Jump to content

Muhammedin DEVLETİ

Recommended Posts

Bir sürü var bu başlıktan, eminim çoğu gidecek. O yüzden bu cevap kalır mı bilmiyorum.

Muhammed bir devlet kurmadı ki. O sadece kendine bir harem kurup, karı kız götürdü, hepsi bu. 

Devleti kuran ve islam denen pisliği bu kadar yaygın hale getiren, muhammedi kullananlardır sadece. 

Bir dinin ne kadar doğruları söylediği önemli değildir. Önemli olan o dine doğru insanların inanmasıdır. Doğru insanların inandığı bir din, alır başını gider. 

Sitelerde Paylaş

İslam denen dini Muhammed icat etmemiştir.Çok az miktarda Emevi,fazla miktarda Abbasi ve ardıllarının ortak yapımı bir dindir.300-400 yıllık bir süreçte oluşturulmuştur.

100-200 kişi ile o dönemde yeni bir din oluşturamazsın,adamı anında keserler.Koskoca barbar bizans ve persliler din yüzünden birbirlerini doğrarken Muhammed’i duysalar anında yok ederlerdi ki duymamaları imkansız.

Muhammed diye birinin yaşadığını düşünmüyorum,o sadece bir mit..

Muaviye öncesi islam tarihinin tamamen kurgu olduğunu düşünüyorum.

Araplar güçlenince kendilerine yeni bir yol çizmişler olay bu,Yaşadıkları coğrafyaya uygun olarak pagan,hristiyan,yahudi geleneklerini birleştirip yeni bir siyaset olarak islamı belirlemişler,tabi bu uzun bir süreç.Hadis kitapları yazılana kadar islam diye bir dinin tanımlandığını düşünmüyorum.

Kuran da ilahi kitap değil,siyaset kitabıdır.O dönemde siyaset din üzerinden yapılıyordu.

Sitelerde Paylaş

Bir devlet nasıl kurulur?

Din kurulacak devletin sosyal yapı taşlarından sadece biridir. Yalnız dini paylaşarak bir devlet kurulamaz. Devlet başka sosyal öğelerin de paylaşılmasını gerektirir.

Muhammed'in 23 yıl gibi kısa bir sürede bir İslam devleti kurduğu iddiası efsanedir.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, haci said:

Bir devlet nasıl kurulur?

Din kurulacak devletin sosyal yapı taşlarından sadece biridir. Yalnız dini paylaşarak bir devlet kurulamaz. Devlet başka sosyal öğelerin de paylaşılmasını gerektirir.

Muhammed'in 23 yıl gibi kısa bir sürede bir İslam devleti kurduğu iddiası efsanedir.

BU bahsettiğin şey, kabaca bir 250 yıldan bu yana geçerli olan bir şey. 900 lü yıllar ile birlikte, bir devleti kurmanın yolu, önce sağlam bir din kurmak olmuştur. 

Sağlam bir dinin varsa, kaynaklar gayet adil şekilde paylaşılır. Dinden olmayanı öldürür, onun malını gaspedersin, adil paylaşım, adil düzen olmuş olur mesela. Ruhbanlar, soylular hamuduyla götürür, garibanlar da tanrıya şükreder, gene adil paylaşılmış olur mesela. 

Dinlerin sonunu getiren aslında büyük veba salgını olmuştur. Bu salgında özellikle avrupanın çoğu öldü. Mal mülk ne varsa kalan az kişiye kaldı. Böylece kişiler zenginliğin ne olduğunu görme, yaşama fırsatı buldular. Malum burjuvazi, çeşitli şekillerde çeşitli bölgelerde yayıldı. Ama nüfus gene artıp kaynaklar kıtlaşınca, ortada şükretmeyen, sefilliğin öğrenilmiş çaresizliğini özümsememiş insanlar vardı. Sonuç, Avrupa'da vs. din olayı bitti, din kiliseye hapsoldu kaldı. Yani, o dönemden itibaren, dinin devlet noktasında temel olma özelliği yok oldu, yavaş yavaş. 

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı tartışılrken, Mekke isimli şehrin 740 yılına kadar varolmadığı gerçeği jeolojik ve antrolpolojik olarak ortadayken Muhammed'in bir devlet kurduğu savı oldukça destekten yoksun bir iddia.
Ayrıca Emeviler gayet iyi bilinirken onlarda  önce o topraklarda aynı vasıfta bir devlet kurulmuş olsaydı muhakkak kaydı kuydu adı sanı olurdu. Kütük kaydı, kroniği olurdu. Oysa ortada hiçbir delil yok bu konuda.
Diğer müslüm palavraları gibi Muhammed devleti de orta zekâlı  müslümün fantezi dünyasını temsil ediyor..

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, adeist yazdı:

Mekke isimli şehrin 740 yılına kadar varolmadığı gerçeği

Bu konuda DreiMalAli'den ayrıntılı bir anlatım ummuştum ama niye yazmaktan kaçınır oldu bilmiyorum.

Hayır heriflerin kendileri Mekke'yi başkent yapalım allaha komşu olalım demiyor, bir sürü salak dışardan akın akın taş dönmeye, taş öpüp taş taşlamaya koşuyor! Ben dünyada böyle salaklık kaldı mı başka, merak ediyorum. Gördüğüm kadarıyla yok gibi, kalmadı! 

Ülen bu kadar matahsa bu kral niye Mekke'ye yerleşip allahına komşu olmuyor, her sabah uyanınca bakıp allahının evinin nuru ile gözü gönlü aydınlanmıyor diye bir düşünmek yok mu be andavallar! Siz koşa koşa gidiyorsunuz da heriflerin kendileri niye metelik vermiyor acaba?

Hayır da yani insan bir durur bir düşünür yahu. Yoğurtçu kendi demiyor yoğurdum ekşi değil diye, alırsan böyle, az ekşidi diyor, sen kalkıp yoğurtçunun yoğurdu var ya, kaymak kaymak diyorsun! Ben dünyada böyle ahmaklık görmedim!

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu konuda DreiMalAli'den ayrıntılı bir anlatım ummuştum ama niye yazmaktan kaçınır oldu bilmiyorum.

Hayır heriflerin kendileri Mekke'yi başkent yapalım allaha komşu olalım demiyor, bir sürü salak dışardan akın akın taş dönmeye, taş öpüp taş taşlamaya koşuyor! Ben dünyada böyle salaklık kaldı mı başka, merak ediyorum. Gördüğüm kadarıyla yok gibi, kalmadı! 

Ülen bu kadar matahsa bu kral niye Mekke'ye yerleşip allahına komşu olmuyor, her sabah uyanınca bakıp allahının evinin nuru ile gözü gönlü aydınlanmıyor diye bir düşünmek yok mu be andavallar! Siz koşa koşa gidiyorsunuz da heriflerin kendileri niye metelik vermiyor acaba?

Hayır da yani insan bir durur bir düşünür yahu. Yoğurtçu kendi demiyor yoğurdum ekşi değil diye, alırsan böyle, az ekşidi diyor, sen kalkıp yoğurtçunun yoğurdu var ya, kaymak kaymak diyorsun! Ben dünyada böyle ahmaklık görmedim!

Dan Gibson, Kuran ve siyerde Mekke olarak lanse edilen şehrin aslında Petra olduğu konusunda pek çok delile dayanan bir iddiada bulunuyor.
Doğrusu ben ikna oldum. 
Açıkcası Mekke gibi Arap krallarını bırakın otların bile yaşamaya tenezzül etmediği bir kum denizindense böyle üzümün, incirin, zeytinin yani Kuranın üzerine yemin ettiği herşeyin yetiştiği bir yeryüzü cenneti daha mantıklı geliyor. 
Diğer yandan ahmaklık, müslümün DNA'sında var. Bunu değiştirmek pek olası gibi görünmüyor. 
Nesiller boyu kullanılmayan aklın ve sağduyunun bir sonucu bu. Aynen apandis gibi körelmiş beyinleri de ! 

Sitelerde Paylaş

Arapların 622 yılını baz almasının nedeni hicret değil,Heraclius’un o tarihte Perslileri yenmesi...

Persliler dağılınca,Bizans’ta zafer sonrası bölgeden çekilince Ortadoğu’da Arap egemenliği yani Arap çağı başlıyor.

İlk Arap devleti Emeviler,ama onlar da müslüman değil,hristiyanlar.

Sitelerde Paylaş

Hayır düzgün bir şey bari inşa edin yahu! Güya küp biçimi vermeye çalışılmış ama hiç bir kenarının uzunluğu diğeri ile aynı değil!!!

Bir piramitlerde kullanılan geometriye bak, bir bu yapı ucubesi salakça binaya! Utanç yani, yüz karası, kepazelik!

Bir de kenarları tam eşit olaydı hepten yanmıştık! "Allahın mucizesi olarak küpün tüm kenarları tam olarak eşittir! Alaaaakbeeer! Eşşedüellaaaaa!"

:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, adeist yazdı:

Dan Gibson, Kuran ve siyerde Mekke olarak lanse edilen şehrin aslında Petra olduğu konusunda pek çok delile dayanan bir iddiada bulunuyor.
Doğrusu ben ikna oldum. 
Açıkcası Mekke gibi Arap krallarını bırakın otların bile yaşamaya tenezzül etmediği bir kum denizindense böyle üzümün, incirin, zeytinin yani Kuranın üzerine yemin ettiği herşeyin yetiştiği bir yeryüzü cenneti daha mantıklı geliyor. 
Diğer yandan ahmaklık, müslümün DNA'sında var. Bunu değiştirmek pek olası gibi görünmüyor. 
Nesiller boyu kullanılmayan aklın ve sağduyunun bir sonucu bu. Aynen apandis gibi körelmiş beyinleri de ! 

Gibson’un Muhammed’in yaşadığını iddia etmesi bence teorisini zayıflatıyor.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, democrossian yazdı:

Hayır düzgün bir şey bari inşa edin yahu! Güya küp biçimi vermeye çalışılmış ama hiç bir kenarının uzunluğu diğeri ile aynı değil!!!

Bir piramitlerde kullanılan geometriye bak, bir bu yapı ucubesi salakça binaya! Utanç yani, yüz karası, kepazelik!

Kuran’da hac yapın diye tarif ettiği yer Zion dağı..Lamı cimi yok..Bekke denen yer.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Gibson’un Muhammed’in yaşadığını iddia etmesi bence teorisini zayıflatıyor.

Aslında haklısın. Ama bu tezi "Muhammed yaşamadı" teziyle de birleştirmek mümkün.
Yani bu kitabı yazanlar ya da kitabın konusu olanlar aslında Petrada yaşadı.. 

Sitelerde Paylaş

Mekke tarihte bir kez başkent olmuş olsa içim yanmazdı! :lol:  Hiç yani, sıfır! Koy bir ucube geometri mühendislik mimarlık utancı bir şey, ahana burayı döneceksiniz! Dünyada bu kadar ilkel saçma bir şey daha varsa Hindistan'da Okyanus adalarında filan vardır! 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...