Jump to content

BİNMİŞLER BİR ALAMETE GİDİYORLAR KIYAMETE..

Recommended Posts

Hatta adama öbür konularda hak verdiğimi de söyledim. Hiç okumamışsınız bile.

1 saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

Ama genel olarak sana hak veriyorum. Hadisler üzerinden yaptığın yorum doğru.

Sırf berbat bir espri yaptım diye bana saldırıyorsunuz zaten.

tarihinde TheRationalAtheist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanların iddiasına göre İslam (Muhammed) gelmeden önce araplar kız çocuklarını diri diri gömüyorlarmış, ben iddianın doğruluğu, yanlışlığında değilim. Benim kafama takılan şu; madem bu arap putu kız çocuklarının diri diri gömülmesine karşı, o zaman neden bu dini daha önce gönderip buna engel olmadı? Neden bu kadar zaman bekledi? İslam öncesi diri diri gömülen kız çocuklarının suçu neydi? 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, sağduyu yazdı:

İslam öncesi diri diri gömülen kız çocuklarının suçu neydi? 

Öyle bir şey yok hocam,hiç bir insan çocuğunu diri diri gömmez.,bu imkansız,doğaya aykırı..

İslamcıların klasik zırvalarından birisi bu,amaçları kadınların yarım insan konumunu meşrulaştırabilmek.

Eskiden diri diri gömülüyorlardı,islamla değerlendiler,kadınlar buna şükretsin gibisinden..

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Adam iddiasını desteklemiyor, Abdülmalik'in kendisine hakaret ediyor. Sonra da ikimizin ateist olduğunu bile bile bize "Allah'ın belgesini" soruyor. Hem hakaret ediyor hem de sonradan konuyu değiştiriyor. Ben ne yaptım? Şakayla karışık bir yanıt verdim ve iddiaya geri dönmeye çalıştım. Sonra da sen çıktın.

Ayrıca ben bir ateistim. İki dakika baksaydın görürdün.

Evet iddiasını destekleyemiyor,çünkü öyle bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Abdülmalik said:

Öyle bir şey yok hocam,hiç bir insan çocuğunu diri diri gömmez.,bu imkansız,doğaya aykırı..

İslamcıların klasik zırvalarından birisi bu,amaçları kadınların yarım insan konumunu meşrulaştırabilmek.

Eskiden diri diri gömülüyorlardı,islamla değerlendiler,kadınlar buna şükretsin gibisinden..

Mesajımın tamamını okumadın herhalde. Ben iddianın doğruluğu ve yanlışlığı üzerine yorum yapmadım. Ayrıca imkansız falan da değil, insan bu, neler yapmış, çocuğunu mu gömmeyecek? 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, AteCafe yazdı:

Önce konuyu iyice oku,

Sonra konuyla arap şiirlerinin ne alakası var onu söyle. 

İslamiyet denen virüsün nasıl çıktığını kronolojik hicivlemeyle anlattım. 

Yukarıda verdiği link yunan mitolojisi.

Gerçekleri bırakıp mitolojiye mi inanıyorsun.?

İslam öncesi döneme "Cahiliye" adını verip o dönemi saçma sapan iddialarla kötülemek istemiştir İslamcılar. İslam dini geldi, Araplar kurtuldu derler. Kız çocuklarının istenmemek yüzünden diri diri toprağa gömüldü, kadınların hep köle ve fahişe olduğu, sürekli tecavüzlere uğradığı vb masalları anlatır, döneme de Cahiliye dönemi adını verdikten sonra İslam'ın insanları bataktan kurtardığını belirtirler. 

Biz İslam öncesi Arap toplumu hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz aslında. Arap toplumun İslam öncesi dönemi hakkında bilgi edinebilecek en önemli kaynak Arap Edebiyatıdır. Orta Doğu uzmanı olan sağlam tarihçiler bunu daima belirtmişlerdir, doğrudur da. TheRationalAtheist de bu bilgilere sahip olduğu için size Arap şiirlerinden bahsetmiş.

En başa dönersek, Abdülmalik'in, kız çocuklarının İslam'dan önce gömüldüğü iddiasına karşı çıkması da tamamen aynı nedenden. Kız çocuklarının diri diri toprağa gömülüp öldürüldüğü koca bir İslam yalanıdır. Bu orada geleneksel bir davranış değildir, böyle olduğunu gösterir hiçbir bulgu yoktur. Hatta toplumun İslam öncesi daha özgür olduğu neredeyse kesindir ki siz de genel olarak buna değinmişsiniz zaten. Ama arkadaşlar aradaki bir satırı, yanlış bilgi olduğu için düzeltmek istemiş.

Kızılacak bir şey yok kısacası.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

Hatta adama öbür konularda hak verdiğimi de söyledim. Hiç okumamışsınız bile.

Sırf berbat bir espri yaptım diye bana saldırıyorsunuz zaten.

Yoo, esprin gayet yerinde de arkadaşlar konuyu bilmediği, seni de Abdülmalik'i de anlamadığı için tepki göstermiş. 

*Bu arada Emin Çölaşan'ı yüz yılın sazanı ilan etmek lazım. Güzel site gibi duruyor, incelemek lazım. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Türk Ateist yazdı:

İslam öncesi döneme "Cahiliye" adını verip o dönemi saçma sapan iddialarla kötülemek istemiştir İslamcılar. İslam dini geldi, Araplar kurtuldu derler. Kız çocuklarının istenmemek yüzünden diri diri toprağa gömüldü, kadınların hep köle ve fahişe olduğu, sürekli tecavüzlere uğradığı vb masalları anlatır, döneme de Cahiliye dönemi adını verdikten sonra İslam'ın insanları bataktan kurtardığını belirtirler. 

Biz İslam öncesi Arap toplumu hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz aslında. Arap toplumun İslam öncesi dönemi hakkında bilgi edinebilecek en önemli kaynak Arap Edebiyatıdır. Orta Doğu uzmanı olan sağlam tarihçiler bunu daima belirtmişlerdir, doğrudur da. TheRationalAtheist de bu bilgilere sahip olduğu için size Arap şiirlerinden bahsetmiş.

En başa dönersek, Abdülmalik'in, kız çocuklarının İslam'dan önce gömüldüğü iddiasına karşı çıkması da tamamen aynı nedenden. Kız çocuklarının diri diri toprağa gömülüp öldürüldüğü koca bir İslam yalanıdır. Bu orada geleneksel bir davranış değildir, böyle olduğunu gösterir hiçbir bulgu yoktur. Hatta toplumun İslam öncesi daha özgür olduğu neredeyse kesindir ki siz de genel olarak buna değinmişsiniz zaten. Ama arkadaşlar aradaki bir satırı, yanlış bilgi olduğu için düzeltmek istemiş.

Kızılacak bir şey yok kısacası.

Anlatmak istediklerim daha da farklı,İslam öncesi kız bebeklerin diri diri gömülmesine dair belgelerin olmamasından çok daha insancıl nedenlerim var..bir anne, hatta baba ,eğer şizofrenik bir durum yoksa nasıl çocuğunu diri diri kuma gömer?

Yahu bunu kim yapabilir?

Böyle bir suçu hiç kimse işleyemez,

Başkasının çocuğuna çok nadiren de olsa yapabilirler ama kendi çocuğuna bunu yapmak,eğer gerçekle bağını yitirmemişse çok ama çok,çok çok zordur,insanoğlu bu yükü,utancı kaldıramaz.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Anlatmak istediklerim daha da farklı,İslam öncesi kız bebeklerin diri diri gömülmesine dair belgelerin olmamasından çok daha insancıl nedenlerim var..bir anne, hatta baba ,eğer şizofrenik bir durum yoksa nasıl çocuğunu diri diri kuma gömer?

Yahu bunu kim yapabilir?

Başkasının çocuğuna çok nadiren de olsa yapabilirler ama kendi çocuğuna bunu yapmak,eğer gerçekle bağını yitirmemişse çok ama çok,çok çok zordur,insanoğlu bu yükü,utancı kaldıramaz.

Münferit olarak mümkün ama. Tarihin her döneminde bebeklerini, çocuklarını acımasızca dediğimiz yöntemlerle öldüren anneler var. Babalar da tabii. Aslında bu gerçekle bağlarını koparmaktan çok, acımasızca gerçekçi oldukları için ortaya çıkan bir durum. Çocuk bir nedenle yük/engel oluyor ve kendisi daha sağlıklı olacağına karar verdiği ortamda yeniden üremek için onu yok ediyor. Yani "Yenisini daha iyi koşullarda yapar ve büyütüp soyu devam ettiririm" diyor.

Nedenlerini açıklamak zor değil ama kabullenmek zor olabilir, içine direkt doğal içgüdüler, yani vicdan vb girince. 

Ama İslam süper bir şeymiş, kurtarıcıymış gibi göstermek için uydurdukları gibi bir toplumun çocuklarını bir nedenle doğurup doğurup gömmesi mümkün değil. Bununla ilgili bir sürü hadis falan da uydurup yazmışlar, diğer tüm hadisler gibi.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Mempish yazdı:

Bende seni ciddiye alıp dinledim.

Nesin sen komedyen misin.?

Karşında  laga luga yapan bir üye değil , bir Ateist var.

Çünkü Gerçek bir ateist senin o allahına diploma verir.

Sana Nikola Tesla nın şu sözünü ödev olarak veriyorum.

Elinin içine yaz ve her gün ezberle..

"Kutsal kitapları okuyup anlamayan dindar, okuyup anlayan ateist olur."

Nikola Tesla

Kutsal kitapları okuyup anlamayan dindar, okuyup anlayan ateist olur. Teslanın demişsin nerde söylemiş kitabı varmı sağlam bir kaynak varmıdır?

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Yahu bunu kim yapabilir?

Öyle bir anlatmışsın ki sanki zamanımızda olmuyor. Annelerin hükmüyle değil babaların hükmüyle öldürülüyordu. Ancak herkesin uygulaması değildi bu. Şimdi bile olmuyormu bir baba kızını namus meselesi yüzünden öldürmüyormu? Hatta 100 sene öncesine kadar güneydoğuda işlenen cinayetlerin haddi hesabı yok. Yani neden ters geliyor ki? Zamanımızda bile yapılan şeyler bunlar. Adam gözgöre göre kız kardeşini öldürüyor. Durup dururken. Hatta birkaç sene önce bir kızı Baba ve Amca birlikte bir otobüs firmasının önünden alıp götürüp öldürmedilermi? Malesef bunlar gerçekti ve yanılmıyorsam belki yanlış hatırlıyor olabilirim ama hz. Ömerde bu suçu islama geçmeden önce işlemişti ve sonra bu suçtan tövbe etmişti diye hatırlıyorum.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

Öyle bir anlatmışsın ki sanki zamanımızda olmuyor. Annelerin hükmüyle değil babaların hükmüyle öldürülüyordu. Ancak herkesin uygulaması değildi bu. Şimdi bile olmuyormu bir baba kızını namus meselesi yüzünden öldürmüyormu?

Öldürmüyor. Öldürüyorsa da kültürümüzde değil. İslam öncesi Araplarla da alâkası yok. Onlarda yoktu bunlar.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, gariban_derviş yazdı:

Öyle bir anlatmışsın ki sanki zamanımızda olmuyor. Annelerin hükmüyle değil babaların hükmüyle öldürülüyordu. Ancak herkesin uygulaması değildi bu. Şimdi bile olmuyormu bir baba kızını namus meselesi yüzünden öldürmüyormu? Hatta 100 sene öncesine kadar güneydoğuda işlenen cinayetlerin haddi hesabı yok. Yani neden ters geliyor ki? Zamanımızda bile yapılan şeyler bunlar. Adam gözgöre göre kız kardeşini öldürüyor. Durup dururken. Hatta birkaç sene önce bir kızı Baba ve Amca birlikte bir otobüs firmasının önünden alıp götürüp öldürmedilermi? Malesef bunlar gerçekti ve yanılmıyorsam belki yanlış hatırlıyor olabilirim ama hz. Ömerde bu suçu islama geçmeden önce işlemişti ve sonra bu suçtan tövbe etmişti diye hatırlıyorum.

Anlattığın şeyler çok ama çok nadir ,namus ,kültürel meseleler filan,bunlar seyrekte olsa görülebiliyor.

Ama yeni doğmuş bir kız çocuğunu diri diri gömmek çok farklı bir şey , 1 milyonluk popülasyonda, 999999,9 oranında belki  görülebilir, insan yüreği,doğası bu vicdansızlığı  kaldırmaya yetmez.Bu 200.000 senedir böyledir.

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Abdülmalik said:

Arapların kız çocuklarını gömdüğüne dair pre-islamik bir belge getireceksin.

Neden pre -islamik. Madem öyle al bu da  Kuran

Tekvir 8-9. Ayetler: Diri diri gömülen kız çocuğunun, hangi günahtan ötürü öldürüldüğü sorulduğu zaman,…”

Nahl 58-59. Ayetler “Onlardan biri, kız ile müjdelendiği zaman içi öfke ile dolarak yüzü simsiyah kesilir! Kendisine verilen kötü müjde (!) yüzünden halktan gizlenir. Şimdi onu, aşağılanmış olarak yanında tutacak mı, yoksa toprağa mı gömecek? Bak, ne kötü hüküm veriyorlar!”

Zuhruf 17. Ayet “Onlardan biri, Rahmân’a örnek kıldığı (isnad ettiği kız çocuğu) ile müjdelendiği zaman, öfkesinden yüzü simsiyah kesilir.”

Gerçekten de İslam dünyası “cahiliye” terimini, öncesinde ki ahlak anlayışı ile Arap geleneklerini yermek amacıyla kullandı ise ve Muhammed veda hutbesinde “Bili­niz ki cahiliye işlerinden olan her şeyi ayaklarımın altına almış bulunuyorum” dedi

Senin islam tarihin bir tek Müslüman parşömenle rinde mi yazılı sanıyorsun.?

Seni senden iyi tanıyan Hristiyan tarihi var. Yahudi tarihi var. Bizans tarihi avrupa tarihi var.

Bu arada ne Buhari den bi habersin Ne Tebrizi 'den

Diyanet kaynaklarını okusan sana anlatırlar.

Dedim ya bunu avucunun içine yaz. Her gün ezberle

"Kutsal kitapları okuyup anlamayan dindar, okuyup anlayan ateist olur."

Nikola Tesla

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, Mempish yazdı:

Yavrucuğum mu?

Atecafeye yavrucuğum dediğine göre 75 - 80 olmalısın?

Bu sanal forumda yaş tahmini yapılmıyor,herkes fikirlerini söylüyor.,

“Yavrucuğum” lafı iddianın kanıtı üzerinedir.O ‘ki kanıtını getirmemiştir.

Sitelerde Paylaş

Benim an

34 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Bu sanal forumda yaş tahmini yapılmıyor,herkes fikirlerini söylüyor.,

“Yavrucuğum” lafı iddianın kanıtı üzerinedir.O ‘ki kanıtını getirmemiştir.

Benim burada anlatmak istediğimi sana anlatamam çünkü sen ateist değilsin. Şairle şiirle  konuyu sulandırıp esastan saptırıyorsun. Arapların doğru dürüst bir edebiyatı varmış gibi hangi şiirde yazıyomuş mış mış..

Senin bu forumdaki amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.  Sivrisinek gibi bu forumlara girip inceden islami savunursunuz. Biraz nalına biraz mıhına..

Yeterki senin sübyancı muhammedine helal gelmesin.  Bir kız çocuğunu öldürmekle  9 yaşında gerdeğe sokmak arasında bir fark yok. Bana söylermisin Hz.Ayşe yi 9 undamı yoksa 18indemi gerdeğe soktu. inkar edeceksin 18inde diyeceksin.  Çünkü ikisinin arasında yatmışındır. Hadi muhammedin ne halt yediğini göremedik.

Adama demezler mi Ul.. ibre. 

halen günümüzde afganistanda 12 yaşındaki kız çocuklarını babası yaşındaki adamlarla gerdeğe sokarlar. Kadını yarı beline kadar toprağa gömer taşlarlar.

Suudi arabistanda 11 yaşındaki kız çocuğu gerdekte telef olmasın diye amcası başka ülkeye kaçırdı.

Abdülmalik seyret

İnsanlığınızdan utanın..

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, AteCafe yazdı:

Senin bu forumdaki amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.  Sivrisinek gibi bu forumlara girip inceden islami savunursunuz. Biraz nalına biraz mıhına..

İslam'ı savunan bir iletisini görmedim ben. Hadi ben "İslam'da iyi şeyler olduğu kadar kötü şeyler de vardır." demişimdir de, Abdülmalik'in buna benzer bir iletisini görmedim hiç şahsen.

4 dakika önce, AteCafe yazdı:

Şairle şiirle  konuyu sulandırıp esastan saptırıyorsun. Arapların doğru dürüst bir edebiyatı varmış gibi hangi şiirde yazıyomuş mış mış..

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Arabic_poetry

Zaten sadece bir detayı düzeltmek istedik.

Sitelerde Paylaş

@AteCafe

Sizinle çatışmak istemem,güzel bir insan olduğunuzu biliyorum.

Sadece islamın diri diri çocuk gömülmesi iddiasının  yalan olduğunu belirtmek istiyorum,bunu yazıyorum.

İlk mesajınızdaki bir hataya canım sıkıldı,o kadar.

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...