Jump to content

Kopekler yavrularina bakamayinca neden intihar eder.

Recommended Posts

5 saat önce, spartaküs abaküs yazdı:

doktor kontrolünde yapılabilir

Zaten doktordan başkası yapamaz. Yasal değil. Suç olur. Koşulları da zaten var. Rasgele keyfe keder zaten yapılamıyor. Sen yapılabilir dediğin zaman mesele zaten kalmıyor. Bunu nalbant hiç bir koşula bakmadan yapamayacağına göre sorun ne? Hiç bir şekilde yapılmamalı, tümüyle yasaklanmalı gibi duruyordun vaz geçtin galiba kürtaj yasağını savunmaktan. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 82
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

23 dakika önce, democrossian yazdı:

Zaten doktordan başkası yapamaz. Yasal değil. Suç olur. Koşulları da zaten var. Rasgele keyfe keder zaten yapılamıyor. Sen yapılabilir dediğin zaman mesele zaten kalmıyor. Bunu nalbant hiç bir koşula bakmadan yapamayacağına göre sorun ne? Hiç bir şekilde yapılmamalı, tümüyle yasaklanmalı gibi duruyordun vaz geçtin galiba kürtaj yasağını savunmaktan. 

Dostum kürtaj konusunda ben farklı düşünmüyorum.türk ateist ve anibal.kurtajin sıradan bir olay oldugunu düşündükleri için.dahada önemlisi bu konuda her bireyin farklı düşündüğünü anladığım için burda ne kadar duyarlı olsakta bazıları kurtajin evrensel insan hukuku açısından önemini c.ve ciddiyetini kurtajin bir hayatı ve bir yaşamı etkilediğini ve kurtajin insanin doğasına aykırı olduğunu sanirim asla kavriyamiyacak.olması yüzünden sana göre ben vazgeçmiş gibi gozuktum.iste bütün mesele bu.ben farklı düşünmüyorum.haklıyım.ve hakki olduğumu anlatmaya çalıştım.sadece hepsi bu.ne olursa olsun ama ne olursa olsun insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı kürtaj yapılan demicrassion da olabilirdi.ve sen burda olmayabilirdin.dostum.veya bende olabilirdim.kurtajin sıradan birşeymis  gibi lanse etmemi. isteme benden.bak sana bir ornek veri cem senin bir köpeğin olsun

Ve hamile kalsın.ve sen köpeğini paytara götür ve 'deki ben köpeğinin dogurmasini istemiyorum.kürtaj yaptırmak istiyorum de.kürtaj sırasında ölü ceninleri gözünle gördüğünde ne dusunurdun.hiç vicdanın sizlamazmiydi.dostum.

tarihinde spartaküs abaküs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dogs are known for their strong affection feelings, and stories with suicidal dogs abound. Dogs grown together get so bound one to each other, that often do not survive to the loss of one of them. One owner had an airdale and a fox-terrier, who were always hanging together.

One day, the fox-terrier was crashed by a car and died. The owner buried it in the garden. The playful airdale changed its behavior, did not leave the tomb, refused food, and was haunting like a phantom during the night like looking for its friend. Few days later, the airdale was found dead next to the tomb of its friend.

But this attachment of the dogs is also applied to their human masters. This story occurred in Rome: the owner of Shastra, a Spanish cockerel, died. When the corpse was pulled out of the house, the dog tossed itself from the third level. It just broke one leg. It was brought to the veterinarian but once again home, the pulled out itself from the leash and threw itself again.

This time it died. Perhaps, the places in which the dog played so many times with its master could have recalled the dog such painful records that it could not resist and suicided.

This case occurred in Ostiglia (also Italy): Franz, a German shepherd dog, was laying on the railways line, near the railway station. Workers always chased away with stones the dog, but soon after the dog returned, and one day, the dog met with the Verona-Bologna train...

Franz had lost his master, condemned two weeks before to one year in jail. Since she had disappeared, the animal refused food, haunting through the city, like a suffering soul missing a beloved one.

http://news.softpedia.com/news/Do-Animals-Commit-Suicide-63441.shtml

Sitelerde Paylaş

Pek bir tartışma konusu kalmadı gibi geliyor bana. Kürtajı her isteyen canı istediği gibi yapsın diye bir şey zaten olmadığına göre iddia ancak kürtaj diye bir şey olmasın, tümüyle yasa dışı olsun şeklinde olabilir. Böyle bir iddia varsa ki dünyada var, o tartışılabilir. Dünyada her ne koşulda olursa olsun kürtaj yasaklanmalı diyenler var. 

Daha garip görüşler de var. Korunmak günah ama kürtaj değil diyen bile var nasıl oluyorsa! :lol:

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Tengiz yazdı:

Dogs are known for their strong affection feelings .........

Böyle hikayeler tüylerimi ürpertiyor. Keşke hayvanlarla iletişim kurmanın bir yolunu bulsa ve onlarla konuşabilseydim çok isterdim. Süleyman'ın hayvanlarla konuştuğu efsanesi etkileyici bir efsanedir. En azından benim için. Hayvanların intihar ettiklerini ben biliyorum, bunu yapıyorlar. Benim de bir hayvanım intihar etti. Biraz daha dayansa yetişecektim. Çok acil bir işim çıkmıştı. Tam dönüyordum yoldaydım, beş saat daha dayansa yetişecektim. Beş saatlik yol kala telefon çaldı ve gözyaşlarına boğuldum. Emanet ettiğim kişi ilk günler yiyordu ama son gün birden yemeyi kesti ve sonra da öldü dedi. Bir gün daha dayanacaktı ama yapamadı. Ya da ben bir gün önce işimi bitirmeliydim. Yıllar geçti üzerinden ama şu an yine gözlerimden yaşlar akıyor. Gelip de ölüsünü elime aldığımda saatlerce bırakamamıştım elimden. O kadar masum ve çaresizdi ki yıkıldım, perişan oldum. Günlerce kendime gelemedim. Nerden hatırladım şimdi bunu çok kötü oldum.

Sitelerde Paylaş

İntihar etmek sanıldığı kadar zor değildir. Yeme içmeyi kesince insan kıvranacağını ve zor öleceğini sanır ama öyle değildir. Ruhsal çöküntüye eşlik eden açlık ve susuzluk çok çabuk öldürür. Ben bunu bildiğim için hiç bir şeyden korkmam. En fazla ölürüm derim. Ölmek kolaydır. Zor olan direnmektir. Direnmeye karar verdiysen o zaman işin zor. Direnmeyi bırakırsan akan sudaki köpük gibi geçip gidersin.

İntiharı günah saymak çok saçma, çünkü ölümlerin büyük çoğunluğu zaten intihardır. Hiç haberin yokken kafana bir beton düşer ölürsün o başka... İnsanlar genellikle öleceklerini bilerek ölürler. Bunu da öleceğini bildi diye keramet gibi gösterirler. Alakası yoktur. Direnmekten vazgeçer ve ölürler.

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, democrossian said:

Böyle hikayeler tüylerimi ürpertiyor. Keşke hayvanlarla iletişim kurmanın bir yolunu bulsa ve onlarla konuşabilseydim çok isterdim. Süleyman'ın hayvanlarla konuştuğu efsanesi etkileyici bir efsanedir. En azından benim için. Hayvanların intihar ettiklerini ben biliyorum, bunu yapıyorlar. Benim de bir hayvanım intihar etti. Biraz daha dayansa yetişecektim. Çok acil bir işim çıkmıştı. Tam dönüyordum yoldaydım, beş saat daha dayansa yetişecektim. Beş saatlik yol kala telefon çaldı ve gözyaşlarına boğuldum. Emanet ettiğim kişi ilk günler yiyordu ama son gün birden yemeyi kesti ve sonra da öldü dedi. Bir gün daha dayanacaktı ama yapamadı. Ya da ben bir gün önce işimi bitirmeliydim. Yıllar geçti üzerinden ama şu an yine gözlerimden yaşlar akıyor. Gelip de ölüsünü elime aldığımda saatlerce bırakamamıştım elimden. O kadar masum ve çaresizdi ki yıkıldım, perişan oldum. Günlerce kendime gelemedim. Nerden hatırladım şimdi bunu çok kötü oldum.

İletişim kurmak için konuşman gerekmiyor. 

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, spartaküs abaküs said:

Merak etmeyin ben yaşadığım toplumda zaten istenmeyen bireyim.burda herkes dinci yani müslüman bende deistim...daha kotu ne olabilir ki eğer bir bebeği istemiyorsanız.bunun çok daha saglikli yolları vardır.korunmak gibi eğer korunmuyorsaniz sonuçlarına katlanmak zorundasınız.haksizmiyim.efendim kıssadan hisse annelik dünyanın en zor görevidir.ve bir anne istemediği bir bebeği kendini koruyarak en saglikli şekilde hem cinsel arzularını tatmin eder hemde kendini korumuş olur.ateistler çok zeki ben onlardan daha zekiyim.çünkü ben o bebek hücrede olsa spermle olsa tanrinin bir armağanı olarak görüyorum.ayrıca bir erkeğe aşık olupta bebeğini çöpe atan anneleri burdan şiddetle kınıyorum annelik kutsaldır.her insan anne olmayi beceremez.

Öyle değil, ben istenmeyen bir bebek olarak dünyaya gelmekten bahsettim. Yani , hiç planda yokken , bir kaza sonucu rahme düşmüşken , ailenin günah olduğu için kürtaja yanaşmadığindan dolayı , " allah rızkını verir" denilerek , zoraki bir ebeveynlik yaptığı bir bebek. 

Tabi ki korunacaksin ama hic bir önlem yuzde yuz ise yarayamaz. Her zaman kazalar olabilir. 

Onu geç , diyelim siz annenizin uğradığı bir tecavüzün mahsulüsünüz. Anneniz size her baktığında o elim olay gelecektir aklına. 

Böyle bir bebeklik ve çocukluk geçirmek ister misiniz?

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar herkes istediği gibi düşünebilir.düşünmekte ozgursunuz.ama konu neden saptı ve kürtaj geldi.anlamış değilim.şimdi asıl konumuza dönelim.benim bir çoban kopegim.vardı.2 yıl boyunca baktım ve buyuttum.birgün onu bir başkasına vermek zorunda kaldım.fakat aradan çok uzun yıllar geçmesine rağmen verdiğim gunu. hic unutamadim.köpeğini bir başkasına teslim ettiğimde kopegim .kendi dilinde bana yalvarmaya.ve bana ben sensiz yaşayamam anlamında sözcükler kullanmaya ve ağlamaya başladı.ağladığını gözümle gördüm gözlerinden oluk oluk yaşları fiskiriyordu.ben bu gözyaşlarını gördükten sonra.çok üzüldüm Ama biryandanda köpeğini vermek zorundaydım.demekki kopeklerinde biz insanlar gibi duygusal ve hassas olduklarını anlayabiliyoruz.arkadaşlar demekki kopeklerinde biz insanlar kadar gelişmiş olmasada düşünme ve akıl yeteneği mevcuttur.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, democrossian yazdı:

İntihar etmek sanıldığı kadar zor değildir. Yeme içmeyi kesince insan kıvranacağını ve zor öleceğini sanır ama öyle değildir. Ruhsal çöküntüye eşlik eden açlık ve susuzluk çok çabuk öldürür. Ben bunu bildiğim için hiç bir şeyden korkmam. En fazla ölürüm derim. Ölmek kolaydır. Zor olan direnmektir. Direnmeye karar verdiysen o zaman işin zor. Direnmeyi bırakırsan akan sudaki köpük gibi geçip gidersin.

İntiharı günah saymak çok saçma, çünkü ölümlerin büyük çoğunluğu zaten intihardır. Hiç haberin yokken kafana bir beton düşer ölürsün o başka... İnsanlar genellikle öleceklerini bilerek ölürler. Bunu da öleceğini bildi diye keramet gibi gösterirler. Alakası yoktur. Direnmekten vazgeçer ve ölürler.

Dostum komik adamsın yahuu..:lol:.intihar bilinçli bir sekilde ve isteyerek yapılırsa biz ona intihar deriz ikisi aynı şey degildir.kanki.:lol:.adamın kafasına beton.. düşüp oluyorsa.biz buna bok..yoluna gitti niyazi deriz.intihar zor değil haaaa..daha önce denedinmi hiç..ölümlerin büyük çoğunluğu yaslilik ve hastalıktan ileri gelir intihardan degildir.duzeltim.dedim.

Sitelerde Paylaş
On 14.04.2018 at 10:49, spartaküs abaküs yazdı:

Benim 2 safkan kopegim.vardı.biri alaska.kurdu digeride boxer cinsiydi..ve bir gün yavrulayinca intihar ettiler.intihar şekli şöyle oldu.ilk önce yavrularını tek tek yediler..daha sonrada hiç bir yemek yemiyerek intihar ettiler ve öldüler.sizce köpekler yavrularını bakamayinca neden intihar eder.

Köpekler yavrularını yiyebilirler ama intihar ettiklerini ilk defa duydum.

Yavrularını yedikten kaç gün sonra öldüler?

Bir şey yemediklerini gördüğün halde neden veterinere götürmedin?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, spartaküs abaküs said:

Ölümlerin büyük çoğunluğu intiharlarlardan.kaynaklanıyor demişsin...dostum bence asıl sacmaliyan sensin.:lol:

Doğrudur, pek çok ölümün arkasında, artık öleyim, yetti kafası yatar. Hayata tutunmakla sonsuza yaşayamayacak tabi kimse, ama onların çoğu hayatı bırakıp ölümü istedikleri için sağ kalamayanlar. Gerçi her ölüm erken ölümdür, o ayrı mesele. 

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, GREENHOUSE said:

Bir şeyleri karıştırıyorsunuz. "Ne" sorusu, "Neden" sorusu ve "Nasıl" sorularını.

Neden intihar ettiklerini açıkladık. Ama nasıl mevzusunun üzerinde dolanıp duruyorsunuz. Veterinere götürmesi akıbeti değiştirmeyebilirdi, hatta daha çok acı içinde kalmasına yol açabilirdi hayvanların. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, GREENHOUSE yazdı:

1 hafta sonra öldü.veterinere goturucek param yoktu.köpeğin masrafını ben karşılamiyordum.sadece bakıyordum.ayrıca birsey yemediği gibi geceleri sabaha kadar ulumaya ve bana saldırmaya başlamıştı.sanki kendini öldürmeye programlamis gibiydi.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Bir şeyleri karıştırıyorsunuz. "Ne" sorusu, "Neden" sorusu ve "Nasıl" sorularını.

Neden intihar ettiklerini açıkladık. Ama nasıl mevzusunun üzerinde dolanıp duruyorsunuz. Veterinere götürmesi akıbeti değiştirmeyebilirdi, hatta daha çok acı içinde kalmasına yol açabilirdi hayvanların. 

Anibal belki inanmiyacaksin ama seninle veteriner konusunda ayni fikirdeyim.veterinere goturseydim.çok daha kotu olacağından eminim.cunku tam olarak bilemiyoruz neden böyle bir psikolojik durumla karşılaştığımız.ben tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum.ama bu konuda uzman değilim

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, anibal yazdı:

İkinci dünya savaşında, almanlardan gebe kalan yahudi kadınlarının, durumu uygun olanları, yani ölmeyen, gaz odasına gitmeyen, sabun yapılmayan falanların, çocuklarını doğurmayı seçtikleri bilinir. Sebebi, yahudi anadan doğanın saf kan yahudi olacağı, doğmayanın ise asla yahudi olamayacağı gerçeğidir. Toplumsal baskı olacağını düşünmeyen kadın, ss subayından bile olsa, yavrusuna sahip çıkmak ister böyle. 

Bunu anlaması kolay değil bu liselilerin. Sanki gidiliyor ilgili yere, ben kürtaj olacam diyor kadın. Doktor da "Tabi, tabi diyor, parmağını şıklatıyor" ve olup bitiyor. Hangi kadın içine sokulan hortumları, bir tarafında resmen inşaat çalışması yapılır gibi uğraşılmasını ister ki? 

Ama kadınların sağduyusu, gene doğal bir yeti olarak bu konuda gayet gelişmiştir, bu liselilerin sandığı gibi işi oyuncak mevzusuna getirip kürtaja falan karar vermezler. Ama bu yeniyetmelerde bunu bilmezler. 

Hiç sormuyor, kürtaj her zaman serbestti, peki kendisi nerden çıkmış, niye kazıtmamış anası onu madem? Liseli işte, IETT şoförlerine havale etmek lazım bunları

liseli otobüs şoförü ile ilgili görsel sonucu

:):)

Nereden buluyorsun bu görselleri bilmiyorum...

Savaş, katliama uğrama vb durumlarda insanlar soy tehdit altında olduğu için daha fazla üreme eğiliminde oluyor, hatta ürüyor. Bizdeki Suriyeliler için habire "Bunlar bunca rezillik, sefalet içinde bile durmadan çocuk yapıyor" denir, mantıken haklılar da ama işte esas nedeni bilmedikleri için anlamıyorlar. Anlamak onaylamak anlamı taşımıyor tabii.

Almanya'nın Yahudi soykırımında, hayatta kalabilen kadınların SS subaylarının tecavüzüne uğrayıp hamile kalması ve o bebekleri aldırmaması da aynı içgüdü. İlginç olansa kendilerine soykırım yapan düşmandan, üstelik de tecavüz sonucu hamile kaldıkları halde o bebeği aldırmayı doğurmayı seçmeleri elbette. Ama Yahudi olmak için Yahudi anneden doğmak gerektiği inançları, onların hamileliği sonlandırmak istemelerini engellemiş. Bu inanç, ilginç biçimde açık katliama rağmen soylarının devamına katkıda bulunma güdülerine bir destek, bir gerekçe yaratmalarını sağlamış. 

Çok güzel örnek, sağol. 

Ama bu ergen liseli kafasından çıkamamış koca adam bunları yine anlamayacak, o da ayrı mesele işte.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...