Jump to content

24 Haziran 2018’de seçim varmış..

Recommended Posts

7 saat önce, Tengiz yazdı:

Sivas olayları sırasında katillere "gazanız mübarek olsun" diyen

Sonra çıkıp "milletin gazını almak içindi" deyip lafı dönderen

Daha sonra Almanya'da katıldığı bir konferansta " Pir Sultan Şenliği diye sağa sola kafir Marks'ın resimlerini asarlarsa, komünist propaganda yaparlarsa sivas halkı ne yapsın.. " diyen

Geçen yıl “Sivas katliamı demekten imtina ediyorum, çünkü hakikaten katliam başka bir şey. Birisi gidip doğrudan insanları katlettiği zaman katliam olur. Orada bir kişinin gidip birisini doğrudan doğruya katlettiği vaki değil” yanıtını veren

Buna mı oy vereceğiz? Bunu yaparken de hiç mi utanmayacağız?

Denize düşen yılana sarılır.

Kılıçdaroğlu ile bu adam gider mi? 

Tabi ki de hayır. Aksine kılıçdaroğlunun aday olması adamın ekmeğine yağ sürer.

garibim Selahattin Demirtaş zAten bi varlık gösteremez(gönlümdeki Cumhurbaşkanı)

adamı zayıf olduğu yerden vuracaksın. Gerisi boş beleş laf. Bu ülkede neler neler oldu. Bi tek sıvas katliamı değil...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bu lafları da kahvedeki amcalar ediyor yalnız...

"Atatürk de Tayyip'i geçemez." Nasıl bir alaka kuruluyor, hangi kafalarla yazılıyorsa bunlar?

İkisinin sunnimetre ölçümünü alırsın, hangisini daha sunniyse o favoridir Türkiyede. Sen bu ülkede nasıl seçim kazanıldığını bilmiyormusun? Yol yaptı, köprü yaptı falan işin hikayesi, çok sunni olduğu için ona oy veriyorum diyemedikleri için bahane ezberliyorlar. Bak şuan en büyük rakibi diye gaz verilen kişi de (Akşener) eski Türk-İslamcı (Dönme-Sunnici).

12 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Her seçim aynı terane. Öldük bittik, Tayyip'i kimse deviremez, boşa seçim yapıyoruz vs... Yukarıdaki ileti gibi işte.

Ondan sonra da Tayyip'in sürüsüne "koyun" deyip oturuyorlar. Tayyip hangi sürüyü aslında başarıyla güdüyor, orası karışık.

Yapma yav, işte bu realitenin soğukluğu ürpertti beni. Demekki Tayyibin seçim başarısı benim gibi koyunları gütmesiymiş. Halbuki her seçimde de oy kullanmıştım, karşıtına oy vermiştim.

Gerçekçi olmak seni "koyun" falan yapmaz arkadaşım. Önce probleme gerçekçi teşhis koymalısın. Bu ülke aydınlığa giden virajdan 200 km hızla uçarak gözden kayboldu. O çaba anlamsız yani, iş bitti finito. Hatta Tayyibin gelmesi daha iyi olacaktır belki, iyice azıtıp bize Avrupaya iltica hakkı yaratabilir.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, copyPaste yazdı:

İkisinin sunnimetre ölçümünü alırsın, hangisini daha sunniyse o favoridir Türkiyede. Sen bu ülkede nasıl seçim kazanıldığını bilmiyormusun? Yol yaptı, köprü yaptı falan işin hikayesi, çok sunni olduğu için ona oy veriyorum diyemedikleri için bahane ezberliyorlar. Bak şuan en büyük rakibi diye gaz verilen kişi de (Akşener) eski Türk-İslamcı (Dönme-Sunnici).

Yapma yav, işte bu realitenin soğukluğu ürpertti beni. Demekki Tayyibin seçim başarısı benim gibi koyunları gütmesiymiş. Halbuki her seçimde de oy kullanmıştım, karşıtına oy vermiştim.

Gerçekçi olmak seni "koyun" falan yapmaz arkadaşım. Önce probleme gerçekçi teşhis koymalısın. Bu ülke aydınlığa giden virajdan 200 km hızla uçarak gözden kayboldu. O çaba anlamsız yani, iş bitti finito. Hatta Tayyibin gelmesi daha iyi olacaktır belki, iyice azıtıp bize Avrupaya iltica hakkı yaratabilir.

Seninki gerçekçilik değil, yenileceğine inanma, bunu abartarak aktardıktan ve sonunda yenilmenin ardından haklılığını, suçsuz olduğuna inanarak gösterme çabası.

Tayyip yeniyor çünkü karşısındaki kitle güvensiz, aptal, bütün psikolojik numaraları afiyetle yiyor. Tayyip bu yüzden güçlendi.

Mücadele böyle kazanılmaz. Kaybedeceğini daha en baştan kabullenmiş kitle hiçbir şeyi başaramaz. İnanmadığı bir şeyin peşine düşmez insan.

Bunu, gelecek seçim için söylemiyorum, son beş-altı seçim için geçerli. 

Aman yea, Atatürk gelse Tayyip'i yenemez, Muhammed gökten inse seçimi alamaz gibi bir dolu saçma sapan laf... Bunları böyle internette yazıyorsunuz, sağda solda söylüyorsunuz, Tayyip'in Allah olduğunu ilk siz kabul ediyorsunuz ve ne yaptığınızın farkında değilsiniz.

Tayyip referandumu kaybetti mi? Kaybetti.

Demek ki neymiş? Sanıldığı gibi oyu yokmuş, elindeki onca propaganda gücüne, ekonomik güce, uyguladığı faşizme rağmen seçimi alamamış.

YSK'yı devreye sokup mu çaldı? Çaldı. Ondan sonrası yine muhalefetin ezikliği, korkaklığı işte. Yani sen, onun, oylarını göz göre göre çalarak seçimi almasını, seçimi kazanması, halkın hala akın akın ona oy vermesi şeklinde yorup kendi ezikliğine kılıf yapıyorsun. Sen derken senin gibi düşünen ve dile getiren herkesten söz ediyorum.

Tayyip'in kemik oyu %20'yi geçmez. Bunlar, Tayyip karılarına gelip el koysa, ceplerindeki bütün parayı elini sokup alsa da oy verecek kitle.

Geri kalanın onunla bağı paradır, çıkardır. Tayyip'in başka bi numarası yok yani.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Kemalist Cephe yazdı:

Ekonomik krizden millet yiyecek ekmek bulamayacak bir duruma gelirse anca o zaman seçimle gider Tayyip. Maalesef olan bu . Kötümserlik değil bu yalan mı söylüyoruz ? Bu toplum başına kötü bir şey gelmeden akıllanmıyor. Bunlara ne kadar anlatsan boş . Yani ekonomik kriz çıkana kadar yada ekonomik kriz kadar etki yaratacak büyük bir olay meydana gelene kadar gitmez bu. Psikolojik olarak " gitmeyeceklerini " bize kabul ettirmeye çalışıyorlar orası ayrı. Fakat bu seçimde avantajlı oldukları gerçeğini değiştirmez.

Yoo, yalan söylüyorsunuz demiyorum ki. Eziksiniz, korkaksınız, davanıza kendiniz inanmıyorsunuz diyorum. 

Seçimde elbette avantajlılar ve avantajları da hukuk, anayasa, ahlak, etik, namus tanımamaları. Karşısındaki kitle de yılmış, güvensiz, davasına inanmayan bir kitle olunca gayet tabii kazanır. Bunda bir acayiplik yok, çünkü adam akıllıca davranarak bizim sürüyü de manipüle etmeyi başardı. 

Olayın partiler yönüyse hepten içler acısı.

Manipüle edemediği, gücünün henüz yetmediği tek bir parti var, o da Meral'in partisi. Kadın sağ cenahtan ve dolandırıcıların içinden geldiği için onları daha iyi tanıyor ve davasına sonuna kadar inanıyor. Helal olsun kadına. 

Bak ne demiş Tayyip. Sence kazanacağından emin mi, içi rahat mı? Niye aniden seçim dedi?

“Aman seçmenimizi mühür hatasına düşürmeyelim. ‘Nasıl olsa MHP de bizden. MHP’ye de oy verelim’ havasına girmesin kimse. MHP ile AK Parti arasındaki bu çizgiye de dikkat edelim. Bu anlamda rehavete kapılmayalım. Bize milletvekili sayısı lazım. Komisyonların daha rahat çalışabilmesi için yüksek sayıya ihtiyacımız var. Bunun için artık daha çok çalışacaksınız” 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Ondan sonra da Tayyip'in sürüsüne "koyun" deyip oturuyorlar. Tayyip hangi sürüyü aslında başarıyla güdüyor, orası karışık.

Çok yerinde bir tespit,çobanımız asi insanları da metamorfoz geçirterek koyun  sürüsüne dahil etmiş,öyle görünüyor.

Koyun değiliz diyorsak,sandık görevlisi olup sayım tutanakları tutulana kadar sandığın başında bekleyeceğiz.

Bu kadar basit,ben bunu yapacağım.

Sitelerde Paylaş
44 minutes ago, copyPaste said:

Senin karşında sünni falan değil, aptal bir kitle var bunu kaçırıyorsun. 

Bugün ben bir şekilde gücü elime alsam, desem sünniler rezildir, katli vaciptir, yaşasın yahudilik, bunların alayı da yahudiyiz diye dökülür yollara, sunnileri keser. 

Görmüyor musun forumda? Azıcık be ne lan moduna girip sorgulamaya çıkanları nasıl kandırıyorlar, onlar da nasıl kanıyor, hatta kendi kendini kandırıyor, @Tuğba, @Hasan Akçay falan mesela? Sorun bunların kanması, kandırması falan değil, bu insanların bunlara kanacak kadar aptal ve aciz olması. 

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Yoo, yalan söylüyorsunuz demiyorum ki. Eziksiniz, korkaksınız, davanıza kendiniz inanmıyorsunuz diyorum. 

Seçimde elbette avantajlılar ve avantajları da hukuk, anayasa, ahlak, etik, namus tanımamaları. Karşısındaki kitle de yılmış, güvensiz, davasına inanmayan bir kitle olunca gayet tabii kazanır. Bunda bir acayiplik yok, çünkü adam akıllıca davranarak bizim sürüyü de manipüle etmeyi başardı. 

Olayın partiler yönüyse hepten içler acısı.

Manipüle edemediği, gücünün henüz yetmediği tek bir parti var, o da Meral'in partisi. Kadın sağ cenahtan ve dolandırıcıların içinden geldiği için onları daha iyi tanıyor ve davasına sonuna kadar inanıyor. Helal olsun kadına. 

Bak ne demiş Tayyip. Sence kazanacağından emin mi, içi rahat mı? Niye aniden seçim dedi?

“Aman seçmenimizi mühür hatasına düşürmeyelim. ‘Nasıl olsa MHP de bizden. MHP’ye de oy verelim’ havasına girmesin kimse. MHP ile AK Parti arasındaki bu çizgiye de dikkat edelim. Bu anlamda rehavete kapılmayalım. Bize milletvekili sayısı lazım. Komisyonların daha rahat çalışabilmesi için yüksek sayıya ihtiyacımız var. Bunun için artık daha çok çalışacaksınız” 

Sen beni yanlış anladın sanırım , ben " Mahvolduk yine kaybedicez! " demiyorum ki. Ben seçimle kazanmamız çok zor diyorum. Tayyip zaten ekonomik krizden ve diğer etkenlerden korktuğu için erken seçim dedi bunun farkındayım. Ama her şeye rağmen önde .   Zaten üstte Tayyip'in bir seçim daha dayanamayacağını yazmıştım. O yüzden tüm kozlarını oynayacak . 

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Çok yerinde bir tespit,çobanımız asi insanları da metamorfoz geçirterek koyun  sürüsüne dahil etmiş,öyle görünüyor.

Koyun değiliz diyorsak,sandık görevlisi olup sayım tutanakları tutulana kadar sandığın başında bekleyeceğiz.

Tutanak tutmayı, kopyasını almayı veya fotoğrafını almayı geçtim, adliyeye de götürmek şart. Sandıklarda tecrübeli insanları istemeleri bu yüzden. Oy kullanılırken bin tane numara döndürmek mümkün, her an gözü açık tutup itiraz etmek ve üye olduğunun partinin avukatlarını çağırıp o konuda da tutanak tutturmak şart.

CHP, İyi Parti, şu bu farketmez, muhalif herhangi bir partiye üye olup sandıkların başında nöbet tutmak şart. 

Seni tebrik ederim. 

Beni de şimdi partiden arayıp sandığın başında durur musun yine dediler. Seçim çalışmalarına zinhar katılmam ama sandığı beklerim dedim, ne yapayım... 

Bu CHP bizi öldürecek sinirden. Adayları bile belli değil. Her şeyi ikinci tur belirleyecek, ilk turda kaptırmazsak ki ilk turda kazanamaz diyorum ben. İkinci turda CHP de Meral'i destekleyecek. Aptallık etmeyip önceden ittifak yapsaydı hepsi, her şey bambaşka olurdu. Bakalım...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, copyPaste yazdı:

Ayrıca bu tipik Alevi kafası. Bırakın bu kafayı.

Alevi Kılıçdaroğlu CHP'nin başına davul zurnayla geldi, partinin oylarını bilmem kaç katına çıkardı. Oy verenlerin hepsi yalnız Alevi olamayacağına göre? Ona oy vermeyenler zaten CHP'ye oy vermeyenler. 

Alevilerle ilgili genel ön yargıları ben de biliyorum, Tayyip de bunu çok güzel kaşıdı ve kullandı elbette ama o başka mesela.

Bu ülkede onlarca yıldır sağ veya merkez sağ partiler iktidarda olmuştur, Akşener'in de sağdan gelmesinin nedeni mezhepçilik falan değildir. Sünniler çoğunluğu oluşturur zaten, biraz dindar, cahil vs olanları yalnız Alevileri değil, laiklik yanlısı modern Müslümanları da sevmez ve desteklemez. Muhafazakar kesimdir bu. 

Bi de bana gerçekçi olmaktan bahsediyorsun... Saçları yumurta sarısı, giyim kuşamı bayağı, davranışları konuşması ucuz mu ucuz o açık saçık kadınları kızları nereye koyacağız?

Tayyip'i en çok bunlar seviyor. AKP'nin oy vereni tek tip değil. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Seninki gerçekçilik değil, yenileceğine inanma, bunu abartarak aktardıktan ve sonunda yenilmenin ardından haklılığını, suçsuz olduğuna inanarak gösterme çabası.

Tayyip yeniyor çünkü karşısındaki kitle güvensiz, aptal, bütün psikolojik numaraları afiyetle yiyor. Tayyip bu yüzden güçlendi.

Vah vah. Sen Siyaset Türkiyede nasıl işler onu bile bilmiyorsun. Tayyip bugüne kadar başarılı oldu çünkü Kemalist oligarşinin biletini kesen batı Tayyibe olağanüstü bir destek verdi. Kemalistlerin yarısı da batının ajanı ve uşağı olduğu için (unutma Recoyu meclise sokan YSK ve Deniz Baykaldır) bu operasyon tereyağından kıl çeker gibi halloldu. Sonra kemocanlar sıfırı tükettiğindeyse Tayyibin haddinden fazla güçlü olup olmadığı tartışılmaya başlandı (dikatatör Tayyip falan). Tayyibin karşsındakiler güvensiz, aptal falan ne alaka ya. Tayyibin hangi numarasını kim yiyor? Senin karşında sırf bir parti yoktu ki tüm Batı entelijansiyası vardı. Onlar da sıkıştıkları yerde islam sapıklığını rahatça kullanıp nihayete erdi (bkz:2007'de "müslüman cumhurbaşkanı istemiyorlar" propagandası, Ahmet Altan salağı başrolde yapıyordu hatırla, bkz: Anayasa referandumunda "yüksek yargıya aleviler hakim" propagandası, Tayyip haşeresi kürsülerden ne diyordu hatırlamyor musun "Yargı artık dedelerden talimat almayacak" - "Hüloğ"

Tayyip iktidara geldiğinde karşısında Anayasa Mahkemesinden tut zilyon tane kemalist devlet kurumu vardı güya, noldu onlar. Onlar da mı tufaya geldi. Bu kurumlar Tayyipten niye korksun yav? Genel kültürü sıfır olan otobüs şöföründen. Batı höt dedi, bu dangalaklar da pıstı bu kadar basit. Kahraman(!) TSK dahil.

Mücadele böyle kazanılmaz. Kaybedeceğini daha en baştan kabullenmiş kitle hiçbir şeyi başaramaz. İnanmadığı bir şeyin peşine düşmez insan.

Bunu, gelecek seçim için söylemiyorum, son beş-altı seçim için geçerli. 

Ben propaganda yapmayalım, sandık görevlisi olmayalım, oylara sahip çıkmayalım, verilen oyları kontrol edecek network kurmalayım falan demiyorum ki? Oy vermeyeceğimi de söylemiyorum. Hatta ikinci tura kim kalırsa Tayyip karşısında ona vereceğim bugüne kadar yaptığım gibi. Bak gayet pragmatistim yani. Sadece aynı şeyleri söylemeyip bazı gerçekleri kabullenmek şart artık, yıllar geçti yav. Dönme Türk halkı dönmeyi (sunnniyi) seviyor ve seçiyor. Bu kadar basit. Türk devlet kurumları sunni propagandayı yasaklamazsa (ki artık mümkün değil) karşı propaganda etkisiz kalacaktır.

Tayyip referandumu kaybetti mi? Kaybetti.

Demek ki neymiş? Sanıldığı gibi oyu yokmuş, elindeki onca propaganda gücüne, ekonomik güce, uyguladığı faşizme rağmen seçimi alamamış.

YSK'yı devreye sokup mu çaldı? Çaldı. Ondan sonrası yine muhalefetin ezikliği, korkaklığı işte. Yani sen, onun, oylarını göz göre göre çalarak seçimi almasını, seçimi kazanması, halkın hala akın akın ona oy vermesi şeklinde yorup kendi ezikliğine kılıf yapıyorsun. Sen derken senin gibi düşünen ve dile getiren herkesten söz ediyorum.

"Hiç tecrübe etmediğimiz başkanlık sistemine geçelim mi?" ile "tamam başkan seçiyoruz, kim olsun?" farklı sorulardır ve cevap dağılımları da farklı olur. Batı nedense başkanlık sistemini istiyor, senin muhalefetin ezikliği dediğin şey de batının onlara telkini. Yoksa kılıçdaroğlu niye korksun yav bu adamlardan, çıkıp sokak kavgası mı yapacak. Koskoca CHPde avukat hukukçu mu yok ki hakkını aramayacak. Batı mesaj veriyor "tmm bro böyle iyi" diye bunlar da uyuyyor. Siz bunları çıkaramyormusunuz yahu?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Bi de bana gerçekçi olmaktan bahsediyorsun... Saçları yumurta sarısı, giyim kuşamı bayağı, davranışları konuşması ucuz mu ucuz o açık saçık kadınları kızları nereye koyacağız?

Tayyip'i en çok bunlar seviyor. AKP'nin oy vereni tek tip değil. 

Arkadaşım sunnilikte standart yoktur. Orospusu da sunniliği savunur kara çarşaflısı da. Sen o başı açıklara gidip diyemezsin savunduğunuz ideoloji sizin özgürlüğünüzü alacak diye. Tutarlı olmak gibi bir melekeleri yoktur çünkü. Ahlak konusunda da böyledirler. Kuran kurslarındaki tecavüzü savunur sonra "bu CHPliler çok ahlaksız" der. O kesimde sakın mantık arama.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

...

Bu CHP bizi öldürecek sinirden. Adayları bile belli değil. Her şeyi ikinci tur belirleyecek, ilk turda kaptırmazsak ki ilk turda kazanamaz diyorum ben. İkinci turda CHP de Meral'i destekleyecek. Aptallık etmeyip önceden ittifak yapsaydı hepsi, her şey bambaşka olurdu. Bakalım...

Demek ki batı diyorki "sen de Merali destekle bro". Onlarda zımnen kendi işlerini yavaşlatıp Merali dolaylı olarak parlatıyorlar. Bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Abdülmalik yazdı:

La ben sandıkta beklemeyin mi dedim? Töbe töbe, beni de koyun yaptılar. Siz siyaseti iyi okuyamıyorsunuz.

Ben de sandıkta görev almayı düşünüyorum. Gel ikimiz bekeleyelim sabaha kadar.:lol:

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Senin karşında sünni falan değil, aptal bir kitle var bunu kaçırıyorsun. 

Bugün ben bir şekilde gücü elime alsam, desem sünniler rezildir, katli vaciptir, yaşasın yahudilik, bunların alayı da yahudiyiz diye dökülür yollara, sunnileri keser. 

Görmüyor musun forumda? Azıcık be ne lan moduna girip sorgulamaya çıkanları nasıl kandırıyorlar, onlar da nasıl kanıyor, hatta kendi kendini kandırıyor, @Tuğba, @Hasan Akçay falan mesela? Sorun bunların kanması, kandırması falan değil, bu insanların bunlara kanacak kadar aptal ve aciz olması. 

Yok öyle birşey ağa. Aptaldırlar ama kafalarında 3 - 4 tane sabit düşünce vardır bunlara aykırı hareket etmezler. Kanser hücresi gibi düşün, tek amacı sınırsız büyümek.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, copyPaste yazdı:

Kemalistlerin yarısı da batının ajanı ve uşağı olduğu için 

Kendine her "Kemalist" diyeni kemalist sanıyorsan tabii kemalistleri batıcı sanarsın. Kenan Evren gibileri Kemalist değildir. " Bağımsızlık benim ruhumdur " diyen Atatürk'ü destekleyen biri Kenan Evren gibi bir amerikancı olabilir mi? 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Kemalist Cephe yazdı:

Kendine her "Kemalist" diyeni kemalist sanıyorsan tabii kemalistleri batıcı sanarsın. Kenan Evren gibileri Kemalist değildir. " Bağımsızlık benim ruhumdur " diyen Atatürk'ü destekleyen biri Kenan Evren gibi bir amerikancı olabilir mi? 

Genco kemalist - mhp rejiminin yükseltip baş makama getirdiği adam kemalisttir, nokta. Yoksa o iş "gerçek islam bu değil"e döner.

"Gerçek kemalizm bu değil" falan.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, copyPaste yazdı:

Genco kemalist - mhp rejiminin yükseltip baş makama getirdiği adam kemalisttir, nokta. Yoksa o iş "gerçek islam bu değil"e döner.

"Gerçek kemalizm bu değil" falan.

Öncelikle aşağılamayı denemeden konuşalım. Aynı şey mi? Müslümanların kutsal saydığı kitapta işidin yaptığı sapıklıklar , katliamlar onaylanıyor. Fakat Kemalistlerin örnek edindiği Atatürk " Dışa bağlı olun! Batıcı olun! " falan demiyor. Dolayısıyla amerikancıları koyana kemalist dersen kendini kandırmış olursun...

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Kemalist Cephe yazdı:

Öncelikle aşağılamayı denemeden konuşalım. Aynı şey mi? Müslümanların kutsal saydığı kitapta işidin yaptığı sapıklıklar , katliamlar onaylanıyor. Fakat Kemalistlerin örnek edindiği Atatürk " Dışa bağlı olun! Batıcı olun! " falan demiyor. Dolayısıyla amerikancıları koyana kemalist dersen kendini kandırmış olursun...

Atatürkün hiçbir konuda tutarlı bir politkası yoktur ki. Ateist geçinir diyaneti kurar. Türkçü geçinir Hristiyan Türkleri Yunanistana gönderir. Cumhuriyet karşıtı dini sınıfı asar, sonra %70i ibadethanesiz olan köylere cami yaptırır. Batıyı örnek alır sonra zorunlu sunniliği getirir. Sunni olun der ama Aleviler gibi sunni olun der. Aleviliği resmen tanımaz falan. Sözde Türk diline önem verir ama geleneksel Türkçeye en büyük zararı veren kişidir. Komunistlerden destek alır sonra silme kapitalist olur. Yani Atatürkün batıcı olmayın dediğini ben zannetmiyorum. Biryerlerde mutlaka demiştir.

Ayrıca Kenan Evreni hain sayıyorsan onu yükseltip o makama getiren sistem ve kişiler ne oluyor. Yoksa kandılırdılar mı?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, copyPaste yazdı:

Atatürkün hiçbir konuda tutarlı bir politkası yoktur ki. Ateist geçinir diyaneti kurar. Türkçü geçinir Hristiyan Türkleri Yunanistana gönderir. Cumhuriyet karşıtı dini sınıfı asar, sonra %70i ibadethanesiz olan köylere cami yaptırır. Batıyı örnek alır sonra zorunlu sunniliği getirir. Sunni olun der ama Aleviler gibi sunni olun der. Aleviliği resmen tanımaz falan. Sözde Türk diline önem verir ama geleneksel Türkçeye en büyük zararı veren kişidir. Komunistlerden destek alır sonra silme kapitalist olur. Yani Atatürkün batıcı olmayın dediğini ben zannetmiyorum. Biryerlerde mutlaka demiştir.

Ayrıca Kenan Evreni hain sayıyorsan onu yükseltip o makama getiren sistem ve kişiler ne oluyor. Yoksa kandılırdılar mı?

Diyaneti dini kontrol etmek için kurdu. Hristiyan Türkleri ne zaman Yunanistan'a gönderdi? Bir anlaşma sonucu mu oldu bu ? Dinciler aleyhine propaganda yaptığı ve halkı ona karşı doldurduğu için ibadethaneleri açtırdığını düşünüyorum . Türkçeye en büyük zarar veren kişi ne alaka ?? Komünistlerden ne zaman destek aldı ? Ayrıca karma ekonomi vardı Atatürk döneminde. Kenan Evren konusunda ise dediğim gibi eğer batıcıysan Kemalist değilsin bu kadar net hani. Allaha inanmıyorsan müslüman değilsin kadar basit bir mantığa sahip.

Yazdıklarının yarısından haberim yok ya yalan söylüyorsun yada ben bilmiyorum. Bana kanıt getirmen gerek eğer varsa. Haklıysan cidden Kemalist olmayı bırakacağım bak cidden.

tarihinde Kemalist Cephe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...