Jump to content

Müslümanlık Geçersizdir

Recommended Posts

29 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Hemşo şakamı yapıyorsun anlamıyorumki.Yok üniv. açmışlarda, araştırmalar yapıyormuşlarda, dersi varmış filan. 

Yahu, size ben -onu ben yazdım- çoğu üniversitedeki Evrimsel Biyoloji bölümlerini göstermedim mi? Dahası da var, Helsinki ve Kent Üniversiteleri gibi.

30 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Eyi ona bakarsan tanrı bilimi fakülteleride açmışlarda, araştırmalar yapıyorlarda, hemşo dersi bile var, tanrı kabul edilmiş bile, hemde birsürü ülkede:  D xd

Göster bakalım, hangi prestijli üniversitede var bu "tanrı bilimi"?

31 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Açar üniversitesini yapar evrimsel araştırmasını, dersleri de olur. Ama bunları bilimsel gerçekmiş gibi dayatmak bilimi hançerlemek, katletmek,perdelemek olur.

O zaman neredeyse tüm bilim insanları bunun içerisinde. Microgadus Tomcod'u ve bakterileri kendi uydurdular.

https://ncse.com/project-steve

Sitelerde Paylaş
  • İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

42 dakika önce, DeepBlue yazdı:

ona bakarsan tanrı bilimi fakülteleride açmışlar

İlahiyat fakülteleri tanrı var anlamına gelmez. İlahiyatçılık bir insanlık kültürüdür. İlahiyat fakülteleri bizim burada yamuk yumuk saçma sapan uygulandığı gibi allah ne buyurmuşu yok peygamber ne sıçramışı araştırmaz. Dinlerin nasıl oluştuğunu nasıl evrildiğini ve görüş farklılıklarını inceler. Örneğin hadis rivayetlerinde ravi zinciri oluşturmanın nasıl bir yöntemle yapıldığı tam ilahiyatın konusudur. Yoksa ilahiyat  muhammed ne buyurdu demek değildir bizim salakların yaptığı gibi. 

Din dersi dedikleri şeyin aslı da din kültürüdür. Yani din dersi allah ne buyuruyor ne yapmamız lazım demek değildir bu salak ülkede olduğu gibi. Sizin bütün standartlarınız yanlış olduğu için her şeyi yanlış biliyorsunuz. Yani din kültürü insanlığın nasıl bir dönüşümle dinleri ne şekilde kurguladıklarının ve nelere inandıklarının bilgisidir.

Din dersinde bir dinin anlatılması nasıl namaz kılınır filan anlatılması skandaldır dünya standartlarında. Din kültürü dersi verilecekse tüm din oluşum sürecini anlatmalıdır. Örneğin insanlar önce tabiat olaylarından korkup tabiata tapan animizmi icat ettiler, sonra her doğa olayına birer tanrı atadılar filan diye gitmeli ve günümüzde dinlerin ne şekli aldığına bakmalıdır. Diin dersi sizin ülkenizdeki salakların anlattığı gibi bir şey değildir. Deve gibi hiç doğru yanınız yok. Hangi eğri tarafınızı doğrultalım!

Diyanet de böyledir. Diyanet fetvaları şeriata uygun versin diye kurulmamıştır. Din anlayışını revize etsin çağa uyarlasın diye kurulmuştur. Fakat size boynunuz eğri demenin yararı yok çünkü eğri olmayan hiç bir yanınız yok. Örneğin faiz de kira gibidir ha malın kirası ha paranın ama faizi kat kat artırmak haramdır diye bir fetvayı geliştirememiştir bu dangalaklar. 

Sitelerde Paylaş

Örnek verdiğim hadis rivayeti konusunda düzgün bir ilahiyat fakültesi yok radyallahmış yok sallallahmış yok hazretmiş yok mübarekmiş karıştırmaz. Bunlar salakça idyotluklardır. 

Bu hadisin Ebu Hureyre'den geldiği kabul edilmektedir. Bu rivayete göre Muhammed'in "......." dediği söylenir. Ebu Hureyre'nin bunu İbni Abbas'a söylediği, onun da İbni Ömer'e söylediği kabul edilmektedir. İlahiyatın tarzı budur. Bunlar rivayet yani, bunları motamot gerçekler olarak lanse edemezsiniz! Asla böyle bir lansman, ahmaklığın dışında bir iş olamaz! Bu ahmaklığın tam net tanımıdır.

Düzgün bir ilahiyat fakültesi muhammed diye birinin yaşadığını da ispata muhtaç bir iddia olarak ele alır. Tabii tanrının varlığını asla öne sürmez. Bunu bir inanç olarak inceler. İlahiyat fakültesinin en temel dersi felsefedir.

Bunlar ülkenizde rüya serap olduğu için gerilikten hiç bir zaman çıkamazsınız.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, DeepBlue said:

Hemşo bu söylediklerin bu forumda kaç kere tartışıldı. Şöyle geçmişe dönük bir tarama yapıp bakabilirsin.Bilinmedik birşey söylemiyorsun yane. 

Sana diyorum ki bilim camiasında türler arası geçiş onaylanmadı,bilim adamlarınca uzlaşıya varılmadı,yasa olmadı. Araştırmalar ve kurulan ünivler bahsettiğin yönde olabilir ama netleşmiş değil. Sadece bir inanç.Bilim böyle birşey olsa saklamazdı heralde, bilim camiasında haber olurdu.

Sene olmuş 2018, halen daha bu maganda söylemleri..(no offence diyelim gavur tabiri ile)

Hipotez-teori-yasa nedir, nasıl bir silsiledir; hakikaten zannetiğiniz gibi bir silsile midir?..Bundan dahi haberi olmayanların tipik "avam ağzı".

Bulup bulabileceğiniz en cahil insanı karşınıza alıp; hipotez-teori-yasa nedir dediğiniz zaman o cahilden alacağınız cevap ne ise, işte bunların anladığı da ondan bir adım ötede değil. O seviyede.

SCI indexli yayınlardan, pubmed'den vb. zinhar haberi olmayan cahil cühela söylemleri.

Biyoloji bugün evrimin neden ve sonuçlarını inceleyen bilim dalıdır.

Biyoloj evrimdir.

Kaba eti yiyen açar aksini gösterir. Kanıtlar.

Buyrun, halep orda ise arşın burada. Hodri meydan.

Sizlerinkisi ise yılların "farenin dağa küsmesi sendromu"nun temcit pilavı misali bir tezahürü.

Evet, forumda ne kadar tartışıldı ise işte o kadar tokatlandı cahil müslüman yobazları (ve diğer tip teistler)

Ama tokatlana tokatlana bıkmadınız..Hala daha o kuş kadar aklınız ve olmayan bilginizle evrime aklınız sıra bok atıyorsunuz.

İt ürüyor kervan yürüyor neyse ki..

Michael Behe bile bunu anladı ama, yurdumun müslüman gençliğinin kafası devekuşu misali halen aynı tezek çukurunun içinde

İşin kötü tarafı, o tezek, kokusuyla beraber bütün bir ülkeyi sarmış vaziyette.

En yoğun koku en tepede.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

Yahu, size ben -onu ben yazdım- çoğu üniversitedeki Evrimsel Biyoloji bölümlerini göstermedim mi?

Siz üniversite, buralarda evrimsel araştırma filan deyince bende tanrı bilimi fakültelerini örnek verdim.Neticede ikiside aynı kapıya çıkıyor içeriği vs. çokta önem arzetmiyor.

Paran varsa aç sende bir üniversite uzaylılar bilimi fakültesi diye. Yap araştırmanı birkaçta ders ismi(uzaylılar mekiği dersi,uzaylı formları,uzay ve uzaylılar,uzay ve ötesi...) koy yeşillendir.Yürür gidersin,devletten ödenek filan da alırsın :  D

Democriyi ve bizim hemşoyuda öğretim görevlisi yaparsın. Bende u.b.f ana bilim dalı başkanı olurum ne güzel.:  )) yürür gideriz...

Teflonuda uzaylıların evrimi dersine atarız, ne de olsa hayal dünyası geniş.Dersi boş geçmez.Bi de kitap yazdımıydı imzaya sıraya girer insanlar artık.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, güven yazdı:

Göz görmüyorsa ne işe yarıyır. o zaman röntgencilik  yapıyor o zaman bir fetva verin gözleri çıkrtalım yetki beyinnde olsun

Ona bakarsan beyinde görmüyor gören ruh.Sen biyolojik bir makina olan hayvansın.Ve makina da bilgi olmadan doğru düzgün çalışmaz o da akıl işte.Akılda ayrı bir mahluk zaten.Tanrı insanı balçıktan biyolojik bir makina olarak yarattı.

tarihinde DeepBlue tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, DeepBlue said:

Siz üniversite, buralarda evrimsel araştırma filan deyince bende tanrı bilimi fakültelerini örnek verdim.Neticede ikiside aynı kapıya çıkıyor içeriği vs. çokta önem arzetmiyor.

Paran varsa aç sende bir üniversite uzaylılar bilimi fakültesi diye. Yap araştırmanı birkaçta ders ismi(uzaylılar mekiği dersi,uzaylı formları,uzay ve uzaylılar,uzay ve ötesi...) koy yeşillendir.Yürür gidersin,devletten ödenek filan da alırsın :  D

Democriyi ve bizim hemşoyuda öğretim görevlisi yaparsın. Bende u.b.f ana bilim dalı başkanı olurum ne güzel.:  )) yürür gideriz...

Teflonuda uzaylıların evrimi dersine atarız, ne de olsa hayal dünyası geniş.Dersi boş geçmez.Bi de kitap yazdımıydı imzaya sıraya girer insanlar artık.

1- Hipotez-teori-yasa nedir, aralarındaki ilişki nedir, bir yazsana şuraya. :)

2- Biyoloji bugün evrimin neden ve sonuçlarını inceleyen bilim dalıdır.

Biyoloj evrimdir.

Kaba eti yiyen açar aksini gösterir. Kanıtlar.

Buyrun, halep orda ise arşın burada. Hodri meydan.

3- O üniversiteleri açarsın da, seni kim takar, denkliğini kim kabul eder, kim kaale alır? SCI indexli yayınlarda halin ne olur?  https://oeb.harvard.edu ha şimdi bir de bu linke bir aç bak bakalım. Jeton düşer belki. Kafa bu kadar da mı çalışmıyor, basmıyor senin? Kafanı o tezek çukurundan çıkar da öyle yaz. 

Boş lafa karın tok. Haydi rastgele..

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, DeepBlue said:

Ona bakarsan beyinde görmüyor gören ruh......

Atma len, atma..

Hem bilim dünyası onaylamış mı bunu bakem :)

Ona bakarsanmış..Bakıyoruz ama gördüğümüz tek şey cahilliğin ve işkembeden sallama yetin.

Buzdağı gazisi kılıklı seni.

Cahilin başını gördüğün yerde ezecen. Cahil kısmını tabi.

Müslüman değiliz ki biz kafa ezelim..

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, teflon yazdı:

3- O üniversiteleri açarsın da, seni kim takar, denkliğini kim kabul eder, kim kaale alır?

Sen paradan haber ver knka. Ben o üniversiteyi bırak dünyayı; uzay çapında bir numaralı üniversite yaparım, inşeeeAllah. : ))

Nam yaparız Nam. Harvırd marvıd vız gelir tırıs gider.Ne kadar para o kadar köfte sonuçta. 

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Evrimi yanlışlayan bir adet sci indexe girmiş  bilimsel çalışma gösterebilirmisin?

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Sen aynı şekilde tanrıyı yanlışlayan bir adet bilimsel çalışma gösterebilir misin?

Ama tanrının olduğunu söyleyen bir tane gösteremezsin. Evrimin olduğunu söyleyen şeyler bulabilirsin.

19 dakika önce, DeepBlue yazdı:

O da evrim gibi bir teori.Teori deyip geçmeyecektinya hani. Anladın sen şimdi onu. :  D xd

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Germ_theory_of_disease

Al.

Bir saat önce, DeepBlue yazdı:

Yahu, HARVARD'dan bahsediyoruz, Harvard. Ayrıca ilahiyat fakültelerinde Democrassian'ın dediği gibi dinler arasındaki ilişkiler vs. anlatılıyor, tanrının olduğu filan değil.

http://evolve.zoo.ox.ac.uk/Evolve/Home.html Al, bu da ünlü Oxford'dan.

Ayrıca, evrimin bilimsel çevreler tarafından kabûl edildiğini kabûl etmen için ne göstermemiz gerekiyor? Ne?

Tanrı insanı balçıktan biyolojik bir makina olarak yarattı.

Başlayın bakalım yaratılış fakültelerini saymaya...

Ufak atın da civcivler yesin. Tek bir örnek göster, yenildiğimi kabûl ederim.

Sizi uyarmadım mı? Ufak atın, ufak.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Sen aynı şekilde tanrıyı yanlışlayan bir adet bilimsel çalışma gösterebilir misin?

Mevcut tanrıların hepsi bilimsel olarak yanlışlanmıştır.Dünyanın yuvarlak olması mesela,Mevcut tanrılar dünyaya düz der.

Tee 1400’ler de yalnışlanmış hemşo..Sizin kafa 1400’lerden de geri yani..!

Evrim de mevcut Tanrı’ların hepsini paketleyip çöpe atmıştır.

Sitelerde Paylaş
42 minutes ago, DeepBlue said:

Sen paradan haber ver knka. Ben o üniversiteyi bırak dünyayı; uzay çapında bir numaralı üniversite yaparım, inşeeeAllah. : ))

Nam yaparız Nam. Harvırd marvıd vız gelir tırıs gider.Ne kadar para o kadar köfte sonuçta. 

Birazdan yazacaklarım hakaret amaçlı değil. Sadece gerçekler.

Sizlerle yazışırken en büyük sorun genel  itibari ile (ya da seninki gibi durumlarda) gurursuz, onursuz olmanızda düğümleniyor.

Boş lafa karın tok. Bak atıp tuttuklarınla ilgili foyanı meydana çıkaracak sorular orada.

El cevap?

Yok tabii, nerdee..Müslümanın şark kurnazlığı anca buraya kadar işte.

Varsa yoksa lakayt br demogoji, kayış bir surat eşliğinde.

Ama yüz dersen o yok işte.

41 minutes ago, DeepBlue said:

Ona bakıp görmüyorsan onbire bakmayı dene birde knka.

O da evrim gibi bir teori.Teori deyip geçmeyecektinya hani. Anladın sen şimdi onu. :  D xd

Şimdi şaklabanlığı bırakıp yazacaksan yaz.

Ya da yüzsüz, onursuz şaklabanlığına devam edebilirsin.

Onur ve gurur kısmındaki eksiklik işleri senin için oldukça kolaylaştırıyor göründüğü kadarı ile.

Müslüman dediğin senin gibi olur mu demeli..?

..Söz meclisten dışarı ve herkesin hakkını yemeyelim ama,

Ağırlıklı olarak öyle.

Cahil olduğun kelime ve kavramları kullanarak yazma e mi..

Sakil duruyor, komik oluyor.

Teori meori senin neyine, göbeğini kaşımaya devam.

Nam yaparmış..Mesajı aldın sen, kapakla birlikte tabi. Linke iyi bak.

Gerçekler bu işte, yüzüne de güzelce çaldık.

Kapağı aldıysan naş.

Ya da yalak yalak yazmaya devam.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, DeepBlue yazdı:

Ona bakarsan beyinde görmüyor gören ruh.Sen biyolojik bir makina olan hayvansın.Ve makina da bilgi olmadan doğru düzgün çalışmaz o da akıl işte.Akılda ayrı bir mahluk zaten.Tanrı insanı balçıktan biyolojik bir makina olarak yarattı.

inan kimsey, kırmak istemem  ama zorlama lütfen. yahu şöyle diyey,m göz görmez beyin algılar gibi  söylemiştingöz görmeden beyin algılmaz zaten saçmalıyorsun . şöyle düşün insan vucudunu bilgisayrla takas edelim kamara olmadan bilgi sayar ne işe yarar örneyin hırsızlık için kamara takılıyor kaemara olmasa o hırsızı nasıl tesbit edeeceksin  edemesin bilmem anlatabildimi

Sitelerde Paylaş
On 22.4.2018 at 09:54, DeepBlue yazdı:

Islam harici hepsi uyduruk.

Muhterem;

Sizinkini de leylekler getirmiștir mutlaka. Bakmayın Arap dindar kardeșlerinizin, Muhammedi ișaret etmelerine. Hepsi külliyen uydurma.

İșin içinde mutlaka leylek vardır. Kitabınızın içeriğine bakınca, bașka türlüsü katiyyen mümkün değil.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, DeepBlue said:

Gülmekten karnım ağrıdı.Güzeldi.Güzel cümle kalabalığı kurmuşsun. xd

Hah, aynen böyle geviş getirmeye devam et.  Ben de onu diyorum işte. En İyi becerdiğin şey ne de olsa.

Başka bir halt beceremeyeceğin belli göründüğü kadarı ile.

Kabahat bende ki, muhatap ala ala, senin gibi yüzsüz bir trolü muhatap alıyorum.

Cevap veremeyeceğini bile bile soru soruyorum. 

Ama amaç da bu zaten. Amaç yerini bulmuş oldu neticede.

Ha kendi hakkımı da o kadar yemeyeyim...

Kanser gibi sardınız la ülkeyi bu din denen iğrenç melanet vasıtası ile!

Gördüğümüz yerde eziyoruz biz de işte. Olsun artık o kadar.

@Tuğba ya cahil demiş bir de..

Arkadaş farkınız ne ki birbirinizden?!

Al birinizi, vur ötekine..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...