Jump to content

ALLH HEM ERKEK HEM BEKAR.

Recommended Posts

KADIN OLMAYI KESİN KATİYEN REDEDİYOR,

Zuhruf 18: Süs içerisinde (narin bir biçimde) yetiştirilen ve tartışmada (delilini erkekler gibi) açıklayamayanı mı Allah'a isnad ediyorlar?

ERKEYİM DİYOR.

İhlas 3. Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir).

BEKARAIM DİYOR.

Enam 101: Gökleri ve yeryüzünü eşsiz örneksiz yoktan var eden odur. Eşi bulunmasına imkân yokken oğlu nasıl olabilir? Ve her şeyi o yaratmıştır ve o, her şeyi bilir.

KUSURA BAKMAYIN ÇOLUK ÇOCUKTAN UĞRAŞAMAM BEN HAYATIMDAN MENMUNUM.

Zümer 4. Eğer Allah bir çocuk edinmek isteseydi, yarattıklarından dilediğini seçerdi. O, bundan uzaktır, yücedir. O, bir ve her şey üzerinde mutlak otorite sahibi olan Allah’tır.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, güven yazdı:

KADIN OLMAYI KESİN KATİYEN REDEDİYOR,

Zuhruf 18: Süs içerisinde (narin bir biçimde) yetiştirilen ve tartışmada (delilini erkekler gibi) açıklayamayanı mı Allah'a isnad ediyorlar?

ERKEYİM DİYOR.

İhlas 3. Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir).

BEKARAIM DİYOR.

Enam 101: Gökleri ve yeryüzünü eşsiz örneksiz yoktan var eden odur. Eşi bulunmasına imkân yokken oğlu nasıl olabilir? Ve her şeyi o yaratmıştır ve o, her şeyi bilir.

KUSURA BAKMAYIN ÇOLUK ÇOCUKTAN UĞRAŞAMAM BEN HAYATIMDAN MENMUNUM.

Zümer 4. Eğer Allah bir çocuk edinmek isteseydi, yarattıklarından dilediğini seçerdi. O, bundan uzaktır, yücedir. O, bir ve her şey üzerinde mutlak otorite sahibi olan Allah’tır.

Parantez içinde yazılanlar ayetlerde geçmediği için bu yazdıklarının hiçbir değeri yok.:)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Parantez içinde yazılanlar ayetlerde geçmediği için bu yazdıklarının hiçbir değeri yok.:)

Dostum ben dinayatin sitesinden aldım  ben çevri felan anlmamam parantez olmuyunca allahın ayetleri geçersizmi sayılıyor?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, GREENHOUSE yazdı:

Parantez olursa geçersiz olur.

Parantez içinde yazılanları meal yazarı eklemiş.Meal değil tefsir olmuş.:)

ooooo  ona bakarsan 40 yormcunun 40 birbiine uymuyor müslümanlar kendi arlarında anlaşamıyorlar  iş paranteze kalsa iyidir

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, güven yazdı:

ooooo  ona bakarsan 40 yormcunun 40 birbiine uymuyor müslümanlar kendi arlarında anlaşamıyorlar  iş paranteze kalsa iyidir

Meal yorum değildir.Yorum yaptığın anda tefsir olur.

Bazıları yorumlarını parantez içinde yazmadıkları için mealler farklı oluyor.Yoksa hepsi aynı.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Meal yorum değildir.Yorum yaptığın anda tefsir olur.

Bazıları yorumlarını parantez içinde yazmadıkları için mealler farklı oluyor.Yoksa hepsi aynı.

doğrudur bir şey demiyorum senide tanmıyorum ben harbiyim okuma yazmam sonrdan geliştidim sayılır  vala partez nokta vürgül dışında bir şey bilmiyorum o 3nünde nerde kulanldığını dahi bilmiyorum  ben okurum partezin içinde küfürde olsa küfür olarak algılarım neyse birşeyler araştırken nete karşıma bir ayet çıktı biaraz daha arştırdım başlık olarak kulandım hani bir laf vardır olsada olmasada oldu biti artık

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Yeraltı yazdı:

Artık açtığın şu konu herhalde mallığın  son evresidir.

Sayın camış  Ahzap 40 ayetle  ihlas  3 ayet  ne kadar Birbinine  benziyor dimi birisi muhmmed adına hitap ediyor diyeride Allah kendisini ifade ediyor. 

Ahzab süresi37 Ayet. Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince eşini boşayınca onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

AHZAB-40 ayeti.Muhammed, sizden birisinin babası değildir ve fakat

Allah'ın resûlüdür ve peygamberlerin sonuncusu ve Allah, her şeyi bilir.

İhlas 3. Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...