Jump to content

CHP Adayını Gösterdi

Recommended Posts

CHP aday koltuğunu Muharrem İnce'ye verdi. Düşünceleriniz nedir? İnternete fotoğrafı sızdı ve muhtemel görünüyordu zaten bir çok CHP'li vekil Muharrem İnce'nin aday olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor. Buraya kesin bir dille yazdım belki ama %90 oranda doğru. Az bir ihtimalde olsa ters köşede olabilir tabii.

tarihinde Kemalist Cephe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Abdullah Gül'ün adaylığının tartışıldığı bir partide Muharrem İnce'nin aday gösterilmesi mantıklı değil.

Kılıçdaroğlu'nun iktidara gelmek gibi bir amacı yok zaten. Onun tek istediği şey Bahçeli gibi partinin başında kalmak. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu işte bu kadar şerefsiz insanlar.

Abdullah Gül gibi birisini aday yapsa hüsrana uğrar çünkü CHP tabanı yeni bir Ekmeleddin krizini kaldıramaz. Bu sefer alternatif de var. Tabanın çoğunluğu zaten Kılıçdaroğlu'na kızgın. Bu yüzden de İnce'yi aday yaptı. Nasıl olsa seçimi de kazanamaz, partiden tasfiye olmuş olur. Ben de rahat rahat koltuğumda kalırım diye düşünüyor.

Çok karışık bir durum. Şimdi ikinci tura İnce kalsa sağcılar bir yamuk yapabilir. Akşener kalsa bu sefer de Kürtler bize ihanet edebilir.

Ben yine de İnce'ye oyumu vereceğim. Meral gibi gerici bir sağcıya oy vermektense İnce'ye vermeyi yeğlerim.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Abdullah Gül'ün adaylığının tartışıldığı bir partide Muharrem İnce'nin aday gösterilmesi mantıklı değil.

Kılıçdaroğlu'nun iktidara gelmek gibi bir amacı yok zaten. Onun tek istediği şey Bahçeli gibi partinin başında kalmak. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu işte bu kadar şerefsiz insanlar.

Abdullah Gül gibi birisini aday yapsa hüsrana uğrar çünkü CHP tabanı yeni bir Ekmeleddin krizini kaldıramaz. Bu sefer alternatif de var. Tabanın çoğunluğu zaten Kılıçdaroğlu'na kızgın. Bu yüzden de İnce'yi aday yaptı. Nasıl olsa seçimi de kazanamaz, partiden tasfiye olmuş olur. Ben de rahat rahat koltuğumda kalırım diye düşünüyor.

Çok karışık bir durum. Şimdi ikinci tura İnce kalsa sağcılar bir yamuk yapabilir. Akşener kalsa bu sefer de Kürtler bize ihanet edebilir.

Ben yine de İnce'ye oyumu vereceğim. Meral gibi gerici bir sağcıya oy vermektense İnce'ye vermeyi yeğlerim.

Meral muhafazakâr klasik bir sağcı . Yani laik kimliklerin güvenebileceği bir aday değil. Belki Tayyip kadar ağır islamcı değil ama ümmetçilik var Meral'dede. 

İnce sola daha yakın. CHP'ye el mahkum oy veren Atatürkçüler solcu olmasalarda ümmetçi Meral yerine "özgürlükçü" İnce'ye güvenecektir. 

Eğer ki İnce kaybederse , Meral ile Tayyip karşı karşıya gelirse çaresizlikten Meral'e basar Kemalistler. 

Birde kürtler var tabii. Şimdi kürtleri ikiye ayırmak lazım

1- kürt-islamcılar

2- sosyalist/komünist kürtler

Eğer Meral Tayyip'le karşı karşıya gelirse kürt-islamcılar ikiye bölünebilir çünkü Tayyip teröristleri devlet karşılar gibi karşıladığı için sempati duyduklarını düşünüyorum Tayyip'e karşı. Birde din kardeşi olayı var tabii. 

Birde sosyalist/komünist kürtler var. Ben bunlara cihangir solcusu diyorum. Sabah starbuckstan çıkmayıp akşam eylem yapan ikiyüzlü tipler. Bölücüdürler ayrıca.

Bunlar İnce'ye verir çünkü dediğim gibi İnce sola daha yakın. Bölücü bir çizgide mi bilmiyorum o ayrı. 

İnce Tayyip'le karşılaşırsa Cihangir solcuları ihanet edebilir

Meral Tayyip'le karşılaşırsa muhafazakâr oyların bir kısmı bölünür. 

Çiftçi Tayyip'e vermez. Aç kalınca akıllandılar onlar sanırım.

Yani makarna kömür dağıtıp kırsalı kırsalı kendi tarafına çekemiyor artık. Ekonomik kriz patlak verdi verecek çünkü. 

O yüzden Kemalistler ve muhafazakâların bir kısmı Tayyip'e karşı oy kullanıcak. Eğer Meral Tayyip'le karşılaşırsa. 

CHP'nin tabanını Artık maalesef Atatürkçüler değil sosyalist/komünistler oluşturuyor.

Bölücüler partiyi ele geçirmiş durumda. Atatürkçüler CHP'ye zorunluluktan verdiği oyları asla vermez artık. 

Alternatif olarak İYİ partiye kayacaklarını düşünüyorum. Eğer ki İnce Tayyip'le karşılaşmazsa tabii.

tarihinde Kemalist Cephe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır madem ana muhalefet partisinin başındasın o halde niçin kendin cumhurbaşkanlığına aday olmuyorsun? Kendini ülkeyi yönetecek kapasitede görmüyorsan o halde niçin o koltuğu işgal ediyorsun? İnce'yi koskoca cumhurbaşkanlığı makamına layık görüyorsun da CHP genel başkanlığına niye layık görmüyorsun?

Bu Kılıçdaroğlu kesinlikle Tayyip'e muhalif falan değil. Tek düşündüğü şey CHP koltuğu. CHP'ye kimsenin veremediği zararı bu şerefsiz verdi.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Hayır madem ana muhalefet partisinin başındasın o halde niçin kendin cumhurbaşkanlığına aday olmuyorsun? Kendini ülkeyi yönetecek kapasitede görmüyorsan o halde niçin o koltuğu işgal ediyorsun? İnce'yi koskoca cumhurbaşkanlığı makamına layık görüyorsun da CHP genel başkanlığına niye layık görmüyorsun?

Bu Kılıçdaroğlu kesinlikle Tayyip'e muhalif falan değil. Tek düşündüğü şey CHP koltuğu. CHP'ye kimsenin veremediği zararı bu şerefsiz verdi.

Amerikanların Büyük Ortadoğu Projesinin başrolü Tayyip ve kürtlerdir. Kılıçdaroğlu , Bahçeli gibilerinide yan karakter olarak görebilirsin. Aynı amaca hizmet ediyorlar...

Sitelerde Paylaş

CHP, bu seçim döneminde kendisinden hiç beklenmeyen ataklar yapıyor.

İYİ Parti'ye ödünç milletvekili vermek ezberleri bozan bir hamleydi. Üstüne dörtlü ittifak geldi. İnce'nin aday gösterilmesi de en az onlar kadar isabetli. 

Keşke bu son karara Gül süreci beklenmeden varılmış olsaydı. Öyle ya da böyle, yine de çok olumlu sonuçlandı.

CHP politikayı öğreniyor mu desek? 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Satsuma54 yazdı:

CHP, bu seçim döneminde kendisinden hiç beklenmeyen ataklar yapıyor.

İYİ Parti'ye ödünç milletvekili vermek ezberleri bozan bir hamleydi. Üstüne dörtlü ittifak geldi. İnce'nin aday gösterilmesi de en az onlar kadar isabetli. 

Keşke bu son karara Gül süreci beklenmeden varılmış olsaydı. Öyle ya da böyle, yine de çok olumlu sonuçlandı.

CHP politikayı öğreniyor mu desek? 

CHP'nin son dönemde yaptığı en iyi hareket İYİ partiyle anlaşıp 15 milletvekilini yollamasıydı. İnce kötünün iyisidir fakat başa gelebilecek biri değil. Kılıçtaroğlu kendi aday olursa bir şey alamayacağını bildiğinden İnce'yi gösterdi. Muhafazakârlar asla İnce'ye vermez. Ekonomik krizden dolayı Tayyip'e muhalif olan muhafazakârlar ( bunlar zamanında reisciydi ) İYİ partiye kayacak gibi geliyor. Bana kalırsa İnce düşer. Meral ve Tayyip karşılaşması olur. Kemalistler çaresizlikten Meral'e basar Tayyip'e muhalif olan muhafazakârlarda Meral'e basar. Ekonomik krizden dolayı Tayyip'in devrilme olasılığı var. Kazanabiliriz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...