Jump to content

deniz gezmiş hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Recommended Posts

Mecbur vereceğiz. Şuna benzetiyorum bu olayı: bir tane vahşi bir hayvan var ortada ve ona güç yettiremiyorsun. Bu yüzden de başka bir vahşi hayvanla birbirine kırdırıyorsun. Birincisi ölüyor, diğeri de ağır yara alıyor. Sonra ondan da kurtuluyorsun.

Meral'den de nefret ediyorum ama şu anda olağanüstü bir haldeyiz. Tayyip'in bu tek adamlığına artık bir son vermek gerekiyor. Ülke tekrar normale döndükten sonra Meral'in en büyük düşmanı ben olacağım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Demokrasi dediğin kötünün iyisini seçmek midir o zaman ?

Tarihin en büyük yolsuzluk ve hırsızlığını gerçekleştirdi adamlar. Bunların döneminde PKK yeniden palazlandı, kat ve kat güçlendi. Fethullahçı köpekleri bunlar başımıza musallat etti. Bunların döneminde TSK sanık, PKK tanık durumuna geldi. 

Ama hiçbirisinin burnu dahi kanamadı daha. Yargı resmen bunların köpeği oldu. Adamlar canının istediğini tutuklatıyor, serbest bıraktırıyor.

Arkasında milyonların bulunduğu Muharrem İnce'nin, Meral Akşener'in mitingini izleyemiyorsun televizyonda ya. Her yerde, ama her yerde 7/24 saat Tayyip'i görüyorsun/duyuyorsun. Dışarıda nereye gitsen Tayyip'i görüyorsun ya da duyuyorsun. Sabah akşam Tayyip Tayyip Tayyip. Sıçarken bile Tayyip'i dinlemek zorunda kalacağız yakında. Artık buna bir dur dememiz lazım.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Fikir Adamı yazdı:

Sanırım Kemalistlere yükleniyorsun burda. Öncelikle ben Celal Şengör'de dahil olmak üzere kimsenin ağzından konuşmam. Klavyeden ahmak yazınca dediğini kabul ettirmiş olmuyorsun.

Deniz Gezmiş'e gelirsek: Eşit düzeni için mücadele ettiğinin farkındayım aşağılamadım sadece fazla ütopik düşünüyor dedim zaten. Eşit düzeni sağlamak imkansız diyorum. 

İnsanoğlu var olduğu sürece haksızlık , adaletsizlik , eşitsizlik olacak. Bunu kavraması gerekirdi. 

Ne yazdığımı anlamadan gelmişsin burada " Sen nasıl Gezmiş'e laf edersin?" tarzı bir şey yazmışsın. Gezmiş'in idealleri uğruna savaştığını biliyorum. 

Ben idealleri çok ütopik diyorum. Ben şimdi yeni bir düzen yaratıcam diyip olmayacak şeyler denesem mantıklı bir şey mi yapmış olurum? Hayır.

İdeallerim uğruna savaşmış olurum ama sadece savaşmış olurum çünkü ideallerim olmayacak şeyler.

Alıntıladığın iletimdeki ilk paragraf direkt olarak -ilk yorumu yapan- “ AteistBilinç96 “ ya yönelikti.
Eğer bu kişinin yazdıklarıyla, Şengör denen profesör bozmasının, “uzmanlık alanı dışındaki” ilgili açıklamalarını dinlersen, ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.

Öncelikle “sen nasıl Gezmiş’e laf edersin” gibisinden bir söylemim yok. Eleştirinin niteliği önemli bu noktada.
Laf yerine ulaşır ümidiyle genel bir yorum yaptım ancak sana yönelik olmayan eleştirileri de üzerine almışsın, aksi halde her Kemalist’e karşı bir garezim de yok.

Konumuza dönecek olursak ; insanoğlu var olduğu sürece haksızlık, adaletsizlik, eşitsizlik olacak demişsin.

Şu açıdan kabul edilebilir bir ifade ; çünkü mevcut düzen ya da içinde bulunulan sistem, aksi bir alternatifin olmayacağını dayatır ve insan algısını bu yönde geliştirir.
Sosyalizmin amacı ya da vaat ettiği şey ise bu sayılan olumsuzlukları minimuma indirmektir.
Sosyalist sistem bir ütopya değildir arkadaşım. Gerçek dışı ya da olanaksız hiçbir tarafı yoktur.
Fakat bu sistem, gücü ve zenginliği elinde tutan “malum” azınlığın işine gelmez. Bu doğrultuda gücünü kitleler, sınıflar ya da toplum üzerinde kullanmaktan da çekinmez.
Milliyetçilik pompalar, din pompalar, terör propagandası yapar ve bu bağlamda manipüle etmeye çalışır.
Sosyalizm iyi/güzel AMA… dedirtir sana. AMA’dan sonrası mevcut düzen yanlılarının ekmeğine yağ sürer.
Yani seni bir anlamda pasifize ederek amacına ulaşmış olur.

Şimdi bu noktada elini taşın altına koymamak ya da risk almamak rasyonel bir hareket olarak değerlendirilebilir.
Ancak bir komünist için mevcut sömürü düzeninde, düşük standartlar altında yaşam mücadelesi vermek yerine ; daha iyisini ve kalitelisini (sosyalizm) hedefleyip bu doğrultuda mücadele etmek daha rasyonel olabilir. (Bu noktada temel hedef var olan düzeni dönüştürmek; değiştirmektir; şapkadan tavşan çıkarmak değil)
Birinin şartlarının diğerine oranla daha zorlu ve sıkı olması, akıl dışı ya da gerçek dışı olduğu anlamına gelmemektedir.
Bu düşünceyi/hareketi desteklemek veya desteklememek ise olayın apayrı bir boyutudur.

Bu ifadeler doğrultusunda Deniz(ler), "anlayana" sanılandan daha büyük anlamlar ifade etmektedir.

Ek olarak durumun daha net anlaşılabilmesi için ; komünizme giden yolda belirli basamaklar, dinamikler vardır ; bir süreç gerektirir.
Evrimsel bir süreç gibi düşünülebilir bu.
Başka bir deyişle ; komünizm bir omletse , sosyalizm kırılacak yumurtadır, undur, yağdır, tuzdur…
Sen yumurtayı kırmadan omlet yapmayı hedefliyorsan şayet ; evet, komünizm hayallerden öteye gidemeyecek bir ütopyadır diyebiliriz.

tarihinde SatanaS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilen bilmeyen atıp tutmuş. O yüzden detaya ve gereksiz polemiklere girmeye gerek yok.

Ancak; Deniz Gezmiş'i, davasını, dava arkadaşlarını ve kendisini dolaylı yoldan tanımak isterseniz eğer, size Ahmet Tuncer Sümer'in "Devrim" adlı kitabını öneririm.

Şişirme abartma saptırma ya da art niyeti olmayan, düpedüz ve objektif bir kitaptır. Ve en önemlisi birinci elden..Direk kefil olabilirim bu kitaba.

Ha sonra ister o taraftan sallar, ister bu taraftan yanına geçersiniz..Bu adamların bir zaman Filistin için de mücadele verdiğini unutmadan.

Ama önce öğrenmek gerek. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım. Eleştirdiğimiz yobazlardan bir farkımız kalmaz o zaman.

https://okuyazcize.wordpress.com/2014/01/08/tuncer-sumer-kitabi-devrim/

https://www.youtube.com/watch?v=9MMt6dh8vb8

Yalan yanlış kaynaklara da güvenmeyin. O dönemle ilgili olarak ortalık spekülatif bilgi ve dezenformasyon kaynıyor.

Hainlerin en hası, bölücülerin şahikası şu an tepemizde duruyor. Çetesiyle birlikte.

Deniz Gezmiş ve dava arkadaşları bu gibiler ve şurekasının yanında ancak alnından öpülesi insanlardır.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Oww, çabuk döküldü boyan?

Ama sana söylemiştim, karşında ergen yok, ne olduğun kolay anlaşılıyor diye? 

İstiklal Marşı başlığındaki iletini de hatırladım sonra. Sen her başlıkta tuzaklı provokasyona başvuruyorsun ama dokunmadık. E ama bu kez durmadın, ben n'apiyim.

Bu arada, Abdülmalik de senin gibileri tanımak konusunda epeyce uzmandır, hiç yanılmaz.

Senin gibiler foruma üye olur olmaz politik başlıklara dalıp sinsice propaganda yapacağını zanneder hep. 

İğrençsiniz iğrenç...

Abdulmelikin'de seninde. Deniz geymiş yalakaları. Kundakçılar Atatürk düşmanları.

Sitelerde Paylaş

Fikirleri uğruna ölümü göze alan ve ölen insanlar sıklıkla yetişmiyor. Deniz'in fikirleri bende yankı bulmuyor. Ama fikirleri için ölümü göze alıp ölmesine saygı duyuyorum. Ayrıca aksine bir yığın iddia ortaya atılsa da Deniz hiç kimsenin katili değildir, bir cinayeti yok. Bu yüzden idamı haksızdır. Cana kıymamış birinin canına kıymak zulümdür. Yok asker öldürdü yok yabancı mühendisleri öldürdü diye iddialar ortaya atılıyor ama ben bunların kanıtlandığını görmedim. Bir ABD üssü baskını planladığı ama gerçekleştiremediği söylenir. 

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, SatanaS yazdı:

Konumuza dönecek olursak ; insanoğlu var olduğu sürece haksızlık, adaletsizlik, eşitsizlik olacak demişsin.

Şu açıdan kabul edilebilir bir ifade ; çünkü mevcut düzen ya da içinde bulunulan sistem, aksi bir alternatifin olmayacağını dayatır ve insan algısını bu yönde geliştirir.
Sosyalizmin amacı ya da vaat ettiği şey ise bu sayılan olumsuzlukları minimuma indirmektir.
Sosyalist sistem bir ütopya değildir arkadaşım. Gerçek dışı ya da olanaksız hiçbir tarafı yoktur.
Fakat bu sistem, gücü ve zenginliği elinde tutan “malum” azınlığın işine gelmez. Bu doğrultuda gücünü kitleler, sınıflar ya da toplum üzerinde kullanmaktan da çekinmez.
Milliyetçilik pompalar, din pompalar, terör propagandası yapar ve bu bağlamda manipüle etmeye çalışır.
Sosyalizm iyi/güzel AMA… dedirtir sana. AMA’dan sonrası mevcut düzen yanlılarının ekmeğine yağ sürer.
Yani seni bir anlamda pasifize ederek amacına ulaşmış olur.

Öncelikle hakaret etmek yerine düzgün bir şekilde düşünceni ilettiğin için teşekkür ederim. Bu iletin beni sosyalist düzenin mantığı ve felsefesi hakkında araştırma yapmaya itti. 

Sosyalizm'in kapitalizmden veya karma ekonomiden ne üstünlüğü var veya yok bunun hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...