Jump to content

türk milletin zekasını daha net gördüm

Recommended Posts

bugün markette idim kasiyerin tanıdığı (samimiyetlerinden öyle anlıyorum) bir adam geldi arkada meşrubat reyonu var

adam:bana şurdan 2 litre pepsi ver 

kasiyer:abi 2 litre kalmamış coca cola vereyim.

adam: yok ben coca cola içmem askerimize kurşun olarak geri döner ben pepsi içerim yerli kullanırım

kasiyer: valla helal olsun abi senin benim gibi düşünen 5 kişi daha bulsak yeter.

acaba pepsinin de amerikan malı olduğunu biliyorlarmı merak ettim bu arada pepsi içen eleman haftada 6 litre gömüyormuş

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, İlluminatus yazdı:

acaba pepsinin de amerikan malı olduğunu biliyorlarmı merak ettim bu arada pepsi içen eleman haftada 6 litre gömüyormuş

Coca Cola ve Pepsi'nin ABD orijinli olduğunu bilmeyen yok.

Belki de Tayyip, Pepsi'nin ortağı olmuştur.

Maksat, "Reyiz" kazansın. :D 

tarihinde Edip Cevdet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yo, söylediğinin aslı var. Ben de rastladım.

Ben Coca Cola sevmem, Pepsi tercih ederim. Coca Cola'da hoşlanmadığım böyle meyan kökü gibi, bakır gibi filan bir tat alıyorum. Ne olduğunu bilmiyorum ama bu tat hoşuma gitmiyor. Pepsi'de o yok.

Neyse, ben Coca Cola içmem, Pepsi içerim deyince dinci birisi "çok güzel, paran yahudiye gitmiyor" demişti. Şuna bir şey desem mi ki diye bir an düşündüm, sonra sadece gülmeyi tercih ettim. 

Bu dinciler takıntılı, saplantılı kişiler. Doğru düzgün düşünemeyişleri çok normal. Size salakça geliyor ama bunlar saplantılı. Kazara zeki olsalar bile kavrayış bunlar için olanaksız. Saplantıdan çıkamazlar. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, democrossian yazdı:

Yo, söylediğinin aslı var. Ben de rastladım.

Ben Coca Cola sevmem, Pepsi tercih ederim. Coca Cola'da hoşlanmadığım böyle meyan kökü gibi, bakır gibi filan bir tat alıyorum. Ne olduğunu bilmiyorum ama bu tat hoşuma gitmiyor. Pepsi'de o yok.

Neyse, ben Coca Cola içmem, Pepsi içerim deyince dinci birisi "çok güzel, paran yahudiye gitmiyor" demişti. Şuna bir şey desem mi ki diye bir an düşündüm, sonra sadece gülmeyi tercih ettim. 

Bu dinciler takıntılı, saplantılı kişiler. Doğru düzgün düşünemeyişleri çok normal. Size salakça geliyor ama bunlar saplantılı. Kazara zeki olsalar bile kavrayış bunlar için olanaksız. Saplantıdan çıkamazlar. 

Sarık cübbe bağıra bağıra yolda ilahi söyleyerek gidenden tut bildiri dağıtana bile denk geldim bunlar bu kadar fazla değildi vardı ama son zamanlarda patladı ama neymiş kafirler engel olsada allah nurunu tamamlayacak.

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

İnançların dogmaları vardır. Fakat; bu dogmalara pratikte her dâim rastlanmaz. İnancı üzerinde düşünmemiş, kafa patlatmamış insanlar, bir inanç olgusundan ziyâde, "taklid-i ibâdet" düzeyinde bir alışkanlığın sâhibi olmuşlardır.  Özellikle müslümanlar, Kur'anda bolca geçen Cennet rüşveti ve Cehennem tehditleri üzerinden bir "inanç"(!) algısı geliştirdiklerinden, "Tanrıdan korkma" ile "Korkularını İlah edinme" arasındaki farkı kavrayamazlar. Belki bâzı istisnâları vardır. Ancak; ben henüz, bunun dışında kalan bir "müslim"e rastlamadım.

Sen, her ne kadar Muhammed'in geçekten yaşadığını, hadisleri kabul etmiyor olsan da buraya aktaracağım hadis, "inançlı" denen kişilerde mantık örgüsünün neden zayıf olduğunu, çok ilginç biçimde açıklamaktadır.

Alıntı

"Bir şeyi çok sevmen seni kör ve sağır eder" 

Müsned, 36/24, h. no: 21694; Keşfu'l Hafa, 1/395

Yâni, herhangi bir şeye zaaf veya korku yoluyla bağlılık, zekâyı olumsuz etkiliyor.

Ancak; bu genel bir kuraldır.

Sâdece teistler için geçerlidir diye düşünmek yanlış olabilir.

tarihinde Edip Cevdet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türk milletinin zekasında hiçbir sorun yok, hatta bence oldukça iyi. Türkler zekalarını kurnazlık için, günlük çıkarı için kullanır, herkesin bildiği gibi genel bir cahillik sorunu vardır.

Coca Cola'yı protesto edip Pepsi almak zeka düşüklüğünden değil. Tembellikten, hazırcılıktan, ezberciliğe alışmış olmaktan, cehaletten ve ahlak yoksunluğundan.

Bu ülkede Coca Cola'yı içmeyi reddedip Fanta tercih eden AKP valisi gördük biz... Bunu yaptığı yer de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının düzenlediği "İlim Yayma" iftarıydı.

Türkler gayet zekidir, hatta anasının gözüdür. Zeka değil ahlak sorunu vardır Türklerin. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Edip Cevdet yazdı:

herhangi bir şeye zaaf veya korku yoluyla bağlılık, zekâyı olumsuz etkiliyor.

Doğru elbet. Hem de çok doğru. Ancak bu olumsuzluktan en çok etkilenenler, müslimler. Çünkü en abartılısı onlarınki. Çünkü allahlarını sonsuza kadar işkence edecek ve mükafatlandıracak bir allah olarak görüyorlar. Yahudiler zaten öbür dünya hakkında öngörü yapmazlar. Öbür hayatın mahiyeti tamamen meçhuldür ve cismani değil, ruhanidir onlara göre. O yüzden öyle işkenceydi ateşti şaraptı huriydi yoktur. Hristiyan dini bu bakımdan islam ile daha paraleldir ama onda da islamdaki gibi somut cismani anlatım yok.   

Düşünüyorum da bilmiyorum yani bu cennet cehennemi bu kadar abartan başka inanç bilmiyorum. O yüzden olmaz bu müslimler diyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben Türklerin zeki olduklarına katılamam. Türkler ne zekidir ne de çalışkan. Atatürk gaz vermek için söylemiştir bunu. Türkler iyi gaza gelirler. Gerçek olan bu. Gazı verdin mi Gazman gibi uçmaları bile olasıdır.

Coca Cola içmem Fanta içerim diyen adam vali olmuşsa bir ülkede... Başka sözüm yok. Söz burada bitmiştir. Bu halk margarine sana deterjana omo diyen bir halk. Bu halkta zeka kıttır. İnsanlık kültüründen son derece uzaktır ve alma yeteneği de yoktur, alamaz.

Sanadan omodan ne olacak ama bu, kafada yerleşen bir şeyin değişmediğini gösteriyor. Peki tüpgaza aygaz diyen kimdi? Hatırlayan var mı? Söz bitmesin de ne olsun yahu! :lol: 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Makarnaya, kömüre oyunu satan bir kitle (bu %50 bile olsa) milleti temsil etmez. Zaten bu kitlede millet bilinci olmadığı gibi, sınıf veya toplum bilinci de yoktur.
Bu kitle, ortaçağ insanının içgüdüleriyle hareket etmektedir. Kendilerinin zekî veya rasyonel olması da beklenmez zira bu kitle 1950'lerden beri ABD'nin yeşil kuşak projesinin bir ürünüdür. Yani kasıtlı üretilmiş bir kitledir. Şu anda ülkenin baskın gücü olmaları beni temsil ettikleri anlamına gelmez. 
Atatürk, hiç bir konuda yanılmadığı gibi Türk Milleti'nin zekî olduğu konusunda da yanılmamıştır. 
Kuşku duyuyorsanız, 1919-1923 arasında (aptal sandığınız) halkın nasıl ümmet kültüründen millet bilincine ulaşıp yalnızca özgürlükleri için ve dünyada ilk kez emperyalizmi yendiğini, 1923-1938 arası ülkenin ekonomik ve sosyo-kültürel yapısını nasıl değiştirdiğini açıklamak durumundasınız. 
Zira aynı konumdaki pek çok millet yok yok olmuş ya da Almanlar gibi ABD-Rus ittifakıyla adam edilebilmiştir.

Sitelerde Paylaş

Peki o zaman argo tabirleri bırakıp daha düzeyli konuşayım. Türk milletinin iyi motive olması gerekiyor. Zeki değil ama iyi motive olursa başarı kazanır. Çağdaş uygarlık düzeyini yakalamak konusunda Atatürk iyi motive etti fakat kafasında bunu aynı zamanda dindar kalarak da yapamaz mıyım şeklinde bir şüphe oluştu. Bu da motivasyonunu mahvetti.

Dini çok kafaya takıp çok önemseyerek ancak işit gibi motive olursunuz. Başka bir motivasyon olası değildir. Çünkü dinin temel önesürümü; allaha inanmayanlar sonsuz işkence görecek, allaha inananlar şarap içip hurilerle birlikte sonsuza kadar zevk yapacak. Böyle ilkel ve vahşi bir inanç ile başka motivasyon olanaksızdır.

Bu dinden zihninizi kurtaramıyorsanız bu dini önemsemeyeceksiniz. Önemsediğiniz anda çağdaş uygarlık filan serap... Hayır ne çağdaş uygarlığı yahu, el kesme, sopa atma, talak, çocuk nikahı, hüre hür köleye köle dişiye dişi kısas, çapraz el ayak kesme... Bunlarla ne uygarlığı, ne çağdaşı?

İçinde bunlar yazan Kuran yüce yüksek bir şeydir filan dedin mi o iş biter. İtiraf edildiği üzere 1400 sene öncesinin cahil sayıklamaları, bugün bunlar olmaz, salla gitsin işte oku ölüye, için rahatlasın, ne dediğini umursamaya gerek yok dersen çağdaş uygarlık eh işte, belki... Onun harici olanaksız.

Peki Türk milleti bunu düşünebilecek zekada mı? Hayır. O zeka düzeyinin yanından bile geçecek zeka kapasitesi yok. 

Sitelerde Paylaş

Aslında Atatürk'ün Kuranı tercüme ettirmesiyle millet görmüştü hiç öyle hayalinde canlandırdığı gibi Kuran'ın çok acayip şeylerden bahseden çok esrarengiz bir şey filan olmadığını, son derece basit ve sıradan olduğunu.

Fakat dinciler de boş durmadı. Süslemeci cilalamacı boyamacı kakalamacı mealler arka arkaya sökün etti. Tefsirler devreye sokuldu. Amana öyle göründüğü ve mota mot tercüme edildiği gibi değil, öyle düz tercüme edersen tabii esrar kaybolur, amana aslında neler yazıyor neler havaları pompalandı.

Sonuç; milletin kafa yine dumur... Dogma ile tekrar uyuştu kaldı. Kuran'da elektrik de var, atom da var, füze de var uçak da var uzay mekiği de... Olmayan yok! :lol: Allaha inanırsak hurilerle şarap içecez. İnanmazsak zebaniler ateşle işkence edecek... Yine eski hamamda eski taslar şıngırdamaya devam etti... Çağdaş uygarlık mı... Çooooooook uzaklarda kalan bir serap... Seçilmiyor bile artık.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, democrossian yazdı:

Aslında Atatürk'ün Kuranı tercüme ettirmesiyle millet görmüştü hiç öyle hayalinde canlandırdığı gibi Kuran'ın çok acayip şeylerden bahseden çok esrarengiz bir şey filan olmadığını, son derece basit ve sıradan olduğunu.

Fakat dinciler de boş durmadı. Süslemeci cilalamacı boyamacı kakalamacı mealler arka arkaya sökün etti. Tefsirler devreye sokuldu. Amana öyle göründüğü ve mota mot tercüme edildiği gibi değil, öyle düz tercüme edersen tabii esrar kaybolur, amana aslında neler yazıyor neler havaları pompalandı.

Sonuç; milletin kafa yine dumur... Dogma ile tekrar uyuştu kaldı. Kuran'da elektrik de var, atom da var, füze de var uçak da var uzay mekiği de... Olmayan yok! :lol: Allaha inanırsak hurilerle şarap içecez. İnanmazsak zebaniler ateşle işkence edecek... Yine eski hamamda eski taslar şıngırdamaya devam etti... Çağdaş uygarlık mı... Çooooooook uzaklarda kalan bir serap... Seçilmiyor bile artık.

Demek istediğim işte tam da budur. 
Bu hikayedeki tek yanlış bence Atatürk'ün bir din cübbesine sahip olmamasıydı. 
Bakınız Avrupa, orta çağı iki papaz (Martin Luther ve Hegel) sayesinde yenmiş ve bugünkü rasyonel toplum oluşmuştur.  
Ancak onun (özellikle de Luther) yerine bir siyasi çıkıp "ben cehennemi satın aldım" deseydi eminim şu an bu tür eleştirileri Avrupa toplumu için yapıyor olacaktınız.
Atatürk çok açık bir biçimde deist ya da ateistti. Ve belirttiğiniz üzere halkın "islamın gerçeklerini" görebilmesi adına Kuran'ı tercüme ettirdi. Ve eminim eğer bir 10 yıl daha yaşasaydı şu an çok daha aydın bir Türkiye'de yaşıyor olacaktık.
Toplumların önünü tıkayan zeka seviyeleri değil teizmdir. Hangi toplumu böyle bir dini propagandaya maruz bıraksanız aynı sonuçları alırsınız. Ve emin olun bu sonuçlar sonsuza kadar sürmez. Gençler arasındaki uyanışı siz de fark ediyorsunuzdur umarım. Türk toplumu hızla ateizme yol alıyor. Ve bunun bir dönüşü yok !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...