Jump to content

Kopekler yavrularina bakamayinca neden intihar eder.

Recommended Posts

11 saat önce, CinleriGorenAdam yazdı:

Biraz açar mısın abla?

Bence sacmalamis çünkü öleceğini bilsen ne olur bilmesen ne olur.sonucta bundan milyonlarca yıl önce yasamis türlerde ölümü bilmiyordu ama hepsi öldüler.bir ateist vicdani anlatmak mi asla çünkü deveye hendek atlatmak daha kolaydır.çünkü ateistlerin vicdani mantık üzerine çalışıyor ama ne ilginctirki eleştirdikleri tanrisizlik kavramı mantıksızlık uzerine kurulmuş.ne ilginctirki ateistler tanrıya inanmaz ama söz konusu kadının namusu olunca birden bire tanrinin verdiği ahlak kurallarını silah olarak kullanırlar.sencede garip değilmi 

tarihinde spartaküs abaküs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 82
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 saat önce, anibal yazdı:

Benim bahsettiğim şey, bu intihar mevzusuna sebep olan insan ve hayvanlardaki özellik. Bu özelliğin olmasaydı, intihar eden de olmazdı. 

İşte o örümceğin yavrularına kendini yem etmesi vs. hepsi canlıların o özelliğinin bir tezahürü. Memeliler gibi daha gelişmiş canlılarda bu özellik, intihar eğilimiyle gözleniyor. Sebebi, iki şey, ama ikisi aynı kapıya çıkıyor: Sürüye zararlı olmak, sürü için gereken kaynakların yetersizliğini görmek. Bu ikisi birarada oluyor, kaynak azsa, sende doğru dürüst üremeye katkı veremiyorsan, o zaman sürünün bekası için kendini öldürmen gerekiyor. 

Ve tekrar yazayım. Bugün insanlarda bunun yaşanmaması gerektiğini düşünüyoruz, çünkü öyle bir kaynak ve üreme sıkıntmız yok. Fakat, işt eo ilkel biyolojik makineye bunu anlatamıyoruz çok zaman. Bu intihar anında anlatmak değil. İntihar kararını alması sürecinde, "Ya bir dur, yaşamana bak, sürü tehdit altında değil" gerçeğini gösteremiyoruz, yani göremiyorlar. Ve aksi algı oluştuğu anda, işte o ilkel mekanizma devreye giriyor, olay bitiyor. 

Eğer bu mekanizma olmasaydı, intihar denen şeyde söz konusu olmazdı elbette. 

Ve hayvanlardaki intihar vakası ile, insanlardaki aynı. mekanizma. Hayvanlarla uğraşanlar bunu çok defa tecrübe ederler. Çok bireyli, yani çok erkek ve çok dişi olan sürülerde yaygın, tek erkek çok dişili harem usulü sürülerde çok nadir görülen bir özelliktir. 

Bir sürü soyut düşünme, o planlama, farkındalık vs. hepsi, o temel güdünün altında gelişen bir süreç. Bunların olabilmesi, sadece işte o konuya bakıyor: Ölmesinin sürüye fayda sağlayıcı ya da zararının ortadan kalkacağı. Ve bu düşünsel bir algı değil. Yani hesap, kitap vs. ederek ulaşılamıyor. İlkel beyinden gelen bir algı ve olgunlaştığında üst beyine bitir bu işi diyor. O da gidip plan yapıyor, 19 kat, şöyle at, tamamdır bu iş vs. vs. 

Tamam, ne demek istediğini şimdi anladım. İnsan da diğer hayvanlarda, gerekli olduğunu gördüğü anda kendini yok etme mekanizması vardır, insandaki intihar eylemin nedeni de aslen budur diyorsun.

Tamamen katılıyorum, en ufak bir itirazım ya da ekleyeceğim bir şey yok. Ayrıca mesele insanda intihar ve hayvanların kendini ölüme terkederek feda etme davranışının nereden geldiği, bu mekanizmanın neden var olduğu sorusuna açıklama getirmiş oldun. 

Evet, erkekler de meme kanseri oluyor ama eskiden "erkeklerde görülmez" dendiği için mi bilmem, genel olarak görülmediği sanılır. Sen bu yanlış bilgi ve algıyı, örnek olması açısından bilinçli olarak kullanmak istemişsin. Bir arkadaşımın kocasının memesini çıkarmak zorunda kaldılar, çok agresif ve hızlı geliştiği için. Erkeklerde meme kanseri genel olarak böyle gelişiyormuş ve meme kütlesi olması olmadığı direkt memeyi çıkarmak zorunda kalıyorlarmış.

Yani artık ailesinde meme kanseri öyküsü olan kadınlar değil, erkekler de dikkatli olmalı ve memeleri sürekli kontrol etmeli.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Magnesia yazdı:

Anne köpeklerde yavru yemek diye bir şeyi ilk defa duyuyorum. Köpekler hayvanlar aleminin en kötü annelerindendir, yavrularına iyi bakamamaları ya da terk etmeleri mümkündür, ama yemeleri kendi adıma ilk defa duydugum bir davranış şekli.

Hayvanlarda annenin yavrusunu yemesi, ancak ölmüş olan bir yavruda gerçekleşebilir; o da açlık, ya da yiyecek kıtlığı söz konusuysa... Yine de kendi yavrusunu yiyen bir annenin görülmesi nadir bir durumdur. 

Hayvanlarda intihar etmek ise, insanlardaki intihar ile mukayese edilemez. Yemek yemeyerek ölmeyi seçmelerinin mutlaka başka bir nedeni vardır, ama bu nedenleri anlamak, izah etmek, ya da nedenini söylemek çok da mümkün değildir. Örneğin yunuslarda ve balinalarda toplu, sürü halinde karaya vurarak ölme (ya da bizim değişimizle intihar etme) eğilimleri görülmektedir . Fakat bunun açıklanması veya neden bu türlü bir davranış içine girdiklerinin izahı henüz yoktur.

İste beklediğim yorum buydu teşekkürler.gayet mantikli yaklasmissiniz.konuya dogrusu da budur.çok önemli bir konuya temas ettiniz.nadirde olsa bu olay benim başıma 2 defa geldi.köpeklerin insanlar kadar gelişmiş olmasada bir içgüdüsü var.ve duygusal travmalar gecirebiliyorlar.tıpkı bebeğini öldüren yada çop kutusuna atan insan anneleri gibi dışı köpeklerle bakamiyacagini anlayınca yavrularını yeme içgüdüsüyle haraket ediyorlar.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, spartaküs abaküs yazdı:

Bence sacmalamis çünkü öleceğini bilsen ne olur bilmesen ne olur.sonucta bundan milyonlarca yıl önce yasamis türlerde ölümü bilmiyordu ama hepsi öldüler.bir ateist vicdani anlatmak mi asla çünkü deveye hendek atlatmak daha kolaydır.çünkü ateistlerin vicdani mantık üzerine çalışıyor ama ne ilginctirki eleştirdikleri tanrisizlik kavramı mantıksızlık uzerine kurulmuş.

Sağlıklı ve doğru işleyen vicdan, mantıkla çelişmez. Bu ikisi İsviçre saati gibi tıkır tıkır, uyum içinde ve sapasağlam çalışır. 

"Piç" olarak damgalanacak bir çocuğu doğurmaya zorlanmak mı vicdan? "O..pu" olarak damgalanacağın açıkken doğurmaya zorlanmak mı vicdan?

Dört çocuğun varken, fakirlik ve sefalet içinde yaşıyorken yenisini yapmaya zorlanmak mı vicdan? Anne olmaya hiç mi hiç hazır değilken, anne olmak istemiyorken "olacaksın" diye zorlamak mı vicdan?

Bunlar sert gerçekler. Bu sıkıntıları çekecek olansa kadın ve çocuk. O çocuğu doğuracak olan da büyütecek olan da kadın. Aman da sperm yumurtayla buluşmuş, zigot olmuş, embriyo olmuş diye ona bebek diye bakmak ve kadını da bebek katili diye damgalamak sadece ahmaklık değil, cehalettir de.

Alın o sahte vicdanınızı, dindarlara satın. Merhamet denen şey ayak takımının işidir, onu onlara bırakmak lazım gelir.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, KAM yazdı:

Siz istenmeyen bir birey olarak dünyaya gelmiş olmak istermiydiniz?

Istenmeyen , plansız bireylerin psikolojileri genel olarak bozuk oluyor ve çok çeşitli psikolojik rahatsızlıklardan acı çekerek yaşamlarını sürdürüyorlar. 

Açıkçası, doğum kontrolün her türlüsünün, çok ilerlemiş olduğu bir toplumda , genel suç oranının çok düşük olacağını düşünürüm. 

Suç oranını yükselten iki önemli etken vardır , 1.si psikolojik rahatsızlığı olan insanlar , 2.si aşırı popülasyona bağlı fakirlik , yetersizlik gibi sıkıntılar. 

Tüm insanlar bu konuda bazı şeyleri aşabilse, dünya kurtulur , gerçekten de yaşanılabilecek bir yer olur gezegenimiz. 

Merak etmeyin ben yaşadığım toplumda zaten istenmeyen bireyim.burda herkes dinci yani müslüman bende deistim...daha kotu ne olabilir ki eğer bir bebeği istemiyorsanız.bunun çok daha saglikli yolları vardır.korunmak gibi eğer korunmuyorsaniz sonuçlarına katlanmak zorundasınız.haksizmiyim.efendim kıssadan hisse annelik dünyanın en zor görevidir.ve bir anne istemediği bir bebeği kendini koruyarak en saglikli şekilde hem cinsel arzularını tatmin eder hemde kendini korumuş olur.ateistler çok zeki ben onlardan daha zekiyim.çünkü ben o bebek hücrede olsa spermle olsa tanrinin bir armağanı olarak görüyorum.ayrıca bir erkeğe aşık olupta bebeğini çöpe atan anneleri burdan şiddetle kınıyorum annelik kutsaldır.her insan anne olmayi beceremez.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sağlıklı ve doğru işleyen vicdan, mantıkla çelişmez. Bu ikisi İsviçre saati gibi tıkır tıkır, uyum içinde ve sapasağlam çalışır. 

"Piç" olarak damgalanacak bir çocuğu doğurmaya zorlanmak mı vicdan? "O..pu" olarak damgalanacağın açıkken doğurmaya zorlanmak mı vicdan?

Dört çocuğun varken, fakirlik ve sefalet içinde yaşıyorken yenisini yapmaya zorlanmak mı vicdan? Anne olmaya hiç mi hiç hazır değilken, anne olmak istemiyorken "olacaksın" diye zorlamak mı vicdan?

Bunlar sert gerçekler. Bu sıkıntıları çekecek olansa kadın ve çocuk. O çocuğu doğuracak olan da büyütecek olan da kadın. Aman da sperm yumurtayla buluşmuş, zigot olmuş, embriyo olmuş diye ona bebek diye bakmak ve kadını da bebek katili diye damgalamak sadece ahmaklık değil, cehalettir de.

Alın o sahte vicdanınızı, dindarlara satın. Merhamet denen şey ayak takımının işidir, onu onlara bırakmak lazım gelir.

Peki neden korunma yolları denenmiyor.sonuçlarını bile bile yinede yorumlamakta ve sonucta kadının sorumluluğu degilmidir.kusura bakma ama bunlarda sert gerçekler ohhh ne güzel yahuu sen kendini koruma hiç bir önlem alma sonrada o masum bebe o suçlu olsun.böyle mantık kurulmaz efendim.önce çuvaldızı kendine batiricaksin.tabiki diğer konularda haklısınız ama önce korunma yolları denenmelidir. Aksi halde sorumluluk size ait olur.

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, spartaküs abaküs yazdı:

Peki neden korunma yolları denenmiyor.sonuçlarını bile bile yinede yorumlamakta ve sonucta kadının sorumluluğu degilmidir.kusura bakma ama bunlarda sert gerçekler ohhh ne güzel yahuu sen kendini koruma hiç bir önlem alma sonrada o masum bebe o suçlu olsun.böyle mantık kurulmaz efendim.önce çuvaldızı kendine batiricaksin.tabiki diğer konularda haklısınız ama önce korunma yolları denenmelidir. Aksi halde sorumluluk size ait olur.

Kusura bakma da gerçekten olan biten hakkında bilgin yok.

İnsanlar korunsalar da hamile kalabiliyorlar, hiç mi duymadın, rastlamadın? Bütün doğum kontrol yöntemleri için geçerlidir bu ve hepsinin üstünde de yazar.

Bir kadın için en berbat, en istenmeyen şeydir kürtaj yaptırmak. Ne kadar tehlikeli, ne kadar yaralayıcı bir işlem, haberin bile yok. O bebeği en istemeyen, aldırmaya en kararlı kadın bile işlem yapıldıktan sonra saatlerce ağlar, acı çeker. Çünkü doğurmak, üremek üzere kodlanıştır kadın ve hamile kalmak bütün mekanizmayı direkt harekete geçirir, kendisi istemese bile.

Sanıyorsun ki biz "gidin korunmadan da olsa seks yapın, hamile kalır da çocuğu istemezseniz rahat rahat aldırırsınız" diyoruz. Bilmiyorsun ki biz böyle diyecek kadar kafayı yemiş olsak ve desek bile insanlar uymaz, çünkü en geri zekalı olan için bile kabul edilebilir bir öneri değil. 

Korunmayan, korunmayı bilmeyen kadın ve erkekler zaten gidip kürtaj olmuyor, habire doğuruyor. Sorumluluk duygusu aşılamak istediğin kitle onlar olsun. Biz değil.

Bizim, isteyen kadın o embriyoyu kazıtıp vücudundan atabilmeli dememiz tamamen sorumluluk duygumuzdan zaten. 

Sitelerde Paylaş

Kürtaj bir takım olumsuzluklar zincirinin bir halkası sadece. Kürtajı tek başına, ona kadar getiren olumsuzluklar zincirinden bağımsız ele alamayız. Kürtaja getiren olumsuzlukların önlenmesi gerekirdi, kürtajın değil. Kadın kürtaja karar vermişse mutlaka geçerli nedenleri vardır. Fakat kürtaj sonrası da çok olumsuzluk yaşayacağı çok büyük olasılıktır. Rüyalarında çocuk çığlıkları filan duyabilir daha kötüsü uyanıkken de duyabilir, halisünasyon yani ve majör bir depresyon yaşayabilir. Kürtaj olmaya zorunlu kalmamak esastır.

Bu kararı vermekle yüz yüze kaldıktan sonra yaptırmak da yaptırmamak da iki seçenek de mutlaka olumsuzluklar getirecektir. Kadın daha az olumsuzluk yaşatacağını düşündüğü tercihi yapacaktır. Fakat yaptığı seçim olumsuzlukları ortadan kaldırmayacaktır. 

Sitelerde Paylaş

Hiç bir zaman tek bir korunma yöntemine güvenmemek esastır. Hiç bir korunma yöntemini tek başına uygulayarak güvenle korunamazsınız. Mutlaka en az iki korunma yöntemini birlikte uygulamak gerekir. Üçlü koruma en güvenlisidir. Üçlü korumaya rağmen hamilelik bana olanaksız gibi görünüyor. Doğa her zaman sürprizler içerir ama üçlü koruma bariyerini aşacak bir hamileliği de artık düşünemiyorum, olmaz.

Ki bunlar çok basit önlemler. Regl döngüsünü izlemek ve riskli günlerden kaçınmak, prezervatif ve hap. Bu üçünü uyguladıktan sonra da hamilelik e çüş artık yani!

Sitelerde Paylaş

Bir gün gelecek kadınlar hamileliği hastalık, vücuda yerleşmiş bir parazit olarak görecekler. İnsanlığın bu dönüşümü göreceğine inanıyorum. Bu konuda da tutucu nostaljik hamilelik yanlısı kadınlar olacaktır. Fakat bunlar marjinal kalacak ve salaklar olarak görüleceklerdir çoğunluk tarafından.

Bunun için yapay rahim icat edilmesi gerekiyor. Bu bir bakıma kolay gibi görünse de zor bir konu. Bilimkurgu filmlerinin vazgeçilmez ögelerinden bidonlarda yetişen ceninlerin bir gün mutlaka gerçekleşeceğini düşünüyorum. 

Sitelerde Paylaş

Benim söylediklerim.yanlış anlaşılıyor.ben diyorum ki eğer ken dini bilen saglikli bireyler erkek yada kadın sorumluluk almak istemiyorsa korunmak zorundadır.bunun çeşitli yolları vardır.demicrassion arkadaşımız bu konuda oldukça mantikli yorum yapmıştır.ister ateist ol ister müslüman hiç farketmez sonucta yapacağın eylemin sonuçları kaçınılmaz olarak bir cana mal olacağı için.mutlaka ama mutlaka bireylerin.bu konuda en etkili korunma olan yöntemleri seçmeleri gerekmektedir.ayrıca dünya nüfusu 8 milyara dayanmıştır.bunun asıl nedenide korunmasız iliskilerdir.bireyler gelecegi de ve gelecekteki ebveylerinidüşünerek.duyarlı haraket etmek zorundadırlar.bu öyle birşeydirki

Ayyyyyy efendim yanlışlıkla oldu en iyisi bu bebeği aldiralim yada doguralimki dünya nüfusu patlasın deme lüksümüz yoktur.madem bu kadar zekiyiz.bunu her alanda görmek hakkımızdır.çünkü bana göre..zeki olmak böyle birşeydir.zeki biri önce hesaplar yapmaliki biz ona zeki bireyler diyelim.zeki bireyler sonuçları onceden görüp önlem alan kişilerdir. önlemi katliam yaparak alan kişiler degildir.lütfen bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.

Sitelerde Paylaş
46 minutes ago, democrossian said:

Hiç bir zaman tek bir korunma yöntemine güvenmemek esastır. Hiç bir korunma yöntemini tek başına uygulayarak güvenle korunamazsınız. Mutlaka en az iki korunma yöntemini birlikte uygulamak gerekir. Üçlü koruma en güvenlisidir. Üçlü korumaya rağmen hamilelik bana olanaksız gibi görünüyor. Doğa her zaman sürprizler içerir ama üçlü koruma bariyerini aşacak bir hamileliği de artık düşünemiyorum, olmaz.

Ki bunlar çok basit önlemler. Regl döngüsünü izlemek ve riskli günlerden kaçınmak, prezervatif ve hap. Bu üçünü uyguladıktan sonra da hamilelik e çüş artık yani!

Üç, beş falan laftır.. Hayat her zaman bir yolunu bulur. Güvenilir korunma diye bir şey, söz konusu değildir. Her an herhangi bir kaıdn, hiç ummadığı noktada gebe kalabilir. 

Konunun kadın için bir mesele olduğu atlanıyor. Bir kadın, gebe kalırken, yaşasın bebeğim olacak diye yatağa girmiş, ama 2 hafta sonra koşullar öyle değişmiş olabilir ki, artık o bebeğin varlığı ona zulm olacak olabilir. Bu kararı kadın kendisi ver,r ama korunsaydın, yok üçlü korunsaydın falan demeki abesle iştigaldir. 

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, spartaküs abaküs yazdı:

yapacağın eylemin sonuçları kaçınılmaz

Bu ilke her türlü eylem için geçerli. Üçlü koruma bariyerini de geçecek sperme artık helal olsun ne diyeyim! Onu da geçiyorsa hak etmiş bırak yaşasın! Mucize çocuk olur o! :lol:

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu ilke her türlü eylem için geçerli. Üçlü koruma bariyerini de geçecek sperme artık helal olsun ne diyeyim! Onu da geçiyorsa hak etmiş bırak yaşasın! Mucize çocuk olur o! :lol:

Dostum türk ateiste kalsa ne.olucak biliyormusun.insan nesli tükenecek.iyiki türk ateiste kalmamış bu gezegen yoksa erkekler ayvayı yemişti.mantığa bakarmisin nasıl olsa kürtaj var kim takar korumayı ayoll.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, spartaküs abaküs said:

Dostum türk ateiste kalsa ne.olucak biliyormusun.insan nesli tükenecek.iyiki türk ateiste kalmamış bu gezegen yoksa erkekler ayvayı yemişti.mantığa bakarmisin nasıl olsa kürtaj var kim takar korumayı ayoll.:0_80cbc_37a71a73_L:

Erkeklerin ayvayı yemesi sadece bir zaman meselesi. İnsan nesli kolay tükenmez, en azından bu sebepten, ama erkek neslinin tükeneceği muhakkak gibi görünüyor.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, spartaküs abaküs yazdı:

Benim söylediklerim.yanlış anlaşılıyor.ben diyorum ki eğer ken dini bilen saglikli bireyler erkek yada kadın sorumluluk almak istemiyorsa korunmak zorundadır.bunun çeşitli yolları vardır.demicrassion arkadaşımız bu konuda oldukça mantikli yorum yapmıştır.ister ateist ol ister müslüman hiç farketmez sonucta yapacağın eylemin sonuçları kaçınılmaz olarak bir cana mal olacağı için.mutlaka ama mutlaka bireylerin.bu konuda en etkili korunma olan yöntemleri seçmeleri gerekmektedir.ayrıca dünya nüfusu 8 milyara dayanmıştır.bunun asıl nedenide korunmasız iliskilerdir.bireyler gelecegi de ve gelecekteki ebveylerinidüşünerek.duyarlı haraket etmek zorundadırlar.bu öyle birşeydirki

Ayyyyyy efendim yanlışlıkla oldu en iyisi bu bebeği aldiralim yada doguralimki dünya nüfusu patlasın deme lüksümüz yoktur.madem bu kadar zekiyiz.bunu her alanda görmek hakkımızdır.çünkü bana göre..zeki olmak böyle birşeydir.zeki biri önce hesaplar yapmaliki biz ona zeki bireyler diyelim.zeki bireyler sonuçları onceden görüp önlem alan kişilerdir. önlemi katliam yaparak alan kişiler degildir.lütfen bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.

Senin söylediklerin yanlış anlaşılmıyor. Senin derdin zaten kadını ve çocuğu korumak vs değil, kürtajı yasaklamak. Vicdandan girdin merhametten çıktın, kürtaj yaptıran kadına hayvan dedin, katil ilan ettin falan. 

Korunmak zaten şart, ama konuyla ilgisi yok. Korunduğu halde hamile kalabiliyor kadınlar, üçlüsü dörtlüsü de olsa. Ayrıca o an korunmamış da olabilir, bu hatasının bedelini kendisinin ve bir çocuğun hayatıyla ödemeye mahkum bırakılamaz. 

52 dakika önce, spartaküs abaküs yazdı:

Erkeklerin ayvayı yemek için bana ihtiyacı yok, çoğu zaten yemiş. Senin gibi kadını tanımıyor ve neyi neden istediğini bilmeyip kendilerini empoze ediyorlar. Ondan sonra da aman da kadınlar şöyle, kadınlar böyle....

Ayrıca ben kürtaj var nasılsa, kim takar korumayı demediğim gibi, kürtajın bir kadın için en istenmeyen, en sancılı şey olduğunu söyleyenim.

Ne zaman doğuracağına adın karar verir. Yalnızca kocası çok istiyor diye hiç istemeden çocuk sahibi olan kadınlar çocuk yetiştirme konusunda genellikle başarısız olurlar. Bebeğini emzirmek istemeyen, hastalanırsa belki ölür diye bebeğin gözüne bakan anneler vardır, bunlardan sonra bir de oturup vicdan azabına boğulurlar göz yaşlarıyla; bilir misin onları? Bir bebeği emzirmek şu dünyada eşi benzeri olmayan en büyük zevk, en olağanüstü, en müthiş duyguyken üstelik. Her şeyin en'i. Sen kesin olarak bebek istemeyen kadını bu duygudan da mahrum bırakıyorsun. 

Ama sende nerede bunları bilecek, anlayacak kafa... Gitmiş sperm seviciliği yapıyorsun. 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, spartaküs abaküs yazdı:

zeki bireyler sonuçları onceden görüp önlem alan kişilerdir. önlemi katliam yaparak alan kişiler degildir.lütfen bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.

Çeşitli nedenlerle bir bebeğin sorumluluğunu alamayacak, çocuk yetiştirmek için gerekli imkanlara, vasıflara sahip olmayan, dünyaya getireceği bebeğe kaliteli bir gelecek tesis edemeyecek olanların çocuk sahibi olmasıdır asıl katliam. 

Şimdi belirli gerçekler var; herkes aynı bilinç düzeyinde ve zeka seviyesinde değil. İşin içinde gençlik hataları olabilir, beklenmeyen, istenmeyen durumlar başa gelmiş olabilir, olabilir de olabilir... Eskaza hamilelik gibi bir durum oluşmuş diye, kimse istemediği bir çocuğu dünyaya getirmek, bu istenmedik durumun sonuçlarına katlanmak zorunda değil. Elbette hiçkimsenin arzu ettiği bir iş değildir kürtaj.Ne bileyim ertesi gün hapları var, bir sürü korunma yöntemi var... Ama yine de bu tür durumlarla dünyanın her yerinde karşılaşabiliyor... Maalesef oluyor yani, yapacak bir şey yok. 

Kürtaj da geç kalınmış bir korunma/koruma yöntemi aslında. Evvela anneliğe hazır olmayan kadının, sonra da doğacak bebeğin yaşayacağı sıkıntıları düşünürsen durum aynen böyle... Bu konuda karar verme hakkı da sadece kadına aittir. Seni de bu konuda duyarlı olmaya davet etmek gerekiyor sanırım. 

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Türk Ateist said:

Ayrıca ben kürtaj var nasılsa, kim takar korumayı demediğim gibi, kürtajın bir kadın için en istenmeyen, en sancılı şey olduğunu söyleyenim.

İkinci dünya savaşında, almanlardan gebe kalan yahudi kadınlarının, durumu uygun olanları, yani ölmeyen, gaz odasına gitmeyen, sabun yapılmayan falanların, çocuklarını doğurmayı seçtikleri bilinir. Sebebi, yahudi anadan doğanın saf kan yahudi olacağı, doğmayanın ise asla yahudi olamayacağı gerçeğidir. Toplumsal baskı olacağını düşünmeyen kadın, ss subayından bile olsa, yavrusuna sahip çıkmak ister böyle. 

Bunu anlaması kolay değil bu liselilerin. Sanki gidiliyor ilgili yere, ben kürtaj olacam diyor kadın. Doktor da "Tabi, tabi diyor, parmağını şıklatıyor" ve olup bitiyor. Hangi kadın içine sokulan hortumları, bir tarafında resmen inşaat çalışması yapılır gibi uğraşılmasını ister ki? 

Ama kadınların sağduyusu, gene doğal bir yeti olarak bu konuda gayet gelişmiştir, bu liselilerin sandığı gibi işi oyuncak mevzusuna getirip kürtaja falan karar vermezler. Ama bu yeniyetmelerde bunu bilmezler. 

Hiç sormuyor, kürtaj her zaman serbestti, peki kendisi nerden çıkmış, niye kazıtmamış anası onu madem? Liseli işte, IETT şoförlerine havale etmek lazım bunları

liseli otobüs şoförü ile ilgili görsel sonucu

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Latte yazdı:

Çeşitli nedenlerle bir bebeğin sorumluluğunu alamayacak, çocuk yetiştirmek için gerekli imkanlara, vasıflara sahip olmayan, dünyaya getireceği bebeğe kaliteli bir gelecek tesis edemeyecek olanların çocuk sahibi olmasıdır asıl katliam. 

Şimdi belirli gerçekler var; herkes aynı bilinç düzeyinde ve zeka seviyesinde değil. İşin içinde gençlik hataları olabilir, beklenmeyen, istenmeyen durumlar başa gelmiş olabilir, olabilir de olabilir... Eskaza hamilelik gibi bir durum oluşmuş diye, kimse istemediği bir çocuğu dünyaya getirmek, bu istenmedik durumun sonuçlarına katlanmak zorunda değil. Elbette hiçkimsenin arzu ettiği bir iş değildir kürtaj.Ne bileyim ertesi gün hapları var, bir sürü korunma yöntemi var... Ama yine de bu tür durumlarla dünyanın her yerinde karşılaşabiliyor... Maalesef oluyor yani, yapacak bir şey yok. 

Kürtaj da geç kalınmış bir korunma/koruma yöntemi aslında. Evvela anneliğe hazır olmayan kadının, sonra da doğacak bebeğin yaşayacağı sıkıntıları düşünürsen durum aynen böyle... Bu konuda karar verme hakkı da sadece kadına aittir. Seni de bu konuda duyarlı olmaya davet etmek gerekiyor sanırım. 

Kürtaj cenin belirli bir seviyedeyse doktor kontrolünde yapılabilir.yani kurtajinda belirli kuralları var.çok erken veya çok geç kalinmissa yapılmaz.ceninden önceki dönemde kürtaj yapılmaz çok riskli olur.annenin aşırı kanama sonucu ölüm tehlikesi olabilir..bu yuzden kürtaj hakki diye birsey söz konusu olamaz .kürtaj resmen cinayettir .vicdansizliktir.gençlik hataları 1 sefer olabilir.Ama tekraralanirsa biz buna hata değil kasıt gözüyle bakarız.bir candan bahsediyoruz.et parçasından değil.bu yüzden akıllı ve zeki bireyler korunurlar .

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, spartaküs abaküs yazdı:

Kürtaj cenin belirli bir seviyedeyse doktor kontrolünde yapılabilir.yani kurtajinda belirli kuralları var.çok erken veya çok geç kalinmissa yapılmaz.ceninden önceki dönemde kürtaj yapılmaz çok riskli olur.annenin aşırı kanama sonucu ölüm tehlikesi olabilir..bu yuzden kürtaj hakki diye birsey söz konusu olamaz .kürtaj resmen cinayettir .vicdansizliktir.gençlik hataları 1 sefer olabilir.Ama tekraralanirsa biz buna hata değil kasıt gözüyle bakarız.bir candan bahsediyoruz.et parçasından değil.bu yüzden akıllı ve zeki bireyler korunurlar .

Senin başkalarının hakları ve bu haklarının kullanımı üzerinde söz, yorum yapma hakkın maalesef yok. Yani sana laf düşmez. Kimseyi istemediği bir çocuğu dünyaya getirmek istemediği için vicdansızlıkla, cinayet işlemekle vs. suçlayamazsın. Bu işin belirli yasal sınırları, tıbbi standartları vardır. Yapılan işlem bunlara uygunsa, etikse, kadından başka kimseyi ilgilendiren bir durum yok ortada. 

Söylediğim gibi, kimse aynı bilinç ve zeka düzeyinde değil. Keşke öyle olsaydı, ama değil. İnsanların doğurup, doğurmama kararı bizi ilgilendirmez. Ama kürtajın yasaklanması gibi durumların doğurucağı sonuçlar için aynı şeyi söyleyemek mümkün değil...  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...