Jump to content

Tanri yoksa neden ruya görüyoruz.

Recommended Posts

19 dakika önce, spartaküs abaküs yazdı:

Rom bellek chipsetler ini ben değiştiriyorum.bende cihaz var.robot sadece rom bellekten chipsetler o degistiriyor.dostum.sadece slotlar. ve işlemci yatağı değişme z.onundisinda.her türlü parça değişir ve takılır.yeterki cihazın olsun

Ayrıca dostum.rom bellekler yani rom entegreleride.özel bir cihazla flash q atılarak guncellenebilir.günümüzde hala rom belleği yani biosu ister flash belleğe yazarsin ister rom modullerine istersen seyyar ssd..hardiske yazarsin ve halada yazılıyor

Mesele o değil kanki asıl mesele rom bellekler.kalıcı belleklerdir.ama degistirilir.remlerde ucucu belleklerdir.sen rom bellekler değiştirilemez demissin.ben yıllardır hem değiştiriyorum.hemde guncelliyorum.senin dediğin üretici firma biosa rom belleğine yazılım atar.bizde bu yazılımı değiştiriyoruz.hem görsel olarak hemde donanimsal olarak

O üzerine yazdığın, güncellediğin şeyin adı flash bellektir.
BANA İŞİMİ ÖĞRETME !
ROM BELLEĞİ SİLEMEZSİN, DEĞİŞTİREMEZSİN, ÜSTÜNE YAZAMAZSIN !
Tabiii doğa üstü yeteneklerin yoksa !
Bu iş senin de belirttiğin gibi felsefe yapmaya, menkıbe uydurmaya, sünnet icat etmeye ya da tanrıdan geldi iddiasıyla kutsal kitap yazmaya hiç benzemez.
2x2 = 4 dür.
Kedi de kedidir. 

tarihinde adeist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 142
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

16 dakika önce, adeist yazdı:

O üzerine yazdığın, güncellediğin şeyin adı flash bellektir.
BANA İŞİMİ ÖĞRETME !
ROM BELLEĞİ SİLEMEZSİN, DEĞİŞTİREMEZSİN, ÜSTÜNE YAZAMAZSIN !
Tabiii doğa üstü yeteneklerin yoksa !
Bu iş senin de belirttiğin gibi felsefe yapmaya, menkıbe uydurmaya, sünnet icat etmeye ya da tanrıdan geldi iddiasıyla kutsal kitap yazmaya hiç benzemez.
2x2 = 4 dür.
Kedi de kedidir. 

Sende bana işini öğretme anakarrta flash bellek olmaz

Rom bellegi.olurbiosun asli görevi.donanımdan parametleri.yani mikroişlemci.yongasi veys6.mikroişlemci cipi gibi.donanımdan fiziksel bir bağ kurması.degildir.sen yanlış ogrenmissin.düzeltelim o zaman.fiziksel bağı kuran.çipler ve entegre yongalaridir.biosun görevi basittir.sadece donanımlara komut6 parametresi göndererek.işlemci tam ve harddisk üzerinden.bilgisayara format atılmasını.ve tüm portlari.kontrol etmesini sağlar.biz bu basit konuları 18 yaşında öğrendik .yeni nesilde olsa bilgisayarlarda hala aynı mantikla.çalışan yonga sistemleri vardir.alovvvvvvv...rom bellekler o değiştiriyorum.ben chipsetler degistirebiliyorum.chipsetler değiştirmek için.17.000.dolarlık cihazım.var.Ayrıca rom bellek bozulursa değişir.

tarihinde spartaküs abaküs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, spartaküs abaküs yazdı:

Sende bana işini öğretme anakarrta flash bellek olmaz

Rom bellegi.olurbiosun asli görevi.donanımdan parametleri.yani mikroişlemci.yongasi veys6.mikroişlemci cipi gibi.donanımdan fiziksel bir bağ kurması.degildir.sen yanlış ogrenmissin.düzeltelim o zaman.fiziksel bağı kuran.çipler ve entegre yongalaridir.biosun görevi basittir.sadece donanımlara komut6 parametresi göndererek.işlemci tam ve harddisk üzerinden.bilgisayara format atılmasını.ve tüm portlari.kontrol etmesini sağlar.biz bu basit konuları 18 yaşında öğrendik .yeni nesilde olsa bilgisayarlarda hala aynı mantikla.çalışan yonga sistemleri vardir

Tamam kardeşim senin eşşeğin kancık olsun.
Sen ROM'ları programlamaya devam et.
Yalnız önce bi Türkçe öğren.
Bir de bilime ve kariyere saygın olsun. Sokakta dağıtılmıyor zira.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, adeist yazdı:

Tamam kardeşim senin eşşeğin kancık olsun.
Sen ROM'ları programlamaya devam et.
Yalnız önce bi Türkçe öğren.
Bir de bilime ve kariyere saygın olsun. Sokakta dağıtılmıyor zira.

40 yıllık bilgisayarciyim diyorsun.ama rom bellek yazılımları yani bile değişmez diyorsun.sen benimle dalgami geçiyorsun.bios rom yazılımı değilmi.

Sitelerde Paylaş

Al kardeşim oku..

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sadece_okunabilir_bellek

30 yıllık bilgisayarcı değil bilgisayar mühendisiyim.
Uzun zamandır cihaz tasarım işi yapıyorum. İşim gücüm, mesleğim, kariyerim RAM, ROM, FLASH, İşlemci !
Ben eşşeğim diyene semer vurmak farzdır. 
Buyur istediğin çöplükte aaanan.. Seninle işim olmaz !

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, anibal yazdı:

RAM belleğe de pil konmaz, hala sayıklıyorsun oradan. Non volatile bir şey lazımsa, oraya RAM bellek konmaz. Daha ne söylediğinden falan bihaber, boyuna sayıklıyorsun, geçici bellek, yok kalıcı bellek zart zurt.... Sadece uffff, diyebiliyorum, ta o kadar uğraşılmaya değmeyecek bir aptalsın. Ve bunu da hakaret etmek için değil, ne olduğunu anla da, düzelt diye söylüyorum...

Başka okuyanlar için, bu salağın sayıkladıklarına falan bakıp, ahada BIOS'a pil takılırmış falan öğrendik gibi bir rahvete girmeyin, safi sayıklıyor. 

Pili fabrika ayarlarina. Dönmesin diye koyuyoruz anibal.ram belleğe pil koymuyoruz.kılın görevi belli ucucu bellek silinmesin sabit kalsın ve aynı zamanda saatte sabit kalsın iste bu kadar pilin mm görevi çok basit.yahuuu senin nasıl bir mantigin var.Herseyi tersten anlıyorsun.rem.. belleğe pil koymak ne lannn..böyle bir şey yazmadım bile yuhhh

Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, spartaküs abaküs said:

Pili fabrika ayarlarina. Dönmesin diye koyuyoruz anibal.ram belleğe pil koymuyoruz.kılın görevi belli ucucu bellek silinmesin sabit kalsın ve aynı zamanda saatte sabit kalsın iste bu kadar pilin mm görevi çok basit.yahuuu senin nasıl bir mantigin var.Herseyi tersten anlıyorsun.rem.. belleğe pil koymak ne lannn..böyle bir şey yazmadım bile yuhhh

Saçmalama hala karşıdan. Diyoruz sana, bir aptalsın, bir bok bildiğini sanan kara cahilin tekisin. Al bir PC, çıkar bakalım pili, fabrika ayarlarına geri dönecek mi, ahmak? EEPROM denen şeyden habersiz cahil, salağın birisin. 

Sen hiç bir boktan anlamıyorsun, sağdan soldan yarım yamalak bir şeyler duymuş, sanki PC teknolojisini yaladım yuttum sanıp sayıklıyorsun. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Rüya görüyoruz tanrı var.

Rüya görüyoruz. Yaşasın Morpheus!!!!

Morpheus Yunan mitolojisinde düşler tanrısıdır. Babası uyku tanrısı Hypnos'dur. Bazı kaynaklara göre annesi gece tanrıçası Nyx, bazı kaynaklara göre rahatlamanın ve dinlenmenin tanrıçası Pasithea'dır. İnsanların rüyalarına girebilme, onlara rüyalarında görünebilme yetkisine sahiptir.

Morfin (eski adıyla morphium) de adını Morpheus'tan ve onun rüya görmeye sebep olan gücünden alır. Korku diye bildiğimiz 'fobi' adını kâbus görmeye neden olan tanrı 'Phobetor' dan alır. Fantezi kavramı da yine Morpheus'un kardeşi olan 'Phantasos' dan gelir.

Ayrıca o dediğiniz pili birkaç kere değiştirnek zorunda kaldım. Anibal haklı, pil sadece saat için. Pil zayıflayınca saat yanlış gidiyor ve sistem hata yapıyordu. Pili çıkarınca hiç bir şey fabrika ayarlarına geri dönmüyor!

Neyse rüya görüyoruz, tanrı var.

Yaşasın, bravoooo.

Sitelerde Paylaş

Sorun rüya görmek değil, ona bakarsan bilgisayarlarda rüya görür bu bi anlam ifade etmiyor.

Sorun geleceği gösteren rüyalar görüyor olabildiğimizdir,yaşanmamış anı olduğu gibi rüyada görmemiz tanrının varlığının delilidir.

Yoksaki insan biyolojik bir makinadır, insan olma yolunda ilerlemesi istenen biyolojik bir hayvandır.Zira Allah yüce kitabında kimi insanların hayvanlardan daha hayvan olduğunu anlatır.Demek ki insan biyolojik bir makina olan hayvan imiş. Evrimsel olarak demiyorum, diğer hayvanlar gibi;  etten,kemikten, hücrelerden, protein ve diğer organik bileşiklerden meydana gelen türümüze özgü insan ı kamil olması istenen, biyolojik bir makine olan hayvanız.

Sitelerde Paylaş
48 minutes ago, DeepBlue said:

Sorun rüya görmek değil, ona bakarsan bilgisayarlarda rüya görür bu bi anlam ifade etmiyor.

Sorun geleceği gösteren rüyalar görüyor olabildiğimizdir,yaşanmamış anı olduğu gibi rüyada görmemiz tanrının varlığının delilidir.

Yoksaki insan biyolojik bir makinadır, insan olma yolunda ilerlemesi istenen biyolojik bir hayvandır.Zira Allah yüce kitabında kimi insanların hayvanlardan daha hayvan olduğunu anlatır.Demek ki insan biyolojik bir makina olan hayvan imiş. Evrimsel olarak demiyorum, diğer hayvanlar gibi;  etten,kemikten, hücrelerden, protein ve diğer organik bileşiklerden meydana gelen türümüze özgü insan ı kamil olması istenen, biyolojik bir makine olan hayvanız.

rüyanda gördüğün geleceği, acaba gördüğünü nerden biliyorsun ki? Rüyaları hemn unutursun. Sonra da aha bunu rüyamda gördüm dersin. 

Ha, ama şunu şunu gördüydüm, oldu dersen, tesadüf deriz elbette, başka da bir anlama gelmez zaten. Ha, orada bir beyin var, rüya görse de bir şekilde düşünür, gündüz yaşananlardan vs etkilenir, hatta farketmediğiniz detayları falan da hatırlar, rüya diye size gösterebilir. Kendi çıkardığı sonuçları da rüya gibi size gösterebilir, zira başıboş kalmıştır. 

Rüyanın varlığı, sadece acayip bir hayvna olduğumuzun delilidir, hepsi de o kadardır. 

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, spartaküs abaküs yazdı:

Bilgisayarda neden bios.. pili varda.diğer cihazlarda yok hiç dusunmedin değilmi.bizim işimiz rom bellekle değilde.ondan.bizim işimiz geçici hafızası olan elektrikler kesilince on bellekten sistem dosyaları silinen kaydetsek bile datalari eğer ram.belleğinde geçici olduğundan bizi koruyan tek şey biostaki rom bellektir.rom bellek remler degildir diyorum.biostaki..çipler..ve entegreler rom belleklerdir diyorum.sen daha bunu anliyamadinki.istersen anakartın üstündeki parçaları tek tek sayım.muhterem.bu iş felsefeye benzemez muhterem.dikkatli ol.:lol:

Kendini dev aynasında gören, gri hücreleri paslanmıș muhterem.

Zırvalayıp  durma boșuna.

ROM´da tekmeyi yeyince, güya günü kurtarmaya çalıșıyorsunuz. Ki onlar da zırva.

Yemezler.
Ben Sizin gibi egosu patlamıș birisi değilim, olmak ta istemem.

Ayrıca diğer forumdașlar da Sizi bir güzel benzetmișler, ki hak ettiniz.

Lâkin birșeyler yazıyorsak, öyle Sizin gibi ya tutarsa mantığıyla sallamıyoruz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, anibal yazdı:

rüyanda gördüğün geleceği, acaba gördüğünü nerden biliyorsun ki? Rüyaları hemn unutursun. Sonra da aha bunu rüyamda gördüm dersin. 

Ha, ama şunu şunu gördüydüm, oldu dersen, tesadüf deriz elbette, başka da bir anlama gelmez zaten. Ha, orada bir beyin var, rüya görse de bir şekilde düşünür, gündüz yaşananlardan vs etkilenir, hatta farketmediğiniz detayları falan da hatırlar, rüya diye size gösterebilir. Kendi çıkardığı sonuçları da rüya gibi size gösterebilir, zira başıboş kalmıştır. 

Rüyanın varlığı, sadece acayip bir hayvna olduğumuzun delilidir, hepsi de o kadardır. 

Yaşlanıyorsun anibal ya da gene içip içip gelip buralarda yazıyorsun. Kafa yerinde değil yani.Herneyse genelleme yapman yanlış. Unutulmayan rüyalarda var.Yok siliniyormuş cart curt. Adam teeeey ilkokula giderkenki gördüğü rüyayı bile hatırlayabiliyor. Iz yapmış.Sonra;

Yaşanmamış bir geleceğin tesadüfü nasıl olabilir? Imkansız.Kaza yapan aracın vidasının nereye sıçradığını görmek, nasıl birsey olduğunu bilmek, veya aracın çarptığı direkteki levhayı ve üzerindeki sayıları veya başka şeylerini aynı ile görmek tesadüfün çok ötesinde birsey.

Bunun izahatını kendine nasıl yapıyorsun peki?Bu rüyaları görenler yalan söylüyor diyorsan o başka tabi.

Sitelerde Paylaş

Tanrı olmasa rüya göremezdik saçmalığı tutarsız olunca konu mecburen rüyalarda geleceği görme mevzusuna kaydırılmış. Yani ne yapıp ne edip tanrı illa var denecek! Olmadı helvadan undan bir tanrı imal illa edilecek! :lol:

Şimdi öyle adam kaza yapacağını rüyasında görmüş, hatta kazada çarpıştığı arabanın modelini rengini plakasını görmüş filan gibi saçma sapan iddialar rivayetle değerlendirilmez. Şöyle olmuş böyle olmuş rivayetleri nakilden nakile elli kılık değiştirir. Bunların doğruluğuna güvenmek aptallıktır. 

Bir araştırma yapılacaksa, bunları gördüğünü iddia eden kişinin bilim uzmanlığı olan biri tarafından sorgulanması gerekir. Başka türlü kaç kişiden nakil zinciri olduğu belirsiz şöyle olmuş da şöyle görmüş de gibi uyduruk saçmalıklarla bir şey kanıtlanmaz.

Bazen öyle saçmalıklar duyuyorum ki bu zırvalara inanmayı nasıl başarıyorlar diye hayretten ağzım açık kalıyor. Yahu nasıl olur, insanlar evliyanın öldüğünde kalbinin durmadığına filan bunu gözleriyle gördüklerini, doktorların hayretler içinde kalıp imanlara geldiğini filan anlatıyorlar yahu! Ömrümde bu islam zırvalığı kadar uyduruk bir zırva görmedim! İnsan şu saçma sapan iddiada bulunurken bir utanır, ben ne tür bir embesilim diye bir düşünür be! Bu kadar da idyot olunmaz artık, yuh yani, çüşşşşş! 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

Tanrı olmasa rüya göremezdik saçmalığı tutarsız olunca konu mecburen rüyalarda geleceği görme mevzusuna kaydırılmış. 

Yav hele sene @democrossian. Senin yaptığının da onlardan bir farkı yok. Sen de iddia ediyorsun onlar gibi.Hani bilimsel ispatın. Bu mevzuyu alelacele halının altına süpürmeye çalışmışsın sadece hepsi bu.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, DeepBlue said:

Yav hele sene @democrossian. Senin yaptığının da onlardan bir farkı yok. Sen de iddia ediyorsun onlar gibi.Hani bilimsel ispatın. Bu mevzuyu alelacele halının altına süpürmeye çalışmışsın sadece hepsi bu.

Seni ve sülaleni düzen bir süper zencinin yokluğunu bilimsel olarak nasıl ispat edersin?

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, adeist yazdı:

Al kardeşim oku..

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sadece_okunabilir_bellek

30 yıllık bilgisayarcı değil bilgisayar mühendisiyim.
Uzun zamandır cihaz tasarım işi yapıyorum. İşim gücüm, mesleğim, kariyerim RAM, ROM, FLASH, İşlemci !
Ben eşşeğim diyene semer vurmak farzdır. 
Buyur istediğin çöplükte aaanan.. Seninle işim olmaz !

Bende 25 yılık bilgisayar donanım teknisyeniyim.aynı zamanda.elektronikciyim ve bugünden itibaren mesleği bırakıyorum.senin gibi vikipediayi bana ornek gösterdiği için.rom belleklere yazılım guncelliyemeye n biri bana gore kalfadir.usta degildir.sen bu kafayla değil 30 yıl 300 yıl eğitim alsan senden bir cacık olmaz .ve lütfen bir daha bana yazma.birde kalkmış vikipediadan ornek veriyor.vikipediayi bilgi veren kaynak biz oluyoruz zaten.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...