Jump to content

Saf Su İçilir mi ?

Recommended Posts

Just now, DeepBlue said:

Senden iyi komedi bilim kurgu yazarı olurmuş. Madem tuz alma imkanın var normal su al git. Beyin bedava.

Tuz Çölü ise yeteri kadar kumu tuzludur zaten.Tuz almana gerek yok kumu iki yala tükür.Ya da al bi taş yala:  D Olmadı giderken bi yalama taşı al bol bol yalarsın. : )))

Su aygırları tuz ihtiyacını nasıl karşılıyor sanıyorsun cahil moron.Allah ilham etmiş yalıyorlar.Ne bilsin tuz var kayalarda.En azından senden akıllılar.Ya da çölde ki hayvan neden girmiyor hiponatremiye çünkü yanında tuz gezdiriyor, cebinde : ))) allasen

Salak işte, illa salaklığını anıracak, eşşekler gibi. 

Tuzu, bir kaşık kadar cebine koyar gidersin, suyu nasıl götürmeyi düşünüyorsun ya? 

Normal kumda yeteri kadar tuzludur zaten, salak, lakerda mı yapacaksın çölün ortasında? 

Sen hayvan mısın da onlarla kendini karşılaştırıyorsun, biz söyleyince amanda yaratılış diye zırlarsın hem. Geri zekalı dangalak, ingilizcen bile yoktu di mi senin, bir moron ve salak olarak? Sana yaramaz, ama merak edenlere, çöl hayvanlarının hali:

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1111/j.1469-185X.1961.tb01430.x

Hayvanlar en azından senden akıllıdır, tuzun lazım olduğunu da, nerde bulacaklarını da, allah falan denen götten uydurma tanrı masallarının bir halta fayda etmediğini de bilirler, kilometrelerce göç edip, tuz yerler.Ama senni allahın bir halt bilmez, bir bedevi osuruğundan ibaret olmakla. 

Biliyorsa, şuraya bi köpek kulübesi yapsın, görelim hadi, onu bile beceremez o bedevi osuruğu, kaç defa söylemişimdir hep kuyruğu kıstırıp mızıklamışsınızdır, tıpkı birazdan senin yapacağın gibi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, anibal yazdı:

Salak işte, illa salaklığını anıracak, eşşekler gibi. 

Tuzu, bir kaşık kadar cebine koyar gidersin, suyu nasıl götürmeyi düşünüyorsun ya? 

Normal kumda yeteri kadar tuzludur zaten, salak, lakerda mı yapacaksın çölün ortasında? 

Sen hayvan mısın da onlarla kendini karşılaştırıyorsun, biz söyleyince amanda yaratılış diye zırlarsın hem. Geri zekalı dangalak, ingilizcen bile yoktu di mi senin, bir moron ve salak olarak? Sana yaramaz, ama merak edenlere, çöl hayvanlarının hali:

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1111/j.1469-185X.1961.tb01430.x

Hayvanlar en azından senden akıllıdır, tuzun lazım olduğunu da, nerde bulacaklarını da, allah falan denen götten uydurma tanrı masallarının bir halta fayda etmediğini de bilirler, kilometrelerce göç edip, tuz yerler.Ama senni allahın bir halt bilmez, bir bedevi osuruğundan ibaret olmakla. 

Biliyorsa, şuraya bi köpek kulübesi yapsın, görelim hadi, onu bile beceremez o bedevi osuruğu, kaç defa söylemişimdir hep kuyruğu kıstırıp mızıklamışsınızdır, tıpkı birazdan senin yapacağın gibi.

Salak olan sensin.Maymun ataların yanında tuz tableti mi gezdiriyordu?Bir de şöyle diyorsun:

"Sen hayvan mısın da onlarla kendini karşılaştırıyorsun."

Evrime inanan sensin. Şimdi yaratılışçı olmuşsun.Su gibi girdiğin kabın şeklini alıyorsun :  D

Bak canım ben belgeseller içinde büyümüş bir insanım yanıma tuz ve su almadan da yaşıyabilirim.çölde.

Heaaa uzay biraz zorlar sadece :  )))

Yok yeterli sulu gıda tüketirsek su içmesekte olurmuşta. Muhalefet olsunda nasıl oluyorsa olsun.Hayvanlar neden su için kilometrece yol gidiyor öyleyse.Yesinler sulu gıdaları. Tabi sen hayvanlardan iyi biliyorsun nede olsa.Su içme o zaman. Sulu gıdalarla beslen madem. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, DeepBlue said:

Salak olan sensin.Maymun ataların yanında tuz tableti mi gezdiriyordu?Bir de şöyle diyorsun:

"Sen hayvan mısın da onlarla kendini karşılaştırıyorsun."

Evrime inanan sensin. Şimdi yaratılışçı olmuşsun.Su gibi girdiğin kabın şeklini alıyorsun :  D

Bak canım ben belgeseller içinde büyümüş bir insanım yanıma tuz ve su almadan da yaşıyabilirim.çölde.

Heaaa uzay biraz zorlar sadece :  )))

Yok yeterli sulu gıda tüketirsek su içmesekte olurmuşta. Muhalefet olsunda nasıl oluyorsa olsun.Hayvanlar neden su için kilometrece yol gidiyor öyleyse.Yesinler sulu gıdaları. Tabi sen hayvanlardan iyi biliyorsun nede olsa.Su içme o zaman. Sulu gıdalarla beslen madem. 

Şapşal, sen hangi maymunun çölde yaşadığını gördün, dangalak?

Belgeselller içinde büyümüşmüş te, Samanyolunun uyduruklarıdır gidip baksan belgesel dedikleri de.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, anibal yazdı:

Şapşal, sen hangi maymunun çölde yaşadığını gördün, dangalak?

Belgeselller içinde büyümüşmüş te, Samanyolunun uyduruklarıdır gidip baksan belgesel dedikleri de.

Sen ne abidik kubidik insansın!..Git biraz evrim belgeseli izle. Maymun atalarının çölleşmiş habitatlarından  su bulmak için nasıl göç ettiklerini.Ne zorluklara katlandıklarını. Ve bu zorluk içinde nasıl ayağa kalkıp yürümeyi öğrendiklerini. 

Evrimide benmi öğretecem size. Daha savunduğunuz evrimi bilmiyorsunuz.Moruk ben her türden belgesel izlemiş adamım. Evrimi anlatıyor diye izlemedim mi sanıyorsun şaşkın ördek.maymun çölde yaşarmıymış. Maymun çölde yaşamıyor yaşadığı yer çölleşmiş angut.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, DeepBlue said:

Sen ne abidik kubidik insansın!..Git biraz evrim belgeseli izle. Maymun atalarının çölleşmiş habitatlarından  su bulmak için nasıl göç ettiklerini.Ne zorluklara katlandıklarını. Ve bu zorluk içinde nasıl ayağa kalkıp yürümeyi öğrendiklerini. 

Evrimide benmi öğretecem size. Daha savunduğunuz evrimi bilmiyorsunuz.Moruk ben her türden belgesel izlemiş adamım. Evrimi anlatıyor diye izlemedim mi sanıyorsun şaşkın ördek.maymun çölde yaşarmıymış. Maymun çölde yaşamıyor yaşadığı yer çölleşmiş angut.

Sen bir salak olarak, ilk önce bilmen gereken şey, ne izliyorsan izle, götünle değil, gözünle izlemen gerektiği.

Hangi maymun ataymış o, salak, götünle izleyip, böyle götünle uydurup duruyorsun işte burada.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, anibal yazdı:

Sen bir salak olarak, ilk önce bilmen gereken şey, ne izliyorsan izle, götünle değil, gözünle izlemen gerektiği.

Hangi maymun ataymış o, salak, götünle izleyip, böyle götünle uydurup duruyorsun işte burada.

Iki ayağı üzere durmasını öğrenen atan.Belgeselin sonuna doğru kesici aletleri kullanmayıda öğreniyorlardı. Timsah avlayıp ateşte pişirmeyi falan falan unutmusum çok önceidi.

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, DeepBlue said:

Iki ayağı üzere durmasını öğrenen atan.Belgeselin sonuna doğru kesici aletleri kullanmayıda öğreniyorlardı. Timsah avlayıp ateşte pişirmeyi falan falan unutmusum çok önceidi.

Salak işte, uydurur böyle, üç beş belgeseli götüyle izleyip, taksonomi uzmanına tür öğretmeye çıkar, kaz kafalı dangalak... Eh, boru işte, safi kanalizasyon borusundan ibaret bir salaksın.

İki ayağı üzerinde duran hangi maymunu gördün kaz kafalı? İki ayak üzerinde duranlar maymun sanacak kadar manyak bir salaksın...

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, anibal yazdı:

Salak işte, uydurur böyle, üç beş belgeseli götüyle izleyip, taksonomi uzmanına tür öğretmeye çıkar, kaz kafalı dangalak... Eh, boru işte, safi kanalizasyon borusundan ibaret bir salaksın.

İki ayağı üzerinde duran hangi maymunu gördün kaz kafalı? İki ayak üzerinde duranlar maymun sanacak kadar manyak bir salaksın...

Adamlar sıra ile anlatıyordu. Benim hatırladığım o yönde.Hem senin sandığın gibi birden ayağı kalkmıyordular angut. Öyle anlatmış işte belgesel yapmışlar.

Neyse farzedelim sen haklısın ne değişiyor salak. Sana işini öğretmiyorum dikkat edersen. 

Sonuçta maymunların yaşadığı alan çölleşmiş olabilir.Sonra çöl deyince ne anlıyorsun? arabistan mı?Kum mu?Kaktüs mü?Deve mi?

Buzul çöllerinden habersiz cahil moron. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, haci yazdı:

Karşılıklı iltifatlarla tartışma uzayıp gidiyor. Su insan vücudunun yüzde 60'ını oluşturuyor. Mineral oranı yüzde birin altında..

Saf suyun içilemeyeceği komplo teorisidir.

http://www.watercone.com/about.html

Güneş enerjisi ile su arıtma cihazı üreten  bu site  damıtılan suya  %1-1.5 kadar deniz suyu ekleyin diyor.

Bu yaklaşık 3.5 gram tuz (NaCl)demek.

@haci günlük tuz ihtiyacımız ne kadar?Meyve ve sebzeler bu kadar yüksek tuz içermiyor.

Hazır gıda tüketmeyen birisi nasıl karşılayacak bu kadar yüksek tuz oranını.

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

http://www.watercone.com/about.html

Güneş enerjisi ile su arıtma cihazı üreten  bu site  damıtılan suya  %1-1.5 kadar deniz suyu ekleyin diyor.

Bu yaklaşık 3.5 gram tuz (NaCl)demek.

@haci günlük tuz ihtiyacımız ne kadar?Meyve ve sebzeler bu kadar yüksek tuz içermiyor.

Hazır gıda tüketmeyen birisi nasıl karşılayacak bu kadar yüksek tuz oranını.

Günlük tuz ihtiyacı minumum 3,5 gram ile maksimum 6,5 gram arasında değişiyor. Bu miktar su ile değil, gıdalarla alınıyor. Su ile alınan tuz ve mineral miktarı son derece az..

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, haci yazdı:

Günlük tuz ihtiyacı minumum 3,5 gram ile maksimum 6,5 gram arasında değişiyor. Bu miktar su ile değil, gıdalarla alınıyor. Su ile alınan tuz ve mineral miktarı son derece az..

Sudan almıyoruz ama doğada   besinlerin çoğu bu kadar yüksek tuz oranı(NaCl) içermiyor.

Peynir,salam,sosis,ekmek,turşu,margarin ,konserve vb gibi gıdalara tuz yapım aşamasında ekleniyor.

İnsan doğal beslenmeye kalksa günlük 3.5 gram tuzu nereden bulacak?:)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Sudan almıyoruz ama doğada   besinlerin çoğu bu kadar yüksek tuz oranı(NaCl) içermiyor.

Peynir,salam,sosis,ekmek,turşu,margarin ,konserve vb gibi gıdalara tuz yapım aşamasında ekleniyor.

İnsan doğal beslenmeye kalksa günlük 3.5 gram tuzu nereden bulacak?:)

Doğada tuz yaygın olarak mevcut ve tuza olan ihtiyaç içgüdüsel.. İnsanlık evrimsel olarak konserve gıdalar ve hıyar turşusu yiyerek mi bu kadar gelişti?

Sitelerde Paylaş
Just now, GREENHOUSE said:

@anibalve @haci  sonradan tuz ilave edilmemiş sodyum oranı yüksek birkaç  sebze meyve söyleyebilir misiniz?:)

Fazla sodyum pek iyi bir şey değildir, ne yapacaksın ki?

Tipik olarak, sodyum oranı yüksek denebilecek pek bir sebze meyve yoktur. Zorlarsak bir kaç tane buluruz, mesela deniz börülcesi gibi. Ama gene tipik olarak, düzgün bir beslenme, bünyeye yetecek kadar sodyumu sağlar rahatça. Bu noktada yemeğe tuz eklemekten bahsetmiyorum, hiç tuzsuz yemekten bahsediyorum. 

Eğer yok illada öğreneyim diyorsan, ıspanağın demir zengini olması bir mit olsada, sodyum zengini olduğunu söylemek olasıdır. Bunun yanına pazı da eklenip listenin başına yazılabilir. Ardına pancar, şalgam, turp gibi acımsı sebzeleri eklemek mümkündür. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

Fazla sodyum pek iyi bir şey değildir, ne yapacaksın ki?

Tipik olarak, sodyum oranı yüksek denebilecek pek bir sebze meyve yoktur. Zorlarsak bir kaç tane buluruz, mesela deniz börülcesi gibi. Ama gene tipik olarak, düzgün bir beslenme, bünyeye yetecek kadar sodyumu sağlar rahatça. Bu noktada yemeğe tuz eklemekten bahsetmiyorum, hiç tuzsuz yemekten bahsediyorum. 

Eğer yok illada öğreneyim diyorsan, ıspanağın demir zengini olması bir mit olsada, sodyum zengini olduğunu söylemek olasıdır. Bunun yanına pazı da eklenip listenin başına yazılabilir. Ardına pancar, şalgam, turp gibi acımsı sebzeleri eklemek mümkündür. 

Hacı günde minimum 3.5 gram ile maksimum 6.5 gram arasında tuz  tüketmek gerekir dedi.

Pancar ile ıspanağın 100 gramında 78 mg  sodyum varmış.

NaCl yüzde kırkı sodyum olduğuna göre  günlük 2 gram sodyum ihtiyacım için 2.5 kilo  pancar veya ıspanak yemem gerekiyor.:)

Bu aşırı geldi bana.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Hacı günde minimum 3.5 gram ile maksimum 6.5 gram arasında tuz  tüketmek gerekir dedi.

NaCl yüzde kırkı sodyum olduğuna göre  günlük 2 gram sodyum ihtiyacım için 2.5 kilo  pancar veya ıspanak yemem gerekiyor.:)

Bu aşırı geldi bana.

Bu miktar bence senin için hiç de aşırı değil.. Bu kafayla senin günde bir ton şalgam suyu içmen gerekiyor. :smashfreak:

Sitelerde Paylaş
Şimdi, haci yazdı:

Bu miktar bence senin için hiç de aşırı değil.. Bu kafayla senin günde bir ton şalgam suyu içmen gerekiyor. :smashfreak:

Adanalı olduğun belli etmesen olmaz.:)

Yüksek tansiyonum olmasa şalgam suyu içmeye devam ederdim.

Turkiye de her gıdada tuz var.Günlük ortalama tüketim 14 gramı buluyormuş.

Birde peygamber sünneti diye her yemek öncesi bir çay kaşığı tuz alan insanlar var.

Sitelerde Paylaş
54 minutes ago, GREENHOUSE said:

Bu aşırı geldi bana.

Ben tıp doktoru değilim, bilemem. Ama benim doktorum bana günde 3.5 gramdan fazla zinhar olmaz, yarım gram tüketsen yeter diyor tuz için, sonra da reçeteye hypersar yazıyor her ay, tansiyon için. İnsan metabolizması için gereken sodyum vs. miktarlarını pek bilmiyorum doğrusu. Ama tuz nedir bilmeyen toplumlarda, tuz eksikliğine dayalı bir durum görülmediğini biliyorum. Yani, standart yeme içme, sodyum için kafi görünüyor. Tabi bu, ekmeğe abanıp her öğün bir ekmek yemek değil elbette. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...