Jump to content

Allah'ın varlığı konusunda yapılan saçma örneklemeler

Recommended Posts

Dincilerin, Allah'ı var yapabilmek adına oldukça ilginç benzetmelere başvurduğuna tanık oluyoruz.

Önce şu hikayeye bir bakalım. acaba ne kadar mantıklı bir örnekleme...;

Berber Hikayesi :

Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar. Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı...

Berber: " Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum."

Adam: " Peki neden böyle düşünüyorsun?"

Berber: " Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın. Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimse acı çekmezdi. Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum..."

Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü. Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam berber dükkanına geri döndü.

Adam: " Biliyor musun ne var, bence berber diye birşey yok"

Berber: " Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim."

Adam: " Hayır, yok. Çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı."

Berber: " Hımmm... Berber diye birşey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"

Adam: " Kesinlikle doğru! Püf noktası bu!
Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, o ne yapabilir ki?
İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!"

Şimdi bu hikaye gerçeklere uyuyor mu..... yoksa konuyu tümüyle çarpıtan, tanrıyla ilgili rezilliklerin üstünü örtmeye çalışan, yalan ve düzenbazlıktan ibaret bir saçmalık mı...?
Aslında özgürce düşünüp sorgulayabilen herkes, şu soruları ve cevaplarını bulabilir;

İşte hikayeyle ilgili SORULAR :

1-) Berberin herkesi anında traş etmeye gücü ve imkanı var mıdır...?
Ve, berberin tanrının yardıma muhtaç insanlara yardım etmesi gibi..... "ben tıraş olmamış herkesi tıraş ederim" diye bir vaadi bulunmakta mıdır...?

2-) Tıraş olmadan dolaşmak, işkence, tecavüz, esaret, açlık, sefalet... veya başkasına muhtaç olacak bir engellilik ve hastalıkla eşdeğer midir.....
yoksa keyfi bir durum mudur...?

3-) Sen tanrının olmadığını örnekte olduğu gibi karşında olduğu halde mi söylüyorsun...?
yoksa tanrı adına birbirini yalanlayan yüzlerce iddia olduğu halde, ve tarih boyunca bir tanesi bile insanlığın karşısına çıkmadığı halde mi bu benzetmeyi yapmaktasın?

4-) Berber herkesi traş etmeye çalışırsa yorulur ve hatta yorgunluktan ölebilir....., peki herşeyi "ol" deyince oldurduğu iddia edilen bu tanrı, herkese yardım ettiğinde yorulacak mıdır...?

5-) Afrikada açlıktan ve hastalıktan kıvranarak ölen hiçbir çocuk ve onları bu halde çaresizce yaşatmaya çalışan annesi..., tanrıya hiç bir zaman dua etmemiş midir ki, "tanrıya gelmeyen" şeklinde sahtekarca bir cevabı dikkate alacağız...!?

Görüyoruz ki bu örnekleme, çok açık bir yalan ve sahtekarlık üzerine kurulmuş bir aldatmacadan ibarettir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gelelim şu lokomotif hikayesine.....;

İşte, din saltanatı planlarını bozdu diye Atatürk'e çemkiren, din olmadan insan olmayı becermekten aciz, yobaz Saidi Nursi'den bir örnekleme...;

Allah’ı, -haşa- başka bir Allah yarattı dersek, o Allah’ı kim yarattı sorusu devreye girer ki, bu sorunun ardı arkası kesilmez. Öyle ise yaratılmaktan, oluşumdan, hudustan, mukaddes ve münezzeh, varlığı ezeli olan bir İlaha muhtacız ki, bu mantıksız soru zinciri son bulsun.

Bir tren katarının en son vagonunu bir önceki vagon çeker, onu ise bir önceki çeker ve hakeza. Bütün vagonları ise en baştaki lokomotif çeker ki, bu lokomotifi çeken başka bir vagon yoktur ve onun gücü kendindendir, denilir. Şayet öyle olmamış olsa idi, sayısız ve sonsuz vagonları tasavvur etmek gerekirdi ki, bunun yanlışlığı ve batıllığı zahirdir.

"Kim yarattı" sorusu, Allah denilen açıklanamaz ucube varlığı dikkate almasak da sonsuz bir soru zincirine sebep olmaz.
sadece, bu soru cevaplanana kadar bilimsel gelişmeleri takip etmemiz gerekir. bu da insanın gelecekteki çalışmalara saygının bir gereğidir

Kaldı ki zaten varolan evreni, kendi oluşum döngüsüyle açıklamak, tanrı denilen hiçbir şekilde açıklanamayan, şekil materyal ve boyut olarak hiçbir tanım getirilemeyen, ne olursa olsun asla algılanamayacak, ancak her nasılsa evrenin her köşesine hakim bu saçma varlık iddiasından çok daha mantıklıdır.

Şimdi, lokomotif benzetmesiyle ilgili sorulara geçelim...;

1-) Lokomotifi kullanan bir makinist vardır... bu durumda Allah'ı kullanan kimlerdir?

2-) Lokomotifin enerjiye ihtiyacı vardır; odun, motorin veya elektrik....
Bu durumda Allah'ın da dışardan ihtiyaç duyduğu bir enerji olmalıdır. Allah hangi yakıtı kullanmaktadır?

3-) Lokomotifi üreten fabrikalar vardır. nasıl üretildiği bellidir; insanlar üretir. Bu durumda Allahı kimler üretmektedir?

4-) Lokomotif arızalanabilir. arızalanırsa bakıma ihtiyacı vardır. Allah arızalanır mı... ve periyodik bakımlarını kimler yapmaktadır..?

5-) Lokomotif belli bir yükü çekebilir.... Allah'ın çekeceği yük de sınırlı mıdır...?

6-) Tren kendisi için belirlenen rayda ilerler... ve ona bir istikamet belirlenmiştir.
Allah da kendisi için belirlenen sınırlara bağlı mı haraket etmektedir....?

7-) Yukarda saydığım ve lokomotifte bulunan bu özellikler, Allah'da var ise, nasıl tanrı olabiliyor....?
Allah kendisi dışındaki etkenlere bu kadar muhtaç ise, geriye hangi tanrılık özelliği kalmış olacaktır !?

Ayrıca..., Lokomotif ile vagonların bağlantısı kesildiğinde vagonlar ilerleyemez. Evren ise kendi düzenini oluşturmuş, ve gezegende canlılığı oluşturan doğal bir sistem olarak başka bir güce ihtiyaç duymadan milyarlarca yıldır hayatını devam ettirmektedir.

Görüldüğü gibi bu tarz dinci meczuplara ait örneklerin hiçbir mantıksal dayanağı yoktur.
Herşeye gücü yetip, kendisi dışında hiçbir şeye ihtiyaç duymadığı iddia edilen anormal varlığın ilk neden olması konusunda, hiçbir mantıklı örnek getiremezsiniz.

İnsan aklı ve mantığı ile açıklanamayan bir tanrı iddiası, zaten yok hükmündedir.
Böyle bir şeyin tarif edilmesi, örneklenmesi, mantıksal ve bilimsel olarak tanımlanması mümkün değildir.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet, tüm argümanların tanrının olanaksızlığı ve tanrının olması durumundaki saçmalıkların, paradoksların üzerine kurulması gerekir. Yani negatif değil de pozitif ateizmi öneriyorum. Bu başlıktaki örneklemeler de pozitif ateizm oluyor. Negatif ateizmde olduğu gibi "neden öne sürmeme gerek yok, tanrı yoktur niye yoktur ben yok dediğim için, varsa da damına pabucumu koyayım" demekle olmuyor. Bu tarz aslında agnostik ateizm tarzına yakın bir tavırdır.

Ben ateizmin mutlaka pozitif ateizm, yani tanrının olanaksızlığını kanıtlamaya dayalı olması gerektiğini düşünüyorum. O bakımdan Mindsurfer doğru bir başlık açmış diye düşünüyorum. Fakat şunu da ekleyeyim ki nasıl Müslümler kolaya kaçıp yok işte pilot kalem allahı ispatlar gibi saçma sapan argümanlarla işi geçiştiriyorlarsa, ateistlerin çoğu da pek kafayı yorma zahmetine girmez. Yok işte Müslümler ispatlasın olduğunu deyip geçip giderler.

Bu işin sonu inanıyor musun inanıyorum, inanmıyor musun yok inanmıyoruma çıkar. İşin çıkacağı yer bu da, işi bozan Müslümlerin yok yanacaksınız yok ebediyen ateşten çıkamayacaksınız yok bot yok püsür diye oyunu bozmaları. Bunları dedikleri zaman maraza çıkıyor. 

Bununla da kalsalar... Yok inanan kardeşlerimizi kollayalım, yok inanmayanlara fırsat vermeyelim filan diye çıkıyorlar ortaya. Nefreti, ötekileştirmeyi, hatta infaz etmeyi görev biliyorlar. Ne de olsa Allahları müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün, din allahın olana kadar öldürün demiş.

Sitelerde Paylaş
On 23.04.2018 at 23:52, Mindsurfer yazdı:

Dincilerin, Allah'ı var yapabilmek adına oldukça ilginç benzetmelere başvurduğuna tanık oluyoruz.

Önce şu hikayeye bir bakalım. acaba ne kadar mantıklı bir örnekleme...;

Berber Hikayesi :

Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar. Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı...

Berber: " Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum."

Adam: " Peki neden böyle düşünüyorsun?"

Berber: " Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın. Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimse acı çekmezdi. Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum..."

Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü. Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam berber dükkanına geri döndü.

Adam: " Biliyor musun ne var, bence berber diye birşey yok"

Berber: " Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim."

Adam: " Hayır, yok. Çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı."

Berber: " Hımmm... Berber diye birşey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"

Adam: " Kesinlikle doğru! Püf noktası bu!
Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, o ne yapabilir ki?
İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!"

Şimdi bu hikaye gerçeklere uyuyor mu..... yoksa konuyu tümüyle çarpıtan, tanrıyla ilgili rezilliklerin üstünü örtmeye çalışan, yalan ve düzenbazlıktan ibaret bir saçmalık mı...?
Aslında özgürce düşünüp sorgulayabilen herkes, şu soruları ve cevaplarını bulabilir;

İşte hikayeyle ilgili SORULAR :

1-) Berberin herkesi anında traş etmeye gücü ve imkanı var mıdır...?
Ve, berberin tanrının yardıma muhtaç insanlara yardım etmesi gibi..... "ben tıraş olmamış herkesi tıraş ederim" diye bir vaadi bulunmakta mıdır...?

2-) Tıraş olmadan dolaşmak, işkence, tecavüz, esaret, açlık, sefalet... veya başkasına muhtaç olacak bir engellilik ve hastalıkla eşdeğer midir.....
yoksa keyfi bir durum mudur...?

3-) Sen tanrının olmadığını örnekte olduğu gibi karşında olduğu halde mi söylüyorsun...?
yoksa tanrı adına birbirini yalanlayan yüzlerce iddia olduğu halde, ve tarih boyunca bir tanesi bile insanlığın karşısına çıkmadığı halde mi bu benzetmeyi yapmaktasın?

4-) Berber herkesi traş etmeye çalışırsa yorulur ve hatta yorgunluktan ölebilir....., peki herşeyi "ol" deyince oldurduğu iddia edilen bu tanrı, herkese yardım ettiğinde yorulacak mıdır...?

5-) Afrikada açlıktan ve hastalıktan kıvranarak ölen hiçbir çocuk ve onları bu halde çaresizce yaşatmaya çalışan annesi..., tanrıya hiç bir zaman dua etmemiş midir ki, "tanrıya gelmeyen" şeklinde sahtekarca bir cevabı dikkate alacağız...!?

Görüyoruz ki bu örnekleme, çok açık bir yalan ve sahtekarlık üzerine kurulmuş bir aldatmacadan ibarettir.

6)Açlıktan yada hastalık tan ölmek üzere olan 2 yaşındaki çocuğun günahı anne ya da babası nın Allah a yaklaşmaması ya da dua etmemesimidir? Biri nin günahı yada suçu yüzün den o nun evladı cezalandırılır mı ?

tarihinde dramkow tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, dramkow yazdı:

Biri nin günahı yada suçu yüzün den o nun evladı cezalandırılır mı ?

Allaha inanmanın yol açtığı sayısız paradoks vardır. Nuh'a inanmayan kabilesi yüzünden dünyayı su basmasını emretmesi ve suçsuz bir çok başka canlının ölmesini sağlaması bir tanrıya nasıl yakışabilir? Aklına başka ceza mı gelmedi geri zekalı allah, hiç mi yaratıcı bir fikrin yok andaval demez misin şimdi buna! Ben derim. Buna yaratıcı diyorlar. Ülen salağın yaratıcı bir fikri bile yok, bu mu evreni yarattı! Hasss...

Sitelerde Paylaş

Bu örneklere aslında gerek yok.

Soru şu;

Okuma yazma bilmeyen birinin.Birden bire etrafına milyonlarca kişiyi nasıl toplamış ?

Cevap basit 

1-Peygamber herkeze örnek olacak kadar yüce bir ahlaka sahip olması.

2-Kuranı kerimde Allahu Tealanın kelamının son derece tesirli olması.

3-O dönemdeki sapıklığın bir anda ortadan kalkması ve putların bir anda çöküşü.Buna sebebde islamın getirdiği insan fıtradına uygun emir ve yasaklarıdır.

4-Peygamberin tıpkı İsa(as),Musa(as),Yunus(as),Süleyman(as) gibi peygamberlerin gösterdiği.Allah tarafından ihsan edilmiş keramet ve mucizelere sahip olmasındandır.

Peki soruyorum şimdi.Madem ateizm ileri,aydın,üstün ahlak sahibi öğretilere sahibi ise neden o kadar tutulmamışıtır ?

Yani herkez cahil,yobaz,ahmakda bir ateistlermi çok zeki ?

Diyeceksiniz ki şimdi nerde mucizeler,nerde kerametler ?

Acaba Allaha samimi bir dille,samimi bir yaşayışla kul olmayı başarabildiniz mi ?

Çünkü Allah kimi isterse,onu dilediği gibi hidayete erdirir.Yeterki samimi olsun.

Ayrıca Velayet makamı,yani evliyalık makamı halen açıktır.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Soru şu;

Okuma yazma bilmeyen birinin.Birden bire etrafına milyonlarca kişiyi nasıl toplamış ?

Cevap basit 

3-O dönemdeki sapıklığın bir anda ortadan kalkması ve putların bir anda çöküşü.Buna sebebde islamın getirdiği insan fıtradına uygun emir ve yasaklarıdır.

4-Peygamberin tıpkı İsa(as),Musa(as),Yunus(as),Süleyman(as) gibi peygamberlerin gösterdiği.Allah tarafından ihsan edilmiş keramet ve mucizelere sahip olmasındandır.

Yanlış cevaplar soru sormadan önce doğru cevap verki soruyu cevaplayalım

peygamber herkese örnek olacak bir insan değildir eğer öyle olsa idi sırf onu eleştiriyor diye tonla cinayet işlemezdi savaşta annesini babasını kardeşlerini öldürdüğü bir kızla katliamı yaptığı aynı gece tecavüz etmezdi   ayşe ile 8 yaşında evlenmezdi  öldürtdüğü 5 çocuklu bir kadının arkasından herkesin içinde hakaret etmezdi 

bunları bugün birisi yapsa müebbet yer ağır rehabilitasyon tedavileri görür bazı ülkelerde rusya çin vb anında idam edilirdi böyle bir adama üstün ahlak örnek insan dermisiniz? ben demem.

ikincisi allah denen varlık zaten puttur en kolayınca muhammedin babasının adı abdullah yani alllahın kuludur  islamdan önce böyle ismin ne işi vardı ?

islamdaki yarım ay  ay tanrıçasını sembolize eder  yine çoğu bayram pagan kökenlidir hacca gitmeyi hem arap paganları dinine çekmek hem cep doldurmak için  bilerek konulmuştur (bugün bile arabistanda petrolden sonra en büyük gelir kaynağı hacdır)   yine kabenin etrafında dönmek pagan kökenlidir 

kuranda ekleme olayı .  kuran kendisinin ispatı olmuyor muhammedin ölümünden çok sonra yazılmıştır baızları rüyasında ayet görüp bazıları ise güya ezber yaptık diyerek kurana ayet ekletmiştir  şimdi bu şartlar altında sen bana kuranın allah kelamı olduğunu ve sokma çıkarma olmadığını kuran dışı bir kaynaktan ispat edebilirmisin ?

Gömme olayı . bu çok anlatılır islamiyetten önce kızları gömüyorlardı diye YANLIŞ.  detaylı okursun buradan  https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/58275-kız-çocuklarının-diri-diri-gömülmesi/

bir diğeri muhammedin ölümü.   muhammedden sonra bir çok peygamber ortaya çıkmıştır  yine muhammed o dönemde cenazesi bekletilmiştir çünki kim başa geçecek tartışmaları vardır  u dönemde arabistanda birr çok kendisine paygamber diyen adam çıkmış ve ciddi bir kitle edinmiştir eğer onlar iktidaır alsa belkide şuan muhammede değil kendisine peygamber diyen bir adamı savunacaktınız 

özeti peygamberin bekletilen cenazesi bir çok peygamber çıkması durumu özetliyor başka söze gerek yok

peygamber eğer allahın gücünü aldığı bir adamsa neden eline silah alıp ordu toplayıp zorla yönetimi ele geçirmiştir muhammedin  gösterdiği mucizeleri nelerdir ?  ona bakarsak merhamet ve ahlakta kimseyi öldürmeden teslim olan isamı daha merhametli ve ahlaklı yoksa 8 yaşında bir kızla evlenen muhammedmi ?

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Yanlış cevaplar soru sormadan önce doğru cevap verki soruyu cevaplayalım

peygamber herkese örnek olacak bir insan değildir eğer öyle olsa idi sırf onu eleştiriyor diye tonla cinayet işlemezdi savaşta annesini babasını kardeşlerini öldürdüğü bir kızla katliamı yaptığı aynı gece tecavüz etmezdi   ayşe ile 8 yaşında evlenmezdi  öldürtdüğü 5 çocuklu bir kadının arkasından herkesin içinde hakaret etmezdi 

bunları bugün birisi yapsa müebbet yer ağır rehabilitasyon tedavileri görür bazı ülkelerde rusya çin vb anında idam edilirdi böyle bir adama üstün ahlak örnek insan dermisiniz? ben demem.

ikincisi allah denen varlık zaten puttur en kolayınca muhammedin babasının adı abdullah yani alllahın kuludur  islamdan önce böyle ismin ne işi vardı ?

islamdaki yarım ay  ay tanrıçasını sembolize eder  yine çoğu bayram pagan kökenlidir hacca gitmeyi hem arap paganları dinine çekmek hem cep doldurmak için  bilerek konulmuştur (bugün bile arabistanda petrolden sonra en büyük gelir kaynağı hacdır)   yine kabenin etrafında dönmek pagan kökenlidir 

kuranda ekleme olayı .  kuran kendisinin ispatı olmuyor muhammedin ölümünden çok sonra yazılmıştır baızları rüyasında ayet görüp bazıları ise güya ezber yaptık diyerek kurana ayet ekletmiştir  şimdi bu şartlar altında sen bana kuranın allah kelamı olduğunu ve sokma çıkarma olmadığını kuran dışı bir kaynaktan ispat edebilirmisin ?

Gömme olayı . bu çok anlatılır islamiyetten önce kızları gömüyorlardı diye YANLIŞ.  detaylı okursun buradan  https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/58275-kız-çocuklarının-diri-diri-gömülmesi/

bir diğeri muhammedin ölümü.   muhammedden sonra bir çok peygamber ortaya çıkmıştır  yine muhammed o dönemde cenazesi bekletilmiştir çünki kim başa geçecek tartışmaları vardır  u dönemde arabistanda birr çok kendisine paygamber diyen adam çıkmış ve ciddi bir kitle edinmiştir eğer onlar iktidaır alsa belkide şuan muhammede değil kendisine peygamber diyen bir adamı savunacaktınız 

özeti peygamberin bekletilen cenazesi bir çok peygamber çıkması durumu özetliyor başka söze gerek yok

peygamber eğer allahın gücünü aldığı bir adamsa neden eline silah alıp ordu toplayıp zorla yönetimi ele geçirmiştir muhammedin  gösterdiği mucizeleri nelerdir ?  ona bakarsak merhamet ve ahlakta kimseyi öldürmeden teslim olan isamı daha merhametli ve ahlaklı yoksa 8 yaşında bir kızla evlenen muhammedmi ?

Anlaşılan sana internet ortamında güzel bir algı operasyonu yapılmış.

Peygamber haksız yere kimseyi öldürmemiştir.Hatta suçsuz birinin öldürülmesini yasaklamıştır.

Peygamber sadece islamı yok etmeye çalışan,müşrikleri öldürmüştür.

Buraya sırf ordan,burdan duyduğun din düşmanlarının ağızından aldığın laflarla kendini kandırma.

Ben hadisleri çok iyi inceledim.Hemen hepsini tek tek ama senin saçma sapan yazdığın tecavüz,cinayet gibi şeylere rastlamadım.

Ve kurana peygamber öldükten sonra yazılmış demişsin.Peki senin buna kanıtın nedir ? Çok eski kuranı kerimlerde var ?

Ayrıca Bedir savaşında 3000 bine yakın melek peygamberi desteklemiştir.

Pagan inancı falan islamı birşeye benzetmeniz saçma.Çünkü namaz gibi oruç gibi ibadetler.Hz.adem'e kadar gider.

Bu yüzden peygamber dönemindeki bazı yahudiler sırf bu yüzden müslüman olmayı tercih etmişlerdir.Çünkü ehli kitapda Hz.Muhammed(S.a.V)'ın geleceği zaten çok önceden söylenmiştir.

Peygamberde bunu tastik etmiş ve bazı kısım yahudilerin müslüman olmasını sağlamıştır.

Kuranı kerimde,Allah ehli kitap yani gerçek hiristiyanlığı,yahudiliği desteklemiştir.

Buna örnek verecek olursak.Hıristiyanlığı ele alalım.Onlar  amen der.Halbuki doğrusu amindir.Veya rahibelerin tesettürlü olmasına ne dersin ?

Veya yahudilikde erkeklerin takke takmasına nedersin ? 

İslam.Hıristiyanlık,yahudilik gibi Allahın gönderdiği dinlerin son şekil almış halidir.

En büyük sorununuz inanmadığınız şeyi karalayıp,sağdan soldan duyduğunuz.Olmayan şeyleri islama yüklemenizdir.

tarihinde Yeraltı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Yeraltı yazdı:

Peygamber haksız yere kimseyi öldürmemiştir.Hatta suçsuz birinin öldürülmesini yasaklamıştır.

Buraya sırf ordan,burdan duyduğun din düşmanlarının ağızından aldığın laflarla kendini kandırma.

Ben hadisleri çok iyi inceledim.Hemen hepsini tek tek ama senin saçma sapan yazdığın tecavüz,cinayet gibi şeylere rastlamadım.

Ve kurana peygamber öldükten sonra yazılmış demişsin.Peki senin buna kanıtın nedir ? Çok eski kuranı kerimlerde var ?

Pagan inancı falan islamı birşeye benzetmeniz saçma.Çünkü namaz gibi oruç gibi ibadetler.Hz.adem'e kadar gider.

Bu yüzden peygamber dönemindeki bazı yahudiler sırf bu yüzden müslüman olmayı tercih etmişlerdir.Çünkü ehli kitapda Hz.Muhammed(S.a.V)'ın geleceği zaten çok önceden söylenmiştir.

Peygamberde bunu tastik etmiş ve bazı kısım yahudilerin müslüman olmasını sağlamıştır.

Kuranı kerimde,Allah ehli kitap yani gerçek hiristiyanlığı,yahudiliği desteklemiştir.

Buna örnek verecek olursak.Hıristiyanlığı ele alalım.Onlar  amen der.Halbuki doğrusu amindir.Veya rahibelerin tesettürlü olmasına ne dersin ?

İslam.Hıristiyanlık,yahudilik gibi Allahın gönderdiği dinlerin son şekil almış halidir.

En büyük sorununuz inanmadığınız şeyi karalayıp,sağdan soldan duyduğunuz.Olmayan şeyleri islama yüklemenizdir.

Bana forumda algı yapan yok çoğu bilgiyi okuyarak öğrendim islamdanda çıkma sebebim kuranın kendisidir
Kaynaklarımdan en favorim muazzez ilmiye çığ ve turan dursun

Şimdi dediklerinin cevabına gelelim
1.muhammed haksız yere kimseyi öldürmemiştir (Yanlış)
Muhammed sırf eleştiri şiiri yazdı diye bir sürü kişiyi öldürmüştür ve müslüman olmadı diye bir çok kişiyide yok etmiş veya öldürmeye sebebiyet vermiştir bunlardan en meşur iki cinayeti paylaşıyim bunlar islami kaynaktada geçer 
http://www.dinvemitoloji.com/2017/11/muhammedin-cinayetleri.html?m=1

Ebu Süfyan'a suikast girişimi ve ikisi çoban üç cinayet : 

(Hicretin 4 yılı Sefer ayı) Muhammed tarafından Amr b. Umeyye ve bir kişinin daha Reci vaakasında idam edilen sahabeleri darağacından almak ve aynı zaman da Ebu Süfyan'a yönelik suikast için gönderilmesi. Umeyye ve arkadaşı Mekkeliler tarafından farkedilince kaçıp bir dağda mağraya saklanırlar ve bütün aramalara rağmen bulunamazlar. Onlar mağaradayken mağranın önüne kadar atını otlatmak için gelen gelen Osman b. Malik'i hançerleyerek öldürürler ve daha sonra Tenim'e gidip daha önce idam edilen Hubeyb'in cenazesini alıp kaçarlar ve kaçarken yolda bir mağaraya sığınırlar. O mağaraya da gelen bir çoban vardır (Diyl b. Bekir oğullarından) ve o çoban ona kim olduğunu sorar o da "Bekiroğullarından bir adamım" der, bunun üzerine çobanda aynı kabileden olduğunu söyler ve konuşmaya başlarlar. Çoban hiç bir zaman Müslüman olmayacağını ve Müslümanları sevmediğini söyler, bunun üzerine Umeyye onun uykuya dalmasını bekler ve uyurken kılıcını onun sağlam olan tek gözünün üstünden bastırır ve kılıcın ucu adamın ensesinden çıkar, adam hemen ölür.(İbn İshak s.674) 

Umeyye, bununla da kalmaz Medine'ye gelirken yolda iki Mekkeli'ye rastlar ve onlara:

--Sizi esir edeceğim der, onlar da
--Biz mi sana esir olacağız der

ve Umeyye hemen davranıp birini okla öldürür diğerinin de elini bağlayıp esir alarak Medine'ye varır. Onu Muhammed karşılar ve bütün dişleri görününecek şekilde tebessüm eder. 

3.e bedirde 3000 melek desteklediyse neden uhudda desteklemedi ve müslümanların kaybetmesini sağladı?

4.eski kuranlarda olması bi anlam ifade etmiyor kuranın kendisi yine kendisine kanıt olmaz. Dolayısı ile hala senden bir ispat bekliyorum çünki iddia sahibi sizsiniz

5.namaz oruç gibi şeyler zerdüştlük ve yahudiliğe kadar gider günde 5 vakit ibadet zerdüştlükte vardır yine abdest namazda kıbleye dönme sırat köprüsü (çinvat köprüsü)ve mahşer vb bir çok islami ibadet zerdüştlükten gelmedir yani islamla paganizm karşılaştırılımca bir çok şeyin paganizmden geldiği açıktır

6.amin lafı mısır tanrısı amondan gelmedir rahibelerin tesettürlü olması veya kadınların başını örtmesi sümer ve babil kölenlidir

Antik sümerde tapınak fahişeleri diğer kadınlardan ayrılmak için başını örtmek zorundaydı bu kısa sürede adet olup yayıldı 

7.yahudilerin takke takması önce onun adı takke değil kipadır ve zaten antik çağdan itibaren kipa benzeri şeylerle kafa örtme adetleri vardı

8.amen lafı kuranda değil incilde geçer 

köken ise antik mısır tanrısı amondur 

https://sorularlaislamiyet.com/kuranda-amin-kelimesi-kullanilmis-midir

9.muhammed mücdelenmiyor ona bakarsan incilde isa takipçisine benden sonra yalancı peygamberler gelecek sizi kandırmak isteyecekler demiştir 

10.son şekli almak kavramı saçma bir kavram allah gönderdiği iki dini koruyamamış ve bozulmuş  ise üçüncüsünün de bozulmadığını nereden biliyoruz allah gönderdiği dinlerin bozulacağını görmemişmi?

11.tecavüz yok demişsin sana ip ucu banu kureyzanın ihlakı

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Bana forumda algı yapan yok çoğu bilgiyi okuyarak öğrendim islamdanda çıkma sebebim kuranın kendisidir
Kaynaklarımdan en favorim muazzez ilmiye çığ ve turan dursun

Şimdi dediklerinin cevabına gelelim
1.muhammed haksız yere kimseyi öldürmemiştir (Yanlış)
Muhammed sırf eleştiri şiiri yazdı diye bir sürü kişiyi öldürmüştür ve müslüman olmadı diye bir çok kişiyide yok etmiş veya öldürmeye sebebiyet vermiştir bunlardan en meşur iki cinayeti paylaşıyim bunlar islami kaynaktada geçer 
http://www.dinvemitoloji.com/2017/11/muhammedin-cinayetleri.html?m=1

Ebu Süfyan'a suikast girişimi ve ikisi çoban üç cinayet : 

(Hicretin 4 yılı Sefer ayı) Muhammed tarafından Amr b. Umeyye ve bir kişinin daha Reci vaakasında idam edilen sahabeleri darağacından almak ve aynı zaman da Ebu Süfyan'a yönelik suikast için gönderilmesi. Umeyye ve arkadaşı Mekkeliler tarafından farkedilince kaçıp bir dağda mağraya saklanırlar ve bütün aramalara rağmen bulunamazlar. Onlar mağaradayken mağranın önüne kadar atını otlatmak için gelen gelen Osman b. Malik'i hançerleyerek öldürürler ve daha sonra Tenim'e gidip daha önce idam edilen Hubeyb'in cenazesini alıp kaçarlar ve kaçarken yolda bir mağaraya sığınırlar. O mağaraya da gelen bir çoban vardır (Diyl b. Bekir oğullarından) ve o çoban ona kim olduğunu sorar o da "Bekiroğullarından bir adamım" der, bunun üzerine çobanda aynı kabileden olduğunu söyler ve konuşmaya başlarlar. Çoban hiç bir zaman Müslüman olmayacını ve Müslümanları sevmediğini söyler, bunun üzerine Umeyye onun uykuya dalmasını bekler ve uyurken kılıcını onun sağlam olan tek gözünün üstünden bastırır ve kılıcın ucu adamın ensesinden çıkar, adam hemen ölür.(İbn İshak s.674) 

Umeyye, bununla da kalmaz Medine'ye gelirken yolda iki Mekkeli'ye rastlar ve onlara:

--Sizi esir edeceğim der, onlar da
--Biz mi sana esir olacağız der

ve Umeyye hemen davranıp birini okla öldürür diğerinin de elini bağlayıp esir alarak Medine'ye varır. Onu Muhammed karşılar ve bütün dişleri görününecek şekilde tebessüm eder. 

3.e bedirde 3000 melek desteklediyse neden uhudda desteklemedi ve müslümanların kaybetmesini sağladı?

4.eski kuranlarda olması bi anlam ifade etmiyor kuranın kendisi yine kendisine kanıt olmaz. Dolayısı ile hala sendem bir ispat bekliyorum çünki iddia sahibi sizsiniz

5.namaz oruç gibi şeyler zerdüştlük ve yahudiliğe kadar gider günde 5 vakit ibadet zerdüştlükte vardır yine abdest namazda kıbleye dönme sırat köprüsü (çinvat köprüsü)ve mahşer vb bir çok islami ibadet zerdüştlükten gelmedir yani islamla paganizm karşılaştırılımca bir çok şeyin paganizmden geldiği açıktır

6.amin lafı mısır tanrısı amondan gelmedir rahibelerin tesettürlü olması veya kadınların başını örtmesi sümer ve babil kölenlidir

Antik sümerde tapınak fahişeleri diğer kadınlardan ayrılmak için başını örtmek zorundaydı bu kısa sürede adet olup yayıldı 

7.yahudilerin takke takması önce onun adı takke değil kipadır ve zaten antik çağdan itibaren kipa benzeri şeylerle kafa örtme adetleri vardı

8.amen lafı kuranda değil incilde geçer 

köken ise antik mısır tanrısı amondur 

https://sorularlaislamiyet.com/kuranda-amin-kelimesi-kullanilmis-midir

9.muhammed mücdelenmiyor ona bakarsan incilde isa takipçisine benden sonra yalancı peygamberler gelecek sizi kandırmak isteyecekler demiştir 

10.son şekli almak kavramı saçma bir kavram allah gönderdiği iki dini koruyamamış ve bozulmuş  ise üçüncüsünün de bozulmadığını nereden biliyoruz allah gönderdiği dinlerin bozulacağını görmemişmi?

Palavraların bunlar senin.Peygamber haksız yere kimseyi öldürmemiştir.Hiç ayetlere baktın mı ? en basitinden,buna ayetle cevap vereyim bari.

"Kim bir insanı (suçsuz yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de suçsuz bir insanı ölümden kurtarırsa, sanki bütün insanları ölümden kurtarmış gibidir!.." (Maide, 5/32)

Senin aldığın kaynakların çoğu islama karşıt olarak açılmış sırf islamdan nefret ettiği için yazılmış.Gerçekliği olmayan yazılardır.

Şimdi,İbn İshak  denen zat islam bilginlerine göre güvenilir bir kişilik değildir.

İbn İshak'ın şiirlerinde tutarsız islama uygun olmayan sözler vardır.Çoğu kimsede onun verdiği sözlere güvenmez.

Asıl konumuza dönelim. Acaba bir bana iyilik yapıp.Peygamberin haksız yere masum bir insanı öldürdüğü ile ilgili buhariden bir hadis yazabilirmisin ?

Bak bu forumda yazılanların çoğu saçma,tutarsız.Allah hakkında bilinmeden yazılan,yazılar.Bunların hiç birine kıymet verme..

Birinin at dediğine,diğer eşşek diyor çünkü.

Evet doğru bazı savaşları müslümanlar kaybetmiş olabilir.Çünkü bu onları imtihanı olabilir.

Velhasıl buda zaten kuranda ayetlerle ispatlanmıştır.

''Bilesiniz ki, Allah yolunda savaşan, öldüren ve öldürülen mü'minlerden, Allah, canlarını ve mallarını satın almıştır; hem de karşılığında onlara cenneti vaadederek''Tevbe Suresi 111. Ayet

Kuranın kendisi nasıl olurda kendine ispat olmaz ? Madem islam tek din o zaman neden daha önce gönderilimiş dinleri yani hıristiyanlığı veya yahudiliği destekler ? burda bir çelişki yokmu sence ? demekki neymiş Allah bu dini sadece islamla değil diğer ehli kitapla desteklemiştir.

Bak ne güzel yahudilikde namaz var demişsin.Bizde zaten buna aykırı birşey demedik ki ?

Sen şuanda kendinle çelişiyorsun,farkındamısın ? Yahudilik tevratla,Hz.musa'ya Allah tarafında gönderilmiştir.

Yani yahudiliktede namaz vardı,takkede.Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

''Bu Allah’ın Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da verdiği gerçek sözdür.''Tevbe Suresi 111. Ayet

Mısır tanrısı amon ile amen yani amin'in birbirine bağlaman çok ilginç olmuş.İsim benzeriliğinden dolayı,okun yaydan çıkması gibi dinden çıkıyorsunuz.

Ayrıca,Hz.isa benden sonra yalancı peygamberler gelecek dememiştir.Bizzat Hz.muhammedin geleceğini söylemiştir.

Saff süresi ile buda gayet iyi desteklenmiştir.

''Meryemoğlu İsa (A.S) şöyle demişti: “Ey İsrailoğulları! Muhakkak ki ben, elimdeki Tevrat’ta olan herşeyi tasdik eden ve benden sonra gelecek, ismi Ahmed olan Resûl ile müjdeleyen, size (gönderilmiş) Allah’ın Resûl’üyüm''SAFF suresi 6

Son olarak,

Allahu teala dinini bozmamıştır.Ama inanmayanlar inanmadıkları için puta,ateşe,buzağıya taptığı için onları kendi hallerine bırakmıştır.Yani inanan kalmadığı için.Yoksa İncil ve tevratın en doğrusu Allah katındadır.Ve kıyamet günü her peygamber kitaplarını okuyacakları için ve neler yazdığını daha iyi anlayacaksın.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Yeraltı yazdı:

Soru şu;

Cevap basit 

Peki soruyorum şimdi.Madem ateizm ileri,aydın,üstün ahlak sahibi öğretilere sahibi ise neden o kadar tutulmamışıtır ?

Yani herkez cahil,yobaz,ahmakda bir ateistlermi çok zeki ?

Diyeceksiniz ki şimdi nerde mucizeler,nerde kerametler ?

Acaba Allaha samimi bir dille,samimi bir yaşayışla kul olmayı başarabildiniz mi ?

Çünkü Allah kimi isterse,onu dilediği gibi hidayete erdirir.Yeterki samimi olsun.

Ayrıca Velayet makamı,yani evliyalık makamı halen açıktır.

Kırmızıyla işaretlediyimi yere kadar okudum gersini okumdım gereksiz zaman kaybı. Kırmızıya boyadığım yerin cevabı alta iki ayet vermiş  yücce yartan Allah onları  okumanız  şimdilik yerlidir.

AHZAP 50- Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

Ahzab süresi37 Ayet. Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince eşini boşayınca onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Yeraltı yazdı:

Madem ademden bahsetin havayıda ben ekliyim ikisi eştiler seviştilier çocukları oldu ondan sonarasını senden öyrenmek istiyorum? lütfen buyrun. muhmmedin geleceyini önceden kime söylenmiş? sizden ricam  açıklarmısınız.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, güven yazdı:

Madem ademden bahsetin havayıda ben ekliyim ikisi eştiler seviştilier çocukları oldu ondan sonarasını senden öyrenmek istiyorum? lütfen buyrun. muhmmedin geleceyini önceden kime söylenmiş? sizden ricam  açıklarmısınız.

Bak kardeşlik,bazı şeyler bazı durumlara göre Allah,tarafından mubah sayılmıştır.Bunun anlamını Allah bilir.Ben kimsenin bilmediği bir konu hakkında tartışmayı sevmem.Bunların cevaplarını zaten öldükten sonra detaylıca sana anlatıcaklar.

Şimdi kime söyledi?  tabiki Hz.isa'ya söylenmiştir.Şimdi dersen neden Hz.isa ya söylendide nuh'a söylenmedi.Bunuda Allah bilir.

Çok uçlarda gezip şeytanın oyununa geliyorsunuz.Halbuki Allah ayette bunuda belirtmiştir.

''Şeytan size sadece kötülüşü, fuhşu (hayasızlığı) ve Allah’a karşı (Allah hakkında) bilmediğiniz şeyleri söylemenizi emreder.''BAKARA-169 ayet

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Palavraların bunlar senin.Peygamber haksız yere kimseyi öldürmemiştir.Hiç ayetlere baktın mı ? en basitinden,buna ayetle cevap vereyim bari.

"Kim bir insanı (suçsuz yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de suçsuz bir insanı ölümden kurtarırsa, sanki bütün insanları ölümden kurtarmış gibidir!.." (Maide, 5/32)

Senin aldığın kaynakların çoğu islama karşıt olarak açılmış sırf islamdan nefret ettiği için yazılmış.Gerçekliği olmayan yazılardır.

Şimdi,İbn İshak  denen zat islam bilginlerine göre güvenilir bir kişilik değildir.

İbn İshak'ın şiirlerinde tutarsız islama uygun olmayan sözler vardır.Çoğu kimsede onun verdiği sözlere güvenmez.

Asıl konumuza dönelim. Acaba bir bana iyilik yapıp.Peygamberin haksız yere masum bir insanı öldürdüğü ile ilgili buhariden bir hadis yazabilirmisin ?

Bak bu forumda yazılanların çoğu saçma,tutarsız.Allah hakkında bilinmeden yazılan,yazılar.Bunların hiç birine kıymet verme..

Birinin at dediğine,diğer eşşek diyor çünkü.

Evet doğru bazı savaşları müslümanlar kaybetmiş olabilir.Çünkü bu onları imtihanı olabilir.

Velhasıl buda zaten kuranda ayetlerle ispatlanmıştır.

''Bilesiniz ki, Allah yolunda savaşan, öldüren ve öldürülen mü'minlerden, Allah, canlarını ve mallarını satın almıştır; hem de karşılığında onlara cenneti vaadederek''Tevbe Suresi 111. Ayet

Kuranın kendisi nasıl olurda kendine ispat olmaz ? Madem islam tek din o zaman neden daha önce gönderilimiş dinleri yani hıristiyanlığı veya yahudiliği destekler ? burda bir çelişki yokmu sence ? demekki neymiş Allah bu dini sadece islamla değil diğer ehli kitapla desteklemiştir.

Bak ne güzel yahudilikde namaz var demişsin.Bizde zaten buna aykırı birşey demedik ki ?

Sen şuanda kendinle çelişiyorsun,farkındamısın ? Yahudilik tevratla,Hz.musa'ya Allah tarafında gönderilmiştir.

Yani yahudiliktede namaz vardı,takkede.Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

''Bu Allah’ın Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da verdiği gerçek sözdür.''Tevbe Suresi 111. Ayet

Mısır tanrısı amon ile amen yani amin'in birbirine bağlaman çok ilginç olmuş.İsim benzeriliğinden dolayı,okun yaydan çıkması gibi dinden çıkıyorsunuz.

Ayrıca,Hz.isa benden sonra yalancı peygamberler gelecek dememiştir.Bizzat Hz.muhammedin geleceğini söylemiştir.

Saff süresi ile buda gayet iyi desteklenmiştir.

''Meryemoğlu İsa (A.S) şöyle demişti: “Ey İsrailoğulları! Muhakkak ki ben, elimdeki Tevrat’ta olan herşeyi tasdik eden ve benden sonra gelecek, ismi Ahmed olan Resûl ile müjdeleyen, size (gönderilmiş) Allah’ın Resûl’üyüm''SAFF suresi 6

Son olarak,

Allahu teala dinini bozmamıştır.Ama inanmayanlar inanmadıkları için puta,ateşe,buzağıya taptığı için onları kendi hallerine bırakmıştır.Yani inanan kalmadığı için.Yoksa İncil ve tevratın en doğrusu Allah katındadır.Ve kıyamet günü her peygamber kitaplarını okuyacakları için ve neler yazdığını daha iyi anlayacaksın.

Allah canını malını satın almışda sen ne arıyorsun burda git cihat et savşacak yermi yok kafirler var en başta fistine git burda ne yazıyorsun. Bakın allahın ne diyor oku anla adam gibi müslüman ol hurilere kavuş yoksa sende benim gibi cehnnemde yanacaksın.

ENFAL: 39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

Birde rabbin dileseydi ne olurdu şeytandana beş çeker be

YUNUS:99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Yeraltı yazdı:

Bak kardeşlik,bazı şeyler bazı durumlara göre Allah,tarafından mubah sayılmıştır.Bunun anlamını Allah bilir.Ben kimsenin bilmediği bir konu hakkında tartışmayı sevmem.Bunların cevaplarını zaten öldükten sonra detaylıca sana anlatıcaklar.

Şimdi kime söyle kurabuıdi?  tabiki Hz.isa'ya söylenmiştir.Şimdi dersen neden Hz.isa ya söylendide nuh'a söylenmedi.Bunuda Allah bilir.

Çok uçlarda gezip şeytanın oyununa geliyorsunuz.Halbuki Allah ayette bunuda belirtmiştir.

''Şeytan size sadece kötülüşü, fuhşu (hayasızlığı) ve Allah’a karşı (Allah hakkında) bilmediğiniz şeyleri söylemenizi emreder.''BAKARA-169 ayet

hadisleri kuranu çok iyi biliyordun  birden sustun kaldın. şeytanıda yaratan allah kimi kime şikayet edyorsun, 

isa diyordu felan nunlar yalan safsata isanın kitanı yok havariler yazmış.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, güven yazdı:

Allah canını malını satın almışda sen ne arıyorsun burda git cihat et savşacak yermi yok kafirler var en başta fistine git burda ne yazıyorsun. Bakın allahın ne diyor oku anla adam gibi müslüman ol hurilere kavuş yoksa sende benim gibi cehnnemde yanacaksın.

ENFAL: 39 - Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür. 

Birde rabin diseydi ne olurdu şeytandana beş çeker be

YUNUS:99 - Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi zorlayacaksın?

Enfal:99'da peygamber döneminde olan olaylardan bahsedilidir

Sen şimdi ayeti şöyle bir süzüp parçalayıp önüme koyuyorsun farkında mısın?

Bak ben sana daha güzeliyle cevap veriyim ?

Allah sadece, dininizden ötürü sizinle savaşan, sizi yerinizden yurdunuzdan kovan ve kovulmanıza destek veren kâfirleri dost edinmenizi yasaklar. Her kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.” (Mümtahine, 8-9)

Masum birini kafirde olsa haksız yere öldürmek çok büyük günahtır.Ayrıca cihad devlet eliyle olur.Silahı kapan,şurda kafir var gidelim.Kafasına sıkılım mantığıyla haraket etmez hiçbir müslüman.Ancak sırf dinin yüzünden sana savaş açan birinine silah doğrultmak mubahdır.Ayrıca cihat sadece mermi ve kılıçla olan bir şey değildirki ?

Cihad kalemlede olur kardeşlik... 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, güven yazdı:

hadisleri kuranu çok iyi biliyordun  birden sustun kaldın. şeytanıda yaratan allah kimi kime şikayet edyorsun, 

isa diyordu felan nunlar yalan safsata isanın kitanı yok havariler yazmış.

Ben yukarı gidip bir sorup geleyim kardeş 2 dk bekle olur mu ?

O dönemde nasıl bir yaşayış biçimi vardı ki bilemezsin ki ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...