Jump to content

Mu'minun 14 Faciası !

Recommended Posts

Mu'minun 14 "Sonra bu az suyu “alaka” hâline getirdik. Alakayı da “mudga” yaptık. Bu “mudga”yı da kemiklere dönüştürdük ve bu kemiklere de et giydirdik. Nihayet onu bambaşka bir yaratık olarak ortaya çıkardık. Yaratanların en güzeli olan Allah’ın şânı ne yücedir!" (Diyanet çevirisi)

Bu durumda "YARATANLAR"ın daha çirkinleri, hatta çok daha çirkinleri mi  (şeytan ?) var ?
Kur'an pagan kitabı mı ?
Bu nasıl bir çelişki ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 saat önce, adeist yazdı:

Mu'minun 14 "Sonra bu az suyu “alaka” hâline getirdik. Alakayı da “mudga” yaptık. Bu “mudga”yı da kemiklere dönüştürdük ve bu kemiklere de et giydirdik. Nihayet onu bambaşka bir yaratık olarak ortaya çıkardık. Yaratanların en güzeli olan Allah’ın şânı ne yücedir!" (Diyanet çevirisi)

Bu durumda "YARATANLAR"ın daha çirkinleri, hatta çok daha çirkinleri mi  (şeytan ?) var ?
Kur'an pagan kitabı mı ?
Bu nasıl bir çelişki ?

Az su dediği erkeğin menisi.

Antik insanların kadının yumurtasından haberleri yoktu, çocuğun sadece erkeğin menisinden geliştiğini düşünüyorlardı.

Buraya kadar normal,

Anormal olan Allah’ın da böyle düşünmesi..

Buradan ne sonuç çıkarıyoruz?Allah nasıl yarattığını bile bilmiyor,o yüzden yaratanların en güzeli değil..

Sitelerde Paylaş

Modern bilim ortaya çıkıncaya kadar adamlar çiftçi, kadınlar tarla olarak görülmüştür. Bir buğdayı hangi tarlaya ekersen ek, farketmez. O yüzden hangi kadından doğarsa doğsun çocuk babaya ait ve babanın soyu kabul edilir. Bu anlayışta kadının adı yoktur. 

Kuran'da da kadınlar sizin tarlanızdır diye adamlara hitap eder. Kadınları bir şey yerine koyup hitap bile etmez.

Bunların bazen çocuğun annesine benzemesi dikkatlerini çekmiyor değildi ama bundan annenin de çocuğun yapısına bir katkı sağladığını çıkarmaları düşünülemezdi. Bunu neye yoruyorlardı kim bilir. Herhalde tarlanın toprağının da ekine bir etki yapabileceğini düşünüyorlardı. Örneğin sulak bir tarlada boylu ekinler olur gibi filan.

Kutsal olduğu iddia edilen ve kitap olduğu iddia edilen şeylerde (bunlara kitap demek kitaba hakarettir) hiç bir tane bile bilinmeyen, az bilinen veya farkındalık yaratacak bilgi yoktur. Bu da iddianın fos olduğunun apaçık kanıtıdır. Evreni yarattığı iddia edilen bir güçten böyle bir cehaletin çıkması olanaksızdır.

Sitelerde Paylaş

Çok belli ki bu kitabı yazan, cahil bir ortaçağ bedevisidir. İnsan soyunun sadece erkekten geldiğini zanneden bir zavallıdır.
Lakin benim asıl üzerinde durmak istediğim konu, YARATICILAR çelişkisidir. Yani bedevi tanrısı hemen her yerde "ben tek yaratıcıyım", "benden başkasına taparsanız ağzınıza biber sürerim" felan  diyor, ama arada Freudyan  bir etkiyle olsa gerek diğer "yaratıcılardan", "biz" den bahsediyor.
Bu ne yaman çelişki?

Sitelerde Paylaş

Kuran hazırlanırken diğer kutsal metinlerdeki "rab buyurdu ki" formatından çıkıp direk allahın ağzından kelam yazma formatı denenmiştir. Bu format risklidir. Allahın ağzından kelam söylemenin inandırıcılıktan uzak olması riski vardır. İşte bu "biz" söylemi de allahın ağzından konuşmanın ortaya çıkardığı acayipliklerden. Ben dese allah ağa konuştu gibi olacak, biz deyince azamet olacak ama en önemli islam söylemi tevhid güme gidecek... Siz kim, seninle meleklerin mi, meleklerin senin ortağın mı...

Fakat bu riskin, kılıç zoruyla giderileceği ve "bunu mu allah söyledi? Bunu ebem de söylerdi" diyenin derhal kafasının kesilmesi yoluyla bu metinlerin insanlara dayatılacağı hesaplanmış ve öyle de yapılmıştır. Yukarıdaki soruyu yani biz dediğinin allahla melekleri mi olduğunu soranın kellesi alınarak itiraz sesleri kesilmiştir.

Sonuçta hâlâ bu çağda bile Kuran en çok korkulan kitap olma özelliğini korumaktadır. Dünyada hiç bir en korkunç olayları anlatan gerilim romanları bile Kuran ile korkutuculukta ringe bile çıkamazlar. Der Spiegel dergisi dünyada en çok korkulan kitap koltuğuna Kuran'ı oturtmuştur. İnsanlar bu şeyden hâlâ fena halde tırsıyorlar.

Ateist olup Kuran'ın zihninde oluşturduğu baskıdan kurtulanların ilk iş olarak şunu ayaklarımın altında ezerek parçalayayım diye bir istek duymalarının sebebi budur. Bundan kurtulunca bunu şöyle ayaklarının altında parçalayasın geliyor. Bu dayanılmaz bir istek oluyor. Elinle sayfalarını koparıp buruşturmak kesmiyor! Çünkü zihnin bu prangadan kurtulunca yaşadığını anlıyorsun, kölelikten özgürlüğe koşuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Fakat ben şahsen hiç bir zaman korkudan filan Müslüm kalmadım. Benim Müslüm kalmama neden olan şey acıma duygusuydu. Bu yarattıkları muhammed efsanesinde bu adamın yetim olması eziyet görmesi filan beni üzüyordu! :lol:

Bayağı bayağı bu masalları dinledikçe üzülüyordum muhammede! :lol: Hatta o karısının ölüp amcasının ölüp Ebu Lehebin ve karısının eziyetlerine ve sonuçta boykota uğratılıp kovulup hicrete mecbur kalmasına filan içim bayağı acıyordu!

Bu masallarla uyutarak islamdan çıkmamı bir süre engellemeyi başardı bu Müslümler. Fakat bunların adi yalancılar olduklarını farketmem uzun sürmedi. Bunların anlattıkları bu masalları hadis kitaplarından okuduğumda hiç bunların anlattıkları gibi değildi. Bunlar işlerine gelen kısımlarını alıp iyice süslüyor, olumsuz anlatımlara hiç değinmiyorlardı.

Bu hadis kitapları tabii yazıldıkları zamanın anlayışına göre yazıldığı için bugün bize ters, ama o zamanki insanlara normal görünen anlatımlar vardı. Bu sahtekar süslemeci yalancılar bu ters karşılanacak konulara hiç girmiyorlar vaaaay efendimiz şöyle yokluk çekti böyle eziyet çekti diye acındırıyorlardı. Sahtekar yalancı dolandırıcılar... Bunlara inandığım kandığım her günden nefret ediyorum.  

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, democrossian yazdı:

Kuran hazırlanırken diğer kutsal metinlerdeki "rab buyurdu ki" formatından çıkıp direk allahın ağzından kelam yazma formatı denenmiştir. Bu format risklidir. Allahın ağzından kelam söylemenin inandırıcılıktan uzak olması riski vardır. İşte bu "biz" söylemi de allahın ağzından konuşmanın ortaya çıkardığı acayipliklerden. Ben dese allah ağa konuştu gibi olacak, biz deyince azamet olacak ama en önemli islam söylemi tevhid güme gidecek... Siz kim, seninle meleklerin mi, meleklerin senin ortağın mı...

Fakat bu riskin, kılıç zoruyla giderileceği ve "bunu mu allah söyledi? Bunu ebem de söylerdi" diyenin derhal kafasının kesilmesi yoluyla bu metinlerin insanlara dayatılacağı hesaplanmış ve öyle de yapılmıştır. Yukarıdaki soruyu yani biz dediğinin allahla melekleri mi olduğunu soranın kellesi alınarak itiraz sesleri kesilmiştir.

Sonuçta hâlâ bu çağda bile Kuran en çok korkulan kitap olma özelliğini korumaktadır. Dünyada hiç bir en korkunç olayları anlatan gerilim romanları bile Kuran ile korkutuculukta ringe bile çıkamazlar. Der Spiegel dergisi dünyada en çok korkulan kitap koltuğuna Kuran'ı oturtmuştur. İnsanlar bu şeyden hâlâ fena halde tırsıyorlar.

Ateist olup Kuran'ın zihninde oluşturduğu baskıdan kurtulanların ilk iş olarak şunu ayaklarımın altında ezerek parçalayayım diye bir istek duymalarının sebebi budur. Bundan kurtulunca bunu şöyle ayaklarının altında parçalayasın geliyor. Bu dayanılmaz bir istek oluyor. Elinle sayfalarını koparıp buruşturmak kesmiyor! Çünkü zihnin bu prangadan kurtulunca yaşadığını anlıyorsun, kölelikten özgürlüğe koşuyorsun.

Kuran din kitabı değildir,siyaset kitabıdır.

Çöl araplarının yağma,talan ve tecavüzü meşrulaştırmalarıdır.

Ortaçağda bunlar normaldi,tecavüz,yağma din kisvesi altında normalleştiriliyordu.

Ekonomi de tecavüz ve yağma temelli idi.

Bu Bizans ve Persliler içinde böyleydi.

Allah ganimet,cariye köle hesaplarına girer mi be?

Ortaçağda yaşıyorsanız girer.

Trajik olan kısım şu..O çağ için normal olan şeylere şu an hala inanılması,kutsal sanılması..

Ortadoğu coğrafyasında gerçekten çok zavallı insanlar var,bataklık bir türlü kurutulamıyor.

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, democrossian yazdı:

Dinin siyasete alet edilmesi kitabıdır diyebiliriz. Onun peşinden gidenlerin de hâlen bunu yapmakta oluşlarından da açıkça belli.

Kuran, ortaçağ için siyaset kitabıdır,şu an için tarihsel bir zırvalıktan öte anlam taşımaması gerekir,

Lakin vahşi kapitalist sermayeciler tarafından hala kullanışlı bir malzeme olarak görüldüğü  için halka über bir şey gibi pazarlanmaktadır.

Halkı cahil bırak,cahil insanlar cahilleri iktidar yapsın,ortaçağ kuranı prim yapsın,vahşi kapitalistte zevk-i sefasına ara vermesin..

Köy enstitüleri boşuna kapatılmadı..

Sitelerde Paylaş

Kendiniz çalıp kendiniz oynamayı seviyorsunuz ama maalesef Gerçekten kopuk bir dünyada kendi inançlarınızla yaşıyorsunuz.

Bu kızcağız, hristiyan bir geçmişten gelip hristiyanlığın akla ve bilime karşı argümanları dolayısıyla dinden soğuyup, ateizmi de rasyonel bir şeklide reddettikten sonra İslamı seçmesini anlatıyor. Araştırma ve okumalarında karşısına çıkan ve kuranın dilsel ve akli mucizeliğine örnek olarak verdiği ayetlerden birisi de bu bahsettiğiniz ayet.

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslamı komünizm tehlikesine karşı destekleyen batılı vahşi kapitalist sermaye çevresi idi..

İslam tehlikesinin boyutları batıya da ulaşınca, harıl harıl masum bilim adamlarını islamın kaynağını araştırmaya yönelttiler.

O masum bilim adamları da islamın fason bir din olduğunu hemen hemen ispatladılar.

Tabi bunu henüz deklare etmiyorlar.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Kendiniz çalıp kendiniz oynamayı seviyorsunuz ama maalesef Gerçekten kopuk bir dünyada kendi inançlarınızla yaşıyorsunuz.

Bu kızcağız, hristiyan bir geçmişten gelip hristiyanlığın akla ve bilime karşı argümanları dolayısıyla dinden soğuyup, ateizmi de rasyonel bir şeklide reddettikten sonra İslamı seçmesini anlatıyor. Araştırma ve okumalarında karşısına çıkan ve kuranın dilsel ve akli mucizeliğine örnek olarak verdiği ayetlerden birisi de bu bahsettiğiniz ayet.

Bu kız hem yarım akıllı olduğunu kabul edip hem gerçekleri anlayabildiğini nasıl anlamış?

Sitelerde Paylaş

Bu pasaj da mucizeyse artık, ben de Andromeda galaksisiyim! :lol: Bu kadar nasıl zırvalanabildiğine şaşıyorum! Ülen bu pasajda mucize görmeyi başarmak için ne içiyorsunuz be! Hayır şunda bir keramet olsa ben buradayım der yani, biz de görürüz. Bunda bir olağandışılık yok ki bir kere, olağanüstülük olsa be! 

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, democrossian yazdı:

Kızın görünümü bile çok itici, bunu izlemeye beş saniye bile tahammül edemem. Çok salak ve komik görünüyor. Buna üç saniyemi bile ayıramam. Böyle salakça giyinen birine bir saniye bile fazla. Ne kadar itici ve çirkin bir giyim anlayışı!

Yahu Arab’ın birinden 3-5 kuruş para almıştır,konuşuyor işte,bu işler çok mu zor?

Saf olmayalım

Hiç bir insan özgürlüğünden vazgeçmez 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, democrossian yazdı:

Fakat ben şahsen hiç bir zaman korkudan filan Müslüm kalmadım. Benim Müslüm kalmama neden olan şey acıma duygusuydu. Bu yarattıkları muhammed efsanesinde bu adamın yetim olması eziyet görmesi filan beni üzüyordu! :lol:

Bayağı bayağı bu masalları dinledikçe üzülüyordum muhammede! :lol: Hatta o karısının ölüp amcasının ölüp Ebu Lehebin ve karısının eziyetlerine ve sonuçta boykota uğratılıp kovulup hicrete mecbur kalmasına filan içim bayağı acıyordu!

Bu masallarla uyutarak islamdan çıkmamı bir süre engellemeyi başardı bu Müslümler. Fakat bunların adi yalancılar olduklarını farketmem uzun sürmedi. Bunların anlattıkları bu masalları hadis kitaplarından okuduğumda hiç bunların anlattıkları gibi değildi. Bunlar işlerine gelen kısımlarını alıp iyice süslüyor, olumsuz anlatımlara hiç değinmiyorlardı.

Bu hadis kitapları tabii yazıldıkları zamanın anlayışına göre yazıldığı için bugün bize ters, ama o zamanki insanlara normal görünen anlatımlar vardı. Bu sahtekar süslemeci yalancılar bu ters karşılanacak konulara hiç girmiyorlar vaaaay efendimiz şöyle yokluk çekti böyle eziyet çekti diye acındırıyorlardı. Sahtekar yalancı dolandırıcılar... Bunlara inandığım kandığım her günden nefret ediyorum.  

İnkâr edenler, kendilerine kıyamet ansızın gelinceye, yahut da onlara kısır bir günün  azabı gelip çatıncaya dek o Kur’an’dan bir şüphe içinde kalırlar.

(HAC/55)

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Yeni Üye yazdı:

Ha şurya yazıyorum Ateist olan biri asla dine dönmez helak kadını  mal olarak gören kurana asla yaklaşmaz ha varsa bir piskoloj, sorunu ona bir şey demem ama genelede  islamcılar uydurlar uydurmaktan yalan konylmktanda korkmazlar  töbe de teretmiz oluyorsun bir ara firavunun cesedi bulundu salıyorlardı müslümanlar   bu kadın tusünamiden çncemi sonramı müslüman olmuş:0_80cbc_37a71a73_L:

tus%C4%B0n%C4%B0m%C4%B0dakurtulanm%C3%9C

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Tuğba yazdı:

İnkâr edenler, kendilerine kıyamet ansızın gelinceye, yahut da onlara kısır bir günün  azabı gelip çatıncaya dek o Kur’an’dan bir şüphe içinde kalırlar.

(HAC/55)

:lol:kısır bir günün azabı nasıl oluyor:lol:

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, güven yazdı:

:lol:kısır bir günün azabı nasıl oluyor:lol:

İşte siz böyle kimselersiniz! Diyelim ki biraz bilginiz olan şey hakkında tartıştınız. Ya hiç bilginiz olmayan şey hakkında niçin tartışıyorsunuz? Allah bilir, siz bilmezsiniz.

(AL-İ İMRAN/66)

8 dakika önce, güven yazdı:

Ha şurya yazıyorum Ateist olan biri asla dine dönmez helak kadını  mal olarak gören kurana asla yaklaşmaz ha varsa bir piskoloj, sorunu ona bir şey demem ama genelede  islamcılar uydurlar uydurmaktan yalan konylmktanda korkmazlar  töbe de teretmiz oluyorsun bir ara firavunun cesedi bulundu salıyorlardı müslümanlar   bu kadın tusünamiden çncemi sonramı müslüman olmuş:0_80cbc_37a71a73_L:

tus%C4%B0n%C4%B0m%C4%B0dakurtulanm%C3%9C

Bunlarıda sizinkiler yapıp paylaşıyor akıllarınca islama zarar verecekler...

halbuki islamın sahibi ALLAH ‘tır

ve zafer ALLAHINDIR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...