Jump to content

Recommended Posts

Bu video'yu hangi başlığa kayacağım noktasında tereddüt yaşadım. Videoda anlatılanların ciddiyetinden emin olamadığımdan "Atesitcafe" başlığına aktardım. Adnan Oktar'ı - inancı ve fikirlerine katılmasam da -  önceleri ciddiye alırdım. Son zamanlardaki "Kedicik" şovları ve tuhaf açıklamaları neticesinde takip etmekten vaz geçtim.

 

 

Link to post
Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

 

Yapmayın Hocam, adam bildiğiniz raporlu akıl hastası. Bir dolu raporu var.

 

(...)

 

Adamın hayatı bu biliyoruz ki. Yani kedicikler ve işin onlarla ilgili olup İslam'a uymayan kısmı devede kulak bile değil. O kızlar araç zaten. Oktar onları birilerini tuzağa düşürüp şantaj yapmak için kullanır, kızları da ayrıca şantajla elinde tutar. Hepsi yüzde yüz köle hayatı yaşarlar. Tek bir kız yoktur ki "Ben artık başka türlü yaşamak istiyorum, hadi bye" desin gidebilsin.

 

Evrim düşüncesine "reddiye" denebilecek epey bir çalışması, Quantum fiziği ile ilgili makâleleri var. Benim fen bilimlerine fazla kafam basmaz. Kendim anlamadığım için, fen alanında üç-beş kelâm edeni görünce gıpta eder, imrenirim. Televizyonuna, dekolte giyimli kızları çıkarmasının elbette İslâmla ilgisi yok. Zêten, İslâmi çevrelerde pek dikkate alındığını da sanmıyorum.

tarihinde Edip Cevdet tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş
On ‎23‎.‎03‎.‎2018 at 20:05, Edip Cevdet yazdı:

Evrim düşüncesine "reddiye" denebilecek epey bir çalışması, Quantum fiziği ile ilgili makâleleri var.

 

Bu çalışma makale filan dediğin şeyler Evangelist sitelerinden birebir kopya. Tabii bu siteler İngilizce de, müritleri tercüme ediyor. Bu kadar saf olmana şaşırdım. Ne çalışması, ne makalesi yahu! Bu halka herhangi bir şeyi pazarlamak ne kadar kolay! Dini bir boya sür, eşeği yarış atı diye kakala bu millete! Hayret! Dini boya şart, markası sıbgatullah olacak illa boyanın. Başka boyayı yutmazlar.

Link to post
Sitelerde Paylaş

Bunun dış destekleri hakkında emin değilim. Celal Şengör hocaya bakılırsa Evangelistler, Yahudi lobisi doğrudan parasal destek veriyor. Bunun somut bir kanıtını görmek isterdim doğrusu. Türkiye üzerinde papa eli öpülmesi ile başlayan bir format çalışması olduğunu biliyoruz. Bu çalışma Atatürk'ün ve ilkelerinin yok edilmesi, ulusal bilinci yok edilip Araplaştırma, milli savunmanın önemi üzerine doğal olarak kurulu (*) politikanın yok edilmesi, ılımlı İslam modeli ile üstü türban altı taytlı bir İslam yaratılması. 

 

Bu tip bir İslamı niye isteyebilirler? Bu, İslamın geniş bir yelpazede tutunmasını ve marjinal kalmasını önleyerek siyasi kullanışlılığını artırır. Araplar da esasen böyledir. Kadınlar yüzlerine peçe takıp fakat bunun altında dar etekle kalça kıvırırlar. Bu bir tür tapınak fahişeliği geleneğidir. Sümerler tapınak fahişeliği yoluyla büyük bir dini yaygınlık sağlamışlardı. Peçeli çarşaflı islam marjinalliğe mahkum kalacaktır. Türbanlı taytlı islam daha kullanışlıdır.

 

Oktar ileri gitti yalnız. Kedicikleri (**) fazla açınca ipin ucu kaçtı.

 

(*) bu politika ülkenin doğal politikasıdır, çünkü kilit bir coğrafyayı elinde tutuyor. Bunu ordunun Atatürkçü unsurlardan arındırılması olarak anlayacağız.

 

(**) Kediciklerin kişisel hayatları hakkında bir bilgim yok. Maaşlı oldukları muhakkak.

 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

Bu çalışma makale filan dediğin şeyler Evangelist sitelerinden birebir kopya. Tabii bu siteler İngilizce de, müritleri tercüme ediyor.

 

İyi de mezkür şahıs, gerek bastırdığı kitaplarında, gerekse değişik sitelerde yayınlanan makâlelerinde bu yazıların altına imzâsını atıyor; kendi ürünü olarak pazarlıyor. Dediğin gibi olsa telif haklarından ötürü sıkıntıya düşmez mi ? Bizlerin haberi olmaz mı ? Gerçi benim İngilizcerm olmadığından neyi-nereden aldığını çözmem mümkün değil. 

Link to post
Sitelerde Paylaş

@Türk Ateist; Ben, bir ara evrim ile ilgili araştırma yapayım dedim. Mevzûyu iyi anlamak için süreci ve canlıların evrimindeki bağlantıları iyi bilmek gerek. Biraz sabırsız bir yapım var. Çok okumak beni sıktı. Açıkçası, bâzı kısımları da anlayamadığım için, Oktar'ın evrim karşıtı yazılarına yönelmiştim. Bu arada, Quantum Fizği ile ilgilii makâlelerine de bir göz attım. İşin bana enteresan gelen tarafı ise A9 tv'den izlediğim Adnan Oktar'ın bu mevzûlara hiç girmemesi olmuştu. Sürekli geyik muhabbeti yapıyor. En sık dillendirdiği iki husus var.

 

1 - İngiliz derin devleti

2 - Mehdiyet

 

Bir süredir tv'den izlediğim Oktar'da yazılarında okuduğum birikimi göremediğimden,  "bu işin sırrı nedir ?" diye düşünür dururdum.

Bu başlıktaki yazılarınız benim için bilgilendirici oldu.

Teşekkür ederim.

 

@democrossian; Resimdeki bayan uzaylı mı ? Kafasının arka tarafı minâre gibi sivrilmiş ?

tarihinde Edip Cevdet tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...