iyi bir dinmiş gibi lanse etti  ve Atatürkçülüğü sentezcilik gibi gösterdi. Bana kalırsa darbe gerekliydi fakat Evren'de dahil olmak üzere bütün o sözde Kemalist komutanlar amerikancıydı. Özal'ın ne olduğu belli zaten. pkk isimli terörist serseri sürülerinin içinde bulunduğu terör örgütünün amerikan desteğiyle sınırımızda yapılanmasına ve silahlanmasına açık açık izin verdi. Siyasal islamcı bir amerikan oğlanı olarak fetonunde önünü açtı sonra kaybolup gitti.

tarihinde Fikir Adamı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seçimler yaklaşıyor ya, bu başlıkta olduğu gibi artık her başlıkta Atatürk düşmanlarını görmek mümkün.

Atatürk'ü Hitler ve Mussolini gibi faşistlerle bir tutacak kadar namussuzlar, şerefsizler akın etmeye başladı.

Bu ülkeyi yönetenleri Atatürkçü diye tek kalıba koyarak bütün kötülükleri Atatürkçülere yüklemek her zaman olduğu gibi trollerin bir numaralı işidir.

Oysa bu ülkeyi Atatürkçüler hiç bir zaman yönetmedi, ülkenin hiç bir alanında etkin ve yetkin olmadılar, yönetenler onun adını kullanarak ülkeyi bugünlere getirdiler.

Hepsi sahte Atatürkçüydü, ülkenin kaynaklarını kendi çıkarı için kullanan işbirlikçilerdi ve halen de öyle.

Buralarda Atatürk'e laf söyleyenler işte bu işbirlikçilerin çakallığını yapan adilerdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...