Jump to content

Ademle havvanin yalan oldugunun ispati.

Recommended Posts

13 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

"Eğer Allah bir kısmını bir kısmıyla defetmeseydi Manastırlar,kiliseler,havralar ve mescidler yıkılıp giderdi "

Hacc 40

Bu ayeti nasıl anlamalıyız ?.Allah kiliselere,havralara,manastırlara onay mı vermiş ? Veya onay verilen kilise,havralar, dinde tahrif olmadan öncekiler mi ?

"..sizden önce kendilerine kitap verilenlerden namuslu hür kadınlar -zina etmeksizin,gizli dost tutmaksızın ,namuslu bir şekilde mehirlerini verdiğiniz takdirde -size helaldir " Maide 5

Hristiyan veya yahudi bir kadınla evlenmek helaldir.

Bu ayette yola çıkarak bir kaç örnek verelim :

falanca müslüman bir erkek,hristiyan bir kadınla evlendi.zivaf gecesinde kadın hamile kaldı.adam 3 ncü gün sonra  vefat etti.kadın 9 ay sonra doğum yaptı.bu durumda çoçuk hristiyan mı olacak,yoksa müslüman mı ? Böylesi bir ihtimal müslüman bir erkeği endişelendirmez mi ?

İkinci örnek : 

Müslüman erkek ,hristiyan veya yahudi bir kadınla evlendi.kadın dininden dönmedi.karısının cehenneme gideceğini biliyor olması adamı huzursuz etmez mi ? Kim sevdiğinin /eşinin cehenneme gideceğini biliyor olmaktan hoşlanır,veya cehenneme gitmesini ister ? aynı şey doğacak çocuklar içinde geçerli.kadının mı,erkeğin mi daha önce öleceği belli değil,farz edelim evliliklerinin 2 nci senesinde adam öldü.2 tanede çocuk anneye emanet kaldı.annenin çoçukları hristiyan veya musevi yapmayacağının garantisi mi var mı? Hangi baba çocuklarının cehenneme gideceği ihtimalinden huzursuzluk duymaz ?endişe etmez?..erkek hayattayken bile hristiyan veya musevi karısından doğacak çoçuklarının müslüman olacağının garantisi var mıdır ?

Geçen eski bir habere denk geldim,adam çok dindar bir müslümanmış.hristiyan bir kadına aşık olmuş.sonra adam yavaş yavaş değişmeye başlamış,evlendiklerinden kısa bir süre sonra adam hristiyan olmuş..

Diğer bir örnek Yıldırım Beyazıt/ yanlış hatırlamıyorsam/.Yıldırım Beyazıt' ın eşi hristiyandı.sonra Beyazıd içkiye  başladı.tarih bundan bahseder...

Sorum aslında cevap verebilecek herkese..

Hacc suresindeki 39-40-41 ayetleri bir bütünlük taşır. Bu sebeple 3'ünü de incelememiz gerekli

Hacc 39; Kendilerine savaş açılan kimselerle savaş izni verildi. Çünkü onlar zulme uğratıldılar. Hiç şüpheniz olmasın; Allah onlara yardım ulaştıracak güçtedir.

Hacc 40; Onlar sırf, "Rabbimiz Allah'tır" dedikleri için yurtlarından çıkarıldılar. Eğer Allah'ın, insanların bir kısmını bir kısmıyla defetmesi olmasaydı, içlerinde Allah'ın adı çokça anılan manastırlar, kiliseler, havralar ve mescitler her halde yerle bir edilirdi. Allah, kendisine yardım edene elbette yardım eder. Allah elbette Kavî, Azîz'dir.  

Hacc 41; Onlar o kişilerdir ki eğer kendilerini yeryüzünde imkân ve güç sahibi yapsak namazı kılarlar, zekâtı verirler, iyiliğe özendirirler, kötülükten sakındırırlar. Tüm iş ve oluşlar Allah'a varır.

Hacc suresindeki bu ayetler hicretin ilk yıllarında inmiştir. İlk ayette savaşın iznini görüyoruz. Kendinize savaş açanla savaşın deniyor. Yani ortada bir nefsi müdafaa durumu var. İkinci ayette ise neden karşı tarafın saldırıya geçtiği söyleniyor. Rabbiniz Allahtır dendiği, mal sahibi kodamanlara ve zulm edenlere boyun eğilmediği için bir saldırı geldiğini öğreniyoruz. Son aşamada ise savaşın müslümanlar tarafından asıl amacını görüyoruz. Buradaki olayın büyüklüğü baz alındığında kafaya takılan konunun ne kadar önemsiz ve ''şeklî'' olduğu umarım anlaşılmıştır.

2. örnek oldukça yüzeysel ve benim açımdan önem teşkil etmeyen bir durum. İslamın kabulünün babadan oğula geçebilen bir şey olmadığını düşünüyorum. Bir insan sırf nüfus cüzdanında ''dini: islam'' yazdığı için müslüman olması bana tutarlı gelmiyor. Her ne kadar ben müslümanım demese bile bir insan yaptıklarıyla müslüman olduğunu gösterebilir. Kuranın bu konuda açıkça koyduğu iki şart var. Kul hakkı ve şirk. Katolikler şirk açısından sınıfta kaldığı için hükümleri ne olur Allah bilir.

-Yıldırım Beyazıt örneğinin kastını anlayamadım. Tarihi kişilikler kendi yaptıklarıyla mesuldürler. Kuran kişilere ya da devletlere tabi olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1 saat önce, Cundeb yazdı:

Kuranda gerçekleşen o kadar çok ayet var ki, bende olduğunu iddia ettiğin at gözlüğünü sen çıkarmadığın için malesef göremiyorsun. En basitinden şu örneği vereceğim :

Rahman 33;  Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çerçevesinden çıkıp gitmeye gücünüz yetiyorsa geçin. Ancak büyük bir güçle çıkıp gidebilirsiniz. 

Burada trajik olan nokta şu. İslam'ı reddedenlerin çoğu, bu ayetin günümüzle çelişkili olduğunu savunuyor. Farkında değilller ki bu ayyet bizzat kendisi normal şartlarda 600'lü yıllarda bilinmesi mümkün olmayan bir bilgiyi ortaya koyuyor.
  Kuranda ateizm ya da deizmle ilgili ayetler yoktan kastın eğer kelime olarak ''ateizm ve deizm'' ise tabi yok. Çünkü o dönemde böyle kelimeler yok. Nasıl ki kuranda teleskoptan ya da patenden bahsetmiyorsa bu kavramlardan da bahsetmeyecek. Onun yerine müşrik ve kafir kavramları var. Pek ala bu iki kavram da günümüz için yeterli olabilir. Ancak kuranın muhtelif yerlerinde deizme atıf yaptığını görebiliriz. Yaşar Nuri Öztürk'ün deizm kitabını okumadıysan okumanı tavsiye ederim.

Bir tane ornek ver dedim sen tuttun yine ayetlerden ornek verdin

Ne alaka ne maydanoz.rahman 33te cinlerden bahsediyor ne alaka.gelecekten haber veren ayetler var

Ama ağır zamandan bahsediyor.kıyametten bahsediyor.ama masonluktan kapitalizmden bahsetmiyor

Başrolde deccal ve ise mesih ve mehdi var

Ama masonluk ve modern dünya yok çünkü 140o yıl önce teknolojinin böyle olacağını bilemezdi.kuranı kim yaptiysa.ve yaptiysa.evrensel olduğu düşünülen kuran da ibrete alem ahşap süreleri bile cahil bir akli ispatlıyor

Tabiki isimde yazıdan.gelecegi bilmek böyle birsey.dur ben sana bir bilimci olarak şunu rahatlıkla ispatliyabilirim.supernovalar karadelikler kuasarlar ve amino aditle beslenen venusteki ve msrstaki tek hücreli canlilari ispstliyabilirim.yapmam gereken masada çalışmak ve uydu gönderip kamerayla bunlari görsel olarak göstermek.6666 saçmalık dışında senin kuramın serious takimyildizunin.kotdinatlarini ve acılarını bilebilirmi tabiki bilemez çünkü 1400 yıl önceki akıl.buna yetiyor

Kıyamet günü yıldızların yere dokulucegini zannediyor

eğer senin kuramın zerre kadar bilseydi.uzay bilimini etkilendiğim.kimin kimi duzucegini yazan ayetler beni etkilemiyor ne yazıkki.yaşar hocayı bizzat tanırım bana deist olduğunu anlattı

Ve oldu yani deist olarak oldu

tarihinde spartaküs abaküs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, spartaküs abaküs yazdı:

Bir tane ornek ver dedim sen tuttun yine ayetlerden ornek verdin

Ne alaka ne maydanoz.rahman 33te cinlerden bahsediyor ne alaka.gelecekten haber veren ayetler var

Ama ağır zamandan bahsediyor.kıyametten bahsediyor.ama masonluktan kapitalizmden bahsetmiyor

Başrolde deccal ve ise mesih ve mehdi var

Ama masonluk ve modern dünya yok çünkü 140o yıl önce teknolojinin böyle olacağını bilemezdi.kuranı kim yaptiysa.ve yaptiysa.evrensel olduğu düşünülen kuran da ibrete alem ahşap süreleri bile cahil bir akli ispatlıyor

Tabiki isimde yazıdan.gelecegi bilmek böyle birsey.dur ben sana bir bilimci olarak şunu rahatlıkla ispatliyabilirim.supernovalar karadelikler kuasarlar ve amino aditle beslenen venusteki ve msrstaki tek hücreli canlilari ispstliyabilirim.yapmam gereken masada çalışmak ve uydu gönderip kamerayla bunlari görsel olarak göstermek.6666 saçmalık dışında senin kuramın serious takimyildizunin.kotdinatlarini ve acılarını bilebilirmi tabiki bilemez çünkü 1400 yıl önceki akıl.buna yetiyor

Kıyamet günü yıldızların yere dokulucegini zannediyor

eğer senin kuramın zerre kadar bilseydi.uzay bilimini etkilendiğim.kimin kimi duzucegini yazan ayetler beni etkilemiyor ne yazıkki.yaşar hocayı bizzat tanırım bana deist olduğunu anlattı

Ve oldu yani deist olarak oldu

- Arkadaşım sen kurandan örnek vermemi istemedin mi ? Ne demek tuttun ayetlerden örnek verdin. Neyse devam edelim.

- Kapitalizmden bahsetmiyor ha! Vay iki gözüm vay. Kuran kapitalist sisteme, dolayısıyla kapitalist sistemin yarattığı topluma karşı doğmuş bir dindir. Hemen örneklendiriyorum;

Alak 6-7; Hayır! İnsan zenginliği kendine yeterli görünce hiç şüphesiz tuğyan eder.  (tuğyan: haddini aşmak)

Müdessir 6; Servet yığma hayallerine kapılma!
Hümese 2-3; Vay haline o sürekli mal istif ederek sayıp durana! Sanır ki malı kendisini sonsuza dek yaşatacak.

Beled 12-13-14; Bilir misin nedir asıl zor olan? Boyundurukları kırmak. Zor zamanda doyurmak.

Bakara 219; ... sana neyi infak edecekleri soruyorlar. Onlara söyle: İhtiyaç fazlası olan her şeyi.

Tevbe 20; İman edip hicret edenler MALLARIYLA ve canlarıyla Allah yolunda cihat edenler, Allah katında en büyük dereceye sahiptirler. Kurtuluş ve zafer işte onlarındır.

Ve favorim

Tevbe 34-35; Ey iman edenler! Hahamların ve rahiplerin birçoğu, insanların mallarını hem haksızlıkla yiyor, hem de onları Allaah yolundan alıkoyuyorlar. Altını ve gümüşü biriktirip de Alalh yolunda infak etmeyenleri, acı bir azabın beklediğini haber ver! O gün o biriktirip yığdıkları, cehennem ateşinde kızartılacak; ve alınları, böğürleri ve sırtları onlarla dağlanacak. '' İşte bu, kendiniz için biriktirip yığdıklarınız; tadın biriktirip yığdıklarınızı!'' denilecek.

Senin de Kuran'ın tamamını ön yargısız bir biçimde açıp da okumadığını görmüş oldum böylece. Neye karşı çıktığınızı bilmeden konuşmayın arkadaşım. Sonra böyle ''6666 saçmalık'' diye saçmalar durursunuz. Kuran'da 6666 ayet yok öncelikle bunu öğren sonra geç karşıma ateistçilik oyna.

-Yaşar Nuri deist olarak ölmedi. Hiç boşuna iftira atma.

Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=L7zr_sll2qY

tarihinde Cundeb tarafından düzenlendi
kaynak eklemesi.
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Cundeb yazdı:

- Arkadaşım sen kurandan örnek vermemi istemedin mi ? Ne demek tuttun ayetlerden örnek verdin. Neyse devam edelim.

- Kapitalizmden bahsetmiyor ha! Vay iki gözüm vay. Kuran kapitalist sisteme, dolayısıyla kapitalist sistemin yarattığı topluma karşı doğmuş bir dindir. Hemen örneklendiriyorum;

Alak 6-7; Hayır! İnsan zenginliği kendine yeterli görünce hiç şüphesiz tuğyan eder.  (tuğyan: haddini aşmak)

Müdessir 6; Servet yığma hayallerine kapılma!
Hümese 2-3; Vay haline o sürekli mal istif ederek sayıp durana! Sanır ki malı kendisini sonsuza dek yaşatacak.

Beled 12-13-14; Bilir misin nedir asıl zor olan? Boyundurukları kırmak. Zor zamanda doyurmak.

Bakara 219; ... sana neyi infak edecekleri soruyorlar. Onlara söyle: İhtiyaç fazlası olan her şeyi.

Tevbe 20; İman edip hicret edenler MALLARIYLA ve canlarıyla Allah yolunda cihat edenler, Allah katında en büyük dereceye sahiptirler. Kurtuluş ve zafer işte onlarındır.

Ve favorim

Tevbe 34-35; Ey iman edenler! Hahamların ve rahiplerin birçoğu, insanların mallarını hem haksızlıkla yiyor, hem de onları Allaah yolundan alıkoyuyorlar. Altını ve gümüşü biriktirip de Alalh yolunda infak etmeyenleri, acı bir azabın beklediğini haber ver! O gün o biriktirip yığdıkları, cehennem ateşinde kızartılacak; ve alınları, böğürleri ve sırtları onlarla dağlanacak. '' İşte bu, kendiniz için biriktirip yığdıklarınız; tadın biriktirip yığdıklarınızı!'' denilecek.

Senin de Kuran'ın tamamını ön yargısız bir biçimde açıp da okumadığını görmüş oldum böylece. Neye karşı çıktığınızı bilmeden konuşmayın arkadaşım. Sonra böyle ''6666 saçmalık'' diye saçmalar durursunuz. Kuran'da 6666 ayet yok öncelikle bunu öğren sonra geç karşıma ateistçilik oyna.

-Yaşar Nuri deist olarak ölmedi. Hiç boşuna iftira atma.

Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=L7zr_sll2qY

Verdiğin ayetler kapitalizmden gizli illiminati sistemini bıraktım.hiçbirşeyi anlatmıyor.ne yazıkki.masonlugu ve kapitalizmden habersiz siniz

Ben kurmadan gelecekle ilgili ayetlerden ornek her dedim.sen tuttun saçma sapan konuyla bağdaşmayan çinli ayet örneğini verdim cunku öyle bir ayet olsaydı ben ve yaşar hoca ıslami terketmezdi tevbe ayetleri haramlardan ve papazlardan bahsediyor ne alaka arkadaşım

Masonluk ve kapitalizmi kuranlar din adamları degil ki.bu sistemi kuranlar satanistlerdir.illiminati yi kurumlardır

Şeytana yapanlar şeytanın gercek tanri olduğunu düşünenlerin icat ettiği bır idolojidir

Modern dünyayı şekillendiren bir akildir.daha kuranı bilmiyorsun birde hafif olmuşsun acıdım sana

Kuran 6666adettir.her şekilde ispatladım.sen yeterki girmesini bir ay gözlüğünü çıkar ve bak.ayrıca 666 sembolunu kullanırlar

Satanistler 666 rakamı sembolize anlamı şeytanın tanrıyı yenip evreni ele geçirdiğini ağır zamanı anlatır

Bana göre peri masalı tıpkı ıslam hiç bir somut ispati olmayan iddialardirbak arkadaşım bana 1

Dünya savaşı 2

Dünya savaşı ağır zamanda olacak armageddon savaşından bahseden ayet gösteremezsin

Gelecekle ilgili ayetler olduğunu düşündüğün ayetlerintamami 1400 yıl önceki sisteme göre 1400 yıl sonrada aynı ilkelteknolojide olacağını zannettiği için yazilan bir yoğun sacmaliktan ibarettir.o at gözlüğünü cikarda bir artık bu gercekleri

Daha kapitalizmi bilmedende yorum yapma

Cunku komik duruma dusuyorsun

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, spartaküs abaküs yazdı:

Verdiğin ayetler kapitalizmden gizli illiminati sistemini bıraktım.hiçbirşeyi anlatmıyor.ne yazıkki.masonlugu ve kapitalizmden habersiz siniz

Ben kurmadan gelecekle ilgili ayetlerden ornek her dedim.sen tuttun saçma sapan konuyla bağdaşmayan çinli ayet örneğini verdim cunku öyle bir ayet olsaydı ben ve yaşar hoca ıslami terketmezdi tevbe ayetleri haramlardan ve papazlardan bahsediyor ne alaka arkadaşım

Masonluk ve kapitalizmi kuranlar din adamları degil ki.bu sistemi kuranlar satanistlerdir.illiminati yi kurumlardır

Şeytana yapanlar şeytanın gercek tanri olduğunu düşünenlerin icat ettiği bır idolojidir

Modern dünyayı şekillendiren bir akildir.daha kuranı bilmiyorsun birde hafif olmuşsun acıdım sana

Kuran 666y adettir.her şekilde ispatladım.sen yeterki girmesini bir ay gözlüğünü çıkar ve bak.

- Allah allah, çattık ya şu hale bak. Bir satırı bile okuyup anlayamadıktan sonra nasıl ateist olabildin sen? Belki de sırf bu yüzden oldun. Ateistin bile bağnazı çekilmiyormuş bunu şu an deneyimledim. Bilal'e anlatır gibi anlatacağım ve eğer yine aynı şekilde karşıma gelmeye devam edersen seni görmezden geleceğim. Çünkü safi vakit kaybı olduğunu düşünmeye başladım.

Rahman 33; Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çerçevesinden çıkıp gitmeye gücünüz yetiyorsa geçin. Ancak büyük bir güçle çıkıp gidebilirsiniz.

Burada dikkatini çekmesi gereken yer altı çizili kısım. Ama tabi algıda seçicilik, kafan otomatik olarak ''cin'' kısmına gidiyor. Çünkü orası kolay hedef. Burada ne diyor arkadaşım ? 600'lü yılların başından bahsediyoruz. Göğü aşabilirsiniz deniyor. Ancak bir şarta bağlanmış o da ''büyük bir güç''. Peki nedir bu büyük güç? Bilgi çağındayız demiyor muyuz. O büyük güç bilim ve teknoloji. Olay bu kadar hayrete düşürücü iken hala gidip ''cinli minli ayet'' diyorsan ben sana hiçbir şey demiyorum.

Kuran 6666 ayet değildir. Besmeleler hariç 6236 ayettir. Neyi kime ispatlamaya çalışıyorsun.

tarihinde Cundeb tarafından düzenlendi
imla
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Cundeb yazdı:

- Allah allah, çattık ya şu hale bak. Bir satırı bile okuyup anlayamadıktan sonra nasıl ateist olabildin sen? Belki de sırf bu yüzden oldun. Ateistin bile bağnazı çekilmiyormuş bunu şu an deneyimledim. Bilal'e anlatır gibi anlatacağım ve eğer yine aynı şekilde karşıma gelmeye devam edersen seni görmezden geleceğim. Çünkü safi vakit kaybı olduğunu düşünmeye başladım.

Rahman 33; Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çerçevesinden çıkıp gitmeye gücünüz yetiyorsa geçin. Ancak büyük bir güçle çıkıp gidebilirsiniz.

Burada dikkatini çekmesi yer altı çizili kısım. Ama tabi algıda seçicilik, kafan otomatik olarak ''cin'' kısmına gidiyor. Çünkü orası kolay hedef. Burada ne diyor arkadaşım ? 600'lü yılların başından bahsediyoruz. Göğü aşabilirsiniz deniyor. Ancak bir şarta bağlanmış o da ''büyük bir güç''. Peki nedir bu büyük güç? Bilgi çağındayız demiyor muyuz. O büyük güç bilim ve teknoloji. Olay bu kadar basitten hala gidip ''cinli minli ayet'' diyorsan ben sana hiçbir şey demiyorum.

Kuran 6666 ayet değildir. Besmeleler hariç 6236 ayettir. Neyi kime ispatlamaya çalışıyorsun.

Senin sorunun çok ciddi arkadaşım.bir doktora bir bence sana ateist olduğumu soylemedimki.ateist olduğumu nerden çıkardın

Ben deistim neymisim deistmisim.anladtikmi güzel kardeşim

6236 ayet degildir tesbih ve namaz sürelerini çıkarırsak 6236 ayet olur daha bundan bile haberin yok.yazdikca batiyorsun rahman 33te göğü aşamamış bu tanri anlaşılan cunku göğün arkasında evren var bilim tarihi öğretti bana bu gerçeği ayetler degill

rahman 33 'u afedersin 1 milyar defada okusam seningordugunu gidemem çünkü sen hayal görüyorsun hastasin

Sitelerde Paylaş
Şimdi, spartaküs abaküs yazdı:

Senin sorunun çok ciddi arkadaşım.bir doktora bir bence sana ateist olduğumu soylemedimki.ateist olduğumu nerden çıkardın

Ben deistim neymisim deistmisim.anladtikmi güzel kardeşim

6236 ayet degildir tesbih ve namaz sürelerini çıkarırsak 6236 ayet olur daha bundan bile haberin yok.yazdikca batiyorsun rahman 33te göğü aşamamış bu tanri anlaşılan rahman 33 'u afedersin 1 milyar defada okusam seningordugunu gidemem çünkü sen hayal görüyorsun hastasin

Konuşmalarından ateist olduğunu çıkarmıştım. Özür dilerim. Ancak yanlış bilgi vermeye devam ediyorsun. Namaz surelerini çıkarınca falan değil, kuran tastamam 6236 ayettir. Bu tartışmaya zaten lüzum yok. Merak eden açar bakar ve gerçekle yüzleşir.

Rahman 33'ü benim anlattığım şekilde anlarsan tutarlı olur ve Kuran'a karşı çıkamazsın. İşine geldiği gibi davranmaya devam et. Hakikat ayan beyan ortada.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Cundeb yazdı:

Konuşmalarından ateist olduğunu çıkarmıştım. Özür dilerim. Ancak yanlış bilgi vermeye devam ediyorsun. Namaz surelerini çıkarınca falan değil, kuran tastamam 6236 ayettir. Bu tartışmaya zaten lüzum yok. Merak eden açar bakar ve gerçekle yüzleşir.

Rahman 33'ü benim anlattığım şekilde anlarsan tutarlı olur ve Kuran'a karşı çıkamazsın. İşine geldiği gibi davranmaya devam et. Hakikat ayan beyan ortada.

Yahu kardeşim bak alttan alıyorum

Beni tahrik etme bunun ağır sonuçları olur senin için.bana 6666 tek tek yazarim.

Rahman 33ten anladığım su güzel kardeşim.yer yok ve cinler.gelecekle ilgili kehanetler varsa alırım bir dal.beni hafife alıyorsun hayatının yanlışın o yapıyorsun.elimde 3 adet kuran var biri 6236 ayet biri 6666 ayet biride siiler in yazdığı 3 vakit namaz olan 6660 ayarlı kuranlar.bunlari ben yazmadım senin hocarin yazdı.sen onlara yalancimi diyorsun.bak hala tastamam diyor yahu..6666 ayarlı kurandan haberin yok birde ahkam istiyorsun karşımda.hastanın oğlum sen.

Sitelerde Paylaş

Ne alaka yahu kapitalizmi 16 yyda roshvild ailesi kurdu ama ıslam 1400 yıl önce indi iddiası var ne alaka ne maydanoz.yazdikca batiyorsun arkadaşım sen ne yazdığını bilmiyorsun utanmadan birde beni tahrik ediyorsun.yazdıklarından açıklarınıbulmaktan yoruldum ama sen hala inatla ıslam kapitalizme karşı kuruldu diyorsun sen önce kapitalizmin ne olduğunu bir öğren sonra gel karşıma.1400 yıl önce kapitalizm yoktu kapitalizmi icat eden ıngiliz asıllı yahudi bir ailedir.öğren bunlari.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Cundeb yazdı:

Çapını ortaya koydun. Tartışma benim için burada bitmiştir.

Vadd ayetleri...1000 ..vaid ayetleri..1000...emir ayetleri..1000...nehy ayetleri...1000...haber ve kısas ayetleri 1000..misal ve ibret ayetleri..1000..ahkam ayetleri..500..dua ve tesbih ayetleri 100..nasuh ve memduh ayetleri..66.. 

Bir ayet hem dua hemde tesbih hükmünü taşır.aynı zamanda misal ve ibret ayetide olabilir.bu yüzden 6666 adettir gercek ilmihaller 

Sen hafız olmuşsun ama ayet sayısını yanlış ogrenmissin. Acıdım sana bu yüzden alttan aliyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...