Jump to content

Bıktım ezik biri olmaktan.

Recommended Posts

Herkese merhaba 18 yaşındayım normalde üniversiteye gitmem gerekirdi ama puanım düşük olduğu için gitmedim. Gerçi şimdide çalıştığım yok yine düşük bir puan alacağım. Hiçbir konuda iyi değilim her konuda başarısızım kendimi çok ezik hissediyorum. İnsanlarla konuşurken çok çekiniyorum benim ezik olduğumu hemen anlıyolar.  1 tane arkadaşım var ama oda üniversiteye hazırlanıyor her gün dershaneye gidiyor. Benim hiçbir şey yaptığım yok. Dış görünüşümüde hiç sevmiyorum. Çok çekingen bir yapım var kendime hiç güvenim yok. Bıktım artık. İnsanların karşısında ezilmekten çekinmekten başarısız biri olmaktan bıktım. Kendimi çok ezik hissediyorum. Bıktım artık bu hayattan. 

tarihinde ateistfikir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Thegodzeus yazdı:

Bunu bir teselli olarak algılama tek diyeceğim şey spora başlaman ve herkes bir konuda iyidir spor kendini geliştirmek için iyi bir yol ama böyle şeyleri bu forumda yazman bence pek iyi değil amacımız doğrultusunda hareket etmemiz lazım

Bugün spora yazıldım ama o adamla konuşurken bile eziktim. Kendime güvenmiyorum insanları hep kendimden üstün görüyorum. Kendimi sevmiyorum dış görünüşümü sevmiyorum. İnsanlara kendimi ezdiriyorum hep. 

Sitelerde Paylaş

Ben;
kelim,
dișlerim sarımtrak ve yamuk,
kulaklarım ağır ișitir,
sesimin güzel olduğu pek söylememez,
așırı yüksek tansiyonum var,
gözlük kullanıyorum,
göbekliyim,
burnum yamuk
ve kulaklarım büyük.

Muhterem, buraya gelip ağlamanın, zırlamanın bir âlemi yok.
Hayatta ne ise, odur.
Kabullenmeyi öyle yada böyle öğreneceksiniz. Yoksa telef olup gidersiniz. Ona buna zırlamak hoșunuza gidiyorsa, onu bilemem gayri.

Ha sahi; herșeye rağmen, güzel bir eșim ve gurur duyduğum bir oğlum olduğunu söylemiș miydim ?!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sana tek tavsiyem pazarcı biri ile tanış ve para istemediğini  ona yardım etmek istediğini söyle durumundan bahset.

dersi kitabı bi kenara at ve 3 hafta allahın her günü semt semt pazarcılarla takıl. 

avazın çıktığı kadar salatalıııkkkk 5 LİRA domat 4 LİRA sütyen alana külot bedava diye ahalinin içinde bağır. müşteriler tartış.

göreceksin, hayatın kurtulacak. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Agnostik Ludingirra yazdı:

sana tek tavsiyem pazarcı biri ile tanış ve para istemediğini  ona yardım etmek istediğini söyle durumundan bahset.

dersi kitabı bi kenara at ve 3 hafta allahın her günü semt semt pazarcılarla takıl. 

avazın çıktığı kadar salatalıııkkkk 5 LİRA domat 4 LİRA sütyen alana külot bedava diye ahalinin içinde bağır. müşteriler tartış.

haklı özgüven

loadıng...

tarihinde Thegodzeus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Agnostik Ludingirra yazdı:

Hayatımda gördüğüm en extrem önerilerden biri :D

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, kavak said:

Ben;
kelim,
dișlerim sarımtrak ve yamuk,
kulaklarım ağır ișitir,
sesimin güzel olduğu pek söylememez,
așırı yüksek tansiyonum var,
gözlük kullanıyorum,
göbekliyim,
burnum yamuk
ve kulaklarım büyük.

Muhterem, buraya gelip ağlamanın, zırlamanın bir âlemi yok.
Hayatta ne ise, odur.
Kabullenmeyi öyle yada böyle öğreneceksiniz. Yoksa telef olup gidersiniz. Ona buna zırlamak hoșunuza gidiyorsa, onu bilemem gayri.

Ha sahi; herșeye rağmen, güzel bir eșim ve gurur duyduğum bir oğlum olduğunu söylemiș miydim ?!

Süpermiş. Eğer ki bir müşteri,  fahişenin verdiği birim fiyatı beğenmiyorsa parasınıda ödemeyecektir. 

İnsan insanı bir ömür verse belki tanıyamaz. Emek ve gurur ilişkisi benzersiz bir duygu. 

Önemli olan insanın öz güvenin ne olduğunu bilmemesi bunu pazarlık yapabilme yeteneği olarak görmesi. Hatta etiketlerin yada üsten bakmanın buna katkıda bulunduğunu sanması. 

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 04.04.2018 at 19:20, Beşar Esad yazdı:

Herkese merhaba 18 yaşındayım normalde üniversiteye gitmem gerekirdi ama puanım düşük olduğu için gitmedim. Gerçi şimdide çalıştığım yok yine düşük bir puan alacağım. Hiçbir konuda iyi değilim her konuda başarısızım kendimi çok ezik hissediyorum. İnsanlarla konuşurken çok çekiniyorum benim ezik olduğumu hemen anlıyolar.  1 tane arkadaşım var ama oda üniversiteye hazırlanıyor her gün dershaneye gidiyor. Benim hiçbir şey yaptığım yok. Dış görünüşümüde hiç sevmiyorum. Çok çekingen bir yapım var kendime hiç güvenim yok. Bıktım artık. İnsanların karşısında ezilmekten çekinmekten başarısız biri olmaktan bıktım. Kendimi çok ezik hissediyorum. Bıktım artık bu hayattan. 

O yaşlarda normal. Olgunlaştıkça düzelirsin. O yaşlardaki insanların yüzde ellisi senin gibi. Ezik düşünmenin nedeni rahat olamaman ve insanları senden üstün görmen. Bunun da nedeni beyin kimyan. Kasların zayıfsa nasıl omurgan boynun bükülüyorsa beyin kimyan da senin ego düzeyini kişilik gücünü korkusuzluğunu belirliyor. Beyin kimyan zayif olunca egon boynun gibi bukuyor biraz zayıf hepsi o. O yüzden yere güçlü basamıyorsun. Anksiyete düzeyin yüksek hep endişe halindesin. Bunun tersi olan gencler de kendi yeteneklerinden ozguvenlerinden degil sadece beyin kimyalari guclu diye o sekilde rahat ve ozguvenli gorunuyorlar. Kendilerinin yaptigi bisi yok.

Bir psikiyatriste gidiceksin. Sana hafif bir antidepresan versin. Mesela lustral. Ama kendin kafana göre kullanma. Lustral bana bu tip seylerde sihirli degenek gibi geliyor. Hafif baslarsin. Beyin kimyan duzelince ohhh bee hayat varmis dersin. Arkadaslarinla rahat konusursun kizlarla rahat konusursun kendini rahat savunursun. Bundan sonrası şu: bu ilacin etkisi ile sen o rahatkenki davdanis sekillerini ogreneceksin. Kendinle ilgili cita atlayacaksin. Aklin yapabildigini gorecek. Kendini suclamaktan kurtulacaksin. Bu senin basarisizligindan senin gucsuzlugunden degil. Onu anlayacaksin. İyi olduktan sonra doktor birak der azaltarak birakirsin. Belki baska ilac verir ilac ismine takilma. Yanina psikolog yardimi alabilirsin. Almasan da kendin zaten olayi cozmeye basliyorsun. Tum bunlari olgunca anlayabilmen icin de yasinin olgunlasmasi lazim. Yavas yavas kendine haksizlik yapmaktan zulmetmekten kurtulacaksin. Yasin ilerledikce. 

Aslinda bu foruma bu tip bir aydinlatici yazi en başa iğnelenmeli. Devlet oyle bi devlet ki daha bu siradan bilgiyi bile gencelere ogretip yaygin bir sekilde bilinclendiremiyor. Liselerde psikoloji derslerinde aptal saptal teoriler ogreteceklerine bunlari ogretmeleri lazim. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...