Jump to content

Varligimizin hikmeti

Recommended Posts

• İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 dakika önce, anibal yazdı:

Sen kadar salak olana elbette öyle gelecek. Özgür irade hissi de genlerine falan kodlanmış değil, uyduruyorsun elbette.

Iyilik guzellik kavramlari genlerine kodlaniyor da ozgur irade kavrami neden kodlanamiyor? Ahaha

Turk ateist ozgur irade sahibi olduguna, nasil inaniyor?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, SUPERULLAH said:

Iyilik guzellik kavramlari genlerine kodlaniyor da ozgur irade kavrami neden kodlanamiyor? Ahaha

Turk ateist ozgur irade sahibi olduguna, nasil inaniyor?

Senin taharetsiz kıçının istediği her şey genlere kodlansaydı, daha neler neler görürdük alemde... 

Sitelerde Paylaş
On 11.04.2018 at 19:53, anibal yazdı:

İyi ve kötü zaten yok. O bizim anlamımız içinde bir olgu. 

Aslanlara bak biraz. Erkek aslan gelir, sürüdeki erkek aslanı kovalar. Sonra da gider sürüdeki tüm yavruları öldürür. 

Bu iyi mi, kötü mü?

Iyi kotunun olmadigini soyleyip ahlakin masal oldugunu kabul etmissin zaten ahahha

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

Senin taharetsiz kıçının istediği her şey genlere kodlansaydı, daha neler neler görürdük alemde... 

Ahlak dedigimiz sey genlerde kodlanan gudulerimizden ibart demedin mi? Bu gudulerden iyilik kotuluk ahlak kavramlari uretiliyorda, ozgur irade kavrami uretilmiyor mu? Kaynagi ayni olan seylerin bazilarina gercek bazilarina masal nasil diyebiliyorsun

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, SUPERULLAH said:

O zaman muslumanlar ahlaksiz derken bir masali temel aliyorsun ahahhaha

Elestirilerinin hepsi cöp, masal anlatiyorsun bize:)))

Ben müslümanlara ahlaksız mı demişim, olabilir, kaçmışdır ağzımızdan belki, ama hiç hatılamıyorum. Şerefsiz, rezil, kepaze falan her şey demişimdir ama, ahlakszı pek aklımdan geçmez.

Ama tabi sen gibi götten ibaret salaklar, lafı götüyle okuyup tersini iddia ederler, biliriz.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

Bu gudulerden iyilik kotuluk ahlak kavramlari uretiliyorda, ozgur irade kavrami uretilmiyor mu? Kaynagi ayni olan seylerin bazilarina gercek bazilarina masal nasil diyebiliyorsun

O zaman sizle özgür iradeyi tartışacağız. Başlıyorum. Bir insanın kişiliği neden A şeklinde değil de B şeklinde oluşur? Bu nedeni insanlar kontrôl edebilir mi? Örnek verelim.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

Ben müslümanlara ahlaksız mı demişim, olabilir, kaçmışdır ağzımızdan belki, ama hiç hatılamıyorum. Şerefsiz, rezil, kepaze falan her şey demişimdir ama, ahlakszı pek aklımdan geçmez.

Ama tabi sen gibi götten ibaret salaklar, lafı götüyle okuyup tersini iddia ederler, biliriz.

Ahlak iyilik kotuluk masalsa, seref haysiyet nasil gercek oluyor ahahha 

Ulan anibal sal kendini biraz ya, kiviracagim diye iyice boka sariyorsun

Sitelerde Paylaş
On 15.04.2018 at 19:53, Türk Ateist yazdı:

Esasen bu konu dipsiz kuyu. Özgür irademiz olduğundan ben şahsen eminim, daha önce söylediğim gibi öteki türlüsü sağduyuyla da insanlık pratiğiyle de uyuşmuyor. En azından özgür irade olduğunu düşünmek evrimsel olarak da daha yararlı, daha avantajlı gibi duruyor, ben tabii bu yüzden var olduğunu düşünüyor değilim. 

Daha çook uzun yıllar tartışılacak gibi. 

Ozgur iradenin olmadigini anlasan, daha buralarda yazamassin. Hicbirseyi temelendiremeyeceginin farkindasin cunku:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...