Jump to content

Recommended Posts

Bu video'yu hangi başlığa kayacağım noktasında tereddüt yaşadım. Videoda anlatılanların ciddiyetinden emin olamadığımdan "Atesitcafe" başlığına aktardım. Adnan Oktar'ı - inancı ve fikirlerine katılmasam da -  önceleri ciddiye alırdım. Son zamanlardaki "Kedicik" şovları ve tuhaf açıklamaları neticesinde takip etmekten vaz geçtim.

Sitelerde Paylaş
On 22.03.2018 at 15:10, Edip Cevdet yazdı:

Adnan Oktar'ı - inancı ve fikirlerine katılmasam da -  önceleri ciddiye alırdım. Son zamanlardaki "Kedicik" şovları ve tuhaf açıklamaları neticesinde takip etmekten vaz geçtim.

Yapmayın Hocam, adam bildiğiniz raporlu akıl hastası. Bir dolu raporu var.

İlkini 1983'de, Şişli Etfal vermiş. Konulan teşhis "Şizofren".

İkinciyi bir yıl sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, "Paranoid" tanısı sonucu vermiş.

Üçüncü rapor 1985'de, askerlik için son yoklamayı yapan Beşiktaş Askerlik Şubesi'nin havale ettiği İst. Gümüşsuyu Askeri Hastanesi tarafından verilmiş. Buradaki teşhis ise "Ayırt edilemeyen tip". Yani şizofren ama tipi ayırt edilemiyor. Bu da kendi başına bir şizofren tipidir.

Dördüncüyü, bir nedenle (karanlık işlerden biridir o neden) tutuklandıktan sonra Adli Tıp Kurumu veriyor. Teşhis yine "Paranoid".

Beşinci, hapse gönderildikten sonra oradan havale edildiği Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde gördüğü tedaviden sonra veriliyor. 

Altıncı, askere gitmek için müracaat etmek zorunda kaldığında Beşiktaş Askerlik Şubesi'nin ileri tetkik istemesi sonucu GATA'ya gönderilmesiyle veriliyor. Teşhis " Hastalığı müzminleşmiş" diyor raporda. 

Yedinci rapor ise ihbar edilmesi nedeniyle Eskişehir Hava Hastanesi'ne sevkedilmesinden sonra veriliyor ve "Askerliğe elverişli değildir" diye sonuçlanıyor. 

Adli tıp 1997 senesinde bu adama TCK 46. maddeye tabi olmasını istedi. Yani "Akıl hastası olduğu için ceza-i ehliyeti yoktur" raporu. Halk arasında deli raporu dedikleri rapor. Dikkat ederseniz Adnan Oktar kimseye dava açmaz, hep müridleri adına açılır davalar. Ama bir hakim bu adamın 46 raporu olduğunu hatırlayana kadar epeyce bir hakaret davası açtı ve bazılarını kazandı. Davalardan birinde bir hakim raporu hatırlayınca, Adnan gündemde olan bütün davalarını geri çekmek zorunda kaldı. Aslında bu davaları avukatları aracılığıyla açıyordu ama bu da suçtu, çünkü bu rapora sahip kişilerin yalnızca vasileri onlar adına dava açabilir. Ve yasalara göre bir avukat vasi olamıyor. Aramızda hukukçular varsa bu bilgiyi yanlışlayabilir veya doğrulayabilir.

Kısaca, Adnan Oktar hiçbir şekilde ciddiye alınabilecek biri değil ama halk pek bilmiyor. İftira falan sanıyorlar. Üstelik GATA'nın verdiği raporda Adnan Oktar'ın bilinen özelliklerinin aslında hastalığının özellikleri olduğu da açıktır.

Megalomani, birilerinin kendisine komplolar kurduğu paranoyası ve bu komplolarla mücadele etmek veya kendini savunmaya yönelik komplolar hazırlamak, fikirsel obsesyon, mistik hezeyanlar, tehdit olarak gördüğü insanlar hakkında bilgi ve belge toplayıp şantaj yapmak vb.

Adamın hayatı bu biliyoruz ki. Yani kedicikler ve işin onlarla ilgili olup İslam'a uymayan kısmı devede kulak bile değil. O kızlar araç zaten. Oktar onları birilerini tuzağa düşürüp şantaj yapmak için kullanır, kızları da ayrıca şantajla elinde tutar. Hepsi yüzde yüz köle hayatı yaşarlar. Tek bir kız yoktur ki "Ben artık başka türlü yaşamak istiyorum, hadi bye" desin gidebilsin.

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Yapmayın Hocam, adam bildiğiniz raporlu akıl hastası. Bir dolu raporu var.

(...)

Adamın hayatı bu biliyoruz ki. Yani kedicikler ve işin onlarla ilgili olup İslam'a uymayan kısmı devede kulak bile değil. O kızlar araç zaten. Oktar onları birilerini tuzağa düşürüp şantaj yapmak için kullanır, kızları da ayrıca şantajla elinde tutar. Hepsi yüzde yüz köle hayatı yaşarlar. Tek bir kız yoktur ki "Ben artık başka türlü yaşamak istiyorum, hadi bye" desin gidebilsin.

Evrim düşüncesine "reddiye" denebilecek epey bir çalışması, Quantum fiziği ile ilgili makâleleri var. Benim fen bilimlerine fazla kafam basmaz. Kendim anlamadığım için, fen alanında üç-beş kelâm edeni görünce gıpta eder, imrenirim. Televizyonuna, dekolte giyimli kızları çıkarmasının elbette İslâmla ilgisi yok. Zêten, İslâmi çevrelerde pek dikkate alındığını da sanmıyorum.

tarihinde Edip Cevdet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On ‎23‎.‎03‎.‎2018 at 20:05, Edip Cevdet yazdı:

Evrim düşüncesine "reddiye" denebilecek epey bir çalışması, Quantum fiziği ile ilgili makâleleri var.

Bu çalışma makale filan dediğin şeyler Evangelist sitelerinden birebir kopya. Tabii bu siteler İngilizce de, müritleri tercüme ediyor. Bu kadar saf olmana şaşırdım. Ne çalışması, ne makalesi yahu! Bu halka herhangi bir şeyi pazarlamak ne kadar kolay! Dini bir boya sür, eşeği yarış atı diye kakala bu millete! Hayret! Dini boya şart, markası sıbgatullah olacak illa boyanın. Başka boyayı yutmazlar.

Sitelerde Paylaş

Bunun dış destekleri hakkında emin değilim. Celal Şengör hocaya bakılırsa Evangelistler, Yahudi lobisi doğrudan parasal destek veriyor. Bunun somut bir kanıtını görmek isterdim doğrusu. Türkiye üzerinde papa eli öpülmesi ile başlayan bir format çalışması olduğunu biliyoruz. Bu çalışma Atatürk'ün ve ilkelerinin yok edilmesi, ulusal bilinci yok edilip Araplaştırma, milli savunmanın önemi üzerine doğal olarak kurulu (*) politikanın yok edilmesi, ılımlı İslam modeli ile üstü türban altı taytlı bir İslam yaratılması. 

Bu tip bir İslamı niye isteyebilirler? Bu, İslamın geniş bir yelpazede tutunmasını ve marjinal kalmasını önleyerek siyasi kullanışlılığını artırır. Araplar da esasen böyledir. Kadınlar yüzlerine peçe takıp fakat bunun altında dar etekle kalça kıvırırlar. Bu bir tür tapınak fahişeliği geleneğidir. Sümerler tapınak fahişeliği yoluyla büyük bir dini yaygınlık sağlamışlardı. Peçeli çarşaflı islam marjinalliğe mahkum kalacaktır. Türbanlı taytlı islam daha kullanışlıdır.

Oktar ileri gitti yalnız. Kedicikleri (**) fazla açınca ipin ucu kaçtı.

(*) bu politika ülkenin doğal politikasıdır, çünkü kilit bir coğrafyayı elinde tutuyor. Bunu ordunun Atatürkçü unsurlardan arındırılması olarak anlayacağız.

(**) Kediciklerin kişisel hayatları hakkında bir bilgim yok. Maaşlı oldukları muhakkak.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

Bu çalışma makale filan dediğin şeyler Evangelist sitelerinden birebir kopya. Tabii bu siteler İngilizce de, müritleri tercüme ediyor.

İyi de mezkür şahıs, gerek bastırdığı kitaplarında, gerekse değişik sitelerde yayınlanan makâlelerinde bu yazıların altına imzâsını atıyor; kendi ürünü olarak pazarlıyor. Dediğin gibi olsa telif haklarından ötürü sıkıntıya düşmez mi ? Bizlerin haberi olmaz mı ? Gerçi benim İngilizcerm olmadığından neyi-nereden aldığını çözmem mümkün değil. 

Sitelerde Paylaş
On 23.03.2018 at 20:05, Edip Cevdet yazdı:

Evrim düşüncesine "reddiye" denebilecek epey bir çalışması, Quantum fiziği ile ilgili makâleleri var. Benim fen bilimlerine fazla kafam basmaz. Kendim anlamadığım için, fen alanında üç-beş kelâm edeni görünce gıpta eder, imrenirim. Televizyonuna, dekolte giyimli kızları çıkarmasının elbette İslâmla ilgisi yok. Zêten, İslâmi çevrelerde pek dikkate alındığını da sanmıyorum.

Adnan Oktar ABD'de milyarlarca dolara hükmeden Evangelist Kilise ile işbirliği halindedir. Bu da artık pek gizli saklı değildir aslında.

Şöyle açıklamaya çalışayım.

ABD'de ICR (Institute of Creation Research) adlı bir kuruluş var. Türkçe adı Yaratılış  Araştırmaları Enstitüsü oluyor. Bunlar dünyanın dört bir yanında etkinlikler düzenliyor, kitaplar basıp bedava dağıtıyor. Türkiye de çalıştıkları ülkelerden biri. Özellikle evrim karşıtı çalışmaları destekliyorlar ve yönlendiriyorlar tabii. Ve bunlar bütün bu çalışmaları yaparken, Türkiye'de Hristiyanlığın benimsenmesi yayılması gibi bir amaç gütmeden, Hristiyanlığın kabul edilip edilmemesinden bağımsız olarak desteklediklerini belirtiyorlar. Yani öncelikli amaçları Hristiyanlığı yaymak değil, dinsizliğe giden yolda en önemli etken olarak gördükleri evrim kuramını sözde yanlışlamak ve yaratılış inancını koruyup sağlamlaştırmak.

Adnan Oktar'ın yaptığı şey, ICR'nin yayınlarını Türkçeye çevirip İslam'a biraz uygun hale getirmek. ICR buna zaten karşı değil, çünkü onlar için yeni dünyada herhangi bir dine bağlı kalmaya devam etmek, ileride bu din mensuplarının Hristiyan olma ihtimallerini korumaya devam etmek demek. O nedenle Adnan Oktar'la çalışırlar, Adnan Oktar İngilizce bilmez, evrimin e'sinden anlamaz biri olduğu için bu kitapları dil bilen birilerine çevirtir, sonra bu bilgiler İslam'a uyarlanır ve dağıtılır. Hiçbir gün Adnan Oktar'ı evrim tartışırken göremezsiniz, kitapları o yazmamıştır çünkü. Oktar Babuna ve bir iki doktor müridi yapar tartışmaları. Bütün söyledikleri ve yazdıkları deli saçmasıdır tabii. 

Burada acı olan şudur, internette evrim neymiş diye şöyle bir bakınmak istediğinizde karşınıza ilk gelen siteler bunların siteleridir. Yani sizin gibi evrim bilmeyen, fen bilimlerine uzak kalmış ve sonra bir şekilde merak edip öğrenmek isteyen insanlar evrimle ilgili gerçek-bilimsel bilgilere değil, direkt Evangelistlerin zırvalarıyla karşılaşır ve bunları Türk bilimciler yazdı falan zannedip "Evrim çoktan çürütüldü" zanneder. Bununla mücadele ise ne yazık ki zor, zira mevcut iktidar da evrim düşmanıdır, malumunuz... 

Bunun dışında, Türk halkı Adnan Oktar'ı pek sevmez ve İslam anlayışını ciddiye almaz, çok haklısınız. Hatta onun karanlık bir adam olduğunu da bilir ve korkar. Ama işte esas zararı diğer yayınlarıyla verdiğini de bilmez. Harun Yahya'nın Adnan Oktar olduğunu bilmezlerdi mesela, onu da yeni yeni öğreniyor ama ciddiye almaya devam ediyorlar. 

Sitelerde Paylaş

@Türk Ateist; Ben, bir ara evrim ile ilgili araştırma yapayım dedim. Mevzûyu iyi anlamak için süreci ve canlıların evrimindeki bağlantıları iyi bilmek gerek. Biraz sabırsız bir yapım var. Çok okumak beni sıktı. Açıkçası, bâzı kısımları da anlayamadığım için, Oktar'ın evrim karşıtı yazılarına yönelmiştim. Bu arada, Quantum Fizği ile ilgilii makâlelerine de bir göz attım. İşin bana enteresan gelen tarafı ise A9 tv'den izlediğim Adnan Oktar'ın bu mevzûlara hiç girmemesi olmuştu. Sürekli geyik muhabbeti yapıyor. En sık dillendirdiği iki husus var.

1 - İngiliz derin devleti

2 - Mehdiyet

Bir süredir tv'den izlediğim Oktar'da yazılarında okuduğum birikimi göremediğimden,  "bu işin sırrı nedir ?" diye düşünür dururdum.

Bu başlıktaki yazılarınız benim için bilgilendirici oldu.

Teşekkür ederim.

@democrossian; Resimdeki bayan uzaylı mı ? Kafasının arka tarafı minâre gibi sivrilmiş ?

tarihinde Edip Cevdet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...