Jump to content

universiteler neden berbat ?

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eğitime verilen değer ile doğru orantılıdır bu sorunun cevabı. Maalesef eğitime ilme bilime uzaya bu kadar değer verilmiyor. Profesorluk unvanı almak birilerini tanımaya gidiyor. Halbuki yeni bir tez üretmek zorunda kalınmıyor, bu zorundalığa birakilmiyor insanlar. Her şeyden önce bir şey öğretmek için değil, para kazanmak için akademisyen olunuyor. Ben bir şey öğretebilir miyim denmiyor. Öte yandan konunun uzmanı iyi hoca olur diye profesorluk yapan da var. Öyle değil işte.. Her konu uzmanı öğretim görevlisi olamaz. Öğretmek ayrı bir sanat ister. Hal böyle olunca kadrolar kendi kafasına göre iş yapan, istediğinde bırakan istediğinde geçiren bir zihniyete bürünüyor. Devlet üniversitelerinde rektörlerde başa bağlılık aranırken vakıflarda paraya bağlılık aranıyor. Sadakat liyakati geçiyor. Bu da eğitimi kökten bozuyor. Ezberci zihniyeti türetiyor.. 

Eğitim reformu olmadan kültür ve ilimde ilerlemeyi bekleyenler daha çok beklerler..

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Yeraltı said:

Okullardaki mescit sayıları artırılmalı.İnsanlar'a kaliteli dini eğitim verilmeli.

Ümmet anlayışını bütün insanlara aşılamalı.

İyicene trolleşmeye başladın.

Geyiğine yazıyorum artık vurmayın ayağına mı yatıyorsun acaba?

Biz senin cevaplardan ümidi kestik ama sen de kendinden ümidi kestin herhalde o arada..

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, teflon yazdı:

İyicene trolleşmeye başladın.

Geyiğine yazıyorum artık vurmayın ayağına mı yatıyorsun acaba?

Biz senin cevaplardan ümidi kestik ama sen de kendinden ümidi kestin herhalde o arada..

Ne trolü ?

Kendi fikirlerimi yazdım. Sizin hoşunuza giden.Raki,bira,zina serbest olsun diyemi yazsaydım ?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Elinde ingiliz anahtarıyla dolaşan kurbağa mevzusuna geri dönmeyelim istersen :)

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Onlar serbest zaten.

Sana serbest,bana değil !

Hükümeti soruyorsan inan bana onlarda ne bok yediklerini bilmiyorlar.

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, Yeraltı said:

Ne trolü ?

Kendi fikirlerimi yazdım. Sizin hoşunuza giden.Raki,bira,zina serbest olsun diyemi yazsaydım ?

(Dur sen arazi olmadan şunları da yazayım..)

Gören de islam dünyasındaki üniversiteler almış yürümüş, dünyadaki tüm bilimsel gelişmeler öncülük yapıyor, hergün sayısız yayın veriyor sanacak..

Ama gerçekler nedir?

E o zaman sen neden bahsetmektesin?

Trollü hakaret amaçlı değil, ciddi olarak yazdım bu bağlamda..

15 hours ago, Yeraltı said:

Bu arada sana Allah zaten vurmuş.Bana ne gerek var.

Nasıl? Allah sınav sırasında müdahele edebiliyor mu? :)

14 hours ago, Yeraltı said:

Elinde ingiliz anahtarıyla dolaşan kurbağa mevzusuna geri dönmeyelim istersen :)

Cevapsız yanıtların orada duruyor. Mabadın yiyorsa dön de görelim diyecem, ama gördüğüm kadarı ile yemiyor ki üyeliğini sonlandırıp arazi olma yolunu seçmişsin.

Neyse sonraki hayatında bu forumda cevap veremeyip, karşılığında suspus olduğun soruların üzerine iyice düşün e mi...

Ve yine de; Sağlıcakla kal.

Sürç-i lisan ettiysek affola. Öyle veya böyle ettik neticede. Hak etmiş olsan da..

Sitelerde Paylaş

Ne arazisi.Burda peygambere hakkaret edip

Babama sayın söven,ve hertürlü ahlak yoksunu yorumlarınız üzerine bu çöplükten ayrılıyorum.Ben herkesin sorularını elimden geldikçe cevapladım.Ama görüyorum ki kargayla,bülbül çöplükte gezmez.

tarihinde Yeraltı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Ne arazisi.Burda peygambere hakkaret edip

Babama sayın söven,ve hertürlü ahlak yoksunu yorumlarınız üzerine bu çöplükten ayrılıyorum.Ben herkesin sorularını elimden geldikçe cevapladım.Ama görüyorum ki kargayla,bülbül çöplükte gezmez.

Görünen o ki psikolojik olarak çökmüş, büyük bir yıkıma uğramışsınız. Gazali üzerinden de kendi benliğinizi tatmin etmeye çalışıyorsunuz. Dilediğiniz kadar kaçma refleksini gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bunlar sizi kemirecek ve dediğimize geleceksiniz.

Forum aslında çöplük filan değil, yalnızca siz başarısızsınız, o kadar. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, beş kalır yazdı:

Görünen o ki psikolojik olarak çökmüş, büyük bir yıkıma uğramışsınız. Gazali üzerinden de kendi benliğinizi tatmin etmeye çalışıyorsunuz. Dilediğiniz kadar kaçma refleksini gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bunlar sizi kemirecek ve dediğimize geleceksiniz.

Forum aslında çöplük filan değil, yalnızca siz başarısızsınız, o kadar. 

Hiç alakası yok.Sadece atıp tutuyorsun.

Asıl psikolojik olarak çökmüş olan sizlersiniz.Pc başında akşama kadar burda durmanızdan belli

Çünkü toplum içinde burda olduğu gibi sözler söylemiyorsunuz.Sebeb ? Toplumsal baskı

Adama desen dünyanın düzeni yok.Size ancak gülerler.

Bu forum çöplüktür.Sizde çöplüğün kargalarısınız.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Hiç alakası yok.Sadece atıp tutuyorsun.

Asıl psikolojik olarak çökmüş olan sizlersiniz.Pc başında akşama kadar burda durmanızdan belli

Çünkü toplum içinde burda olduğu gibi sözler söylemiyorsunuz.Sebeb ? Toplumsal baskı

Adama desen dünyanın düzeni yok.Size ancak gülerler.

Bu forum çöplüktür.Sizde çöplüğün kargalarısınız.

Benim gibi sizde pc başında olduğunuzdan ötürü, bulunduğum süreyi saymışsınız, tebrikler :) Gerçekten de işim gereği sabahtan akşama kadar pc başındayım, dolayısıyla pek ilgilenmesem de bu hesapta açık kalıyor. Öbür arkadaşların ise nedenini bilemem.

Ancak;

1. "CAHİLLERLE TARTIŞMAYA GİRMEYİN, ZİRA BEN HİÇ YENEMEDİM..."(İmam-i Gazali). demek, sizi yenemedim (doğru) çünkü siz cahilsiniz demektir. Bizler karşısında başarısız olduğunuz  suçluluğundan, yine bizleri suçlayarak kurtulmaya çalışıyorsunuz.
  2. Katılan veya katılmayanlar olur ancak ben bu ülkede ateistlere yönelik toplumsal baskının olduğunu düşünmüyorum, bence bu kötü medya sendorumu/mean world syndrome palavrasıdır. Bu, bu ülkedeki ateistlerin öğrenilmiş çaresizliğidir. Suskunluk sarmalına dahil olmuş birçok ateistler/dinsizler vardır. Doğru, bunun müsebbibi sizlersiniz. Ama siz kimsiniz? Ve bizler karşısında neyi başardınız? Bizim henüz harekete geçmemiş, güçlü bir ögütlenmeye sahip olmamış olmamız sizleri yanıltmasın. Tamda bu algıyı yıkmak için mücadele veriyoruz. Etrafınıza bakın ve bizlerin varlığına alışmaya bakın.
  3. Bizler dünyadaki ''düzen''in ''evrim'' olduğunu biliyoruz, düzen konusundaki belkide tek farkımız bu. Siz isteseniz de istemesiniz de evrim bir doğa kanunu olarak işlemeye devam ediyor ve edecek.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...