Jump to content

Varligimizin hikmeti

Recommended Posts

Bir saat önce, Rhodium yazdı:

Buradan sonra devam etmeyeceğim. Birilerinin bu yazıları okuyup kim haklı tarzına medet de ummam. Amacım biraz olsun düşünebilmen, gelişebilmen. Deney gibi. 

Teist: bir yaratıcının olduğuna akıl erdiren kişi demek. Müslümanlık bunun alt kümesi. Zaten integrali bir tarafa bırakıp dört işlemi konuşacağımızı biliyorduk. 

Genel tecrübe ile sabittir ki kafa basması süreç işi. Belki bir kaç yıl sonra daha sağlıklı düşünürsün. 

Parası olan son sözü söyler tarzında bak ben bir fikir ortaya koyamıyorum. Ayet böyle söylüyor demek benim için. 

Ne yazık lenin uyuşturucu için yine haklı çıkıyor. 

burda yuhhhhh be diyecem artık. bu kadar soru sorduğum halde aksini söyleyemediğinizi kendinizde bildiğiniz halde hala bana birde tavsiyemi vermeye çalışıyorsun neymiş düşünebilmek içinmiş  gelişebilmek içinmiş, sizin felsefeyle beyin kaynatarak nasıl geliştiğinizi görebiliyorum, sizinki gelişmekse, ALLAH Kıyamete kadar bütün nesilleri sizin gibi olmaktan korusun.

neymiş teist bir yaratıcının olduğuna akıl erdiren kişiymiş, sana, Tanrıyı bildiren Zatından haber veren Din gelmeden sen sittin sene öyle birşey düşünemezsin, sana hiçbirşey O'nu düşündüremez. Din olmadan Tanrı bilinemeyeceğine göre Müslümanlık teistliğin nasıl alt kümesi oluyor lan? sen nasıl teistliği, Dinin üstünde tutarsın? Hak Dinlerden alıp kurgulayıp farklı ideolojiler üretiyorlar sonrada Hak Dinin önüne geçirmeye çalışıyorlar. teistliğin aslında ne anlama geldiğini bildiğinden eminmisin? bak teistlik için ne deniyor bak bakalım Hak Din inancı olan Müslümanlıkla alakası varmı?

Teizm kelimesi Yunanca da “Tanrı” anlamına gelen “Theos”dan türemiştir. Bu kelimeden de “Tanrı inancına sahip olmak” ya da “Tanrıya inanmak” anlamına gelen Theism anlayışı ortaya çıkmıştır. Ateizm kelimesi de İngilizcedeki “Theism” kelimesinin başına “a” ön takısı getirilerek oluşturulan “Ateizm” kelimesi, Türkçede “Tanrı Tanımazlık” anlamına gelmektedir.

sapık yunanlıların putperest tarihindeki tanrı kavramına göre çıkarılmış teistlik. yani teistlik kendi başına bir boktur. zaten felsefede yunanlıların yediği başka bir boktur. milleti başka türlü nasıl kandıracaklardı. tabiki hayallerle. belalarını versin onların.

bir daha böyle bir saçmalığı ağaçmış da, bizde onun dallarından biriymişiz gibi vurgulama. ne bildiğini tekrar tekrar gözden geçir.

tarihinde siramen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 hours ago, siramen said:

saçmalığa sapıklığa bakın. anlatışdaki üslup bile şerefsizliğini ortaya koyuyor. biraz daha geçmişe git şöyle böyle derken babasının testislerinde bir spermmiş, anasının yumurtalıklarında da ovummuş, sperm ve ovum birleşip nasıl kendini yapmaya başlamışmış, sapıklığa bakın. senin bedenini kendini meydana getirebilmen senin elinde olsaydı zaten 1.5 - 2 kg arası yumuk yumuk bir bebek olarak dünyaya getirmezdin kendini sen ne saçmalıyorsun lan sapık. bir deney yap kadın yumurtalığını al spermle birleştir sittin sene kendi kendine kan, et ve kemiğe bürünemez. senin organlarını da meydana getiremez, sana kusursuz bir şekil suret de veremez, hepsi bir yana canını iradeni asla asla veremez. beyinsiz anibal

sen, insanların doğumunu erkeğin kadına saldırıp ilişkiye girmesi şeklinde pis tabirle anlatırsın. Kur'an ise yaratılış amacını alemlere ibret olarak en güzel şekilde anlatır. sen ve senin gibiler şerefsizin önde gidenleridir. daha dünyaya nasıl geldiğini bilmiyorsun ama "geliyoruz öyle" deyip işin içinden çıkmaya çalışıyorsun.

madem dünyaya geldin, öldükten sonra yine annen baban dünyaya gelsin sende bir daha gel. niye yapamıyorsunuz? sen değilmisin spermle ovum birleşip kendini nasıl yapmaya başladın diyen şerefsiz? öldükten sonrada kendini bir daha yapsana sıkıyorsa. sizin palavralarınızı küçük bir çocuk bile yutmazken sizin kendi yalanlarınızla dolu pislikte, çamurda oynamaktan keyif alan domuz gibi gezinmeniz ne rezilliktir.

İşte tek bildiğin arap götü yalamak olunca böyle sayıklar durursun, cahil sünepe bokyiyen.

Kadın yumurtalığı, her gün spermle birleşiyor ve her gün binlerce çocuk kendi kendini yapıyor zaten, herkesin gözünün önünde olup biten bir şey. Tüp bebek nasıl yapılıyor falan sanıyorsun ki? Tabi arabın götüne iyice yalayacam diye suratını iyice sokup, gözlerini de arap boku ile kapatırsan, herkesin gözü önündeki şeyi de göremez burada böyle sayıklarsın. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, yasaraydin yazdı:

Varlığın hikmeti günde 5 rekat namaz kılıp, cennette 72 huriyi düşünmek midir?

İnsanın yaratılmasının tüm sebebi Allah'ın insanlardan beklediği ibadet - tapınma mıdır?
Yaratıcının böyle bir şeye ihtiyacı mı var?
Yok.
Yoksa neden böyle bir şey istiyor?
Eeee şey... ney - şey kem küm...

Belkide bir yaratıcı veya yaratıcıların gözü üzerimizde ama nedir, nedendir bilemiyoruz, bildiğimiz tek şey var olan hiçbir dinin bilimsel anlamda ispat edilemeyeceğidir.
Yani: Biz insanlar; gerçekten, gerçeğe ulaşabilmiş değiliz.

Fakat hayat anlamsız değil, iyi bir insan olmaya çalışmak, size hayatı yaşamaya değer kılacaktır. Bu gözlem sonucu söylenmiş bir sözdür, huzursuzluk ve intiharların sebepleri arasında yoğun olarak kişisel bir hırs yatar.

Yaratmanın yaratıcı açısından gerekçesini ve hikmetini tam manasıyla bilemiyoruz. Ama bildiğimiz bir şey var, Yaratıcı olmak için yaratmak ve var etmek gerek zaten. Bazı arifler Yaratıcının ezelden ebede kadar sonsuz alemler var edip her birinde, mutlak gayb ve batın olan Zatını bir yönüyle bilinir ve görünür(zahir) kıldığını söylemişlerdir. Zenginliğini, Cömertliğini, iyiliğini, sanatını ve diğer vasıflarını var ettiklerinde görünür kılıyor.

Yaratılmanın bizim açımızdan anlamı ise ibadet. Kulluk. Teslimiyet. Benlik illüzyonundan ve iddiasından tevbe etmek. Zaten yokuz ya, yokluğumuzu bilmek. Yaratıcı, Alemi sıfırın üzerine bina etmiştir. Onun haricindeki her şeyi toplarsan sıfır eder. Evreni zamanda geriye doğru götürürsen sonunda elde sıfır kalır. Maddenin en küçük parçalarına kadar inersen sonunda sıfır kalır. Bir olarak sadece O var. Her şey de Onunla var.

Peki böyleyken neden biz acizlerden iman ve ibadet istiyor? Bu sorunun cevabı şu ayette:

"وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُواْ لِي وَلْيُؤْمِنُواْ بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ "

Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O hâlde, onlar da  benim davetime uysunlar, bana iman etsinler ki rüşde erebilsinler(kemal bulup, olgunlaşabilsinler) 

Yani biz insan olmanın anlamına, olgunluğuna ve kemaline ancak Ona inanarak ve Onunla olarak varabiliriz. Çünkü bizde Onun nefesi ve ruhu var. Fani olan, geçen giden, biten, batan hiç bir şey bizi tatmin edemez. Bizim için O varsa her şey tamam, O yoksa her şey eksiktir. İşte eksiklikten kurtulup tamam olmak için Ona inanmalıyız.

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

İşte tek bildiğin arap götü yalamak olunca böyle sayıklar durursun, cahil sünepe bokyiyen.

Kadın yumurtalığı, her gün spermle birleşiyor ve her gün binlerce çocuk kendi kendini yapıyor zaten, herkesin gözünün önünde olup biten bir şey. Tüp bebek nasıl yapılıyor falan sanıyorsun ki? Tabi arabın götüne iyice yalayacam diye suratını iyice sokup, gözlerini de arap boku ile kapatırsan, herkesin gözü önündeki şeyi de göremez burada böyle sayıklarsın. 

hala, "kadın yumurtalığı hergün spermle birleşiyor her gün binlerce çocuk kendini yapıyor" diyor. sende arabın .... kadar beyin yok akılda yok. normal yoldan olmayan yumurta ve sperm birleşimi, tüp bebek gibi başka yöntemlere niye kalıyor? çocuk kendi kendini normalden niye yapamıyor, çünkü ne doğabilmesi için varolabilmesi için gebelik sebebini kendi kendine başlatabilir. nede yumurta ile sperm birleşti diye, kan et ve kemike bürünen uzuvları kusursuz üstüne şekil ve suret verilmiş bir beden yapabilir, ve nede kendi canını verebilir o bedene.

sen anca palavra sık, yalancı beyinsiz.

Sitelerde Paylaş
Just now, siramen said:

hala, "kadın yumurtalığı hergün spermle birleşiyor her gün binlerce çocuk kendini yapıyor" diyor. sende arabın .... kadar beyin yok akılda yok. normal yoldan olmayan yumurta ve sperm birleşimi, tüp bebek gibi başka yöntemlere niye kalıyor? çocuk kendi kendini normalden niye yapamıyor, çünkü ne doğabilmesi için varolabilmesi için gebelik sebebini kendi kendine başlatabilir. nede yumurta ile sperm birleşti diye, kan et ve kemike bürünen uzuvları kusursuz üstüne şekil ve suret verilmiş bir beden yapabilir, ve nede kendi canını verebilir o bedene.

Lan bokyiyen, işte her tarafta, her gün bebekler kendini yapıp duruyor, sil o gözünden arabın bokunu da, git gör kendin. Utanmaz şerefsiz arap götü yalayıcısı...

Bir palavra varsa, o da bir başka arap olan bedevinin götünden saaldığı allah palavrasıdır sadece. ama sen gibi bokyiyenler, bunu elbette göremez.

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, anibal yazdı:

Lan bokyiyen, işte her tarafta, her gün bebekler kendini yapıp duruyor, sil o gözünden arabın bokunu da, git gör kendin. Utanmaz şerefsiz arap götü yalayıcısı...

Bir palavra varsa, o da bir başka arap olan bedevinin götünden saaldığı allah palavrasıdır sadece. ama sen gibi bokyiyenler, bunu elbette göremez.

lan yürügit, anca bu kadarını söylersin sen, "ortalık bebek kaynıyor dersin". dünyanın her yerinde sürekli gebelik oluyor onu bilmeyen yok gözün gördüğünü inkar eden yok. ama siz onun kendi kendine olduğunu sen kendi bedenini kendin yapıyorsun diyorsun ya. ulan organlarından biri iflas etse yerine koyabilirmisin yine kendi kendine ..vşak. kendini meydana getiriyorsan öldükten sonra yine getirsene lan tırrik? senin bu palavralarına daha çocuk inanmazken neyin ne olduğunu bilirken kaldıki sen .şek kadar olmuşsun iddia ettiğin saçmalığa sapıklığa bak.

Sitelerde Paylaş
Just now, siramen said:

lan yürügit, anca bu kadarını söylersin sen, "ortalık bebek kaynıyor dersin". dünyanın her yerinde sürekli gebelik oluyor onu bilmeyen yok gözün gördüğünü inkar eden yok. ama siz onun kendi kendine olduğunu sen kendi bedenini kendin yapıyorsun diyorsun ya. ulan organlarından biri iflas etse yerine koyabilirmisin yine kendi kendine ..vşak. kendini meydana getiriyorsan öldükten sonra yine getirsene lan tırrik? senin bu palavralarına daha çocuk inanmazken neyin ne olduğunu bilirken kaldıki sen .şek kadar olmuşsun iddia ettiğin saçmalığa sapıklığa bak.

Lan bokyiyen, işte her tarafta kendi kendine oluyor duruyor bebekler. Sen oraya bakıp, amanda aha burda bebek yapana allah var diyon ya, o gördüğün gözüne kaçan arap boku. 

Senin allahın koyabiliyor mu, öldükten sonra kimi dirilittiğini gördün arap bokunun? 

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, yasaraydin yazdı:

Varlığın hikmeti günde 5 rekat namaz kılıp, cennette 72 huriyi düşünmek midir?

İnsanın yaratılmasının tüm sebebi Allah'ın insanlardan beklediği ibadet - tapınma mıdır?
Yaratıcının böyle bir şeye ihtiyacı mı var?
Yok.
Yoksa neden böyle bir şey istiyor?
Eeee şey... ney - şey kem küm...

Belkide bir yaratıcı veya yaratıcıların gözü üzerimizde ama nedir, nedendir bilemiyoruz, bildiğimiz tek şey var olan hiçbir dinin bilimsel anlamda ispat edilemeyeceğidir.
Yani: Biz insanlar; gerçekten, gerçeğe ulaşabilmiş değiliz.

Fakat hayat anlamsız değil, iyi bir insan olmaya çalışmak, size hayatı yaşamaya değer kılacaktır. Bu gözlem sonucu söylenmiş bir sözdür, huzursuzluk ve intiharların sebepleri arasında yoğun olarak kişisel bir hırs yatar.

ALLAH'ın insanlardan beklediği elbette ibadet yani kulluktur.

"Ben, cinleri ve insanları yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım." (Zariyat Suresi 56. Ayet)

bu Ayet'te iki Hikmet var hem başkasına ibadet etmek diye birşey olmayacağı, hemde O'na kulluk edilmesi yani ibadet edilmesi için yaratıldığımız bildiriliyor.

ALLAH'ın bizim ibadetimize ihtiyacı yok, bizim O'na kulluk etmeye ihtiyacımız var.

"De ki: "Haber verin; eğer (içtiğiniz) suyunuz (aniden) yerin dibine çekilse, bu durumda (O, dilemeden) kim size bir akar su kaynağı getirebilir?" (Mülk Süresi 30. Ayet)

68 - İçtiğiniz suya baktınız mı?

69 - Buluttan onu siz mi indirdiniz, yoksa indiren biz miyiz?

70 - Dileseydik onu acı yapardık. (Vakıa Suresi)

"De ki: "söyleyin, Allah kıyamet gününe kadar gündüzü sizin üzerinizde kesintisizce sürdürecek olsa Allah'ın dışında size içinde dinleneceğiniz geceyi getirecek İlah kimdir? Yine de görmeyecek misiniz?" (Kasas Suresi 72. Ayet)

işte Ayetlerdeki bu misaller gibi sayısız nedenden dolayı, biz, O'na hep muhtacız. gelelim neden bizden kulluk istiyor;

"Göklerde ve yerde olan ne varsa, canlılar ve melekler Allah'a secde ederler ve onlar büyüklük taslamazlar." (Nahl Suresi 49. Ayet)

"Görmedin mi ki, gerçekten, göklerde ve yerde olanlar, güneş, ay, yıldızlar, dağlar, ağaçlar, hayvanlar ve insanlardan birkısmı (İman etmiş olanlar) Allah'a secde etmektedirler. Birçoğu üzerine (isyanlarından ötürü) Azap Hak olmuştur. Allah kimi aşağılık kılarsa, artık onun için bir yüceltici yoktur. Şüphesiz Allah, dilediğini yapar." (Hacc Suresi 18. Ayet)

Ayetleri okuyormusun? yaratılmışların hepsi, ALLAH'a kesin itaat ederken secde ederken, senin kulluk etmemin ibadet etmemin ne gereği var demen mümkünmü? yahut, hal böyleyken, bide imtihan edilen sen iken, sen kimsinki kulluk etmem ibadet etmem diyeceksin? dersen isyan etmiş olursun, küfre girersin bu kadar basit.

artık, ALLAH'a niye kulluk etmemiz gerektiğiyle ilgili sorduğun sorulardan ötürü şüphelerin kalmamıştır.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Lan bokyiyen, işte her tarafta kendi kendine oluyor duruyor bebekler. Sen oraya bakıp, amanda aha burda bebek yapana allah var diyon ya, o gördüğün gözüne kaçan arap boku. 

Senin allahın koyabiliyor mu, öldükten sonra kimi dirilittiğini gördün arap bokunun? 

bana sualle gelme ...şak. önce, sorduğum soruların cevabını ver bana. her tarafta bebek oluyor deyip bide kendi kendine oluyor deyip inkar etme gerçekleri. sen sorduğum soruların hiçbirine cevap veremezsin hepsini seve seve kabul edersin.

kendi kendine oluyormuş, ulan hayatının hangi anında en ufak hangi şey kendi kendine oluyorki, insanın varoluşu kendi kendine olsun? hemde saydım o kadar sperm ve yumurta kendi kendine kan et ve kemikleri oluşturup bedeni toplayıp içine damar yolları ve organları oluşturup, gözünü kulağını meydana getiremez. o bedene canınıda veremez iradesinide. heleki bunları sen bile hiç yapamazsın, ulan doğduğunda gözünün açılması için dahi, 40 gün geçmesi gerek. ben kendi kendimi yaptım diyebilirmisin mal? doğduğunda daha kendinden bihabersin ahmak.

yalanlarında boğul kuş beyin. neyin ne olduğunu iyi biliyorsunda, inkar edip küfürde ısrar etmek işine geliyor.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, siramen yazdı:

"Ben, cinleri ve insanları yalnızca bana ibadet etsinler diye yarattım." (Zariyat Suresi 56. Ayet)

bu Ayet'te iki Hikmet var hem başkasına ibadet etmek diye birşey olmayacağı, hemde O'na kulluk edilmesi yani ibadet edilmesi için yaratıldığımız bildiriliyor.

ALLAH'ın bizim ibadetimize ihtiyacı yok, bizim O'na kulluk etmeye ihtiyacımız var.

"De ki: "Haber verin; eğer (içtiğiniz) suyunuz (aniden) yerin dibine çekilse, bu durumda (O, dilemeden) kim size bir akar su kaynağı getirebilir?" (Mülk Süresi 30. Ayet)

"De ki: "söyleyin, Allah kıyamet gününe kadar gündüzü sizin üzerinizde kesintisizce sürdürecek olsa Allah'ın dışında size içinde dinleneceğiniz geceyi getirecek İlah kimdir? Yine de görmeyecek misiniz?" (Kasas Suresi 72. Ayet)

işte Ayetlerdeki bu misaller gibi sayısız nedenden dolayı, biz, O'na hep muhtacız. gelelim neden bizden kulluk istiyor;

"Göklerde ve yerde olan ne varsa, canlılar ve melekler Allah'a secde ederler ve onlar büyüklük taslamazlar." (Nahl Suresi 49. Ayet)

"Görmedin mi ki, gerçekten, göklerde ve yerde olanlar, güneş, ay, yıldızlar, dağlar, ağaçlar, hayvanlar ve insanlardan birkısmı (İman etmiş olanlar) Allah'a secde etmektedirler. Birçoğu üzerine (isyanlarından ötürü) Azap Hak olmuştur. Allah kimi aşağılık kılarsa, artık onun için bir yüceltici yoktur. Şüphesiz Allah, dilediğini yapar." (Hacc Suresi 18. Ayet)

Ayetleri okuyormusun? yaratılmışların hepsi, ALLAH'a kesin itaat ederken secde ederken, senin kulluk etmemin ibadet etmemin ne gereği var demen mümkünmü? yahut, hal böyleyken, bide imtihan edilen sen iken, sen kimsinki kulluk etmem ibadet etmem diyeceksin? dersen isyan etmiş olursun, küfre girersin bu kadar basit.

artık, ALLAH'a niye kulluk etmemiz gerektiğiyle ilgili sorduğun sorulardan ötürü şüphelerin kalmamıştır.

Seni bu saçma sapan fikirlerinle çocukca konuşmalarınla kim nasıl seninle tartışıyor hala anlamış deyilim başatan sona okudum cevap vermicem dedim ama o kadar  saçmlaıyorsun sen kaç yaşındasın hiçmi beynin çalışmıyor. ALLAHIN TA KENDİSİ MUHMMEDİR BAK ALLAHIN BİLE MELKLERLE BİRKİKTE SECEDE EDİYOR YAHU  SİZ NERDE YAŞIYORSUNUZ BU AYTLERİ OKUYUUPTA NASIL  UTANMADAN KONUŞUYORSUN.

AHZÂB - 56 Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, siramen yazdı:

İman mı ettin güven? öyle görünüyor.

Bak inan tartışmak istemyorum hiç abartmıyorum sadece cevap verdiyim senin yazdığın iletiden bir sürü çelişki çıkarırırım başka yazdıklarınıda okudum bazen gülesim geliyor bazen sinirlniyorum bazen bir insan bu kadar nasıl saçama düşünür kandırılır takıp tutar gibi din savunuyor sende haklısın dinin sana sorgulmayayı yasklamış ama o ayete uyarak düşünmemezlik yapmıyorsun kapseten o kadar

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, güven yazdı:

Bak inan tartışmak istemyorum hiç abartmıyorum sadece cevap verdiyim senin yazdığın iletiden bir sürü çelişki çıkarırırım başka yazdıklarınıda okudum bazen gülesim geliyor bazen sinirlniyorum bazen bir insan bu kadar nasıl saçama düşünür kandırılır takıp tutar gibi din savunuyor sende hqaklısın dinin sana sorgulmayayı yasklamış ama o ayete uyarak düşünmemezlik yapmıyorsun kapseten o kadar

lan yürü git, kafasısız mahluk, yok tartışmak istemiyormuş yok çelişki çıkarırmış çıkarda göreyim lan. sen, o Ayetlerden birinde çelişki olduğunu çıkarda göreyim.

size misallerde veriyorum, kıyaslama fırsatı veriyorum. hadi bulun çelişki diye meydan okuyorum lan dingil.

Dinimmi sorgulamayı yasaklamış? Dinim sorgulamayı yasaklasaydı, ben şu, şu, şu derdim açıklama yapmadan bunlara inanılacak derdim şart koşardım. lan gidin işinize, inkar etmek size hoş geliyor. içiniz dışınız belediyenin logarı olmuş. pislikten geçilmiyor yalancı iftiracılar.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, güven yazdı:

Seni bu saçma sapan fikirlerinle çocukca konuşmalarınla kim nasıl seninle tartışıyor hala anlamış deyilim başatan sona okudum cevap vermicem dedim ama o kadar  saçmlaıyorsun sen kaç yaşındasın hiçmi beynin çalışmıyor. ALLAHIN TA KENDİSİ MUHMMEDİR BAK ALLAHIN BİLE MELKLERLE BİRKİKTE SECEDE EDİYOR YAHU  SİZ NERDE YAŞIYORSUNUZ BU AYTLERİ OKUYUUPTA NASIL  UTANMADAN KONUŞUYORSUN.

AHZÂB - 56 Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin.

senin, Ahzab 56. Ayeti yazdıktan sonra böyle bir yalan çevireceğini böyle ahmakça konuşacağını biliyordum.

salat: Hazreti Muhammed’in adı anıldıkça saygı göstermek için okunan dua. - demektir.

ALLAH , Peygamberlikle görevlendirdiği kuluna hürmet ediyor, Melekleri ve İman edenleride buna çağırıyor. bunda ne var lan ahmak? anan seni doğurduğu halde bide senin üstüne titremiyormu hiç? gün boyu oğlum evladım deyip içgeçirmiyormu ve seni arkandan hayırla yadetmiyormu? ALLAH kuluna bunu yapınca niye yadırgıyorsunuz çelişki olduğunu düşünüyorsunuz lan şeytanın soyları.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, siramen yazdı:

lan yürü git, kafasısız mahluk, yok tartışmak istemiyormuş yok çelişki çıkarırmış çıkarda göreyim lan. sen, o Ayetlerden birinde çelişki olduğunu çıkarda göreyim.

size misallerde veriyorum, kıyaslama fırsatı veriyorum. hadi bulun çelişki diye meydan okuyorum lan dingil.

Dinimmi sorgulamayı yasaklamış? Dinim sorgulamayı yasaklasaydı, ben şu, şu, şu derdim açıklama yapmadan bunlara inanılacak derdim şart koşardım. lan gidin işinize, inkar etmek size hoş geliyor. içiniz dışınız belediyenin logarı olmuş. pislikten geçilmiyor yalancı iftiracılar.

BU AYET NE AZ ÖNCE VERDİM ALLAH MEKLELRLE BİRLİKTE MUHMMEDE CEDE EDİYOR  BU DAHA BÜYÜK  ÇELİŞKİMİ OLUR SECDENİN ANLAMINI BİLİYORSUN DİMİ?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, güven yazdı:

BU AYET NE AZ ÖNCE VERDİM ALLAH MEKLELRLE BİRLİKTE MUHMMEDE CEDE EDİYOR  BU DAHA BÜYÜK  ÇELİŞKİMİ OLUR SECDENİN ANLAMINI BİLİYORSUN DİMİ?

:0_80cbc_37a71a73_L: ANLAYACAK KAPSTE VARMI SANA HARCIYACAĞIM ZAMANA YAZIK BEYİN  YOK NE DESEN BANANE BANANE DİYORSUN

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, siramen yazdı:

68-Yediyin o menmene baktınızmı?

69-O tavuğun yumurtasını kırıp menemen yapan  sizmisiniz yoksa bizmiyiz?

70- dileseydik aranavut biberi karıştırır  acı yapardık. (civciv süresi)

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, güven yazdı:

68-Yediyin o menmene baktınızmı?

69-O tavuğun yumurtasını kırıp menemen yapan  sizmisiniz yoksa bizmiyiz?

70- dileseydik aranavut biberi karıştırır  acı yapardık. (civciv süresi)

şerefsiz herif. sen anca alay et. asıl aynaya bakmanı öneririm. orda alay etmen için daha çok malzeme var.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, siramen yazdı:

Sen bu başlıkta da mı aynı sperm-yumurta muhabbetini yapıyorsun?

Bu ara ona taktın herhalde. 

Sperm ve yumurta birleşip zigot hücre oluyor ve sonra bölünmeye başlıyor ya?

Hah işte, bütün o hücreler bölündükçe farklılaşıyor, yani farklı görevler ediniyor. Bunlar birbirinin aynısı olan ve et yığını oluşturan olmuyor. Bölündükçe farklılaşıyor -ki buna morfogenez deniyor- ve görevi her ne ise onu yapıyor. Bir kısmı gidip gözü, bir kısmı deriyi, bir diğer kısmı kara ciğeri oluşturuyor örneğin. Bu hücrelerin hepsinin içinde, oluşturacakları organa ait protein bilgileri vardır. Aslında bütün organlarla ilgili protein bilgilerini taşırlar ama DNA'ların üzeri, o organ için gerekli olmayan proteinler üretilmesin diye daha başka bir protein tarafından örtülür, kapatılır. Kısaca, her organın hücresi zaten hazırdır bir gidip o organı oluşturur. Yani kemik hücresi, kan hücresi, karaciğer hücresi vs vs vardır.

Yemin ederim lise bile değil, orta okul bilgileri bunlar. Bilal'e anlatır gibi anlattım bi de.

Organlar kendiliğinden nasıl oluyor diyorsun durmadan. Git iki satır oku diyoruz, Kur'an'dan şu koca kafanı çıkar da bir bakın diyoruz ama kime diyoruz...

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, güven yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L: ANLAYACAK KAPSTE VARMI SANA HARCIYACAĞIM ZAMANA YAZIK BEYİN  YOK NE DESEN BANANE BANANE DİYORSUN

lan iftiracı yalancı bende açıkladım. Azhab Suresi'nde secde değil, Peygamber için selam ve dua edilmesi buyurulur, beyinsiz güven.

Ayet'de sallû aleyhi vesellim geçer. yani, dua ve selam.

anladınmı lan kuş beyin, senin anlayacağını sanmıyorum çünkü 5 yaşındaki çocuğun bile idraki yok sende. ..yvan gibi olmuşsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...