Jump to content

Allah Neden Dininin Temelini Korkuyla Atar

Recommended Posts

47 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Neden hak ediyorlar? Özgür iradeleri mi var?

Senin de yok,

Bu ceza çekmemeni gerektirmez, toplumu sağlıklı bir şekilde ayakta tutacak yazılı, yazılı olmayan kurallara ayak uydurursun, uydurmazsan seni damdan atarlar.

Sonra çıkıp da özgür iradesi yok denmez.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, dr.Kemal said:

Bu yazdığın tamamen safsatadan ibaret

6600 küsür ayeti Kuranı Azimüşşanda sadece 145 ayette cehennem tasviri yeralır

diğerleri öğüt dua peygamber kıssaları fıkıh ibadet iman esaslarıdır

zihni cehennem ile ilgili ayetlere çevirip diğelerini görmezden gelmekle kendi kendine oyun oynuyorsun

6600 kusur ayetten birinde "Amanda dr.Kemal'in anasını avradını... deseydi...

Amanda 6600 kusur ayetin sadece birinde anam avradıma üfretmiş, n'olucak canım falan mı diyecektin?

Sitelerde Paylaş
On 01.05.2018 at 21:26, Kemalist Cephe yazdı:

cinsel taciz içinse:

Kendine hakim olamayan sapık ruhlu iğrenç bir mahluk olduğu için. 

Evet belki " kendine hakim olamıyor" ama bu yaptığı pisliği haklı çıkarmaz. 

Ben cinsel tacizin iyi birşey olduğunu savunmuyorum ki. Ama cinsel tacizde bulunanların tacizde bulunma sebebi tacizde bulundukları kişiden ve genel olarak kadınlardan nefret etmesidir. O kadar da "Kendimi kontrôl edemedim." durumu değildir, bunu yapan zaten içgüdülerine ve kadın nefretine yenilmiştir baştan. Bizim bunu değiştirmemiz şuanda mümkün değil. Ama cezayı savunurum.

On 01.05.2018 at 21:28, Kemalist Cephe yazdı:

Bilincini değiştirmek imkansız . Ceza vermek içinse şunu söyleyeyim:

İsterse bir asır kalsın o hücrede. Öyle sapık ruh haline sahip iğrenç bir mahluk akıllanmaz. Bu yüzden beslemenin manası yok. Direk gebert gitsin.

Biz burada cehennemden ve tanrıdan -kî tüm pedofililer tecavüz eder diye bir şey yoktur ama neyse- söz ediyoruz. Bilincini değiştirebilir tanrı.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Sende kendi iradenle kemalist cephesin di mi? Bu yüzden de senin yakılman kimsenin umurunda olmamalı. Kaşının üstünde gözün olduğundan da yakılman gayet yerinde olur hatta..

Emin ol ki, bu aynı şey. Zira, insanların kendi iradesi yok. Bizim kendimize uydurduğumuz bir yalan bu.

Ben bir insan benden değilse ölsün! demiyorum ki . Normal bir insanla sapıklar ve katiller bir tutulamaz. Ondan bahsediyorum.

Sitelerde Paylaş
Just now, CinleriGorenAdam said:

Senin de yok,

Bu ceza çekmemeni gerektirmez, toplumu sağlıklı bir şekilde ayakta tutacak yazılı, yazılı olmayan kurallara ayak uydurursun, uydurmazsan seni damdan atarlar.

Özgür iradesi olmayan, haliyle, birinin yaptıklarından dolayı eğitilmesi, yapmayacak hale getirilmesi ya da cezalandırılması tartışılabilir. Fakat tutup yakmak, öldürmek falan sapıklığın ta kendisi olur. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Ben cinsel tacizin iyi birşey olduğunu savunmuyorum ki. Ama cinsel tacizde bulunanların tacizde bulunma sebebi tacizde bulundukları kişiden ve genel olarak kadınlardan nefret etmesidir. O kadar da "Kendimi kontrôl edemedim." durumu değildir, bunu yapan zaten içgüdülerine ve kadın nefretine yenilmiştir baştan. Bizim bunu değiştirmemiz şuanda mümkün değil. Ama cezayı savunurum.

Biz burada cehennemden ve tanrıdan -kî tüm pedofililer tecavüz eder diye bir şey yoktur ama neyse- söz ediyoruz. Bilincini değiştirebilir tanrı.

Benim demek istediğim şey şu :

Bir tacizcinin , tecavüzcünün , pedofilinin , katilin yanması umurumda olmazdı. 

Ama masum insanlar yanınca tabii tepki gösteririm.

tarihinde Kemalist Cephe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Özgür iradesi olmayan, haliyle, birinin yaptıklarından dolayı eğitilmesi, yapmayacak hale getirilmesi ya da cezalandırılması tartışılabilir. Fakat tutup yakmak, öldürmek falan sapıklığın ta kendisi olur. 

Bir insanın bilincini değiştirmek, açıkça ve kalıcı olarak, direkt olarak da kanına enjeksiyonla ya da beyne cerrahi müdahale ile, bu etik midir,

Bunun bir insanı müebbet hapiste yargılamaktan farkı nedir?

Merakımdan soruyorum, karşı çıkartma olsun diye değil.

Sitelerde Paylaş
On 01.05.2018 at 21:38, CinleriGorenAdam yazdı:

Senin de yok,

Doğru. Ama biz cehennemden bahsediyoruz.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Kemalist Cephe said:

Ben bir insan benden değilse ölsün! demiyorum ki . Normal bir insanla sapıklar ve katiller bir tutulamaz. Ondan bahsediyorum.

AYrı tutmayabilirsin. Ama onları yakarak falan, sapığın teki olursun ancak. Ha, ceza vermek, eğitmek falan filan, bunlar tartışılabilir. 

Bu hususlarda aslolan, onların o hale gelmemesini sağlamaktır. Bu da öncelikle din denen sapıklık ve azgınlık kaynağının kurutulmasını gerektirir. 

Sitelerde Paylaş
On 01.05.2018 at 21:41, Kemalist Cephe yazdı:

Benim demek istediğim şey şu :

Bir tacizcinin , tecavüzcünün , pedofilinin , katilin yanması umurumda olmazdı. 

Tamam, ben de bunun bence saçma olduğunu söylüyorum işte. Tanrı bilinç değiştirebiliyorsa değiştirir bilinci.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, TheRationalAtheist yazdı:

Tamam, ben de bunun bence saçma olduğunu söylüyorum işte. Tanrı bilinç değiştirebiliyorsa değiştirir bilinci.

O zaman yeni bir insan programlamış olurdu. Yani bir sapığın veya bir katilin gözümde değeri olmadığı için benim için bir şey değişmezdi.

Ben olsaydım köle gibi çalıştırırdım ömrünün sonuna dek.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, anibal yazdı:

Sende kendi iradenle kemalist cephesin di mi? Bu yüzden de senin yakılman kimsenin umurunda olmamalı. Kaşının üstünde gözün olduğundan da yakılman gayet yerinde olur hatta..

Emin ol ki, bu aynı şey. Zira, insanların kendi iradesi yok. Bizim kendimize uydurduğumuz bir yalan bu.

2 dakika önce, Kemalist Cephe yazdı:

Atom altı parçacıkları bir kenara koyalım , şuan canının çektiği yiyecek bile büyük ihtimal bağırsağındaki bakteriler tarafından manüpile ediliyor . Ve yaşadığın şeyler yüzünden buradasın yaşamında ki küçücük  bir şeyi değiştirsek belki şeriat cepheli bile olabilirdin .

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, CinleriGorenAdam said:

Bir insanın bilincini değiştirmek, açıkça ve kalıcı olarak, direkt olarak da kanına enjeksiyonla ya da beyne cerrahi müdahale ile, bu etik midir,

Bunun bir insanı müebbet hapiste yargılamaktan farkı nedir?

Merakımdan soruyorum, karşı çıkartma olsun diye değil.

Şu an senin bana bunu yazman veya benim sana cevap veriyor olmam, bir insanın açıkca bilincini değiştirmektir zaten. 

Cerrahi müdahale falan da gerekebilir elbette, bu da mümkündür. Ve bunun aslolarak etik olmayacak bir tarafı yoktur. Tabi bu, doğru amaçla yapılırsa ki, genelde öyle olmaz. Bizdekilerin dindar nesil yetiştirecez diye kendilerine militan yetiştirmesi gibi neticelenir büyük ihtimalle. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, TheRationalAtheist yazdı:

Tanrı insan etik değerlerine göre kötü olduğu için değiştirmez, cevabın bu olacaktı herhalde.

Tartışılması gereken,

Bir kişiye ömür boyu ceza vermek mi

Yoksa küçük bir enjeksiyonla onu farklı bir hayata sürüklemek mi 

Hangisi etiktir,

İnsan etik değerlerine göre kötü bir şey yapmış olan bir insanın diğer insanlarca cezalandırılmaması (sırf özgür iradesi yok diye) ve ardında bıraktığı problemlerin kalıcı etkilerinin yaşanıyor oluşu, onun cezalandırılmamasını gerektirir mi?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Teratti yazdı:

Atom altı parçacıkları bir kenara koyalım , şuan canının çektiği yiyecek bile büyük ihtimal bağırsağındaki bakteriler tarafından manüpile ediliyor . Ve yaşadığın şeyler yüzünden buradasın yaşamında ki küçücük  bir şeyi değiştirsek belki şeriat cepheli bile olabilirdin .

" Dinlere göre biri sapık veya katilse tanrı yüzündendir ! " diyorsun sanırım. Katılıyorum fakat bu " dinlere göre " benim demek istediğim çok temel ve basitti neden bu kadar üstüne konuşuldu bilmiyorum.

Ben " Sapıklar ve katiller yansa umurumda olmaz! " dedim sadece...

tarihinde Kemalist Cephe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, anibal yazdı:

Şu an senin bana bunu yazman veya benim sana cevap veriyor olmam, bir insanın açıkca bilincini değiştirmektir zaten. 

Tamam, kolaylıkla bilincini değiştirdik diyelim, peki toplumun çoğunda olan, başkasının ceza çekmesinden duyulan hazzı ne ile dolduracaksınız?

Suçu işleyenin yarattığı kalıcı hasarın bedeli ne olacak,

Sonuçta çoğu insan, yapılan bir kötülüğe karşı bir bedel ister, yanılıyor muyum?

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, CinleriGorenAdam said:

Tamam, kolaylıkla bilincini değiştirdik diyelim, peki toplumun çoğunda olan, başkasının ceza çekmesinden duyulan hazzı ne ile dolduracaksınız?

Suçu işleyenin yarattığı kalıcı hasarın bedeli ne olacak,

Sonuçta çoğu insan, yapılan bir kötülüğe karşı bir bedel ister, yanılıyor muyum?

Peki adamı yakman, o kalıcı hasarı giderecek mi? 

Bu bedel dediğin şey, başka bir canı yakmak mı olmalı?

Evet, en nihayetinde bir hayvanız. Ama bu hayvani güdülerden ne kadar kurtulursak, o kadar insan oluruz. İnsanların birbirine acı çektirmemesini istiyorsan, öncelikle bu "acı çektirme" kavramını kafasından silmen lazım. Eğer birileri, bir şeyler yüzünden acı çekmeyi hakedebiliyorsa, beyne bu mantaliteyi koyarsan, o "bir şeyler" kolayca değişiverir, herkes birbirine acı çektirip "kitaba uydurmaya" başlar.

Yani, zaten eğer insanları bir katili öldürmeyecek kadar iyi insan yaparsan, zaten kimse gidip katil olmayacaktır. Bu noktayı kaçırıyorsunuz genel olarak. 

Bugün eğitim, okul değil, genel olarak, açık açık katil ve sapık yetiştiriyor, bunu körüklüyor. Sonra da böyle garabet bir durumla, kendi yarattığı canavarı, kendi yaktığı ateşin odunu olarak kullanıyor. 

Sitelerde Paylaş

Kuran'ı okudukça anlatımla ilgili şu hususlar dikkatimi çekti:

1) Cennet ve Cehennemi anlatırken sanki Kudüs ya da Şam'ı anlatır gibi, herkesin bildiği ve varlığından hiç kuşku duymadığı yerlermiş gibi anlatıyor. Okumaya başlayınca bir bakıyorsunuz kapılıp gitmişsiniz, kendinizi Cennet veya Cehennemi seyrediyor buluyorsunuz. Halbuki Cennet yalnızca Muhammed’in bir vaadidir, Cehennem de tehdit unsuru. Bu kadar… Ne şimdiye kadar oralara giden oldu, ne de bir dönüp gelen.

2) Başka bir yöntem de, zamanı ileri sardırarak oradan şimdiki zamandaki durumunuza bakıttırıp pişmanlık sağlamak. ‘Cehennemin ateşini hissetmeye başladığınızda, “Keşke dünyaya geri dönme imkanım olsa da, iyi işler yapıp buraya düşmesem” diyeceksiniz ama çok geç olacak' tarzı tuhaf bir mantık örgüsüyle karşılaşıyorsunuz. Size bu ‘tebliğ’ yapıldığında daha yaşıyorsunuz, dünyadasınız; ölmediniz, kıyamet kopmadı, hesap günü başlamadı, Cennet-Cehennem dağıtımı yapılmadı ama bütün bunlar sanki geçip gitmiş gibi bir anlatım kullanıyor.

Arapça gelişmiş bir dil. Anlaşılan, Kuran'ı yazarken her türlü Arap söz sanatı kullanılmış.

Sitelerde Paylaş
On 01.05.2018 at 21:46, CinleriGorenAdam yazdı:

Tartışılması gereken,

Bir kişiye ömür boyu ceza vermek mi

Yoksa küçük bir enjeksiyonla onu farklı bir hayata sürüklemek mi 

Hangisi etiktir?

İkincisi.

Tanrı insan etik değerlerine göre kötü olduğu için değiştirmez, cevabın bu olacaktı herhalde.

Tanrı neden insanın etik değerlerine uysun ki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...