Jump to content

Muhammed'in karizma ayaklar altinda..

Recommended Posts

• İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Benim anlayamadigim; Bir kac sene once Muhamed'in karikaturlerini yaptilar diye dunya capinda milyonlarca musluman sokaga dokuldu, konsolosluklar yakti yikti, 150 kusur insan canindan oldu. Aylarca gundeme geldi bu konu.

Bu heykelde ayaklar altinda ezilen kisi tasfiri, eger gercekten Muhammed ise, 17.yuzyildan beri muslumanlarin hic haberi olmamis mi?

Sitelerde Paylaş
Freewill.

Resimde ayaklar altina alinan Muhammed'in ta kendisidir..

http://www.brusselsjournal.com/node/982

Evet, google'dan arastirdim, onlarca farkli kaynak buldum. Hepside "elinde kitabiyla ayaklar altinda" olan kisi tasfirini Muhammed olarak veriyor.

(...) by angels treading underfoot the false prophet Mohammed, who is leaning on the Al-Koran." diyor.

Yani;

Kuran'a yaslanmis olan sahta peygamber Muhammed'in meleklr tarafindan ayaklar altina alinmasi.

Simdi de gidip bu kiliseyi, Belcika bayraklarini yakip yikmasin muslumanlar! :blink:

Yuzlerce insan olmesin yine...

Sitelerde Paylaş

"Yaa bırakın kendi hallerine,kendi ezikliklerini sergiliyorlar"

demeyi çok isterdim lakin aynı haltı biz de yapıyoruz.....

Özellikle Erdil Yaşaroğlu nun İsa veya Musa ile yaptığı alay karikatürlerinin haddi hesabı yok... :(

Sitelerde Paylaş
Muhammede inanmam ama hiç hoş olmamış kaldırılmalı.

Muslumanlar bu heykeli bir hakaret, asagilama olarak algilar ve bu heykelin kaldirilmasini isteyebilirler.

Ancak bu sefer ya gayrimuslimler, dinsizler, vs,

"Kuran'da bize hakaret var, asagilama var, siz de onlari Kuran'dan cikarip atin, o zaman biz de bu heykeli kaldirip atacagiz!"

derlerse neolacak?

Ornegin Kuran'da Muhammed'e inanmayanlar icin "asagilik, pislik, maymun, domuz, vs, vs...." gibi bir suru asagilama ve hakaret var.

Sitelerde Paylaş

ya şimdi sen bu heykeli yaptında kendin nesin diye sorarlar adama?ayrıca zihniyet çok kötü.belçikaya gittiğinizde türk olduğunuzu söylerseniz kim olursanız olun size önyargıyla bakacak bu insanlar.çünkü ne olursanız olun müslüman bir ülkenin vatandaşısınız.bakın karikatürler için aynı eleştiriyi yapmam çünkü durum farklı burası kilise.gerçi müslümanların hristiyanlara yaptığı hakaretler var ama bunu haklı çıkarmaz

Sitelerde Paylaş
Muslumanlar bu heykeli bir hakaret, asagilama olarak algilar ve bu heykelin kaldirilmasini isteyebilirler.

Ancak bu sefer ya gayrimuslimler, dinsizler, vs,

"Kuran'da bize hakaret var, asagilama var, siz de onlari Kuran'dan cikarip atin, o zaman biz de bu heykeli kaldirip atacagiz!"

derlerse neolacak?

Ornegin Kuran'da Muhammed'e inanmayanlar icin "asagilik, pislik, maymun, domuz, vs, vs...." gibi bir suru asagilama ve hakaret var.

Iste bende bundan bahsediyorum arkadasim..

guzel aciklamissin..

Muslumanlar once aynada kendilerine bakmalari lazim..

Sitelerde Paylaş

Hem Istanbul'un düşüşünün 555. yılında olmamız, hem bu topiği okumam aklıma bir şey getirdi.

Istanbul, Müslümanlar tarafından ele geçirildiği

vakit yalnış hatırlamıyorsam 5. yüzyıldan kalan

ve yine yalnış hatırlamıyorsam İmparator Justianus'un

at üzerindeki heykeli Agia Sophia'nın önünde duruyordu.

bir elinde üzerinde haç bulunan bir küreyi tutan heykelin

doğu topraklarına bakan diğer eli "roma topraklarından uzak durun"

dercesine doğuda yaşayan yabancı halkları işaret ediyordu.

Bunu uzatmayayım, şehir düştüğünde müslümanlar bu heykeli

dökümhaneye götürüp parçalayarak savaşlarda kullanılacak

toplar haline getirildi.

demek ki, müslümanlar o bölgede dominant olsa, aynı şey

orada da gerçekleşirdi.

Sitelerde Paylaş

Keskin müminlerin örneğin muztazaf veya diğerlerinin beklediği yegane unsur allahın üstün olduğu,

eninde sonunda hakim olacağı,en azından kendi sandıkları,insan ürünü muhammedin diktatörlük öğütleri olan

kuranda yazanları baz alanlar bu işin sonunda eninde sonunda göklerin inayetinin aktif olacağını ve işleri

istedikleri gibi veya alışık olduğu öykülerdeki gibi bedir yahut hendek vs gazaya benzetme yoluna sokacak.Olay kahraman veya herhangi bir şey beklentisiyle

hareket eden ve sırf bu yüzden ayrıcalıklı olduklarını sanan kendilerini en temiz ve haklı sayan.dünya üzerindeki 3. aktif dinin mensubu olduğunu

unutup,yeryüzündeki ssk güvencesinin bir benzerini elde edeceğini sandığı ahiret hayatını garantiye almak için kıçını yırtıyor,oysa yakın plan bilimsel

gelişmeleri takip eden bir zatın bilebileceği gibi,bunun beyhude bir aldanışın cahilce yansımaları olduğunu anlar,tüm bu curcuna içinde kendini bilen neler

olduğunu anlar ona göre hareket eder muhamedin dediğine göre değil.bu adama neden gıcığım sahabesi yüzünden ve kıyamette şefaat yetkisinin tanrı tarafından

ona verilmiş olması arapların ırzıma geçmesi etkisi yaratıyor,sayın hz yahya ve fetoya duyrulur.bundandır gıcıklığım

ayrıca bazen sakın bu sitede gerçek adınızı isminizi vs vermeyin öğütleri verilyor ben kesinlikle katılyorum

eğer internette mustazaflar hakkında tarama yaparsanız neden bahsettiğimi anlarsınız

biz onlar kadar acımasız ve yok edici olamayız bunu bildiğimden konuyla alakalı uyarayım dedim

Sitelerde Paylaş
"Yaa bırakın kendi hallerine,kendi ezikliklerini sergiliyorlar"

demeyi çok isterdim lakin aynı haltı biz de yapıyoruz.....

Özellikle Erdil Yaşaroğlu nun İsa veya Musa ile yaptığı alay karikatürlerinin haddi hesabı yok... :(

başlarına gelecekleri bilmeseler,

eminim muhammedle de dalga geçerlerdi. ;)

Sitelerde Paylaş
başlarına gelecekleri bilmeseler,

eminim muhammedle de dalga geçerlerdi. ;)

Muhammed ile dalga geçemzler...

o biraz sıkar. :P

lakin dalga geçilmeye en müsait peygamber de İsa dır...

Adamın tonla mucizesi,macerası vs... olduğu için karikatürize etmek kolaydır.

Mhammed in öyle bişeyi yok ki karikatürize etsinler :blink:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...