Jump to content

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

10 hours ago, Türk Ateist said:

Kenopsia ne salya sümük küfür etmiş, ne de ben onun etmediği küfürlerin arkasındayım. Küfreden sensin zaten. Onun son 15 iletisini, kötü örnek teşkil ettiği düşüncesiyle getirmişsin, ben de onları gayet beğendiğimi söyledim. Tanımadığım bir yazar arkadaştı, sayende tanıdım. Sevdim.

Sana ait herhangi bir özel durumu merak etmiş değilim ama dinci bir aileden gelip ateist olduğun ve akrabaların çoğunu ateist ya da ateist sempatizanı yaptığın için tebrik ederim. Ama bu seni benden-bizden daha akıllı, daha becerikli, daha üstün ya da ayrıcalıklı biri yapmaz. "Burası ateist mahallesi ve ben de baş ateislerdenim" deme nedenin buysa, hiç deme. Kimsenin elinde ateistlik ölçen bir cetvel yok, herkesin ateizmi kendine. Kimse kalkıp bana ateist olmuyor hani. Bana ne?

Sen bayağı sıkıntılı bir arkadaşımızsın, bu zaten belli. Saldıran sensin, milleri kovan sensin, laflara bak dediğimiz için ukala ve kendini beğenmiş olan bizi, he mi?

Yemezler. 

Sen bize ne ateizm ne de milliyetçilik öğretebilirsin. Geç bi bunları.

Düşüncelerin, bu başlıkta yazdıklarından ibaret olmadığı, saçma sapan bir Türk düşmanlığı içinde bulunduğun ve başkalarına yönelttiğin suçlamanın bizzat kendisi olduğun için tepki aldın.

Ben Türk'üm, vatanseverim, bunu söylemekten de zerre kadar çekinmem ve beni buradan ulusçu-milliyetçi bir ateist olduğum için ateistlikten aforoz ederek kovacak adamın da alnını karışlarım. Sıkar biraz o. Bunu yapmak için de senin dediğin o yüreği yemiş olmak gerekmiyor. Hiç öyle kafana göre ateizm ve milliyetçilik donu biçmeye kalkma millete, kendine gel. Yok ateizm evrenselmiş de yok milliyetçilik demek Turancılıkmış da faşizmmiş de bilmem ne... Onu gidip kendin gibi tahammülsüz, nefret kusan faşistlere anlatacaksın.

Türk ateist Saldırganlıktan dert yanarken bile saldırıyorsun. Sen sorularıma cevap ver Sen milliyetçi ateist olduğunu yazdın. Ben ise milliyetcilik ile ateizm bağdaşamaz diyorum .Laf ebeliği  ve ajitasyon yapmaktan konuya hakim olamıyorsun. Türklerin tamamını aptallık sınıfına sokmuyorum. %60 ında aptal olduğunu zaten türk entellektüeller söylüyor.

Eğer sen aptal değilim diyorsan. Beni ikna etmelisin. Ama kararlı ve doğru kaynaklara dayanarak söyle.

3 lafını birisi kendini övmekten ibaret. Cahil ve aptal değil isen Bana bahsedilen kavramların tanımını yap. Bana Milliyetçilik tanımın yanlış de ve doğrusunu kaynakları ile göster. Hitap ederken hakaret etme . Bu başlığa anlamsız yancı yazılarınla maydonoz oldun. Bu başlık seni tatmin etmiyor ise yazmana  bile gerek yok. 

Bundan sonra mantıklı olmayan hiç bir yazına cevap vermem veremem.  

Sitelerde Paylaş

Çevremizde bulunan insanları hakir görürken biraz dikkatlı olmakta fayda var. Sen istesende istemesende o insanlarla bir hayli ortak yönlerin mutlaka olacaktır. Tabi eğer bir anda gökten düşmediysen veya ağaçta yetişmediysen. Ne sanıyorsun, bilgiye kolay ulaşmanın bir nimeti olarak onlardan farklı düşüncelerin var diye tamamen izole olduğunu mu ?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Teratti said:

Milliyetçiliğin doğuşuna bakmanı öneririm . Genelde din ile birleşen imparatorluklar varken ulus devletleri ortaya çıktı . Özgür düşünce ile ve çeşit çeşit haklarla beraber . Aynı dili konuşanlar milletn oldular. kimse kafatascılık yapmıyor ama sen çıkıp bir milleti aşağılarcasına yazılar yapıyorsun ve insanları kışkırtıyorsun . Milliyetçi değildim kafatasçı oldum sayende :) .

Teratti Boyunkaç bilmiyorum ama okuduğum ve ilgilendiğim konuların kitapsal boyutu eminim senden uzundur.

Yanlış dediğin konu ne Dikkatli okumuyorsun. Ben bir tanım yaparken alıntı yapıyorum.  Eğer buna muhalefet sen onu bileyim.  Milleti nerede aşağıladım. Nerede kışkırttım.

Milliyetçi değildim kafatasçı oldum sayende demek te ne?  Bu kadar mı için boş. Uslübunu değiştirmeni öneririm. İnsanı ele veren sarfettiği sözlerdir. 

Madem milliyetçi değilim diyorsun.. O zaman senin için kimliklerin ne anlamı var. Türk milletini nerede aşağıladım.    

Türk insanın dolandırıcılığa olan hayranlığını sadece ben mi iddia ediyorum. Tayyibe laf söyletmem diyorsan başka bir şey. 

Ama lütfen konuşmak için konuşmayalım.  

2 hours ago, Teratti said:

Genelde din ile birleşen imparatorluklar varken ulus devletleri ortaya çıktı . Özgür düşünce ile ve çeşit çeşit haklarla beraber . Aynı dili konuşanlar millet oldular. 

bunu lise talebeleri de biliyor. Burada bahsetmek istediğin ne. 

Sana sayın HACI nın uslup ile ilgili yazılarını öneririm. 

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Mempish yazdı:

Türk ateist Saldırganlıktan dert yanarken bile saldırıyorsun. Sen sorularıma cevap ver Sen milliyetçi ateist olduğunu yazdın. Ben ise milliyetcilik ile ateizm bağdaşamaz diyorum .Laf ebeliği  ve ajitasyon yapmaktan konuya hakim olamıyorsun. Türklerin tamamını aptallık sınıfına sokmuyorum. %60 ında aptal olduğunu zaten türk entellektüeller söylüyor.

Eğer sen aptal değilim diyorsan. Beni ikna etmelisin. Ama kararlı ve doğru kaynaklara dayanarak söyle.

3 lafını birisi kendini övmekten ibaret. Cahil ve aptal değil isen Bana bahsedilen kavramların tanımını yap. Bana Milliyetçilik tanımın yanlış de ve doğrusunu kaynakları ile göster. Hitap ederken hakaret etme . Bu başlığa anlamsız yancı yazılarınla maydonoz oldun. Bu başlık seni tatmin etmiyor ise yazmana  bile gerek yok. 

Bundan sonra mantıklı olmayan hiç bir yazına cevap vermem veremem.  

Sen kimsin de sana aptal olmadığımı ıspatlayacağım? Aptalın önde gideni olmasan şu başlıkta yazdıklarını yazmazdın. 

Ben Atatürkçüyüm, vatanseverim, milliyetçiyim. Bitti. Sana da hiçbir şeyin açıklamasını yapmak, seni ikna etmek zorunda değilim. On senedir yazıyorum burada ateizm hakkında. Milliyetçilik hakkında da. Oturup sana özel yazacak değilim. Konu da zaten bu değil.

Kimseyi aidiyetini belirttiği hatta sahiplendiği için "Ben buraların ağasıyım" deyip kovamazsın.

Türk düşmanlığı yapacaksan gidip başka yerlerde yapacaksın. Burada ne ben ne de diğer arkadaşlar buna izin vermez. 

O hakaretlerini de yediririm sana. Şu başlıkta bir aptal varsa o da senden başkası değil. Bu ne be, önüne gelene ayar veriyorsun, ahkam kesiyorsun, forumdan kovuyorsun falan...

Ben Türk'üm, dibine kadar da vatanseverim ve bunu belirtmek için kimsenin onayına, iznine ihtiyacım yok. Bunu böyle belle.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Türk Ateist said:

Sen kimsin de sana aptal olmadığımı ıspatlayacağım? Aptalın önde gideni olmasan şu başlıkta yazdıklarını yazmazdın. 

Ben Atatürkçüyüm, vatanseverim, milliyetçiyim. Bitti. Sana da hiçbir şeyin açıklamasını yapmak, seni ikna etmek zorunda değilim. On senedir yazıyorum burada ateizm hakkında. Milliyetçilik hakkında da. Oturup sana özel yazacak değilim. Konu da zaten bu değil.

Kimseyi aidiyetini belirttiği hatta sahiplendiği için "Ben buraların ağasıyım" deyip kovamazsın.

Türk düşmanlığı yapacaksan gidip başka yerlerde yapacaksın. Burada ne ben ne de diğer arkadaşlar buna izin vermez. 

O hakaretlerini de yediririm sana. Şu başlıkta bir aptal varsa o da senden başkası değil. Bu ne be, önüne gelene ayar veriyorsun, ahkam kesiyorsun, forumdan kovuyorsun falan...

Ben Türk'üm, dibine kadar da vatanseverim ve bunu belirtmek için kimsenin onayına, iznine ihtiyacım yok. Bunu böyle belle.

Ben buranın ağasıyım lafını sarfetmedim. Ajitasyon yapıyorsun. Kimseyi de forumdan kovmadım. 

Lafı geveleme Vatansever misin. Milliyetçimisin.? 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Mempish yazdı:

Ben buranın ağasıyım lafını sarfetmedim. Ajitasyon yapıyorsun. Kimseyi de forumdan kovmadım. 

Lafı geveleme Vatansever misin. Milliyetçimisin.? 

"Ben buranın baş ateistlerindenim" deyip kovuyorsun ya bizi? 

"Eğer sen kendini Türk ve milliyetçi sınıfında görüyorsan buradan defol git çünkü burası : THIS İS ATEİSTFORUM"

Vatanseverlikle milliyetçilik aynı benim için. Milliyetçilik anlayışım bu. Atatürk milliyetçiliği deyip aşağıladıkları o milliyetçilik hani. 

Ne önemi var? Turancı değilim ama olabilirdim de. Niye sana hesap vermemiz, seni ateist olduğumuza ikna etmemiz gerekiyor, onu anlamadım ben.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Türk Ateist said:

"Ben buranın baş ateistlerindenim" deyip kovuyorsun ya bizi? 

"Eğer sen kendini Türk ve milliyetçi sınıfında görüyorsan buradan defol git çünkü burası : THIS İS ATEİSTFORUM"

Vatanseverlikle milliyetçilik aynı benim için. Milliyetçilik anlayışım bu. Atatürk milliyetçiliği deyip aşağıladıkları o milliyetçilik hani. 

Ne önemi var? Turancı değilim ama olabilirdim de. Niye sana hesap vermemiz, seni ateist olduğumuza ikna etmemiz gerekiyor, onu anlamadım ben.

Sen Kenopsia mısın. Neden üstüne alındın. O lafı Ben kenopsia nickine söyledim.

"Lafa bak hele" lafına sinirlendiğim için o lafın  halen arkasındayım kimse bana hakaret edemez.  

Sen Kenopsia nın  yapışık ikizimi sin. hep aynı uslup ile aynı cümleleri sarf edip duruyorsun.  Amacın ne forum seviyesini düşürmek mi.? 

Bu başlık ta bir kavga var ise ilk kanı  siz döktünüz. 

"Lafa bak lafa" 

"Lafa bak hele" 

Bir şey yazarken senden ictihat mı alacağım. Ne cacık oluyorsun.

Kendini beğenmiş şımarıklar.  

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Türk Ateist said:

Turancı değilim ama olabilirdim de. 

Hani Ateisttin? Milliyetciliği bıraktın Turancılığa mı soyundun. Bana nefretinden Yarın da Kuran cılığa dönersin.:0_80cbc_37a71a73_L:  

Bence sen kenopsiasın. Birgün tengiz  bir gün Kenopsia

her gün başka karaktersin.   

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mempish yazdı:

Sen Kenopsia mısın. Neden üstüne alındın. O lafı Ben kenopsia nickine söyledim.

"Lafa bak hele" lafına sinirlendiğim için o lafın  halen arkasındayım kimse bana hakaret edemez.  

Sen Kenopsia nın  yapışık ikizimi sin. hep aynı uslup ile aynı cümleleri sarf edip duruyorsun.  Amacın ne forum seviyesini düşürmek mi.? 

Bu başlık ta bir kavga var ise ilk kanı  siz döktünüz. 

"Lafa bak lafa" 

"Lafa bak hele" 

Bir şey yazarken senden ictihat mı alacağım. Ne cacık oluyorsun.

Kendini beğenmiş şımarıklar.  

Bir saat önce, Mempish yazdı:

Hani Ateisttin? Milliyetciliği bıraktın Turancılığa mı soyundun. Bana nefretinden Yarın da Kuran cılığa dönersin.:0_80cbc_37a71a73_L:  

Bence sen kenopsiasın. Birgün tengiz  bir gün Kenopsia

her gün başka karaktersin.   

Aslında bir sen bir de ben varız forumda. Sen teksin, geri kalan bütün nickler bana ait, moduma göre birini kullanıyorum işte. 

Akıllısı bizi bulmuyor ki... 

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Maskelibiri said:

Nasil yani?

İki milliyetçilik anlayışı da değişik bence.
Herhangi sıradan bir müslüman için ülke uğruna ölmek güzel bir şeydir.
Sıradan bir batılıyı kolay kolay ülke uğruna ölmeye ikna edemezsin.
Örneğin şu olaya ve tartışmaya bak ,
http://www.radikal.com.tr/dunya/norvecten-finlandiyaya-100-yil-hediyesi-halti-dagi-1494493/
Bunu müslüman bir ülkede göremezsin.
Doğuda milliyetçilik daha dini duygularla örülüdür.
Hatta doğuda milliyetçilik ülke için savaşabilme kavramına evrilmiştir.
Örneğin sen bir konuda 1000 sayfa kitap yaz.
Bu ülkeye bir hizmettir. 
Fakat doğu insanı milliyetçiliği vatanı için ölebilme ile ölçer..
Batının milliyetilik anlayışı kesinlikle bu değil.
Bilmiyorum anlatabildim mi ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...