Jump to content
weepingeyes

İntihar yöntemi için fikir önerisi

Recommended Posts

Arkadaşlar 26 yaşına girecek bir erkeğim. Müslümanım. Buraya inanç konusu tartışmaya gelmedim. Zira ne siz beni inancımdan caydırabilirsiniz ne de ben sizi. Ben buraya şimdi değil ama ilerde teşebbüs edecek olursam olası intihar fikirlerini almaya geldim. Başka forumlarda müslüman ağırlıklı olduğu için yapma etme günah filan diyorlar ben biliyorum günahını kabullendim. Sizler inançsız olduğunuz için kendi hayatıma son verme fikrimi daha fazla desteklersiniz diye düşündüm. Ötenazi demeyin hollanda da bir kliniğe mail attım iyi derece ingilizce istiyorlar tercüman kabul etmiyorlar ve süre boyunca hollanda da yaşamak gerekiyor.

Gelelim intihar etme düşüncesine.

Korkunç derecede beceriksizim. 3 işte çalıştım beceriksizliğim yüzülden kovuldum bir hafta olmadan. Git garsonluk yap deseniz, iki elimle çay bile taşıyamam tremor yani el titremesi var. Nöroloji de psikiatri de çare bulamadı. Şu an katiplik sınavına hazırlanıyorum ve kpss çalışıyorum ama umutsuzum.

Diğer derdim ise çok ağır okb hastasıyım. Öyle temizlik filan değiil, aklıma sürekli değer verdiğim şeylerle ilgili ya da yapıma ters hayaller düşünceler geliyor. Canımı acıtacak sözler geçiyor aklımdan. Sadece dinime değil, değer verdiğim her şeye karşı.

Bunun için 2 sene önce intihar girişiminde bulundum. İki kutu fare zehri içtim. Warwarin içeren bu zehrin beni iç kanamadan öldürmesi gerekirdi ama olmadı. 2 hafta sonra diş etlerim kanamaya başladı, zehir anca tesir etti. Antikoagülant bir zehir yani pıhtılaşma sistemini bozar. ( biyomedikal bölümünden fizyoloji ve anatomi derslerinden öğrendiklerimden edindim bilgileri )

Neyse doktora gittim kendi kendine oluyor dedim, kanama zamanı testleri yapıldı.  Protombin zamanı ve ınr değerim normalin 10-13 katına yükselmiş. Her an iç kanama geçirebilirsin diyip yüksek bir hastaneye sevk etti, gitmedim. Ölmedim sonra iyileştim.

Kendi araştırmalarımca iki yöntem buldum.

Biri ötenazide kullanılan pentxxx diye bir ilaç, 2.000 tl civarı o kadar param yok.

Diğeri potasxxx ama o da felç bırakabiliyor. İlaçların isimlerini sansürledim ne olur ne olmaz.

Asmak desek en az 5-10 dakka çırpınası var.

Bilekleri kesmek desen, çok uzun sürer elleri kaybetme ihtimali var.

Yüksek binadan atlamak da pek mantıklı gelmiyor zaten yok bizim memlekette.

Şu an tıbbi tedavim devam ediyor psikiatrise gidiyorum ama herşeydem umudumu kesersem ki gidişat onu gösteriyor, şöyle hızlı ve GARANTİ bir yöntem ne öneririrsiniz?

Not1: Yapma etme demeyin, ben boş boş yaşamak istemiyorum mücade edecek gücüm kalmadı yoruldum.

Not:2 henüz intihar kararı almış değilim tedavim devam ediyor.

Not:3 Konumun ve anlattıklarımın doğruluğu üstüne inandığım ALLAH'a yemin ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İnançlı olmaktan vazgeçersen intihar etmeye gerek olmadığını da anlayacaksın.

İnançlı olmanın yaşam üzerindeki olumsuz etkisi çok büyüktür, lakin bu gerçek hep gizlenir.

İnancın getirdiği şartlar, dayattığı ahlak yapısı, özellikle duyarlı insanlar üzerinde dolaylı-dolaysız baskı kurar, bu baskı o kadar güçlüdür ki, seni intihara götüren nedenleri bilmeden onu dostun, güvenilecek dalın zan edersin ve sen inancına yani aslında katiline daha çok sarılırsın.

Keşke bir tanrı uydurma değil de gerçek olsaydı, hiç olmazsa tanrıya isyan eder intiharın da bir anlamı olurdu.

Tanrı uydurma, dinler uydurma, insanlara aşılanan inanç uydurma, işte bu uydurmalar insanların gençliğini, hayallerini çalmasıdır seni intihara götüren, aslında yapmayı düşündüğün olay, düşmanına boyun eğmekten başka bir şey değildir.

Kendini çirkin mi buluyorsun, beceriksiz mi buluyorsun, hatta insanlığından mı utanıyorsun, işte sana dayatılan inancı sorgulama zamanıdır.

Allahı, islamı, dinleri sorguladıkça zincirlerin kırıldığını göreceksin, korkma, o yüce diye yere-göğe sığdırılamayan tanrının buhar kadar dahi varlığı olmadığını anlayacaksın.

İşte o zaman intihar eden sen değil, tanrı olacaktır...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorunlarının intihar etmene sebep olacak kadar büyük olduğunu sanmıyorum. İntihar edeceğini söyleyen kişileri daima ciddiye almak gerekir. Ama benim sana söyleyeceğim; bir kaç sene daha dişini sık. Düşüncelerinin değiştiğini göreceksin.

Varvarin'in iki kutusunun nasıl öldürmediğine şaşırdım. Öldürücülüğü yüksektir. Bunu bir şans olarak değerlendir ve biraz daha dişini sıkıp sorunlarınla boğuşmayı dene.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence intihar etmek yerine , inadına yaşamalısın , madem o kadar gözünü kararttın, kaybedecek bir şeyin kalmadığını düşünüyorsun , hamleni ölüme değil yaşama at. Radikal kararlar al , aklında olup da yapamadığın fikirleri hayata geçir. Senin ihtiyacın böyle bir sey olur.

Sorunun cevabına gelirsek , bence ötenazi yasal olmalı, insanları zorla yaşatmak çok saçma bir olay. Ölmek isteyen gitsin hastaneye , vurulsun iğnesini ölsün gitsin. Akarı yok kokarı yok. Bileğini kessen , kafana sıksan ortalık batacak , ilaçla ve ya gazla zehirlesen kendini ne zaman bulunacağın belli değil, biri kokudan rahatsız olacak da kapını kıracak da öyle bulunacaksın , peki ya yüksek bir yerden atlamak ? O an orda bulunan insanların ne suçu var ? Millet görmek zorunda mı senin ölümünü? Çoluk çocuk da olabilir o an orda , çocukta travma olabilir , işi şova dökmek gibi ayrıca yine ortalık batacak , millet senin parçalarını toplayacak sokaklarda.

Bence en iyi intihar yöntemi , denize açılıp boğulmak.

Kimseye bir haber vermeden yola çıkacaksın, ıssız bir sahil de , kolların tutmayana kadar açıldıktan sonra , nefesin kesilene kadar dibe dalacaksın, sonra aylar sonra bir sahile vurursun kimse de seni tanıyamaz, o da bir ihtimal , balıklar falan yemezse

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yoruldum. Yaşamak için ne kadar çaba harcadığımı bi bilseniz. Ama sevmiyorum yaşamayı. Şu hayatta ilgimi çeken bir şey kalmadı. Bir insan hem beceriksiz hem man kafa olabilir mi ya? Bir işe yaramaz eksili artılı sayıları bile toplayıp çıkaramaz mı ya? Eşek bile demiyorum kendime, eşek bir işe yarıyor. Benim vatana millete insanlığa bir faydam yok. Boşuna oksijen tüketiyorum. Benden bir halt olmaz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, weturn said:

Ölmek en kolay yol. Bunu yapacağına yaşamak daha güzel . Zoru yaşamak daha anlamlı...

Allah denen şerefsiz bedevi putçuğuna tapmayı bırakırsan, her yolun hem kolay hemde güzel olduğunu çabucak görürsün.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Belki henüz bilmediğin fiziksel bir hastalığın vardır. Mesela şeker, haşimoto vb. Bunun da psikolojik etkilerini yaşıyor olabilirsin. Aşırı yorgun hissetme, hiç bir şeyden zevk almama gibi... Hatta psikolojik rahatsızlar atıyorum 10 da 4 iken bu sebeple sende 10 da 8 oluyor diye de düşünebilirsin. Karatay diyeti gibi spor gibi şeyler sorunları çözmende hiç beklemediğin olumlu katkılar sağlayabilir. 

Buna ilaveten insan: doğa-insan aslına sahiptir. Ancak sen toplum-insan ilişkisine göre kendini yargılamışsın. Mesela dört işlem yapıp yapmamanın gerçekte bir kriter değildir. Örneğin azı dişlerin bir eti parçalayarak yiyebiliyorsan bu doğa için doğru ve iyidir. 

Ateistlerin intehara bakışı ne? Yaşamı sevmiyorum diyorsun. Bu yüzden kendimi öldürebilirim diyorsun. Burda çok ciddi bir mantıksal ve bilinç altına işlemiş hata var. Eğer ki insan bir şeyden hoşlanmıyorsa onu yok edersin. Örneğin saat takmayı sevmiyorsam onu çöpe atarım. Kalkıpta kolunu omzundan kesermisin? Sen kendini öldürdüğünde sevmediğin hayat normal işleyişi ile devam edecek. 

Ancak teizme göre senin varlığında devam edecek. O yüzden kurtulmuş olursun. Ama bir şartla sürekli cehennemde yanarak. 

Bana kalırsa burada bu konuyu paylaşman çok değerli ve güzel. Tıpkı senin doğa için değerli olman gibi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu tür başlıkları sakıncalı ve tehlikeli bulduğumuzdan, forumda tartışılmasına karşı olduğumuzu belirtmek isteriz. Başlık kilitlenip tavanarasına kaldırılıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.