Jump to content

deniz gezmiş hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Recommended Posts

2 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Ölmüş,gitmiş bir adamı tartışmanın anlamı yok,yaşasa idi fikirlerini öğrenebilecektik,kendisi ile tartışabilecektik.

Bence ülkede PKK’dan çok daha tehlikeli bir sorun var,o da başımızda ki islamcı hırsız çete,Bu sorunu çözmek için yoğunlaşırsak PKK’yı da bitiririz.

Deniz Geymiş teröristine laf ettim diye Akpli ve sanırım bedevi ilan edildim. Teröristler bu ülkede ne kadar korunuyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

19 dakika önce, bilgivehis yazdı:

60'lı, 70'li yılları yaşamadıysanız psikolojik operasyon ile doldurulmuş yoz bilgiler ile Denizleri anlayamazsınız.

Bu yüzden Denizler aleyhine yapılan yorumları altı çürük sadece çöp olarak görüyorum.

Denizlere hakaret ve küfür edenlere aynısını iade ediyorum.

Ayrıca bu başlıkta onu küçümseyenlere de cevap verme gereği görmüyorum, tiye alınacak kadar dahi kapasiteye sahip değilsiniz...

Bugün pkk sempatizanları üniversitelerde ne yapıyorlarsa Deniz Geymiş ve müridleri aynı şeyleri yapıyorlardı.

Bir Atatürkçünün Denizlerle işi olmaz onların dengi Mahsun Korkmaz gibileridir. Deniz Geymişlerin Mahsun Korkmaz'dan farkları yoktur.

Sitelerde Paylaş

Amerikancı ve batıcı diyicekler daha bekle. Normalde bu mesajı yazmıyıcaktım fakat şunu belirtmem lazım dincilerin evrimcileri teröristlikle , hainlikle suçlayıp iftira attığı gibi kızıllarda " Batıcı , amerikancı , faşist " diyip suçluyor. Aynı mantık yani.

tarihinde Fikir Adamı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Amerikancı ve batıcı diyicekler daha bekle. Normalde bu mesajı yazmıyıcaktım fakat şunu belirtmem lazım dincilerin evrimcileri teröristlikle , hainlikle suçlayıp iftira attığı gibi kızıllarda " Batıcı , amerikancı , faşist " diyip suçluyor. Aynı mantık yani.

Deniz geymişe her pkklı sempati besliyordur içini deşsin az görür. Bana böyle yafta takacaklarına kendilerine baksınlar. Banka soyguncusu bir hayduta samimi dürüst ve vatansever dedikten sonra Atatürkçüyüm diyen gerizekalıdır. Atatürkü Stalinle karıştıran bok kafalıdır. 2 dakikada çileden çıkarırsınız insanı.

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, Vondo yazdı:

Vatansever, samimi, dürüst dediniz. Mahsun Korkmaz ile farkı nedir ?

Neden sinirlendiniz. Akp'ye gidip ne sorayım. Bal gibi de Deniz Geymiş tarafındasınız.

Laf konduramadınız. Teröristin tekidir gereği yapılmıştır.

"Terörist bunlağğğr" mı diyeyim? Laf kondurmuş olmam için böyle mi demem lazım?

Solcu bile değilken nasıl Deniz Gezmiş tarafında olabilirim acaba?

Bu insanların çağı öyle bir çağdı ve bunlar da ülkücülerin değil solcuların safında yer almış gençlerdi. Komünizm getirmek gibi bir hayalleri vardı, elbette vatanlarını çok seviyor ve halkın komünizmle mutluluğa erişeceğine inanıyorlardı. Romantiklerdi. 

Benim zaten komünizmle, sosyalizmle işim yok, bunları din gibi gören biriyim. 

Bu çocuklara değil, ABD'nin 6. filosunun önünde namaza duran dincilere düşmanım.

Senin gibi Atatürk düşmanı, sol düşmanı faşistlere. Ateist misin dindar mısın bilmiyorum, bu noktada hiiç farketmiyor.

Ateistin komünisti oluyor da faşisti niye olmasın? Var. Bir sürü...

Bak diğer başlıkta ne yazmışsın:

"Onlar soysuz olabilirler, Atatürkçüyüz diyorlar kafanı çeviriyorsun Demirtaş çok kültürlü adam muhabbeti. Atatürk bunların maskesidir. Zaten dini tanıyan insanların çoğu Atatürke değil bu soyunu sopunu bilmez komünistlere düşmandır."

Komünistler soysuzdur, soyunu sopunu bilmez. Neden bilmez?

Çünkü bunlarda namus, ahlak filan yoktur, karılarını da birbirleriyle paylaşır..

Al bak bu senin kafan. Atatürk düşmanlığın da bonus.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

He Atatürk düşmanıyım sen burada prim yap diye yaftala diye düşman olayım dedim. O namaza duranlarada samimi dürüst vatanseverler desene. Ha onlar ha deniz geymişler. Kavgacı gürültücü insan canına kıyan caniler. Çamaşır gibi asılınca kahraman oluyor gerizekalılar.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Vondo Kemalist mi değil mi bilmiyorum beni bağlamaz zaten fakat sol düşmanı diye Atatürk düşmanı olmuyor . Atatürkçü sol düşmanıdır , Atatürk sol düşmanıdır zaten...

Ne anlatıyon bu adama. Kendisi hariç herkes öyle Atatürk düşmanı baydı bunlar. Kafaları dar beyinleri sınırlı, dairenin dışına çıkılınca düşman yaratıyor kör beyinliler. Deniz Geymişmiş kimmiş çam yarması bu gün cam kıran keleşle dolaşan tiplerin önceki versiyonu. Zaten Chp oylarıyla asılmış onlarda Atatürke karşıymış bıdı bıdı bıdı.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Fikir Adamı yazdı:

Vondo Kemalist mi değil mi bilmiyorum beni bağlamaz zaten fakat sol düşmanı diye Atatürk düşmanı olmuyor . Atatürkçü sol düşmanıdır , Atatürk sol düşmanıdır zaten...

Adam azılı Atatürk düşmanı, Osmanlı falan savunan bir tip. 

Bu kadarı bana yeter. 

Şu sağ sol hikayesini bi bırakın zaten. 80 öncesi ülkenin durumu belli. Ya sağcı olacaksın ya solcu. Tüm dünya politize olmuştu, biz bundan da etkilendik.

Türkiye Amerikancı mı olsun Rusyacı mı hikayesinin topluma yansımasıdır durum.

Yok artık o solcular. Sol tamamen Kürtçülüğe evrildi ve iğrenç bir şey oldu.

Solcular hümanisttir bir kere, hümanizmi savunur. Ben hümanist de değilim, onun da zararlı olduğunu düşünürüm.

Ama sen toptancı davranıp Atatürk sol düşmanı da diyorsun.

Değildi. Atatürk zamanı doğru düzgün sağ sol bile yoktu ülkede. Komünizm biraz vardı, onun da önünü kesti zaten, bütün uç ve içinden geçilen dönemde risk olabilecek örgütleri kestiği gibi. 

Atatürk sınıfların ayrışmasını değil, sınıfların birliğini hedeflemiş, sınıf farklılığı saçmalığını istememiş bir lider. Komünistlerin işi gücü sınıflardır, insanları sınıflara ayırır vs...

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Vondo yazdı:

Zaten Chp oylarıyla asılmış onlarda Atatürke karşıymış bıdı bıdı bıdı.

Kılıçdaroğlu'da dahil olmak üzere CHP vekillerinin %90'ını liboşlar , sosyal demokratlar , sosyalistler , komünistler ve kürtçüler oluşturuyor. CHP'ye zorunluluktan veren Atatürkçüler var fakat artık CHP'yi  adam yerine koymazlar. 

Sitelerde Paylaş

"Kendimi, Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum" 

"Biz daima ezilenlerden yana çıkmak zorundayız!"

"Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden, halkımızın bağımsızlığı ve mutluluğu için savaştık!" 

Sözleriyle ideolojilerin insanları ne boyutlara götürebileceğin bir başka canlı örneğidir. Düşünüşünü yaymak adına ölümü ve öldürmeyi göze almıştır. Ölümüyle epikleşmiş, sol kesimlerce "kahraman" gözüyle kendisine bakılmıştır. Komünizmin kurtuluşa yol gösteren tek araç olduğuna inanması ise işçi - işveren çatışmasının şiddetle yaşandığı dönemlerde meydana gelmiştir. Bireyciliğe ve dolayısıyla Liberalizme karşı şiddetle öfke beslemesinin ardında yatan neden budur. Türkiye'de çıkarcılığın ön planda olduğu dönemde yetişmesi de aşırı-sol görüşleri benimsemesine vesile olmuştur. Zaten her zaman savunduğum görüş şudur; insanlar kendiliğinden ideoloji seçmez, varoluşları ve zorlukları onları doğru buldukları şeye inanmaya iter. Zira onunda kendi doğru gördüğü şeyler olmuştur, bunlarda kendince haklı da olabilir. Bu düşüncelerle birlikte "ölüme" kadar gitmiştir. Öldürmüştür. Bunu da mübah görmüştür. 

Komünizmin kurtuluş olmasının imkansızlığını öngörememiştir. Elinde iki silah ile devrim gerçekleştirilemeyeceğini, devrimin ancak zihinsel boyutlarda anlam kazanabileceğini idrak edememiştir. Neticesinde de kendi yolunda ölümle buluşmuştur. Buna değmiş midir? Tartışılır..

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Ama sen toptancı davranıp Atatürk sol düşmanı da diyorsun.

Değildi.

Atatürk dincilere ne gözle bakıyorsa , solculara da aynı gözle bakıyordu. Atatürk ne sağdır ne de soldur . Bu doğru fakat sen gelmişsin Atatürk sol düşmanı değil diyorsun. 

Adam nasyonalist , milliyetçi ve ulusalcı. Solcularla meyve suyu içip , kurabiye yiyip çav bella söylemiyor hani ? 

"Komünizm Türklüğün en büyük düşmanıdır." Diyen bir adam nasıl sol düşmanı olmaz? 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Vondo yazdı:

He Atatürk düşmanıyım sen burada prim yap diye yaftala diye düşman olayım dedim. O namaza duranlarada samimi dürüst vatanseverler desene. Ha onlar ha deniz geymişler. Kavgacı gürültücü insan canına kıyan caniler. Çamaşır gibi asılınca kahraman oluyor gerizekalılar.

Merak eden girip iletilerine bakar ve görür. Yoksa ben ne bileydim senin ne olduğunu, değil mi??

İşin gücün Atatürk'e ve CHP'ye saldırmak olmuş. Tek partili dönem diye başlayıp sıralamışsın iftiraları...

Kemalistlere de güzel saydırmışsın. Osmanlı'yı savunuşun da göz yaşarttı.

Karşında tecrübesiz ergen yok. İleti geçmişin ortada.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Kılıçdaroğlu'da dahil olmak üzere CHP vekillerinin %90'ını liboşlar , sosyal demokratlar , sosyalistler , komünistler ve kürtçüler oluşturuyor. CHP'ye zorunluluktan veren Atatürkçüler var fakat artık CHP'yi  adam yerine koymazlar. 

Vermeyin oy. Bu kadar zor mu? Ağlayacaklarına oy vermesinler, olsun bitsin.

İyi Parti mis gibi duruyor orada. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Vermeyin oy. Bu kadar zor mu? Ağlayacaklarına oy vermesinler, olsun bitsin.

İyi Parti mis gibi duruyor orada. 

Ben bir Kemalistim. Vermem zaten diğer Kemalistlerin'de vereceğini sanmıyorum CHP'ye artık.  önceki seçimler  için yazdım o iletiyi. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Atatürk dincilere ne gözle bakıyorsa , solculara da aynı gözle bakıyordu. Atatürk ne sağdır ne de soldur . Bu doğru fakat sen gelmişsin Atatürk sol düşmanı değil diyorsun. 

Adam nasyonalist , milliyetçi ve ulusalcı. Solcularla meyve suyu içip , kurabiye yiyip çav bella söylemiyor hani ? 

"Komünizm Türklüğün en büyük düşmanıdır." Diyen bir adam nasıl sol düşmanı olmaz? 

Sol diye bir şey yok çünkü o dönem. Komünizm var. 

Atatürkse komünizmden hiç hoşlanmaz, komünist değildir çünkü. Komünist olamayacak kadar gerçekçidir. Hiç hayalperest değildir. Evrim bilen adam bu.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sol diye bir şey yok çünkü o dönem. Komünizm var. 

"O dönem sol diye bir şey yok komünizm var" derken ne demek istiyorsun? Solcu yerine kızıl yada komünist diyorlardı tek fark bu. Atatürk dincileri yok ettiği gibi solcularıda etmiştir. Bu 80 öncesi solculardan Atatürk'ü seven 5-6 kişi var zaten. Solcu ve ülkücü olarak bölünmüş kuşaktan önce " Kemalizm faşizmdir!" , " Burjuva Kemal" diye geziyordular ortalıkta rus hayranları. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Ben bir Kemalistim. Vermem zaten diğer Kemalistlerin'de vereceğini sanmıyorum CHP'ye artık.  önceki seçimler  için yazdım o iletiyi. 

En önce Kemalistler oy vermemeli. CHP, içindeki beceriksizleri, solcuları, liberalleri, Kürtçüleri başka türlü kusamaz. 

CHP bizim. Onların değil. Oy vermezsek biter, defolur giderler. Başka türlüsü imkansız. Kılıçdaroğlu'nun gitmeye niyeti yok, referamdumda da ise tamamen bitti.

O yüzden partiyi terkederek cezalandıracak ve hepsini göndereceğiz.

Gitmezlerse de gitmesinler, İyi Parti şimdilik gayet güzel bir alternatif. Ümit Özdağ tek başına yeter.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...