Jump to content

Allah Neden Dininin Temelini Korkuyla Atar

Recommended Posts

Allah neden dinin temelini korkuyla atar ? 

Cehennem neden  detaylı olarak tasvir edilir ?

"O gün onlar cehennem ateşine itilip kakılacaklar. "(TUR/13) 

Nasıl gireceğini bile tanımlıyor. 

"O zaman boyunlarında halkalar ve zincirler olduğu halde sürükleneceklerdir." (MÜ'MİN/71)

O dönemin işkence yöntemleri yazılmış çöl bedevilerini korkutup itaatkâr hale getirmek için "Uzay mekiğine bağlayıp güneşe fırlatacağız ! " diyecek değildi ya...

"Onlara cehennemde ateşten bir yatak, üstlerine de (ateşten) örtüler vardır. Biz zalimleri işte böyle cezalandırırız." (A'RAF/40-41)

"Kapkara dumandan bir gölge altındadırlar.

Ki ne serindir, ne de faydalı." (VAKİ'A/43-44)

Çölde yaşayan bedeviler sıcaktan bıktıkları için cehennem tabii ki sıcak tasvir ediliyor.

"Bir de bunlara demirden kamçılar vardır. "(HAC/21)

Yine dediğim gibi o zamanın işkence yöntemleri.

"Elbette bir ağaçtan, zakkum ağacından yiyeceksiniz.

Karınlarınızı hep onunla dolduracaksınız." (VAKİ'A/52-53)

Yiyeceğimiz " zakkum"a kadar tasvir ediliyor. 

"Üstüne de kaynar su içeceksiniz.

Susuzluk illetine tutulmuş develerin içişi gibi içeceksiniz. "(VAKİ'A/54-55)

Yine söylediğim gibi o coğrafyadaki hayvanlardan örnek vermiş.

"(Allah) buyurur ki: Alçaldıkça alçalın orada! Bana konuşmayın artık." (MÜ'MİNUN/108)

Allah: küstüm ulan!

"Sonra o zulüm yapanlara "Tadın bakalım şu ebedi azabı!" denilecek. Vaktiyle kazandığınızdan başkası ile mi cezalandırılacaksınız?" (YUNUS/52)

Ve korkutmak için bir ayet daha. 

Evet şimdi forumdaki müslümanlara soruyorum kendinden bu kadar emin ve hak din olduğu iddia eden bir din neden bu dine karşı gelenleri caydırmak için böyle ayetler yazmış? 

Bir de bu cehennemde yanacaklar tacizci , tecavüzcü , pedofili sapıklar , katiller falanda değil. Zaten bu saydıklarımın hepsini onaylıyor arap putu al-ilah bunları onayladığını kura'nda belirtiyor zaten. 

Bu işkenceye maruz kalacaklar gayrimüslimler. 

Ben müslüman olmayan herkesin mükemmel olduğunu iddia etmiyorum ama iyiler var tabii ki. 

"İyi bir insanın böyle bir işkenceye maruz kalması doğal bir şey mi? Bir tanrı bunu göndermiş olamaz."

Dersem çok klasik olacak. Ben size direk bu ayetlerin yazılma nedenini söyleyeyim o yüzden.

İtaat etmeyenleri korkutup arap putu al-ilahın yanına daha çok köle çekmek.

tarihinde Kemalist Cephe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kendini gerekçelendirmek istiyor normları oluşturmak için ölçü belirlemek için,şeylere değer atamak cennetle yüceltmek cehennemle aşağılamak -ki cennet bahçe cehennem de gehinnom vadisini ifade ediyor kuranın bulduğu bir şey değil yoksa insanlar anlayamazdı- için.

tarihinde yüpyücecik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 01.05.2018 at 19:43, Kemalist Cephe yazdı:

Bir de bu cehennemde yanacaklar tacizci , tecavüzcü , pedofili sapıklar , katiller falanda değil. Zaten bu saydıklarımın hepsini onaylıyor arap putu al-ilah bunları onayladığını kura'nda belirtiyor zaten. 

Söylediklerinizin çoğunu onaylamakla beraber bu konuda sizden ayrılıyorum. Bir kişi aklımıza bile getirmek istemeyeceğimiz suçları işlemiş olsa bile onu sonsuza kadar yakmak anlamsızdır ve hiçbir faydası yoktur.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Söylediklerinizin çoğunu onaylamakla beraber bu konuda sizden ayrılıyorum. Bir kişi aklımıza bile getirmek istemeyeceğimiz suçları işlemiş olsa bile onu sonsuza kadar yakmak anlamsızdır ve hiçbir faydası yoktur.

Belki o suçlunun kurbanını geri getirmeyecek ama bir tacizci , tecavüzcü , pedofili, katil bu işkencelere maruz kalsaydı umurumda olmazdı açıkçası. İnanmamak için bir sebep vermezdi bana. Çünkü hak ediyorlar. Belki dediğin gibi bir şeyi değiştirmeyecek ama olsun. En azından acı çeksinler derdim. Fakat öyle bir durum yok tamtersine bu sapıklara ve katillere cennet müjdeleniyor.

Sitelerde Paylaş
On 01.05.2018 at 20:45, Kemalist Cephe yazdı:

Belki o suçlunun kurbanını geri getirmeyecek ama bir tacizci , tecavüzcü , pedofili, katil bu işkencelere maruz kalsaydı umurumda olmazdı açıkçası. İnanmamak için bir sebep vermezdi bana. Çünkü hak ediyorlar.

Neden hak ediyorlar? Özgür iradeleri mi var?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Neden hak ediyorlar? Özgür iradeleri mi var?

Nasıl yani? sapıkları ve katilleri savunmuyorsun herhalde? İslam dinine göre allah bunun olacağını bile bile onları yarattı ama islam dinine göre dediğim gibi. Öyle yada böyle sapıkların ve katillerin işkence görmesine üzülecek değilim.

tarihinde Kemalist Cephe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hocam şu ayet çok dikkatimi çekti.Bu ayette allah bildiğin çocuk gibi küsüyor,ve bu ayeti hocam sizin sayenizde keşfetmiş oldum.Kurandaki bu mantıksız cehennem ayetlerine müslimler nasıl inanıyor artık aklım almıyor.

"(Allah) buyurur ki: Alçaldıkça alçalın orada! Bana konuşmayın artık." (MÜ'MİNUN/108

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Kemalist Cephe said:

Nasıl yani? sapıkları ve katilleri savunmuyorsun herhalde? İslam dinine göre allah bunun olacağını bile bile onları yarattı ama islam dinine göre dediğim gibi. Öyle yada böyle sapıkların ve katillerin işkence görmesine üzülecek değilim.

Sapıklık ve katillik, öyle dur bir kötü olayım denerek olunan şeyler değil. tutup bu yüzden insanlara acı çektirmek, aslında aynı sapıklık, katillik mekanizmasının ta kendisi.

Sen, onların şu şu sebepten yanmasını istiyor, hak ettiler diyorsun, onlarda bu bu sebepten diyerek tecavüz ediyor, cinayet işliyor. Yani, ahanda yakılsın diyor diye sende sapıklık yapmış oluyorsun.

Unutma ki, cadı denen insanlarda zamanında tezahüratlar eşliğinde yakılıyordu. Bu mantıkla, engizisyondan farkın ne?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Hocam şu ayet çok dikkatimi çekti.Bu ayette allah bildiğin çocuk gibi küsüyor,ve bu ayeti hocam sizin sayenizde keşfetmiş oldum.Kurandaki bu mantıksız cehennem ayetlerine müslimler nasıl inanıyor artık aklım almıyor.

"(Allah) buyurur ki: Alçaldıkça alçalın orada! Bana konuşmayın artık." (MÜ'MİNUN/108

Çöl yağmacısı arapların yazdığı kitaptan(!) ne beklersin? Vahşet , cinsellik , bağnazlıktan başka bir şey yok. Ha birde Muhammedin rakiplerine hakaret etmesi var.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Sapıklık ve katillik, öyle dur bir kötü olayım denerek olunan şeyler değil. tutup bu yüzden insanlara acı çektirmek, aslında aynı sapıklık, katillik mekanizmasının ta kendisi.

Sen, onların şu şu sebepten yanmasını istiyor, hak ettiler diyorsun, onlarda bu bu sebepten diyerek tecavüz ediyor, cinayet işliyor. Yani, ahanda yakılsın diyor diye sende sapıklık yapmış oluyorsun.

Unutma ki, cadı denen insanlarda zamanında tezahüratlar eşliğinde yakılıyordu. Bu mantıkla, engizisyondan farkın ne?

Bir sapık veya bir katil gidip kendi tecavüz ediyor veya öldürüyor değil mi? Kendi iradesiyle yapıyor bunları. Bunun sonucunda yakılması en ufak umurumda olmaz. Sonuçta " Kendi etti kendi buldu." islamı falan savunduğum yok o ayrı. Cadıların(!) yakılması üzerinden örnek vermişsin. Fakat bu aynı şey değil ki? Cadı sanılan insanlar masumdu. Ama bir sapık veya katil değil. O yüzden arada fark var.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Kemalist Cephe yazdı:

Çöl yağmacısı arapların yazdığı kitaptan(!) ne beklersin? Vahşet , cinsellik , bağnazlıktan başka bir şey yok. Ha birde Muhammedin rakiplerine hakaret etmesi var.

Evet hocam arapların uydurduğu kutsal kitaptan ancak bunlar beklenirdi.Evet mesela Ebu leheb ve  karısına beddua bile var.Eğer Muhammed gerçekten yaşamışsa Kuran'ıda o uydurmuştur.Çünkü ahzab 37,50 ayetleri bunu gösteriyor.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 01.05.2018 at 20:59, Kemalist Cephe yazdı:

Nasıl yani? sapıkları ve katilleri savunmuyorsun herhalde?

Eğer dünyadan bahsediyorsak hayır. Bence yapabilseydik en iyi şey buna yol açan bilinci değiştirip tekrar salmak olurdu, ceza vermek değil -tabiî kesinlikle suç işlemeyecekse-. Ancak bunu yapamazsak ceza vermenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu sayede suçluların suç işlemelerini engelleyip yine de hayatlarına devam etmelerini sağlıyoruz.

Ama durum cehenneme geldiğinde saçma bulduğum noktayı anlamışsındır herhalde. Böyle davranışlara yol açan bilinci değiştirebilecekken neden ceza veriyorsun? Bu durumda sebep ancak intikam olabilir. Ama sebepsiz intikam.

On 01.05.2018 at 20:59, Kemalist Cephe yazdı:

İslam dinine göre allah bunun olacağını bile bile onları yarattı ama islam dinine göre dediğim gibi.

Biz de İslam'dan bahsediyoruz zaten. Aslında tanrı olmasa da durum pek fark etmez ama neyse. Konuyla alâkası yok.

On 01.05.2018 at 21:12, Kemalist Cephe yazdı:

Bir sapık veya bir katil gidip kendi tecavüz ediyor veya öldürüyor değil mi? Kendi iradesiyle yapıyor bunları.

Tecacüzün nedeni sapıklıktan çok tecavüz edilen üzerinde irade kurmaktır. Detayları belli değil şuan.

Ama iradeye gelirsek... Sizce bir insan neden öldürür? Neden cinsel tacizde bulunur?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Ama iradeye gelirsek... Sizce bir insan neden öldürür? Neden cinsel tacizde bulunur?

Öldürmek için şunu:

Aşırı sinirlenebilir , çıkarı için olabilir ( belki birini susturmak için gibi nedenlerden dolayı) 

cinsel taciz içinse:

Kendine hakim olamayan sapık ruhlu iğrenç bir mahluk olduğu için. 

Evet belki " kendine hakim olamıyor" ama bu yaptığı pisliği haklı çıkarmaz. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Eğer dünyadan bahsediyorsak hayır. Bence yapabilseydik en iyi şey buna yol açan bilinci değiştirip tekrar salmak olurdu, ceza vermek değil -tabiî kesinlikle suç işlemeyecekse-. Ancak bunu yapamazsak ceza vermenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu sayede suçluların suç işlemelerini engelleyip yine de hayatlarına devam etmelerini sağlıyoruz.

Bilincini değiştirmek imkansız . Ceza vermek içinse şunu söyleyeyim:

İsterse bir asır kalsın o hücrede. Öyle sapık ruh haline sahip iğrenç bir mahluk akıllanmaz. Bu yüzden beslemenin manası yok. Direk gebert gitsin.

Sitelerde Paylaş

Nasıl adaleti sağlayacağımızdan ziyade katillik ve sapıklığı nasıl önleriz bunu düşünmeliyiz adaleti sağlamak kolaydır katil öldürülür tecavüzcü hadım edilir veya başka bir şey, ama bunlar önlem değildir cezasal uygulamalardır ama insanların bu yollara başvurmasını önleyemezsek kaos ortaya çıkabilir demek istediğim vakaların artması sonucu olarak, düşünsenize nazi almanyasında sadece yahudi olduğu için insanlar yakıldı organize bir kötülüğün tehlikesinden bahsediyorum.Kadın veya erkek cinsel açlıktaki herkes cinsel tacizde bulunabilir evet erkeklerin kadınlara tecavüzü daha yaygındır ama asıl nokta bu değil, bir insan/lar başka insanı/ları para için veya pekçok nedenden öldürebilir tehlikeli bir durum gerçi çıkarlarını benimseyen insanlar kendi aralarında adaleti muhtemelen güce dayandıracağı için dinamik bir değişim yani kaos ortaya çıkacaktır yani yaptırımdan çok yapıcılık önemli nasıl olabilir konusu bilim insanlarını ve filozofları alakadar eder belki de ceza evlerinde suçlular aynı zamanda tedavi edilmeliler bildiğiniz katili sapığı anlamaktan anlamlandırmaktan ve bu durumu bitirmeye çalışmaktan bahsediyorum, islam zaten en sonrası için cehennem var der bu dini kaleye almayanlar için yada genel olarak tam bir çözüm değil hukukta güce boyun eğerse çözüm olmaz,iyileştirme yapılmalı.Bu iki örnek için cinsel açlığın olmamasını sağlayan bir sistem/kültür olmalı ve ekonomik durumlar daha eşitlenebilir tabi ki varsayımsal ütopik konuşuyorum bir çözüm başka bir soruna yol bile açabilir bilmemiz için deneme yanılmaya ihtiyaç var.

Adalet ne olana ne olmuşa çözüm getirir ancak olacağa ibret olmak için vardır yani karmaşık da olsa önlem almak çözümdür.

tarihinde yüpyücecik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Kemalist Cephe yazdı:

Allah neden dinin temelini korkuyla atar ? 

Cehennem neden  detaylı olarak tasvir edilir ?

"O gün onlar cehennem ateşine itilip kakılacaklar. "(TUR/13) 

Nasıl gireceğini bile tanımlıyor. 

"O zaman boyunlarında halkalar ve zincirler olduğu halde sürükleneceklerdir." (MÜ'MİN/71)

O dönemin işkence yöntemleri yazılmış çöl bedevilerini korkutup itaatkâr hale getirmek için "Uzay mekiğine bağlayıp güneşe fırlatacağız ! " diyecek değildi ya...

"Onlara cehennemde ateşten bir yatak, üstlerine de (ateşten) örtüler vardır. Biz zalimleri işte böyle cezalandırırız." (A'RAF/40-41)

"Kapkara dumandan bir gölge altındadırlar.

Ki ne serindir, ne de faydalı." (VAKİ'A/43-44)

Çölde yaşayan bedeviler sıcaktan bıktıkları için cehennem tabii ki sıcak tasvir ediliyor.

"Bir de bunlara demirden kamçılar vardır. "(HAC/21)

Yine dediğim gibi o zamanın işkence yöntemleri.

"Elbette bir ağaçtan, zakkum ağacından yiyeceksiniz.

Karınlarınızı hep onunla dolduracaksınız." (VAKİ'A/52-53)

Yiyeceğimiz " zakkum"a kadar tasvir ediliyor. 

"Üstüne de kaynar su içeceksiniz.

Susuzluk illetine tutulmuş develerin içişi gibi içeceksiniz. "(VAKİ'A/54-55)

Yine söylediğim gibi o coğrafyadaki hayvanlardan örnek vermiş.

"(Allah) buyurur ki: Alçaldıkça alçalın orada! Bana konuşmayın artık." (MÜ'MİNUN/108)

Allah: küstüm ulan!

"Sonra o zulüm yapanlara "Tadın bakalım şu ebedi azabı!" denilecek. Vaktiyle kazandığınızdan başkası ile mi cezalandırılacaksınız?" (YUNUS/52)

Ve korkutmak için bir ayet daha. 

Evet şimdi forumdaki müslümanlara soruyorum kendinden bu kadar emin ve hak din olduğu iddia eden bir din neden bu dine karşı gelenleri caydırmak için böyle ayetler yazmış? 

Bu işkenceye maruz kalacaklar gayrimüslimler. 

Ben müslüman olmayan herkesin mükemmel olduğunu iddia etmiyorum ama iyiler var tabii ki. 

"İyi bir insanın böyle bir işkenceye maruz kalması doğal bir şey mi? Bir tanrı bunu göndermiş olamaz."

Dersem çok klasik olacak. Ben size direk bu ayetlerin yazılma nedenini söyleyeyim o yüzden.

İtaat etmeyenleri korkutup arap putu al-ilahın yanına daha çok köle çekmek.

Bu yazdığın tamamen safsatadan ibaret

6600 küsür ayeti Kuranı Azimüşşanda sadece 145 ayette cehennem tasviri yeralır

diğerleri öğüt dua peygamber kıssaları fıkıh ibadet iman esaslarıdır

zihni cehennem ile ilgili ayetlere çevirip diğelerini görmezden gelmekle kendi kendine oyun oynuyorsun

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, Kemalist Cephe said:

Bir sapık veya bir katil gidip kendi tecavüz ediyor veya öldürüyor değil mi? Kendi iradesiyle yapıyor bunları. Bunun sonucunda yakılması en ufak umurumda olmaz. Sonuçta " Kendi etti kendi buldu." islamı falan savunduğum yok o ayrı. Cadıların(!) yakılması üzerinden örnek vermişsin. Fakat bu aynı şey değil ki? Cadı sanılan insanlar masumdu. Ama bir sapık veya katil değil. O yüzden arada fark var.

Sende kendi iradenle kemalist cephesin di mi? Bu yüzden de senin yakılman kimsenin umurunda olmamalı. Kaşının üstünde gözün olduğundan da yakılman gayet yerinde olur hatta..

Emin ol ki, bu aynı şey. Zira, insanların kendi iradesi yok. Bizim kendimize uydurduğumuz bir yalan bu.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, dr.Kemal yazdı:

Bu yazdığın tamamen safsatadan ibaret

6600 küsür ayeti Kuranı Azimüşşanda sadece 145 ayette cehennem tasviri yeralır

diğerleri öğüt dua peygamber kıssaları fıkıh ibadet iman esaslarıdır

zihni cehennem ile ilgili ayetlere çevirip diğelerini görmezden gelmekle kendi kendine oyun oynuyorsun

Anlamıyor musun? Ben kura'nın tamamında cehennem tasvir ediliyor demiyorum. Ben cehennem neden bu kadar detaylı tasvir ediliyor diyorum. Asıl safsatalarla insanların beynini kirletmeyi deneyen sensin. Ben senin kura'nından aldım ayetlerin tamamını zaten. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...